Hyppää sisältöön

Hellas Verona ja Inter pelasivat tasan, Veloso tasoitti loppuhetkillä – katso Serie A:n viimeisimmät tulokset ja otteluraportit

Serie A:ssa pelattiin kaksi ottelua torstaina. Ainoana voiton nappasi Udinese. Sarjaa johtaa Juventus, joka on seitsemän pistettä Lazioa edellä.

SPAL - Udinese 0‑3

Udinese otti voiton SPALista lukemin 0-3. SPAL hallitsi ottelua 54 prosentin pallonhallinnalla ja voittamalla laukaisutilastot 11-6. Hallinnasta huolimatta Udinese onnistui maalinteossa paremmin ja vei ottelun nimiinsä.

Katso ottelun tilastot täältä

VER - Inter 2‑2

Hellas Verona ja Inter pelasivat 2-2 -tasapelin. Hellas Veronan Veloso sinetöi loppulukemat tasoitusmaalillaan 86. minuutilla. Inter hallitsi palloa 57 prosenttia ajasta. Laukaukset jakautuivat kuitenkin tasaisemmin, 12-10 Interin hyväksi.

Katso ottelun tilastot täältä

Sarjataulukko

0JoukkueOPVTHTMPM
1Juventus317524346530
2Lazio316821556733
3Atalanta316620658539
4Inter316519846533
5AS Roma3151156105643
6Napoli3151156105041
7AC Milan3149147104339
8Sassuolo3143127125753
9VER31431110103938
10Bologna3141118124449
11Cagliari31401010114846
12Parma3139116144242
13Fiorentina3135811123743
14Udinese313598143043
15Torino3134104173757
16Sampdoria313295173653
17Lecce312877174071
18Genoa312769163860
19Brescia312156202861
20SPAL311954222356

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Serie A:n Kisaoppaasta.

Lue myös:

Jalkapallotähti Franck Riberyllä tyly kotiinpaluu vierasottelusta: varkaat olivat myllänneet asunnon

Tätä on odotettu – Joronen torjui Brescialle kalenterivuoden avausvoiton

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).