Hyppää sisältöön

Lazio käänsi ottelun Interiä vastaan toisella puoliajalla – katso Serie A:n viimeisimmät tulokset ja otteluraportit

Serie A:ssa pelattiin kuusi ottelua sunnuntaina. Voittoihin ylsivät Juventus, Fiorentina, Parma, Napoli ja Lazio. Sarjaa johtaa Juventus, joka on kolme pistettä Interiä edellä.

Udinese - VER 0‑0

Udinese ja Hellas Verona päätyivät 0-0 -tasatulokseen. Udinese onnistui laukomaan kuusi kertaa ja Hellas Verona viisi kertaa kertaa maalia kohti. Hellas Verona hallitsi palloa 52 prosenttia ajasta. Laukaukset jakautuivat 10-8 Udinesen hyväksi.

Katso ottelun tilastot täältä

Juventus - Brescia 2‑0

Juventus vei voiton vajaamiehisestä Bresciasta lukemin 2-0. Kuumassa ottelussa nähtiin yhteensä viisi keltaista ja yksi punainen kortti. Kentältä ajettiin ulos Brescian Aye.

Katso ottelun tilastot täältä

Sampdoria - Fiorentina 1‑5

Fiorentina otti murskavoiton Sampdoriasta lukemin 1-5. Vlahovic kunnostautui maalinteossa ja iski kaksi maalia. Myös Chiesa oli hyvässä vireessä kahdella osumalla. Kuumassa ottelussa nähtiin yhteensä yhdeksän keltaista ja kaksi punaista korttia. Kentältä ajettiin ulos Sampdorian Murru ja Fiorentinan Badelj.

Katso ottelun tilastot täältä

Sassuolo - Parma 0‑1

Parma vei voiton Sassuolosta tuloksella 0-1. Ratkaisumaalin iski Gervinho 25. minuutilla. Kiihkeässä ottelussa jaettiin yhteensä 8 keltaista korttia. Sassuolo keräsi yhteensä viisi varoitusta ja Parma kolme varoitusta.

Katso ottelun tilastot täältä

Cagliari - Napoli 0‑1

Napoli vei voiton Cagliarista tuloksella 0-1. Ratkaisumaalin iski Mertens 66. minuutilla.

Katso ottelun tilastot täältä

Lazio - Inter 2‑1

Inter oli parempi ensimmäisellä jaksolla ja johti ottelua 1-0 puoliajalle mentäessä. Lazio nousi kuitenkin tasoihin ja ohi, voittaen ottelun lopulta lukemin 2-1. Ratkaisumaalin iski Milinkovic-Savic 69. minuutilla. Kiihkeässä ottelussa jaettiin yhteensä 6 keltaista korttia. Lazio keräsi yhteensä neljä varoitusta ja Inter kaksi varoitusta.

Katso ottelun tilastot täältä

Sarjataulukko

0JoukkueOPVTHTMPM
1Juventus245718334623
2Inter235416614820
3Lazio235316525320
4Atalanta244513656332
5AS Roma243911674332
6VER24359872824
7Parma243510593230
8Napoli24339693734
9Bologna24339693739
10AC Milan23329592531
11Cagliari24328883836
12Sassuolo242985113839
13Fiorentina242877103135
14Torino232783122742
15Udinese242675122036
16Lecce242567113245
17Sampdoria242365132643
18Genoa242257122743
19Brescia241644162144
20SPAL241543171842

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Serie A:n Kisaoppaasta.

Lue myös:

Katso tallenne: Cristiano Ronaldo toi Juventuksen tasoihin rangaistuspotkusta – vajaalukuinen AC Milan menetti johtonsa viime hetkellä

Zlatan ja Ronaldo iskevät yhteen TV2:ssa – suorassa lähetyksessä ennakoidaan Huuhkajien EM-vastustajaa

Osallistu Milan–Juventus-ottelun avausmaaliveikkaukseen ja voit voittaa Huuhkajien pipon!

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).