Maailman parhaat talviurheilijat jälleen Ylen kanavilla! Katso tästä lähetystiedot ja kisa-aikataulut

Ylen kanavilla riittää tänäkin talvena hiihtolajien lähetyksiä. Poimi tästä talteen kauden maailmancupien ja MM-kisojen kilpailukalenteri.

hiihto
Iivo Niskanen
Iivo Niskanen on kertonut tavoittelevansa maailmancupin kokonaiskilpailun voittoa.AOP / imago sportfotodienst

Kaikki Ylen urheilutarjonta löytyy helposti yhdestä paikasta, Urheilu-Areenasta. Areenan laajasta urheilukattauksesta pääset nauttimaan parhaiten osoitteessa yle.fi/urheiluareena tai lataamalla Areena-sovelluksen.

Areena-linkkejä ja tuloksia päivitetään kauden edetessä.

ELOKUU

24.8.

Cardona, Uusi-Seelanti

Lumilautailu: Big Air, miehet ja naiset

SYYSKUU

7.9.

Cardona, Uusi-Seelanti

Freestyle: Halfpipe, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

LOKAKUU

26.10.

Sölden, Itävalta

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset

27.10.

Sölden, Itävalta

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet

MARRASKUU

2.11.

Modena Skipass, Italia

Lumilautailu: Big Air, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

3.11.

Modena Skipass, Italia

Freestyle: Big Air, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

22.11.

Stubai, Itävalta

Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset (peruttu (siirryt toiseen palveluun))

Wisla, Puola

Mäkihyppy: HS134, karsinta, miehet

23.11.

Levi, Suomi

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

Stubai, Itävalta

Freestyle: Slopestyle, miehet ja naiset (peruttu (siirryt toiseen palveluun))

Levi, Suomi

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 2. kierros

Wisla, Puola

Mäkihyppy: HS134, joukkuekilpailu, miehet

24.11.

Levi, Suomi

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

Wisla, Puola

Mäkihyppy: HS134, miehet

Levi, Suomi

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros

9.11.

Ruka, Suomi

Yhdistetty: HS142

Ruka, Suomi

Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

Ruka, Suomi

Yhdistetty: 5 km

Ruka, Suomi

Mäkihyppy: HS142, karsinta, miehet

30.11.

Ruka, Suomi

Yhdistetty: HS142

Ruka, Suomi

Maastohiihto: 10 km (p), naiset

Ruka, Suomi

Maastohiihto: 15 km (p), miehet

Östersund, Ruotsi

Ampumahiihto: Parisekaviesti (siirryt toiseen palveluun)

Ruka, Suomi

Yhdistetty: 10 km

Östersund, Ruotsi

Ampumahiihto: Sekaviesti (2x6 km + 2x7,5 km)

Killington, Yhdysvallat

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

Ruka, Suomi

Mäkihyppy: HS142, miehet

Killington, Yhdysvallat

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 2. kierros (siirryt toiseen palveluun)

Lake Louise, Kanada

Alppihiihto: Syöksy, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ilkka Herola ja Eero Hirvonen
AOP / European Pressphoto Agency EPA

JOULUKUU

1.12.

Ruka, Suomi

Yhdistetty: HS142

Ruka, Suomi

Maastohiihto: 10 km (v), takaa-ajo, naiset

Ruka, Suomi

Maastohiihto: 15 km (v), takaa-ajo, miehet

Östersund, Ruotsi

Ampumahiihto: Pikamatka 10 km, miehet

Ruka, Suomi

Yhdistetty: 10 km

Östersund, Ruotsi

Ampumahiihto: Pikamatka 7,5 km, naiset

Killington, Yhdysvallat

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 1. kierros (siirryt toiseen palveluun)

Ruka, Suomi

Mäkihyppy: HS142, miehet (peruttu)

Killington, Yhdysvallat

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 2. kierros

Lake Louise, Kanada

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

4.12. klo 17.15

Östersund, Ruotsi

Ampumahiihto: Normaalimatka 20 km, miehet

5.12.

Val Thorens, Ranska

Freestyle: Ski Cross, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

klo 17.20

Östersund, Ruotsi

Ampumahiihto: Normaalimatka 15 km, naiset

6.12.

Lillehammer, Norja

Mäkihyppy: HS140, karsinta, naiset

klo 13.00

Val Thorens, Ranska

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 16.30

Nizhni Tagil, Venäjä

Mäkihyppy: HS134, karsinta, miehet, TV2 ja Yle Areena klo 18.00

klo 19.45

Beaver Creek, Yhdysvallat

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 21.30

Lake Louise, Kanada

Alppihiihto: Syöksy, naiset

7.12. klo 10.00

Bannoje, Venäjä

Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

klo 11.00

Lillehammer, Norja

Yhdistetty: HS140, joukkuekilpailu

klo 12.00

Val Thorens, Ranska

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 12.00

Lillehammer, Norja

Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, naiset

klo 13.30

Lillehammer, Norja

Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, miehet

klo 13.45

Lillehammer, Norja

Mäkihyppy: HS140, naiset

klo 15.30

Lillehammer, Norja

Yhdistetty: 4x5 km

klo 16.00

Ruka, Suomi

Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

klo 16.30

Nizhni Tagil, Venäjä

Mäkihyppy: HS134, miehet, TV2 klo 17.30 ja Yle Areena klo 16.25

klo 18.30

Östersund, Ruotsi

Ampumahiihto: Viesti, miehet 4x7,5 km

klo 20.00

Beaver Creek, Yhdysvallat

Alppihiihto: Syöksy, miehet, TV2 klo 20.55 ja Yle Areena klo 19.55

klo 21.30

Lake Louise, Kanada

Alppihiihto: Syöksy, naiset

8.12. klo 10.00

Bannoje, Venäjä

Lumilautailu: Paripujottelu, miehet ja naiset

klo 10.15

Lillehammer, Norja

Yhdistetty: HS140

klo 11.15

Lillehammer, Norja

Maastohiihto: 4x5 km, naiset

klo 12.45

Lillehammer, Norja

Maastohiihto: 4x7,5 km, miehet

klo 14.30

Lillehammer, Norja

Yhdistetty: 10 km

klo 15.00

Lillehammer, Norja

Mäkihyppy: HS140, naiset

klo 16.30

Östersund, Ruotsi

Ampumahiihto: Viesti, naiset 4x6 km

klo 16.30

Nizhni Tagil, Venäjä

Mäkihyppy: HS134, miehet, TV2 ja Yle Areena klo 17.45

klo 18.45

Beaver Creek, Yhdysvallat

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 1. kierros, TV2 ja Yle Areena klo 18.40

klo 20.00

Lake Louise, Kanada

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 21.45

Beaver Creek, Yhdysvallat

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

11.12.

Montafon, Itävalta

Lumilautailu: Lumilautacross, karsinta, miehet ja naiset

Copper, Yhdysvallat

Freestyle: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

12.12.

Peking, Kiina

Freestyle: Big Air, karsinta, miehet ja naiset

Montafon, Itävalta

Freestyle: Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Copper, Yhdysvallat

Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

13.12.

Peking, Kiina

Lumilautailu: Big Air, karsinta, miehet ja naiset

Klingenthal, Saksa

Mäkihyppy: HS140, karsinta, naiset

klo 12.00

Montafon, Itävalta

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 12.30

Hochfilzen, Itävalta

Ampumahiihto: Pikamatka 7,5 km, naiset

klo 13.30

Peking, Kiina

Lumilautailu: Big Air, miehet ja naiset

klo 14.00

Montafon, Itävalta

Lumilautailu: Lumilautacross, miehet ja naiset

klo 15.20

Hochfilzen, Itävalta

Ampumahiihto: Pikamatka 10 km, miehet

klo 16.45

Klingenthal, Saksa

Mäkihyppy: HS140, karsinta, miehet TV2 klo 19.00

klo 20.00

Copper, Yhdysvallat

Freestyle: Halfpipe, miehet ja naiset

14.12. klo 7.30

Thaiwoo, Kiina

Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

klo 10.30

Peking, Kiina

Freestyle: Big Air, miehet ja naiset

klo 10.30

Val d’Isère, Ranska

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

klo 11.30

St. Mortiz, Sveitsi

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 12.30

Hochfilzen, Itävalta

Ampumahiihto: Viesti naiset, 4x6 km

klo 12.45

Klingenthal, Saksa

Mäkihyppy: HS140, naiset

klo 14.00

Val d’Isère, Ranska

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

klo 15.00

Davos, Sveitsi

Maastohiihto: Sprintti (v), miehet ja naiset

klo 15.55

Hochfilzen, Itävalta

Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

klo 17.00

Klingenthal, Saksa

Mäkihyppy: HS140, joukkuekilpailu, miehet, TV2 ja Yle Areena klo 17.25

klo 20.00

Cortina d’Ampezzo, Italia

Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

klo 21.00

Copper, Yhdysvallat

Lumilautailu: Halfpipe, miehet ja naiset

15.12. klo 7.30

Thaiwoo, Kiina

Freestyle: Parikumpareet, miehet ja naiset, TV2 ja Yle Areena klo 14.30

klo 10.30

Val d’Isère, Ranska

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 10.45

St. Mortiz, Sveitsi

Alppihiihto: Paripujottelu, naiset

klo 11.45

Davos, Sveitsi

Maastohiihto: 10 km (v), naiset

klo 13.00

Hochfilzen, Itävalta

Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 13.30

Val d’Isère, Ranska

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros

klo 15.15

Hochfilzen, Itävalta

Ampumahiihto: Viesti (4x7,5 km), miehet

klo 15.55

Davos, Sveitsi

Maastohiihto: 15 km (v), miehet

klo 17.00

Klingenthal, Saksa

Mäkihyppy: HS140, miehet, TV2 ja Yle Areena klo 20

17.12. klo 11.30

Courchevel, Ranska

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

klo 14.30

Courchevel, Ranska

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

klo 21.15

Arosa, Sveitsi

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

19.12.

Secret Garden, Kiina

Freestyle: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

klo 14.00

Carezza, Italia

Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

klo 15.15

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

Ampumahiihto: Pikamatka 10 km, miehet

20.12. klo 2.00

Secret Garden, Kiina

Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Cervinia, Italia

Lumilautailu: Lumilautacross, karsinta, miehet ja naiset

Innichen, Italia

Freestyle: Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

klo 12.45

Val Gardena / Gröden, Italia

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 15.15

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

Ampumahiihto: Pikamatka 7,5 km, naiset

klo 19.00

Engelberg, Sveitsi

Mäkihyppy: HS140, karsinta, miehet

21.12. klo 2.00

Atlanta, Yhdysvallat

Lumilautailu: Big Air, miehet ja naiset, 21.12. TV2 klo 14.45

klo 5.00

Secret Garden, Kiina

Freestyle: Halfpipe, miehet ja naiset

klo 5.00

Secret Garden, Kiina

Lumilautailu: Halfpipe, miehet ja naiset

klo 7.30

Shimao Lotus Mountain, Kiina

Freestyle: Hypyt, miehet ja naiset

klo 11.30

Val d’Isère, Ranska

Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 12.00

Cervinia, Italia

Lumilautailu: Lumilautacross, miehet ja naiset

klo 12.00

Ramsau am Dachstein, Itävalta

Yhdistetty: HS98

klo 12.45

Val Gardena / Gröden, Italia

Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 14.00

Val d’Isère, Ranska

Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 14.00

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

klo 14.30

Innichen, Italia

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 14.30

Planica, Slovenia

Maastohiihto: Sprintti (v), miehet ja naiset

klo 15.15

Ramsau am Dachstein, Itävalta

Yhdistetty: 10 km

klo 16.00

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 17.00

Engelberg, Sveitsi

Mäkihyppy: HS140, miehet

22.12. klo 2.00

Atlanta, Yhdysvallat

Freestyle: Big Air, miehet ja naiset

klo 2.15

Shimao Lotus Mountain, Kiina

Freestyle: Hypyt, naiset

klo 4.30

Shimao Lotus Mountain, Kiina

Freestyle: Hypyt, miehet

klo 7.00

Shimao Lotus Mountain, Kiina

Freestyle: Hypyt, joukkuekilpailu

klo 11.00

Alta Badia, Italia

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

klo 12.00

Val d’Isère, Ranska

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset, 1. kierros

klo 12.00

Ramsau am Dachstein, Itävalta

Yhdistetty: HS98

klo 12.10

Planica, Slovenia

Maastohiihto: Pariviesti (v), miehet ja naiset

klo 13.10

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 14.00

Alta Badia, Italia

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

klo 15.00

Val d’Isère, Ranska

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset, 2. kierros

klo 15.15

Annecy-Le Grand Bornand, Ranska

Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 16.00

Engelberg, Sveitsi

Mäkihyppy: HS140, 1. kierros, miehet

klo 16.45

Ramsau am Dachstein, Itävalta

Yhdistetty: 10 km

23.12. klo 19.15

Engelberg, Sveitsi

Mäkihyppy: HS140, 2. kierros, miehet

Alta Badia, Italia

Alppihiihto: Parisuurpujottelu, miehet

28.12. klo 11.15

Lienz, Itävalta

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

klo 12.30

Bormio, Italia

Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 13.45

Lenzerheide, Sveitsi

Maastohiihdon Tour de Ski: 10 km (v), yhteislähtö, naiset

klo 14.30

Lienz, Itävalta

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

klo 15.15

Lenzerheide, Sveitsi

Maastohiihdon Tour de Ski: 15 km (v), yhteislähtö, miehet

klo 17.30

Oberstdorf, Saksa

Mäkihypyn Keski-Euroopan mäkiviikko: HS137, karsinta, miehet, TV2 ja Yle Areena klo 18.55

29.12. klo 11.00

Lienz, Itävalta

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 1. kierros

klo 12.00

Bormio, Italia

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet, 1. kierros

klo 12.35

Lenzerheide, Sveitsi

Maastohiihdon Tour de Ski: Sprintti (v), miehet ja naiset

klo 14.00

Lienz, Itävalta

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 2. kierros

klo 15.00

Bormio, Italia

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet, 2. kierros

klo 18.30

Oberstdorf, Saksa

Mäkihypyn Keski-Euroopan mäkiviikko: HS137, miehet

31.12. klo 13.30

Toblach, Italia

Maastohiihdon Tour de Ski: 15 km (v), miehet

klo 15.00

Garmisch-Partenkirchen, Saksa

Mäkihypyn Keski-Euroopan mäkiviikko: HS142, karsinta, miehet

klo 16.00

Toblach, Italia

Maastohiihdon Tour de Ski: 10 km (v), naiset

Kerttu Niskanen
Getty Images

TAMMIKUU

1.1. klo 12.40

Toblach, Italia

Maastohiihdon Tour de Ski: 10 km (p), takaa-ajo, naiset

klo 14.00

Toblach, Italia

Maastohiihdon Tour de Ski: 15 km (p), takaa-ajo, miehet

klo 15.00

Garmisch-Partenkirchen, Saksa

Mäkihypyn Keski-Euroopan mäkiviikko: HS142, miehet

3.1. klo 14.15

Val di Fiemme, Italia

Maastohiihdon Tour de Ski: 10 km (p), yhteislähtö, naiset

klo 15.00

Innsbruck, Itävalta

Mäkihypyn Keski-Euroopan mäkiviikko: HS128, karsinta, miehet

klo 16.15

Val di Fiemme, Italia

Maastohiihdon Tour de Ski: 15 km (p), yhteislähtö, miehet

4.1. klo 12.25

Val di Fiemme, Italia

Maastohiihdon Tour de Ski: Sprintti (p), miehet ja naiset

4.1. klo 14.00

Zagreb, Kroatia

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 1. kierros

klo 15.00

Innsbruck, Itävalta

Mäkihypyn Keski-Euroopan mäkiviikko: HS128, miehet, TV2 klo 14.55 ja TV1 klo 15.50

klo 17.15

Zagreb, Kroatia

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 2. kierros

5.1. klo 13.30

Lackenhof, Itävalta

Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

klo 14.15

Val di Fiemme, Italia

Maastohiihdon Tour de Ski: 10 km (v), yhteislähtö, naiset

klo 15.15

Zagreb, Kroatia

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 16.15

Val di Fiemme, Italia

Maastohiihdon Tour de Ski: 10 km (v), yhteislähtö, miehet

klo 17.30

Bischofshofen, Itävalta

Mäkihypyn Keski-Euroopan mäkiviikko: HS142, karsinta, miehet

klo 18.40

Zagreb, Kroatia

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros

6.1. klo 13.30

Lackenhof, Itävalta

Lumilautailu: Parisuurpujottelu, joukkuekilpailu

klo 18.15

Bischofshofen, Itävalta

Mäkihypyn Keski-Euroopan mäkiviikko: HS142, miehet

8.1. klo 18.45

Madonna di Campiglio, Italia

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 21.45

Madonna di Campiglio, Italia

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros TV2 klo 23.05

9.1.

Font Romeu, Ranska

Freestyle: Slopestyle, karsinta, naiset

klo 15.30

Oberhof, Saksa

Ampumahiihto: Pikamatka 7,5 km, naiset

10.1.

Font Romeu, Ranska

Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet

Sapporo, Japani

Mäkihyppy: HS137, karsinta, naiset

klo 11.00

Val di Fiemme, Italia

Yhdistetty: HS134

klo 14.50

Val di Fiemme, Italia

Yhdistetty: 10 km

klo 15.30

Oberhof, Saksa

Ampumahiihto: Pikamatka 10 km, miehet

klo 19.00

Val di Fiemme, Italia

Mäkihyppy: HS135, karsinta, miehet

11.1. klo 9.30

Sapporo, Japani

Mäkihyppy: HS137, naiset

klo 11.00

Font Romeu, Ranska

Freestyle: Slopestyle, miehet ja naiset

klo 11.00

Val di Fiemme, Italia

Yhdistetty: HS134

klo 11.30

Adelboden, Sveitsi

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

klo 12.45

Altenmarkt-Zauchensee, Itävalta

Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 13.00

Oberhof, Saksa

Ampumahiihto: Viesti (4x6 km), naiset

klo 14.00

Scuol, Sveitsi

Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

klo 14.30

Adelboden, Sveitsi

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

klo 14.30

Dresden, Saksa

Maastohiihto: Sprintti (v), miehet ja naiset

klo 14.30

Val di Fiemme, Italia

Yhdistetty: 10 km

klo 15.15

Oberhof, Saksa

Ampumahiihto: Viesti (4x7,5 km), miehet

klo 17.00

Val di Fiemme, Italia

Mäkihyppy: HS135, miehet

12.1. klo 2.00

Sapporo, Japani

Mäkihyppy: HS137, naiset

klo 10.20

Altenmarkt-Zauchensee, Itävalta

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset, 1. kierros

klo 10.30

Val di Fiemme, Italia

Yhdistetty: HS134, parikilpailu

klo 11.30

Adelboden, Sveitsi

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 13.00

Altenmarkt-Zauchensee, Itävalta

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset, 2. kierros

klo 13.45

Oberhof, Saksa

Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 14.30

Adelboden, Sveitsi

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros

klo 14.30

Dresden, Saksa

Maastohiihto: Pariviesti (v), miehet ja naiset

klo 15.00

Val di Fiemme, Italia

Yhdistetty: 2x7,5 km

klo 15.30

Oberhof, Saksa

Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 17.30

Val di Fiemme, Italia

Mäkihyppy: HS135, miehet

13.1.

Laax, Sveitsi

Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

14.1.

Laax, Sveitsi

Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

14.1. klo 19.00

Flachau, Itävalta

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 1. kierros

klo 19.45

Bad Gastein, Itävalta

Lumilautailu: Paripujottelu, miehet ja naiset

klo 21.45

Flachau, Itävalta

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 2. kierros

15.1. klo 14.00

Bad Gastein, Itävalta

Lumilautailu: Paripujottelu, joukkuekilpailu

klo 15.30

Ruhpolding, Saksa

Ampumahiihto: Pikamatka 7,5 km, naiset

16.1.

Zao, Japani

Mäkihyppy: HS102, karsinta, naiset

klo 15.30

Ruhpolding, Saksa

Ampumahiihto: Pikamatka 10 km, miehet

17.1.

Seiseralm, Italia

Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Nakiska, Kanada

Freestyle: Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

klo 10.00

Zao, Japani

Mäkihyppy: HS102, naiset

klo 11.30

Wengen, Sveitsi

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet, 1. kierros

klo 13.00

Laax, Sveitsi

Lumilautailu: Slopestyle, miehet ja naiset

klo 15.00

Wengen, Sveitsi

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet, 2. kierros

klo 15.30

Ruhpolding, Saksa

Ampumahiihto: Viesti (4x6 km), naiset

klo 19.00

Titisee-Neustadt, Saksa

Mäkihyppy: HS142, karsinta, miehet

18.1. klo 10.00

Zao, Japani

Mäkihyppy: HS102, joukkuekilpailu, naiset

klo 10.45

Nove Mesto, Tšekki

Maastohiihto: 10 km (p), naiset

klo 12.00

Sestriere, Italia

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

klo 12.15

Nove Mesto, Tšekki

Maastohiihto: 15 km (p), naiset

klo 12.30

Seiseralm, Italia

Freestyle: Slopestyle, miehet ja naiset

klo 13.30

Wengen, Sveitsi

Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 14.00

Rogla, Slovenia

Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

klo 15.05

Sestriere, Italia

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

klo 15.15

Ruhpolding, Saksa

Ampumahiihto: Viesti (4x7,5 km), miehet

klo 17.00

Titisee-Neustadt, Saksa

Mäkihyppy: HS142, miehet

klo 18.30

Laax, Sveitsi

Lumilautailu: Halfpipe, miehet ja naiset

klo 21.00

Nakiska, Kanada

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

19.1. klo 9.00

Zao, Japani

Mäkihyppy: HS102, naiset

klo 11.15

Wengen, Sveitsi

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 12.10

Nove Mesto, Tšekki

Maastohiihto: 10 km (v), takaa-ajo, naiset

klo 12.45

Sestriere, Italia

Alppihiihto: Paripujottelu, naiset

klo 13.15

Ruhpolding, Saksa

Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 14.00

Nove Mesto, Tšekki

Maastohiihto: 15 km (v), takaa-ajo, miehet

klo 14.15

Wengen, Sveitsi

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros

klo 15.30

Ruhpolding, Saksa

Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

klo 16.15

Titisee-Neustadt, Saksa

Mäkihyppy: HS142, miehet

22.1.

Seiseralm, Italia

Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

23.1. klo 13.30

Seiseralm, Italia

Lumilautailu: Slopestyle, miehet ja naiset

klo 15.15

Pokljuka, Slovenia

Ampumahiihto: Normaalimatka 20 km, miehet

24.1.

Idre Fjäll, Ruotsi

Freestyle: Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Big White, Kanada

Lumilautailu: Lumilautacross, karsinta, miehet ja naiset

Rasnov, Romania

Mäkihyppy: HS97, karsinta, naiset

klo 12.30

Kitzbühel, Itävalta

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 15.15

Pokljuka, Slovenia

Ampumahiihto: Normaalimatka 15 km, naiset

klo 19.00

Zakopane, Puola

Mäkihyppy: HS140, karsinta, miehet

25.1. klo 10.00

Oberstdorf, Saksa

Yhdistetty: HS140, joukkuekilpailu

klo 10.45

Bansko, Bulgaria

Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 11.00

Oberstdorf, Saksa

Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, naiset

klo 12.00

Idre Fjäll, Ruotsi

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 12.30

Kitzbühel, Itävalta

Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 13.00

Oberstdorf, Saksa

Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, miehet

klo 14.00

Rasnov, Romania

Mäkihyppy: HS97, naiset

klo 14.15

Pokljuka, Slovenia

Ampumahiihto: Parisekaviesti

klo 14.55

Oberstdorf, Saksa

Yhdistetty: 4x5 km

klo 15.00

Piancavallo, Italia

Lumilautailu: Paripujottelu, miehet ja naiset

klo 15.00

Piancavallo, Italia

Lumilautailu: Paripujottelu, joukkuekilpailu

klo 16.00

Pokljuka, Slovenia

Ampumahiihto: Sekaviesti

klo 17.15

Zakopane, Puola

Mäkihyppy: HS140, joukkuekilpailu, miehet

klo 18.00

Moskova, Venäjä

Freestyle: Hypyt, miehet ja naiset

klo 20.30

Tremblant, Kanada

Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

klo 22.00

Big White, Kanada

Lumilautailu: Lumilautacross, miehet ja naiset

26.1. klo 10.15

Bansko, Bulgaria

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 11.30

Kitzbühel, Itävalta

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 11.45

Oberstdorf, Saksa

Yhdistetty: HS140

klo 12.00

Idre Fjäll, Ruotsi

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 12.45

Oberstdorf, Saksa

Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

klo 13.15

Pokljuka, Slovenia

Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 14.00

Rasnov, Romania

Mäkihyppy: HS97, naiset

klo 14.30

Kitzbühel, Itävalta

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros

klo 15.10

Oberstdorf, Saksa

Yhdistetty: 10 km

klo 16.00

Pokljuka, Slovenia

Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 17.00

Zakopane, Puola

Mäkihyppy: HS140, miehet

klo 22.00

Big White, Kanada

Lumilautailu: Lumilautacross, joukkuekilpailu

28.1. klo 18.45

Schladming, Itävalta

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 21.45

Schladming, Itävalta

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros

29.1.

Mammoth, Yhdysvallat

Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Mammoth, Yhdysvallat

Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

30.1.

Mammoth, Yhdysvallat

Freestyle: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Mammoth, Yhdysvallat

Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

31.1. klo 9.30

Sapporo, Japani

Mäkihyppy: HS137, karsinta, miehet

Oberstdorf, Saksa

Mäkihyppy: HS137, karsinta, naiset

Megeve, Ranska

Freestyle: Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Feldberg, Saksa

Lumilautailu: Lumilautacross, karsinta, miehet ja naiset

klo 15.00

Seefeld, Itävalta

Yhdistetty: HS109

klo 17.00

Seefeld, Itävalta

Yhdistetty: 5 km

klo 19.30

Mammoth, Yhdysvallat

Freestyle: Slopestyle, miehet ja naiset

klo 23.00

Mammoth, Yhdysvallat

Lumilautailu: Halfpipe, miehet ja naiset

Julia Kykkänen
AOP / imago sportfotodienst

HELMIKUU

1.2. klo 9.30

Sapporo, Japani

Mäkihyppy: HS137, miehet

klo 10.30

Rosa Hutor, Venäjä

Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 12.30

Garmisch-Partenkirchen, Saksa

Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 12.30

Feldberg, Saksa

Lumilautailu: Lumilautacross, miehet ja naiset

klo 13.45

Megeve, Ranska

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 14.00

Seefeld, Itävalta

Yhdistetty: HS109

klo 16.00

Seefeld, Itävalta

Yhdistetty: 10 km

klo 16.30

Oberstdorf, Saksa

Mäkihyppy: HS137, naiset

klo 19.30

Mammoth, Yhdysvallat

Lumilautailu: Slopestyle, miehet ja naiset

21.30

Calgary, Kanada

Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

klo 23.00

Mammoth, Yhdysvallat

Freestyle: Halfpipe, miehet ja naiset

2.2. klo 2.00

Sapporo, Japani

Mäkihyppy: HS137, miehet

klo 10.00

Rosa Hutor, Venäjä

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 11.30

Garmisch-Partenkirchen, Saksa

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

klo 13.00

Seefeld, Itävalta

Yhdistetty: HS109

klo 13.30

Feldberg, Saksa

Lumilautailu: Lumilautacross, joukkuekilpailu

klo 14.30

Garmisch-Partenkirchen, Saksa

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

klo 15.40

Seefeld, Itävalta

Yhdistetty: 15 km

klo 16.30

Oberstdorf, Saksa

Mäkihyppy: HS137, naiset

6.2. klo 4.30

Deer Valley, Yhdysvallat

Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

7.2. klo 4.30

Deer Valley, Yhdysvallat

Freestyle: Hypyt, miehet ja naiset

Feldberg, Saksa

Freestyle: Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

Hinzenbach, Itävalta

Mäkihyppy: HS90, karsinta, naiset

klo 19.00

Willingen, Saksa

Mäkihyppy: HS145, karsinta, miehet

8.2. klo 4.30

Deer Valley, Yhdysvallat

Freestyle: Parikumpareet, miehet ja naiset

klo 10.00

Otepää, Viro

Yhdistetty: HS100

klo 11.00

Feldberg, Saksa

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 11.00

Chamonix, Ranska

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 12.30

Garmisch-Partenkichen, Saksa

Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 13.45

Otepää, Viro

Yhdistetty: 10 km

klo 14.00

Chamonix, Ranska

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros

klo 15.15

Falun, Ruotsi

Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

klo 15.30

Hinzenbach, Itävalta

Mäkihyppy: HS90, naiset

klo 17.00

Willingen, Saksa

Mäkihyppy: HS145, miehet

9.2. klo 10.30

Falun, Ruotsi

Maastohiihto: 30 km (v), miehet

klo 11.00

Otepää, Viro

Yhdistetty: HS100

klo 12.15

Garmisch-Partenkichen, Saksa

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 14.15

Chamonix, Ranska

Alppihiihto: Parisuurpujottelu, miehet

klo 14.15

Otepää, Viro

Yhdistetty: 10 km

klo 14.50

Feldberg, Saksa

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 15.30

Falun, Ruotsi

Maastohiihto: 15 km (v), naiset

klo 15.30

Hinzenbach, Itävalta

Mäkihyppy: HS90, naiset

klo 17.00

Willingen, Saksa

Mäkihyppy: HS145, miehet

12.2.

Calgary, Kanada

Freestyle: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

13.2.

Calgary, Kanada

Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Calgary, Kanada

Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

klo 15.45

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Sekaviesti (2x6 km + 2x7,5 km)

14.2.

Calgary, Kanada

Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

klo 3.00

Calgary, Kanada

Lumilautailu: Halfpipe, miehet ja naiset

klo 3.00

Calgary, Kanada

Freestyle: Halfpipe, miehet ja naiset

klo 14.00

Tauplitz / Bad Mitterndorf, Itävalta

Mäkihyppy: HS235, karsinta, miehet

klo 15.45

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Pikamatka 7,5 km, naiset

klo 22.00

Calgary, Kanada

Freestyle: Slopestyle, miehet ja naiset

15.2. klo 5.00

Yanqing, Kiina

Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 11.00

Maribor, Slovenia

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

klo 12.00

Tauplitz / Bad Mitterndorf, Itävalta

Mäkihyppy: HS235, miehet

klo 14.00

Maribor, Slovenia

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

klo 14.30

Östersund, Ruotsi

Maastohiihdon Ski Tour 2020: 10 km (v), naiset

klo 15.45

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Pikamatka 10 km, miehet

klo 17.00

Tbilisi, Georgia

Freestyle: Hypyt, miehet ja naiset (peruttu)

klo 17.10

Östersund, Ruotsi

Maastohiihdon Ski Tour 2020: 15 km (v), miehet

16.2. klo 5.00

Yanqing, Kiina

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 11.15

Maribor, Slovenia

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 1. kierros

klo 12.00

Tauplitz / Bad Mitterndorf, Itävalta

Mäkihyppy: HS235, miehet

klo 14.00

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 14.45

Maribor, Slovenia

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 2. kierros

klo 15.00

Östersund, Ruotsi

Maastohiihdon Ski Tour 2020: 15 km (p), takaa-ajo, miehet

klo 16.15

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

klo 17.00

Östersund, Ruotsi

Maastohiihdon Ski Tour 2020: 10 km (p), takaa-ajo, naiset

klo 22.00

Calgary, Kanada

Lumilautailu: Slopestyle, miehet ja naiset

18.2. klo 15.15

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Normaalimatka 15 km, naiset

klo 17.15

Åre, Ruotsi

Maastohiihdon Ski Tour 2020: Sprintti (v), miehet ja naiset

19.2. klo 15.15

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Normaalimatka 20 km, miehet

20.2. klo 11.45

Storlien-Meraker, Norja

Maastohiihdon Ski Tour 2020: 38 km (v), yhteislähtö, naiset

klo 13.20

Rasnov, Romania

Mäkihyppy: HS97, karsinta, miehet

klo 14.30

Storlien-Meraker, Norja

Maastohiihdon Ski Tour 2020: 38 km (v), yhteislähtö, miehet

klo 16.15

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Parisekaviesti

21.2.

Ljubno, Slovenia

Mäkihyppy: HS94, karsinta, naiset

klo 15.00

Rasnov, Romania

Mäkihyppy: HS97, miehet

22.2 klo 3.00

Niigata Yuzawa Naeba, Japani

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 1. kierros

klo 6.00

Niigata Yuzawa Naeba, Japani

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet 2. kierros

klo 6.30

Tazawako, Japani

Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

klo 7.00

Pyeongchang, Etelä-Korea

Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Sunny Valley, Venäjä

Freestyle: Ski Cross, karsinta, miehet ja naiset

klo 10.30

Trondheim, Norja

Yhdistetty: HS138

klo 11.30

Cras-Montana, Sveitsi

Alppihiihto: Syöksy, naiset

klo 12.30

Ljubno, Slovenia

Mäkihyppy: HS94, joukkuekilpailu, naiset

klo 12.30

Raubitshi, Valko-Venäjä

Freestyle: Hypyt, miehet ja naiset

klo 12.45

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Viesti (4x6 km), naiset

klo 13.45

Rasnov, Romania

Mäkihyppy: HS97, miehet

klo 14.00

Trondheim, Norja

Maastohiihdon Ski Tour 2020: Sprintti (p), miehet ja naiset

klo 15.45

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Viesti (4x7,5 km), miehet

klo 17.15

Trondheim, Norja

Yhdistetty: 10 km

23.2. klo 3.00

Niigata Yuzawa Naeba, Japani

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 6.00

Niigata Yuzawa Naeba, Japani

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros

klo 6.30

Tazawako, Japani

Freestyle: Parikumpareet, miehet ja naiset

klo 10.00

Sunny Valley, Venäjä

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 11.00

Trondheim, Norja

Yhdistetty: HS138

klo 11.30

Cras-Montana, Sveitsi

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset, 1. kierros

klo 12.25

Trondheim, Norja

Maastohiihdon Ski Tour 2020: 15 km (p), takaa-ajo, naiset

klo 12.30

Ljubno, Slovenia

Mäkihyppy: HS94, naiset

klo 13.30

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 14.20

Trondheim, Norja

Maastohiihdon Ski Tour 2020: 30 km (p), takaa-ajo, miehet

klo 14.30

Cras-Montana, Sveitsi

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset, 2. kierros

klo 16.00

Antholz-Anterselva, Italia

Ampumahiihdon MM: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 17.00

Trondheim, Norja

Yhdistetty: 10 km

28.2.

Deštné, Tšekki

Freestyle: Big Air, karsinta, miehet ja naiset

klo 15.00

Almaty, Kazakstan

Freestyle: Hypyt, miehet ja naiset

klo 19.00

Deštné, Tšekki

Freestyle: Big Air, naiset

klo 19.00

Lahti, Suomi

Mäkihyppy: HS130, karsinta, miehet

29.2. klo 11.00

Lahti, Suomi

Yhdistetty: HS130, parikilpailu

klo 11.30

La Thuile, Italia

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

klo 12.00

Lahti, Suomi

Maastohiihto: 10 km (p), naiset

klo 13.30

Hintestoder, Itävalta

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 13.30

Lahti, Suomi

Maastohiihto: 15 km (p), miehet

klo 15.45

Lahti, Suomi

Yhdistetty: 2x7,5 km, parikilpailu

klo 17.00

Lahti, Suomi

Mäkihyppy: HS130, joukkuekilpailu, miehet

klo 19.00

Deštné, Tšekki

Freestyle: Big Air, miehet

klo 20.00

Blue Mountain, Kanada

Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Parikumpareet
Getty Images

MAALISKUU

1.3. klo 9.30

Almaty, Kazakstan

Freestyle: Parikumpareet, miehet ja naiset

klo 10.00

Lahti, Suomi

Yhdistetty: HS130

klo 10.45

Hintestoder, Itävalta

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet, 1. kierros

klo 11.10

Lahti, Suomi

Maastohiihto: 4x5 km, naiset

klo 12.15

La Thuile, Italia

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, naiset, 1. kierros

klo 12.30

Lahti, Suomi

Maastohiihto: 4x7,5 km, miehet

klo 13.45

Hintestoder, Itävalta

Alppihiihto: Alppiyhdistetty, miehet, 2. kierros

klo 15.15

La Thuile, Italia

Alppihiihto: alppiyhdistetty, naiset, 2. kierros

klo 15.45

Lahti, Suomi

Yhdistetty: 10 km

klo 16.30

Lahti, Suomi

Mäkihyppy: HS130, miehet

klo 20.00

Blue Mountain, Kanada

Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

4.3. klo 16.30

Drammen, Norja

Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

5.3. klo 18.35

Nove Mesto, Tšekki

Ampumahiihto: Pikamatka 7,5 km, naiset

6.3.

Sierra Nevada, Espanja

Lumilautailu: Lumilautacross, karsinta, miehet ja naiset

klo 18.30

Nove Mesto, Tšekki

Ampumahiihto: Pikamatka 10 km, miehet

klo 20.30

Oslo, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS134, karsinta, miehet

7.3.

Oslo, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS134, karsinta, naiset

klo 10.30

Ofterschwang, Saksa

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

klo 11.00

Oslo, Norja

Yhdistetty: HS134

klo 12.00

Kvitfjell, Norja

Alppihiihto: Syöksy, miehet

klo 13.00

Sierra Nevada, Espanja

Lumilautailu: Lumilautacross, miehet ja naiset

klo 13.00

Oslo, Norja

Maastohiihto: 30 km (p), yhteislähtö, naiset

klo 13.30

Ofterschwang, Saksa

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

klo 14.00

Krasnojarsk, Venäjä

Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

klo 14.00

Nove Mesto, Tšekki

Ampumahiihto: Viesti, naiset (4x6 km)

klo 15.20

Oslo, Norja

Yhdistetty: 10 km

klo 16.15

Oslo, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS134, joukkuekilpailu, miehet

klo 18.00

Nove Mesto, Tšekki

Ampumahiihto: Viesti, miehet (4x7,5 km)

8.3. klo 10.30

Ofterschwang, Saksa

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 1. kierros

klo 11.30

Kvitfjell, Norja

Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

klo 12.30

Oslo, Norja

Maastohiihto: 50 km (p), yhteislähtö, miehet

klo 12.45

Nove Mesto, Tšekki

Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 13.30

Ofterschwang, Saksa

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 2. kierros

klo 14.00

Nove Mesto, Tšekki

Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

klo 15.30

Oslo, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS134, miehet

klo 18.15

Oslo, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS134, naiset

9.3.

Lillehammer, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS140, karsinta, naiset

klo 18.30

Lillehammer, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS140, karsinta, miehet

10.3. klo 14.00

Krasnojarsk, Venäjä

Freestyle: Hypyt, miehet ja naiset

klo 15.00

Åre, Ruotsi

Alppihiihto: Paripujottelu, naiset

klo 18.00

Lillehammer, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS140, miehet

klo 21.00

Lillehammer, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS140, naiset

11.3.

Trondheim, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS138, karsinta, naiset

klo 18.30

Trondheim, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS138, karsinta, miehet

12.3. klo 16.30

Kontiolahti, Suomi

Ampumahiihto: Pikamatka 10 km, miehet

klo 18.00

Trondheim, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS138, miehet

klo 21.00

Trondheim, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS138, naiset

13.3. klo 15.00

Åre, Ruotsi

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

13.3.

Nizhni Tagil, Venäjä

Mäkihypyn Russia Tour Blue Bird: HS97, karsinta, naiset

klo 16.30

Kontiolahti, Suomi

Ampumahiihto: Pikamatka 7,5 km, naiset

klo 18.00

Åre, Ruotsi

Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

klo 19.00

Vikersund, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS240, karsinta, miehet

14.3. klo 10.30

Kranjska Gora, Slovenia

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

klo 11.30

Åre, Ruotsi

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 1. kierros

klo 12.15

Idre Fjäll, Ruotsi

Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

klo 12.30

Oslo, Norja

Yhdistetty: HS106

klo 13.30

Kranjska Gora, Slovenia

Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

klo 14.00

Winterberg, Saksa

Lumilautailu: Paripujottelu, miehet ja naiset

klo 14.00

Nizhni Tagil, Venäjä

Mäkihypyn Russia Tour Blue Bird: HS97, naiset

klo 14.20

Québec, Kanada

Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

klo 14.30

Åre, Ruotsi

Alppihiihto: Pujottelu, naiset, 2. kierros

klo 14.45

Kontiolahti, Suomi

Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

klo 15.30

Veysonnaz, Sveitsi

Freestyle: Ski Cross, miehet ja naiset

klo 15.30

Oslo, Norja

Yhdistetty: 10 km

klo 16.45

Kontiolahti, Suomi

Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 17.30

Vikersund, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS240, joukkuekilpailu, miehet

15.3. klo 10.30

Kranjska Gora, Slovenia

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 11.30

Idre Fjäll, Ruotsi

Freestyle: Parikumpareet, miehet ja naiset

klo 12.00

Veysonnaz, Sveitsi

Lumilautailu: Lumilautacross, miehet ja naiset

klo 12.00

Oslo, Norja

Yhdistetty: HS106

klo 13.30

Kranjska Gora, Slovenia

Alppihiihto: Pujottelu, miehet, 2. kierros

klo 14.00

Winterberg, Saksa

Lumilautailu: Paripujottelu, joukkuekilpailu

klo 14.00

Nizhni Tagil, Venäjä

Mäkihypyn Russia Tour Blue Bird: HS97, naiset

klo 14.15

Kontiolahti, Suomi

Ampumahiihto: Parisekaviesti

klo 14.15

Québec, Kanada

Maastohiihto: Sprintti (v), miehet ja naiset

klo 15.30

Oslo, Norja

Yhdistetty: 15 km

klo 16.15

Kontiolahti, Suomi

Ampumahiihto: Sekaviesti

klo 17.30

Vikersund, Norja

Mäkihypyn Raw Air Tournament: HS240, miehet

klo 17.45

Minneapolis, Yhdysvallat

Maastohiihto: Sprintti (v), miehet ja naiset

18.3. klo 10.30

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Syöksy, naiset

klo 12.00

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Syöksy, miehet

19.3.

Silvaplana, Sveitsi

Freestyle: Slopestyle, karsinta, naiset

klo 11.00

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Supersuurpujottelu, naiset

klo 12.30

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Supersuurpujottelu, miehet

20.3.

Tshaikovski, Venäjä

Mäkihypyn Russia Tour Blue Bird: HS102, karsinta, naiset

Silvaplana, Sveitsi

Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet

Spindleruv Mlyn, Tšekki

Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

klo 12.10

Canmore, Kanada

Maastohiihto: 10 km (v), yhteislähtö, naiset

klo 12.45

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Joukkuekilpailu

klo 13.15

Canmore, Kanada

Maastohiihto: 15 km (v), yhteislähtö, miehet

klo 14.15

Oslo, Norja

Ampumahiihto: Pikamatka 7,5 km, naiset

klo 17.30

Oslo, Norja

Ampumahiihto: Pikamatka 10 km, miehet

21.3.

Silvaplana, Sveitsi

Freestyle: Slopestyle, miehet ja naiset

klo 10.00

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Suurpujottelu, miehet, 1. kierros

klo 11.00

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Pujottelu, naiset, 1. kierros

klo 11.30

Canmore, Kanada

Maastohiihto: 10 km (v), takaa-ajo, naiset

klo 12.45

Canmore, Kanada

Maastohiihto: 15 km (v), takaa-ajo, miehet

klo 13.15

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Suurpujottelu, miehet, 2. kierros

klo 13.15

Spindleruv Mlyn, Tšekki

Lumilautailu: Slopestyle, miehet ja naiset

klo 14.00

Tshaikovski, Venäjä

Mäkihypyn Russia Tour Blue Bird: HS102, naiset

klo 14.15

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Pujottelu, naiset, 2. kierros

klo 15.00

Oslo, Norja

Ampumahiihto: Takaa-ajo 10 km, naiset

klo 17.45

Oslo, Norja

Ampumahiihto: Takaa-ajo 12,5 km, miehet

22.3. klo 9.00

Tshaikovski, Venäjä

Mäkihypyn Russia Tour Blue Bird: HS140, naiset

klo 10.00

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Suurpujottelu, naiset, 1. kierros

klo 11.00

Canmore, Kanada

Maastohiihto: Sekaviesti

klo 11.00

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Pujottelu, miehet, 1. kierros

klo 13.15

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Suurpujottelu, naiset, 2. kierros

klo 14.15

Cortina d’Ampezzo, Italia

Alppihiihdon maailmancupin finaali: Pujottelu, miehet, 2. kierros

klo 15.15

Oslo, Norja

Ampumahiihto: Yhteislähtö 12,5 km, naiset

klo 17.00

Oslo, Norja

Ampumahiihto: Yhteislähtö 15 km, miehet

Lue myös:

Palander ja Jauhojärvi saavat rinnalleen Kuningaskotkan ja Tube-tähdet – Urheilustudio tuo talvilajien kisat ja suositut kasvot taas ruutuun

Ylivoimaisia voittoja, sadasosien tappioita, ylilyöntejä, suuria tunteita – palaa viime hiihtokauden tunteikkaisiin huippuhetkiin

Kristallipallojahti alkaa! Näin ampumahiihdossa, hiihdossa, mäkihypyssä, yhdistetyssä, lumilautailussa ja alppilajeissa kisataan

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat