Hyppää sisältöön

Hellas Verona kaatoi Parman niukasti, Pessina teki voittomaalin – katso Serie A:n tuoreet tulokset ja otteluraportit

Serie A:ssa pelattiin kuusi ottelua keskiviikkona. Voittajia olivat Inter, Sassuolo, Hellas Verona ja Sampdoria. Sarjaa johtaa Juventus, joka on neljä pistettä Lazioa edellä.

Bologna - Cagliari 1‑1

Bologna ja Cagliari tahkosivat tasapelin maalein 1-1. Viimeisen tasoittavan maalin iski Cagliarin Simeone 46. minuutilla. Bologna hallitsi ottelua 62 prosentin pallonhallinnalla ja voittamalla laukaisutilastot 16-6. Hallinnasta huolimatta Cagliari sai taisteltua itselleen tasapelin.

Katso ottelun tilastot täältä

Inter - Brescia 6‑0

Inter otti murskavoiton Bresciasta lukemin 6-0. Inter aloitti maalinteon heti ottelun alussa, kun Young laukoi avausmaalin 5. minuutilla.

Katso ottelun tilastot täältä

Fiorentina - Sassuolo 1‑3

Fiorentina kaatui, kun Sassuolo otti 1-3 -voiton. Defrel kunnostautui maalinteossa ja iski 2 joukkueensa maaleista. Kiihkeässä ottelussa jaettiin yhteensä 6 keltaista korttia. Fiorentina keräsi yhteensä neljä varoitusta ja Sassuolo kaksi varoitusta.

Katso ottelun tilastot täältä

VER - Parma 3‑2

Parman Kulusevski avasi ottelun maalinteon 14. minuutilla. Hellas Verona onnistui kuitenkin kääntämään ottelun ja vei lopulta voiton tuloksella 3-2. Ratkaisumaalin iski Pessina 81. minuutilla.

Katso ottelun tilastot täältä

Lecce - Sampdoria 1‑2

Sampdoria kaatoi Leccen Serie A:ssa luvuin 1-2. Ramirez johdatti joukkueensa voittoon kahdella maalillaan.

Katso ottelun tilastot täältä

SPAL - AC Milan 2‑2

SPAL piti pintansa vajaamiehisenä AC Milania vastaan ja taisteli ottelusta 2-2 -tasapelin. SPAL joutui vajaamiehiseksi 43. minuutilla D'Alessandron ulosajon jälkeen.

Katso ottelun tilastot täältä

Sarjataulukko

0JoukkueOPVTHTMPM
1Juventus297223335925
2Lazio296821536628
3Inter296419736229
4Atalanta285717658039
5AS Roma284814685338
6Napoli284513694637
7AC Milan2943127103637
8VER294211993734
9Cagliari2939109104845
10Parma2939116124038
11Bologna2938108114146
12Sassuolo2937107125150
13Fiorentina2931710123542
14Torino293194163352
15Sampdoria292985163351
16Udinese282877142341
17Genoa292668153556
18Lecce292567163666
19SPAL291954202350
20Brescia291846192558

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Serie A:n Kisaoppaasta.

Lue myös:

Sarjanousu sai Perparim Hetemaj'n askeleen lähemmäksi tavoitettaan – "Olen paljon ylpeämpi tästä kuin yhdeksästä kaudesta Serie A:ssa"

Perparim Hetemaj'n Benevento nousee Serie A:han – varmisti mestaruuden ennätyksellisen nopeasti

FC Barcelona ja Juventus tekivät keskenään kaksi jättikauppaa

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).