Hyppää sisältöön

Katso Serie A:n viimeisimmät tulokset ja otteluraportit – Juventus liian kova pala Fiorentinalle, Ronaldo hyvässä maalivireessä

Serie A:ssa pelattiin kuusi ottelua sunnuntaina. Voittoihin ylsivät Juventus, Lazio, Lecce ja Inter. Sarjaa johtaa Juventus, joka on kolme pistettä Interiä edellä.

Juventus - Fiorentina 3‑0

Juventus vei voiton Fiorentinasta tuloksella 3-0. Ronaldo kunnostautui maalinteossa ja iski 2 joukkueensa maaleista.

Katso ottelun tilastot täältä

AC Milan - VER 1‑1

Hellas Verona piti pintansa vajaamiehisenä AC Milania vastaan ja taisteli ottelusta 1-1 -tasapelin. Kuumassa ottelussa nähtiin yhteensä viisi keltaista ja yksi punainen kortti. Kentältä ajettiin ulos Hellas Veronan Amrabat.

Katso ottelun tilastot täältä

Atalanta - Genoa 2‑2

Atalanta ja Genoa pelasivat 2-2 -tasapelin. Atalantan Ilicic sinetöi loppulukemat tasoitusmaalillaan 35. minuutilla. Kuumassa ottelussa nähtiin yhteensä kahdeksan keltaista ja yksi punainen kortti. Kentältä ajettiin ulos Genoan Behrami.

Katso ottelun tilastot täältä

Lazio - SPAL 5‑1

Lazio otti murskavoiton SPALista luvuin 5-1. Lazio aloitti maalinteon heti ottelun alussa, kun Immobile laukoi avausmaalin 3. minuutilla. Caicedo kunnostautui maalinteossa ja iski kaksi maalia. Myös Immobile oli hyvässä vireessä kahdella osumalla.

Katso ottelun tilastot täältä

Lecce - Torino 4‑0

Lecce otti murskavoiton Torinosta, kun joukkueiden kohtaaminen päättyi luvuin 4-0. Kiihkeässä ottelussa jaettiin yhteensä 6 keltaista korttia. Lecce keräsi yhteensä kolme varoitusta ja Torino kolme varoitusta.

Katso ottelun tilastot täältä

Udinese - Inter 0‑2

Inter kaatoi Udinesen Serie A:ssa luvuin 0-2. Lukaku oli Interin voiton takuumies kahdella osumalla.

Katso ottelun tilastot täältä

Sarjataulukko

0JoukkueOPVTHTMPM
1Juventus225417324321
2Inter225115614418
3Lazio214915425220
4Atalanta223911655930
5AS Roma223911654027
6Cagliari22328863834
7Parma22329583129
8AC Milan22329582327
9VER21308672623
10Bologna22308683434
11Napoli21277683029
12Torino222783112639
13Sassuolo222675103637
14Fiorentina22256792532
15Udinese222473121935
16Sampdoria212055112033
17Lecce221947112742
18Genoa221637122343
19Brescia221543152041
20SPAL221543151638

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Serie A:n Kisaoppaasta.

Lue myös:

TPS:n Emma Santamäki siirtyy jalkapalloilemaan Serie A:han

Inter numeroa liian iso Fiorentinalle cupissa

Mikä jännitysnäytelmä! AC Milan nousi lisäajalla tasoihin ja väänsi jatkoajalla voiton – vaihtopelaajat nousivat ratkaisijoiksi

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).