1. yle.fi
  2. Urheilu
  3. Bundesliiga

Bundesliigan Kisaopas: tulokset, otteluohjelma ja sarjataulukko

Katso tästä Bundesliigan tuoreimmat tulokset, tulevat ottelut, sarjataulukko ja parhaat maalintekijät.

Tulokset

Lauantai 22.5.2021

5‑2Bayern M. - AugsburgAllianz Arena
2‑3Wolfsburg - MainzVolkswagen-Arena
2‑4Werder Bremen - M'gladbachWeserstadion
0‑2VfB Stuttgart - A. BielefeldMercedes-Benz Arena
2‑1Union Berlin - LeipzigAlte Foersterei
2‑1Hoffenheim - Hertha BerlinWirsol Rhein-Neckar-Arena
1‑0FC Köln - SchalkeRheinEnergieSTADION
3‑1Frankfurt - FreiburgCommerzbank-Arena
3‑1Dortmund - LeverkusenSignal Iduna Park

Sunnuntai 16.5.2021

2‑2Leipzig - WolfsburgRed Bull Arena
1‑3Mainz - DortmundOpel Arena

Katso kaikki pelatut ottelut Bundesliigan Otteluohjelmasta

Seuraavat ottelut

Lauantai 5.12.2020

16:30A. Bielefeld - MainzSchuecoArena
16:30Augsburg - FrankfurtWWK Arena
16:30Leverkusen - Bayern M.BayArena
16:30M'gladbach - HoffenheimStadion im Borussia-Park
16:30Frankfurt - DortmundCommerzbank-Arena
16:30FC Köln - WolfsburgRheinEnergieSTADION
16:30Freiburg - M'gladbachSchwarzwald-Stadion
16:30Freiburg - Hertha BerlinSchwarzwald-Stadion
16:30Mainz - Werder BremenOpel Arena
16:30Leipzig - FC KölnRed Bull Arena
16:30Schalke - A. BielefeldVeltins-Arena
16:30Union Berlin - DortmundAlte Foersterei
16:30Wolfsburg - VfB StuttgartVolkswagen-Arena

Katso kaikki tulevat ottelut Bundesliigan Otteluohjelmasta

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
Bayern M.347824649944
Leipzig346519876032
Dortmund3464204107546
Wolfsburg3461171076137
Frankfurt3460161266953
Leverkusen34521410105339
Union Berlin3450121485043
M'gladbach34491310116456
VfB Stuttgart3445129135655
Freiburg3445129135252
Hoffenheim34431110135254
Mainz3439109153956
Augsburg3436106183654
Hertha Berlin3435811154152
A. Bielefeld343598172652
FC Köln343389173460
Werder Bremen3431710173657
Schalke341637242586

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Parhaat maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
Robert LewandowskiBayern M.41
André SilvaFrankfurt28
Erling Braut HålandDortmund27
Wout WeghorstWolfsburg20
Andrej KramaricHoffenheim20
Sasa KalajdzicVfB Stuttgart16
Lars StindlM'gladbach14
Thomas MüllerBayern M.11
Max KruseUnion Berlin11
Silas Wamangituka FunduVfB Stuttgart11

Jalkapallon Kisaoppaat

Ligue 1:n Kisaopas

Serie A:n Kisaopas

La Ligan Kisaopas

Valioliigan Kisaopas

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kisaoppaasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).