Hyppää sisältöön

Napolin ja AC Milanin kohtaaminen päättyi tasapeliin – katso Serie A:n viimeisimmät tulokset ja otteluraportit

Serie A:ssa pelattiin kuusi ottelua sunnuntaina. Voittoihin ylsivät Genoa ja Sampdoria. Sarjaa johtaa Juventus, joka on kahdeksan pistettä Lazioa edellä.

Genoa - SPAL 2‑0

Genoa kaatoi SPALin Serie A:ssa luvuin 2-0. Genoa hallitsi ottelua 56 prosentin pallonhallinnalla ja voittamalla laukaisutilastot 12-3.

Katso ottelun tilastot täältä

Cagliari - Lecce 0‑0

Cagliari ja Lecce tasasivat pisteet 0-0 -tasapelissä. Lecce oli aktiivisempi hyökkäyspäässä ja laukoi 8 kertaa maalia kohti. Cagliari hallitsi palloa 57 prosenttia ajasta. Laukaukset jakautuivat kuitenkin tasaisemmin, 16-14 Leccen hyväksi.

Katso ottelun tilastot täältä

Fiorentina - VER 1‑1

Fiorentina ja Hellas Verona päätyivät tasapeliin 1-1. Fiorentinan Cutrone tasoitti ottelun 90. minuutilla. Fiorentina hallitsi ottelua 51 prosentin pallonhallinnalla ja voittamalla laukaisutilastot 11-4. Hallinnasta huolimatta Hellas Verona sai taisteltua itselleen tasapelin.

Katso ottelun tilastot täältä

Parma - Bologna 2‑2

Parma ja Bologna päätyivät tasapeliin 2-2. Parman Inglese tasoitti ottelun 90. minuutilla. Molemmat joukkueet hallitsivat palloa yhtä suuren osan ottelusta. Laukaukset jakautuivat selvästi 14-9 Parman hyväksi.

Katso ottelun tilastot täältä

Udinese - Sampdoria 1‑3

Udinesen Lasagna avasi ottelun maalinteon 37. minuutilla. Sampdoria onnistui kuitenkin kääntämään ottelun ja vei lopulta voiton tuloksella 3-1. Sampdoria hallitsi palloa 54 prosenttia ajasta. Laukaukset jakautuivat 11-9 Sampdorian hyväksi.

Katso ottelun tilastot täältä

Napoli - AC Milan 2‑2

Napoli ja AC Milan pelasivat 2-2 -tasapelin. AC Milanin Kessié sinetöi loppulukemat tasoitusmaalillaan rangaistuspotkulla 73. minuutilla. Kuumassa ottelussa nähtiin yhteensä kuusi keltaista ja yksi punainen kortti. Kentältä ajettiin ulos AC Milanin Saelemaekers.

Katso ottelun tilastot täältä

Sarjataulukko

0JoukkueOPVTHTMPM
1Juventus327624446732
2Lazio326821566835
3Atalanta326720758741
4Inter316519846533
5AS Roma3254166105943
6Napoli3252157105243
7AC Milan3250148104541
8Sassuolo3246137125954
9VER32441111104039
10Bologna3242119124651
11Cagliari32411011114846
12Parma3240117144444
13Fiorentina3236812123844
14Sampdoria3235105173954
15Udinese323598153146
16Torino3134104173757
17Genoa323079164060
18Lecce322978174071
19Brescia322156212864
20SPAL321954232358

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Serie A:n Kisaoppaasta.

Lue myös:

Ronaldon rankkarimaalit auttoivat Juventuksen mestaruuden kynnykselle – Atalantan päävalmentaja kritisoi rangaistuspotkuja värikkäästi

Mestarien liigan puolivälieräparit ovat nyt selvillä – Atalanta saa vastaansa PSG:n, Leipzig kohtaa Atletico Madridin

Entiset huippujalkapalloilijat perustivat agenttitoimiston, joka edustaa pelkästään naispelaajia – ja nyt he haluavat alallaan maailman huipulle

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).