Suora

  • Urheiluruutu
  • Urheiluruutu

La Ligan otteluohjelma

Katso tästä pelattujen otteluiden tulokset ja tuleva otteluohjelma.

La Liga
LA LIGA - KISAOPAS 2020-2021

Katso sarjataulukko ja parhaat maalintekijät La Ligan Kisaoppaasta

Otteluohjelma päivittyy sitä mukaa, kun ottelujen tarkat ajankohdat julkistetaan.

Lauantai 12.9.2020

0‑0

Eibar - Celta Vigo

Ipurua

2‑0

GRA - Ath. Bilbao

0‑2

Cadiz - Osasuna

Sunnuntai 13.9.2020

0‑1

Alavés - Betis

Mendizorrotza

1‑1

Valladolid - Real Sociedad

Estadio José Zorrilla

1‑1

Villarreal - Huesca

Estadio de la Cerámica

4‑2

Valencia - Levante

Estadio José Zorrilla

Lauantai 19.9.2020

2‑1

Villarreal - Eibar

Estadio de la Cerámica

1‑0

Getafe - Osasuna

Coliseum Alfonso Pérez

2‑1

Celta Vigo - Valencia

Balaídos

Sunnuntai 20.9.2020

0‑2

Huesca - Cadiz

El Alcoraz

2‑1

GRA - Alavés

2‑0

Betis - Valladolid

Benito Villamarín

0‑0

Real Sociedad - Real Madrid

Anoeta

Lauantai 26.9.2020

0‑0

Alavés - Getafe

Mendizorrotza

1‑1

Valencia - Huesca

Estadio José Zorrilla

0‑3

Elche - Real Sociedad

Estadio Martinez Valero

2‑3

Betis - Real Madrid

Benito Villamarín

Sunnuntai 27.9.2020

1‑3

Osasuna - Levante

Estadio El Sadar

1‑2

Eibar - Ath. Bilbao

Ipurua

6‑1

A. Madrid - GRA

Wanda Metropolitano

1‑3

Cadiz - Sevilla

Estadio Ramon de Carranza

1‑1

Valladolid - Celta Vigo

Estadio José Zorrilla

4‑0

Barcelona - Villarreal

Camp Nou

Tiistai 29.9.2020

0‑1

Real Sociedad - Valencia

Anoeta

3‑0

Getafe - Betis

Coliseum Alfonso Pérez

Keskiviikko 30.9.2020

0‑0

Huesca - A. Madrid

El Alcoraz

3‑1

Villarreal - Alavés

Estadio de la Cerámica

0‑1

Eibar - Elche

Ipurua

1‑0

Real Madrid - Valladolid

Santiago Bernabéu

Torstai 1.10.2020

0‑1

Ath. Bilbao - Cadiz

San Mamés

1‑0

Sevilla - Levante

Ramón Sánchez Pizjuán

0‑3

Celta Vigo - Barcelona

Balaídos

Lauantai 3.10.2020

1‑2

Valladolid - Eibar

Estadio José Zorrilla

0‑0

A. Madrid - Villarreal

Wanda Metropolitano

0‑0

Elche - Huesca

Estadio Martinez Valero

3‑0

Real Sociedad - Getafe

Anoeta

0‑2

Valencia - Betis

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 4.10.2020

2‑0

Osasuna - Celta Vigo

Estadio El Sadar

1‑0

Alavés - Ath. Bilbao

Mendizorrotza

0‑2

Levante - Real Madrid

Ciutat de València

1‑1

Cadiz - GRA

Estadio Ramon de Carranza

1‑1

Barcelona - Sevilla

Camp Nou

Lauantai 17.10.2020

1‑0

GRA - Sevilla

Estadio Nuevo Los Carmenes

0‑2

Celta Vigo - A. Madrid

Balaídos

0‑1

Real Madrid - Cadiz

Santiago Bernabéu

1‑0

Getafe - Barcelona

Coliseum Alfonso Pérez

Sunnuntai 18.10.2020

0‑0

Eibar - Osasuna

Ipurua

2‑0

Ath. Bilbao - Levante

San Mamés

2‑1

Villarreal - Valencia

Estadio de la Cerámica

0‑2

Alavés - Elche

Mendizorrotza

2‑2

Huesca - Valladolid

El Alcoraz

0‑3

Betis - Real Sociedad

Benito Villamarín

Perjantai 23.10.2020

2‑1

Elche - Valencia

Estadio Martinez Valero

Lauantai 24.10.2020

1‑3

Barcelona - Real Madrid

Camp Nou

1‑0

Osasuna - Ath. Bilbao

Estadio El Sadar

0‑1

Sevilla - Eibar

Ramón Sánchez Pizjuán

2‑0

A. Madrid - Betis

Wanda Metropolitano

Sunnuntai 25.10.2020

0‑2

Valladolid - Alavés

Estadio José Zorrilla

0‑0

Cadiz - Villarreal

Estadio Ramon de Carranza

0‑1

Getafe - GRA

Coliseum Alfonso Pérez

4‑1

Real Sociedad - Huesca

Anoeta

Maanantai 26.10.2020

1‑1

Levante - Celta Vigo

Ciutat de València

Perjantai 30.10.2020

0‑2

Eibar - Cadiz

Ipurua

Lauantai 31.10.2020

4‑1

Real Madrid - Huesca

Santiago Bernabéu

2‑1

Ath. Bilbao - Sevilla

San Mamés

1‑3

Osasuna - A. Madrid

Estadio El Sadar

1‑1

Alavés - Barcelona

Mendizorrotza

Sunnuntai 1.11.2020

3‑1

Betis - Elche

Benito Villamarín

1‑4

Celta Vigo - Real Sociedad

Balaídos

1‑1

GRA - Levante

Estadio Nuevo Los Carmenes

2‑2

Valencia - Getafe

Estadio José Zorrilla

Maanantai 2.11.2020

2‑0

Villarreal - Valladolid

Estadio de la Cerámica

Perjantai 6.11.2020

1‑1

Elche - Celta Vigo

Estadio Martinez Valero

Lauantai 7.11.2020

1‑1

Huesca - Eibar

El Alcoraz

5‑2

Barcelona - Betis

Camp Nou

1‑0

Sevilla - Osasuna

Ramón Sánchez Pizjuán

4‑0

A. Madrid - Cadiz

Wanda Metropolitano

Sunnuntai 8.11.2020

1‑3

Getafe - Villarreal

Coliseum Alfonso Pérez

2‑0

Real Sociedad - GRA

Anoeta

1‑1

Levante - Alavés

Ciutat de València

2‑1

Valladolid - Ath. Bilbao

Estadio José Zorrilla

4‑1

Valencia - Real Madrid

Estadio José Zorrilla

Perjantai 20.11.2020

1‑1

Osasuna - Huesca

Estadio El Sadar

Lauantai 21.11.2020

1‑1

Levante - Elche

Ciutat de València

1‑1

Villarreal - Real Madrid

Estadio de la Cerámica

4‑2

Sevilla - Celta Vigo

Ramón Sánchez Pizjuán

1‑0

A. Madrid - Barcelona

Wanda Metropolitano

Sunnuntai 22.11.2020

0‑0

Eibar - Getafe

Ipurua

0‑1

Cadiz - Real Sociedad

Estadio Ramon de Carranza

1‑3

GRA - Valladolid

Estadio Nuevo Los Carmenes

2‑2

Alavés - Valencia

Mendizorrotza

Maanantai 23.11.2020

4‑0

Ath. Bilbao - Betis

San Mamés

Perjantai 27.11.2020

1‑1

Valladolid - Levante

Estadio José Zorrilla

Lauantai 28.11.2020

1‑1

Elche - Cadiz

Estadio Martinez Valero

0‑1

Valencia - A. Madrid

Estadio José Zorrilla

0‑1

Huesca - Sevilla

El Alcoraz

1‑2

Real Madrid - Alavés

Santiago Bernabéu

Sunnuntai 29.11.2020

4‑0

Barcelona - Osasuna

Camp Nou

1‑1

Getafe - Ath. Bilbao

Coliseum Alfonso Pérez

3‑1

Celta Vigo - GRA

Balaídos

1‑1

Real Sociedad - Villarreal

Anoeta

Maanantai 30.11.2020

0‑2

Betis - Eibar

Benito Villamarín

Perjantai 4.12.2020

0‑2

Ath. Bilbao - Celta Vigo

San Mamés

Lauantai 5.12.2020

3‑0

Levante - Getafe

Ciutat de València

0‑1

Sevilla - Real Madrid

Ramón Sánchez Pizjuán

2‑0

A. Madrid - Valladolid

Wanda Metropolitano

2‑1

Cadiz - Barcelona

Estadio Ramon de Carranza

Sunnuntai 6.12.2020

3‑3

GRA - Huesca

Estadio Nuevo Los Carmenes

0‑2

Osasuna - Betis

Estadio El Sadar

0‑0

Villarreal - Elche

Estadio de la Cerámica

0‑0

Alavés - Real Sociedad

Mendizorrotza

Maanantai 7.12.2020

0‑0

Eibar - Valencia

Ipurua

Perjantai 11.12.2020

3‑2

Valladolid - Osasuna

Estadio José Zorrilla

Lauantai 12.12.2020

2‑2

Valencia - Ath. Bilbao

Estadio José Zorrilla

0‑1

Getafe - Sevilla

Coliseum Alfonso Pérez

1‑0

Huesca - Alavés

El Alcoraz

2‑0

Real Madrid - A. Madrid

Santiago Bernabéu

Sunnuntai 13.12.2020

1‑1

Real Sociedad - Eibar

Anoeta

1‑1

Betis - Villarreal

Benito Villamarín

0‑1

Elche - GRA

Estadio Martinez Valero

1‑0

Barcelona - Levante

Camp Nou

Maanantai 14.12.2020

4‑0

Celta Vigo - Cadiz

Balaídos

Tiistai 15.12.2020

3‑1

Real Madrid - Ath. Bilbao

Santiago Bernabéu

Keskiviikko 16.12.2020

2‑1

Barcelona - Real Sociedad

Camp Nou

Perjantai 18.12.2020

2‑0

Ath. Bilbao - Huesca

San Mamés

Lauantai 19.12.2020

3‑1

A. Madrid - Elche

Wanda Metropolitano

2‑2

Barcelona - Valencia

Camp Nou

2‑1

Levante - Real Sociedad

Ciutat de València

1‑3

Osasuna - Villarreal

Estadio El Sadar

1‑1

Sevilla - Valladolid

Ramón Sánchez Pizjuán

Sunnuntai 20.12.2020

2‑0

Celta Vigo - Alavés

Balaídos

2‑0

GRA - Betis

Estadio Nuevo Los Carmenes

0‑2

Cadiz - Getafe

Estadio Ramon de Carranza

1‑3

Eibar - Real Madrid

Ipurua

Tiistai 22.12.2020

2‑2

Elche - Osasuna

Estadio Martinez Valero

0‑1

Valencia - Sevilla

Estadio José Zorrilla

0‑2

Real Sociedad - A. Madrid

Anoeta

1‑1

Huesca - Levante

El Alcoraz

0‑3

Valladolid - Barcelona

Estadio José Zorrilla

1‑1

Villarreal - Ath. Bilbao

Estadio de la Cerámica

Keskiviikko 23.12.2020

1‑1

Getafe - Celta Vigo

Coliseum Alfonso Pérez

2‑0

Real Madrid - GRA

Santiago Bernabéu

2‑1

Alavés - Eibar

Mendizorrotza

1‑0

Betis - Cadiz

Benito Villamarín

Tiistai 29.12.2020

2‑0

Sevilla - Villarreal

Ramón Sánchez Pizjuán

1‑1

Barcelona - Eibar

Camp Nou

0‑0

Cadiz - Valladolid

Estadio Ramon de Carranza

4‑3

Levante - Betis

Ciutat de València

Keskiviikko 30.12.2020

2‑1

GRA - Valencia

Estadio Nuevo Los Carmenes

1‑0

A. Madrid - Getafe

Wanda Metropolitano

2‑1

Celta Vigo - Huesca

Balaídos

1‑1

Elche - Real Madrid

Estadio Martinez Valero

Torstai 31.12.2020

0‑1

Ath. Bilbao - Real Sociedad

San Mamés

1‑1

Osasuna - Alavés

Estadio El Sadar

Lauantai 2.1.2021

2‑1

Villarreal - Levante

Estadio de la Cerámica

1‑1

Betis - Sevilla

Benito Villamarín

0‑1

Getafe - Valladolid

Coliseum Alfonso Pérez

2‑0

Real Madrid - Celta Vigo

Santiago Bernabéu

Sunnuntai 3.1.2021

1‑0

Ath. Bilbao - Elche

San Mamés

1‑2

Alavés - A. Madrid

Mendizorrotza

2‑0

Eibar - GRA

Ipurua

1‑1

Real Sociedad - Osasuna

Anoeta

0‑1

Huesca - Barcelona

El Alcoraz

Maanantai 4.1.2021

1‑1

Valencia - Cadiz

Estadio José Zorrilla

Keskiviikko 6.1.2021

2‑3

Ath. Bilbao - Barcelona

San Mamés

Perjantai 8.1.2021

0‑4

Celta Vigo - Villarreal

Balaídos

Lauantai 9.1.2021

3‑2

Sevilla - Real Sociedad

Ramón Sánchez Pizjuán

0‑4

GRA - Barcelona

Estadio Nuevo Los Carmenes

0‑0

Osasuna - Real Madrid

Estadio El Sadar

Sunnuntai 10.1.2021

2‑1

Levante - Eibar

Ciutat de València

3‑1

Cadiz - Alavés

Estadio Ramon de Carranza

0‑1

Valladolid - Valencia

Estadio José Zorrilla

Maanantai 11.1.2021

1‑3

Elche - Getafe

Estadio Martinez Valero

0‑2

Huesca - Betis

El Alcoraz

Tiistai 12.1.2021

2‑0

GRA - Osasuna

Estadio Nuevo Los Carmenes

2‑0

A. Madrid - Sevilla

Wanda Metropolitano

Tiistai 19.1.2021

2‑2

Cadiz - Levante

Estadio Ramon de Carranza

2‑2

Valladolid - Elche

Estadio José Zorrilla

1‑2

Alavés - Sevilla

Mendizorrotza

Keskiviikko 20.1.2021

1‑0

Getafe - Huesca

Coliseum Alfonso Pérez

2‑1

Betis - Celta Vigo

Benito Villamarín

2‑2

Villarreal - GRA

Estadio de la Cerámica

Torstai 21.1.2021

1‑1

Valencia - Osasuna

Estadio José Zorrilla

1‑2

Eibar - A. Madrid

Ipurua

Perjantai 22.1.2021

2‑2

Levante - Valladolid

Ciutat de València

Lauantai 23.1.2021

0‑0

Huesca - Villarreal

El Alcoraz

3‑0

Sevilla - Cadiz

Ramón Sánchez Pizjuán

2‑2

Real Sociedad - Betis

Anoeta

1‑4

Alavés - Real Madrid

Mendizorrotza

Sunnuntai 24.1.2021

3‑1

Osasuna - GRA

Estadio El Sadar

0‑2

Elche - Barcelona

Estadio Martinez Valero

1‑1

Celta Vigo - Eibar

Balaídos

3‑1

A. Madrid - Valencia

Wanda Metropolitano

Maanantai 25.1.2021

5‑1

Ath. Bilbao - Getafe

San Mamés

Perjantai 29.1.2021

1‑3

Valladolid - Huesca

Estadio José Zorrilla

Lauantai 30.1.2021

0‑2

Eibar - Sevilla

Ipurua

1‑2

Real Madrid - Levante

Santiago Bernabéu

1‑0

Valencia - Elche

Estadio José Zorrilla

1‑1

Villarreal - Real Sociedad

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 31.1.2021

0‑0

Getafe - Alavés

Coliseum Alfonso Pérez

2‑4

Cadiz - A. Madrid

Estadio Ramon de Carranza

0‑0

GRA - Celta Vigo

Estadio Nuevo Los Carmenes

2‑1

Barcelona - Ath. Bilbao

Camp Nou

Maanantai 1.2.2021

1‑0

Betis - Osasuna

Benito Villamarín

Perjantai 5.2.2021

1‑0

Alavés - Valladolid

Mendizorrotza

Lauantai 6.2.2021

2‑2

Levante - GRA

Ciutat de València

1‑2

Huesca - Real Madrid

El Alcoraz

2‑2

Elche - Villarreal

Estadio Martinez Valero

3‑0

Sevilla - Getafe

Ramón Sánchez Pizjuán

Sunnuntai 7.2.2021

4‑1

Real Sociedad - Cadiz

Anoeta

1‑1

Ath. Bilbao - Valencia

San Mamés

2‑1

Osasuna - Eibar

Estadio El Sadar

2‑3

Betis - Barcelona

Benito Villamarín

Maanantai 8.2.2021

2‑2

A. Madrid - Celta Vigo

Wanda Metropolitano

Tiistai 9.2.2021

2‑0

Real Madrid - Getafe

Santiago Bernabéu

Perjantai 12.2.2021

3‑1

Celta Vigo - Elche

Balaídos

Lauantai 13.2.2021

1‑2

GRA - A. Madrid

Estadio Nuevo Los Carmenes

1‑0

Sevilla - Huesca

Ramón Sánchez Pizjuán

1‑1

Eibar - Valladolid

Ipurua

5‑1

Barcelona - Alavés

Camp Nou

Sunnuntai 14.2.2021

0‑1

Getafe - Real Sociedad

Coliseum Alfonso Pérez

2‑0

Real Madrid - Valencia

Santiago Bernabéu

0‑1

Levante - Osasuna

Ciutat de València

1‑2

Villarreal - Betis

Estadio de la Cerámica

Maanantai 15.2.2021

0‑4

Cadiz - Ath. Bilbao

Estadio Ramon de Carranza

Keskiviikko 17.2.2021

1‑1

Levante - A. Madrid

Ciutat de València

Perjantai 19.2.2021

1‑0

Betis - Getafe

Benito Villamarín

Lauantai 20.2.2021

1‑0

Elche - Eibar

Estadio Martinez Valero

0‑2

A. Madrid - Levante

Wanda Metropolitano

2‑0

Valencia - Celta Vigo

Estadio José Zorrilla

0‑1

Valladolid - Real Madrid

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 21.2.2021

1‑1

Barcelona - Cadiz

Camp Nou

4‑0

Real Sociedad - Alavés

Anoeta

3‑2

Huesca - GRA

El Alcoraz

1‑1

Ath. Bilbao - Villarreal

San Mamés

Maanantai 22.2.2021

0‑2

Osasuna - Sevilla

Estadio El Sadar

Keskiviikko 24.2.2021

3‑0

Barcelona - Elche

Camp Nou

Perjantai 26.2.2021

1‑1

Levante - Ath. Bilbao

Ciutat de València

Lauantai 27.2.2021

1‑1

Eibar - Huesca

Ipurua

0‑2

Sevilla - Barcelona

Ramón Sánchez Pizjuán

0‑1

Alavés - Osasuna

Mendizorrotza

3‑0

Getafe - Valencia

Coliseum Alfonso Pérez

Sunnuntai 28.2.2021

1‑1

Celta Vigo - Valladolid

Balaídos

0‑1

Cadiz - Betis

Estadio Ramon de Carranza

2‑1

GRA - Elche

Estadio Nuevo Los Carmenes

0‑2

Villarreal - A. Madrid

Estadio de la Cerámica

Maanantai 1.3.2021

1‑1

Real Madrid - Real Sociedad

Santiago Bernabéu

Perjantai 5.3.2021

2‑1

Valencia - Villarreal

Estadio José Zorrilla

Lauantai 6.3.2021

2‑1

Valladolid - Getafe

Estadio José Zorrilla

2‑1

Elche - Sevilla

Estadio Martinez Valero

1‑0

Cadiz - Eibar

Estadio Ramon de Carranza

0‑2

Osasuna - Barcelona

Estadio El Sadar

Sunnuntai 7.3.2021

3‑4

Huesca - Celta Vigo

El Alcoraz

1‑1

A. Madrid - Real Madrid

Wanda Metropolitano

1‑0

Real Sociedad - Levante

Anoeta

2‑1

Ath. Bilbao - GRA

San Mamés

Maanantai 8.3.2021

3‑2

Betis - Alavés

Benito Villamarín

Keskiviikko 10.3.2021

2‑1

A. Madrid - Ath. Bilbao

Wanda Metropolitano

Perjantai 12.3.2021

1‑0

Levante - Valencia

Ciutat de València

Lauantai 13.3.2021

1‑1

Alavés - Cadiz

Mendizorrotza

2‑1

Real Madrid - Elche

Santiago Bernabéu

0‑0

Osasuna - Valladolid

Estadio El Sadar

0‑0

Getafe - A. Madrid

Coliseum Alfonso Pérez

Sunnuntai 14.3.2021

0‑0

Celta Vigo - Ath. Bilbao

Balaídos

1‑0

GRA - Real Sociedad

Estadio Nuevo Los Carmenes

1‑3

Eibar - Villarreal

Ipurua

1‑0

Sevilla - Betis

Ramón Sánchez Pizjuán

Maanantai 15.3.2021

4‑1

Barcelona - Huesca

Camp Nou

Keskiviikko 17.3.2021

2‑0

Sevilla - Elche

Ramón Sánchez Pizjuán

Perjantai 19.3.2021

2‑0

Betis - Levante

Benito Villamarín

Lauantai 20.3.2021

1‑1

Ath. Bilbao - Eibar

San Mamés

1‑3

Celta Vigo - Real Madrid

Balaídos

0‑0

Huesca - Osasuna

El Alcoraz

1‑1

Valladolid - Sevilla

Estadio José Zorrilla

Sunnuntai 21.3.2021

1‑1

Getafe - Elche

Coliseum Alfonso Pérez

2‑1

Valencia - GRA

Estadio José Zorrilla

2‑1

Villarreal - Cadiz

Estadio de la Cerámica

1‑0

A. Madrid - Alavés

Wanda Metropolitano

1‑6

Real Sociedad - Barcelona

Anoeta

Perjantai 2.4.2021

0‑2

Levante - Huesca

Ciutat de València

Lauantai 3.4.2021

0‑3

GRA - Villarreal

Estadio Nuevo Los Carmenes

2‑0

Real Madrid - Eibar

Santiago Bernabéu

0‑0

Osasuna - Getafe

Estadio El Sadar

Sunnuntai 4.4.2021

1‑3

Alavés - Celta Vigo

Mendizorrotza

1‑1

Elche - Betis

Estadio Martinez Valero

2‑1

Cadiz - Valencia

Estadio Ramon de Carranza

1‑0

Sevilla - A. Madrid

Ramón Sánchez Pizjuán

Maanantai 5.4.2021

1‑0

Barcelona - Valladolid

Camp Nou

Keskiviikko 7.4.2021

1‑1

Real Sociedad - Ath. Bilbao

Anoeta

Perjantai 9.4.2021

3‑1

Huesca - Elche

El Alcoraz

Lauantai 10.4.2021

0‑1

Getafe - Cadiz

Coliseum Alfonso Pérez

0‑0

Ath. Bilbao - Alavés

San Mamés

0‑1

Eibar - Levante

Ipurua

2‑1

Real Madrid - Barcelona

Santiago Bernabéu

Sunnuntai 11.4.2021

1‑2

Villarreal - Osasuna

Estadio de la Cerámica

2‑2

Valencia - Real Sociedad

Estadio José Zorrilla

1‑2

Valladolid - GRA

Estadio José Zorrilla

1‑1

Betis - A. Madrid

Benito Villamarín

Maanantai 12.4.2021

3‑4

Celta Vigo - Sevilla

Balaídos

Sunnuntai 18.4.2021

15:00

Osasuna - Elche

Estadio El Sadar

15:00

Real Sociedad - Sevilla

Anoeta

17:15

A. Madrid - Eibar

Wanda Metropolitano

17:15

Alavés - Huesca

Mendizorrotza

19:30

Cadiz - Celta Vigo

Estadio Ramon de Carranza

19:30

Betis - Valencia

Benito Villamarín

22:00

Getafe - Real Madrid

Coliseum Alfonso Pérez

22:00

Levante - Villarreal

Ciutat de València

Keskiviikko 21.4.2021

20:00

Levante - Sevilla

Ciutat de València

20:00

Osasuna - Valencia

Estadio El Sadar

21:00

Betis - Ath. Bilbao

Benito Villamarín

22:00

Alavés - Villarreal

Mendizorrotza

22:00

Elche - Valladolid

Estadio Martinez Valero

23:00

Cadiz - Real Madrid

Estadio Ramon de Carranza

Torstai 22.4.2021

20:00

A. Madrid - Huesca

Wanda Metropolitano

22:00

GRA - Eibar

Estadio Nuevo Los Carmenes

22:00

Real Sociedad - Celta Vigo

Anoeta

23:00

Barcelona - Getafe

Camp Nou

Lauantai 24.4.2021

15:00

Elche - Levante

Estadio Martinez Valero

17:15

Valladolid - Cadiz

Estadio José Zorrilla

19:30

Valencia - Alavés

Estadio José Zorrilla

22:00

Real Madrid - Betis

Santiago Bernabéu

Sunnuntai 25.4.2021

15:00

Huesca - Getafe

El Alcoraz

17:15

Villarreal - Barcelona

Estadio de la Cerámica

19:30

Celta Vigo - Osasuna

Balaídos

19:30

Sevilla - GRA

Ramón Sánchez Pizjuán

22:00

Ath. Bilbao - A. Madrid

San Mamés

Maanantai 26.4.2021

22:00

Eibar - Real Sociedad

Ipurua

Keskiviikko 28.4.2021

18:00

Ath. Bilbao - Valladolid

San Mamés

18:00

Barcelona - GRA

Camp Nou

Sunnuntai 2.5.2021

18:00

Celta Vigo - Levante

Balaídos

18:00

Eibar - Alavés

Ipurua

18:00

Elche - A. Madrid

Estadio Martinez Valero

18:00

GRA - Cadiz

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Real Madrid - Osasuna

Santiago Bernabéu

18:00

Valladolid - Betis

Estadio José Zorrilla

18:00

Huesca - Real Sociedad

El Alcoraz

18:00

Sevilla - Ath. Bilbao

Ramón Sánchez Pizjuán

18:00

Valencia - Barcelona

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Getafe

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 9.5.2021

18:00

Ath. Bilbao - Osasuna

San Mamés

18:00

Barcelona - A. Madrid

Camp Nou

18:00

Cadiz - Huesca

Estadio Ramon de Carranza

18:00

Alavés - Levante

Mendizorrotza

18:00

Getafe - Eibar

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Betis - GRA

Benito Villamarín

18:00

Real Madrid - Sevilla

Santiago Bernabéu

18:00

Real Sociedad - Elche

Anoeta

18:00

Valencia - Valladolid

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Celta Vigo

Estadio de la Cerámica

Keskiviikko 12.5.2021

18:00

A. Madrid - Real Sociedad

Wanda Metropolitano

18:00

Celta Vigo - Getafe

Balaídos

18:00

Eibar - Betis

Ipurua

18:00

Elche - Alavés

Estadio Martinez Valero

18:00

GRA - Real Madrid

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Levante - Barcelona

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Cadiz

Estadio El Sadar

18:00

Valladolid - Villarreal

Estadio José Zorrilla

18:00

Huesca - Ath. Bilbao

El Alcoraz

18:00

Sevilla - Valencia

Ramón Sánchez Pizjuán

Sunnuntai 16.5.2021

18:00

Ath. Bilbao - Real Madrid

San Mamés

18:00

A. Madrid - Osasuna

Wanda Metropolitano

18:00

Barcelona - Celta Vigo

Camp Nou

18:00

Cadiz - Elche

Estadio Ramon de Carranza

18:00

Alavés - GRA

Mendizorrotza

18:00

Getafe - Levante

Coliseum Alfonso Pérez

18:00

Betis - Huesca

Benito Villamarín

18:00

Real Sociedad - Valladolid

Anoeta

18:00

Valencia - Eibar

Estadio José Zorrilla

18:00

Villarreal - Sevilla

Estadio de la Cerámica

Sunnuntai 23.5.2021

18:00

Celta Vigo - Betis

Balaídos

18:00

Eibar - Barcelona

Ipurua

18:00

Elche - Ath. Bilbao

Estadio Martinez Valero

18:00

GRA - Getafe

Estadio Nuevo Los Carmenes

18:00

Levante - Cadiz

Ciutat de València

18:00

Osasuna - Real Sociedad

Estadio El Sadar

18:00

Real Madrid - Villarreal

Santiago Bernabéu

18:00

Valladolid - A. Madrid

Estadio José Zorrilla

18:00

Huesca - Valencia

El Alcoraz

18:00

Sevilla - Alavés

Ramón Sánchez Pizjuán

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Otteluohjelmasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme