Hyppää sisältöön

La Ligan Kisaopas: tulokset, otteluohjelma ja sarjataulukko

Katso tästä La Ligan tuoreimmat tulokset, tulevat ottelut, sarjataulukko ja parhaat maalintekijät.

Tulokset

Sunnuntaina 23.5.2021

1‑0Sevilla - AlavésRamón Sánchez Pizjuán
0‑0Granada - GetafeEstadio Nuevo Los Carmenes

Lauantaina 22.5.2021

0‑0Huesca - ValenciaEl Alcoraz
1‑2Valladolid - A. MadridEstadio José Zorrilla
2‑1Real Madrid - VillarrealSantiago Bernabéu
0‑1Osasuna - Real SociedadEstadio El Sadar
2‑0Elche - Ath. BilbaoEstadio Martinez Valero
0‑1Eibar - BarcelonaIpurua
2‑3Celta Vigo - BetisBalaídos

Perjantaina 21.5.2021

2‑2Levante - CadizCiutat de València

Katso kaikki pelatut ottelut La Ligan Otteluohjelmasta

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
1.A. Madrid388626846725
2.Real Madrid388425946728
3.Barcelona387924778538
4.Sevilla387724595333
5.Real Sociedad38621711105938
6.Betis38611710115050
7.Villarreal38581513106044
8.Celta Vigo38531411135557
9.Granada3846137184765
10.Ath. Bilbao38461113144642
11.Osasuna38441111163748
12.Cadiz38441111163658
13.Valencia38431013155053
14.Levante3841914154657
15.Getafe3838911182843
16.Alavés3838911183657
17.Elche3836812183455
18.Huesca3834713183453
19.Valladolid3831516173457
20.Eibar3830612202952

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Parhaat maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1.Lionel MessiBarcelona30
2.Karim BenzemaReal Madrid23
2.Gerard MorenoVillarreal23
4.Luis SuárezA. Madrid21
5.Youssef En-NesyriSevilla18
6.Alexander IsakReal Sociedad17
7.Iago AspasCelta Vigo14
8.Antoine GriezmannBarcelona13
8.José Luis MoralesLevante13
8.Rafa MirHuesca13

Jalkapallon Kisaoppaat

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kisaoppaasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).