Villareal jätti Valencian maaleitta – katso La Ligan viimeisimmät tulokset ja otteluraportit

La Ligassa pelattiin neljä ottelua sunnuntaina. Voittoihin ylsivät Levante, Villareal, Eibar ja Real Madrid. Sarjaa johtaa Real Madrid, joka on kaksi pistettä Barcelonaa edellä.

Levante - Betis 4‑2

Levante otti voiton Real Betisistä lukemin 4-2. Real Betis hallitsi palloa 67 prosenttia ajasta. Laukaukset jakautuivat kuitenkin tasaisemmin, 10-8 Real Betisin hyväksi.

Villarreal - Valencia 2‑0

Villareal kaatoi Valencian La Ligassa luvuin 2-0. Villareal hallitsi ottelua 52 prosentin pallonhallinnalla ja voittamalla laukaisutilastot 16-2.

GRA - Eibar 1‑2

Eibar otti voiton Granadasta lukemin 1-2. Ottelun voittomaalista vastasi Eibarin Kike 69. minuutilla.

Espanyol - Real Madrid 0‑1

Real Madrid otti voiton Espanyolista lukemin 0-1. Real Madrid venytti tuloksella voittoputkeaan viiden ottelun mittaiseksi. Ratkaisumaalin iski Casemiro 45. minuutilla.

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
Real Madrid327121836021
Barcelona326921657233
A. Madrid3258151344123
Sevilla3254141264533
Villarreal3251156115140
Getafe3149131084029
Real Sociedad3147145124739
Valencia32461210104146
Ath. Bilbao3245111293628
GRA3243127133838
Osasuna32411011113847
Levante3241125154146
Betis3237910134352
Valladolid3235714112737
Eibar323598153448
Alavés323598153248
Celta Vigo3234713123137
Mallorca322675203055
Leganés3225510172446
Espanyol322459182651

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut La Ligan Kisaoppaasta.

Lue myös:

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).