Valioliigan Kisaopas: tulokset, otteluohjelma ja sarjataulukko

Katso tästä Valioliigan tuoreimmat tulokset, tulevat ottelut, sarjataulukko ja parhaat maalintekijät.

Tulokset

Sunnuntaina 23.5.2021

1‑2Wolverhampton - Man UnitedMolineux Stadium
3‑0West Ham - SouthamptonOlympic Stadium
1‑0Sheffield Utd - BurnleyBramall Lane
5‑0Man City - EvertonEtihad Stadium
2‑0Liverpool - Crystal PAnfield
2‑4Leicester - TottenhamKing Power Stadium
3‑1Leeds - West Bromwich AlbionElland Road
0‑2Fulham - NewcastleCraven Cottage
2‑1Aston Villa - ChelseaVilla Park
2‑0Arsenal - BrightonEmirates Stadium

Keskiviikkona 19.5.2021

1‑3West Bromwich Albion - West HamThe Hawthorns
0‑3Burnley - LiverpoolTurf Moor
1‑3Crystal P - ArsenalSelhurst Park
1‑2Tottenham - Aston VillaTottenham Hotspur Stadium
1‑0Newcastle - Sheffield UtdSt James’ Park
1‑0Everton - WolverhamptonGoodison Park

Tiistaina 18.5.2021

2‑1Chelsea - LeicesterStamford Bridge
3‑2Brighton - Man CityFalmer Stadium
0‑2Southampton - LeedsSt Mary’s Stadium
1‑1Man United - FulhamOld Trafford

Sunnuntaina 16.5.2021

0‑1Everton - Sheffield UtdGoodison Park
1‑2West Bromwich Albion - LiverpoolThe Hawthorns

Katso kaikki pelatut ottelut Valioliigan Otteluohjelmasta

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
Man City388627568332
Man United3874211167344
Liverpool386920996842
Chelsea3867191095836
Leicester3866206126850
West Ham3865198116247
Tottenham3862188126845
Arsenal3861187135539
Leeds3859185156254
Everton3859178134748
Aston Villa3855167155546
Newcastle3845129174662
Wolverhampton3845129173652
Crystal P3844128184166
Southampton3843127194768
Brighton3841914154046
Burnley3839109193355
Fulham3828513202753
West Bromwich Albion3826511223576
Sheffield Utd382372292063

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Parhaat maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
Harry KaneTottenham23
Mohamed SalahLiverpool22
Bruno FernandesMan United18
Heung-Min SonTottenham17
Patrick BamfordLeeds17
Dominic Calvert-LewinEverton16
Jamie VardyLeicester15
Ollie WatkinsAston Villa14
Ilkay GündoganMan City13
Alexandre LacazetteArsenal13

Tuoreimmat uutiset

Jalkapallon Kisaoppaat

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kisaoppaasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).