Hyppää sisältöön

Serie A:n Kisaopas: tulokset, otteluohjelma ja sarjataulukko

Katso tästä Serie A:n tuoreimmat tulokset, tulevat ottelut, sarjataulukko ja parhaat maalintekijät.

Tulokset

Sunnuntaina 23.5.2021

1‑1Torino - BeneventoStadio Olimpico Grande Torino
2‑2Spezia - AS RomaStadio Alberto Picco
2‑0Sassuolo - LazioMapei Stadium - Città del Tricolore
1‑1Napoli - VeronaStadio San Paolo
1‑4Bologna - JuventusStadio Renato Dall'Ara
0‑2Atalanta - AC MilanStadio Atleti Azzurri d'Italia
5‑1Inter - UdineseSan Siro

Lauantaina 22.5.2021

3‑0Sampdoria - Parma Calcio 1913Stadio Luigi Ferraris
0‑0Crotone - FiorentinaStadio Ezio Scida
0‑1Cagliari - GenoaSardegna Arena

Tiistaina 18.5.2021

0‑0Lazio - TorinoStadio Olimpico

Maanantaina 17.5.2021

2‑2Verona - BolognaStadio M. A. Bentegodi

Katso kaikki pelatut ottelut Serie A:n Otteluohjelmasta

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
1.Inter389128738935
2.AC Milan387924777441
3.Atalanta387823969047
4.Juventus387823967738
5.Napoli387724598641
6.Lazio3868215126155
7.AS Roma3862188126858
8.Sassuolo38621711106456
9.Sampdoria3852157165254
10.Verona38451112154648
11.Genoa38421012164758
12.Bologna38411011175165
13.Fiorentina3840913164759
14.Udinese38401010184258
15.Spezia3839912175272
16.Cagliari3837910194359
17.Torino3837716155069
18.Benevento3833712194075
19.Crotone382365274592
20.Parma Calcio 19133820311243983

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Parhaat maalintekijät

PelaajaJoukkueMaalit
1.Cristiano RonaldoJuventus29
2.Romelu LukakuInter24
3.Luis MurielAtalanta22
4.Dusan VlahovicFiorentina21
5.Ciro ImmobileLazio20
5.SimyCrotone20
7.Lorenzo InsigneNapoli19
8.Domenico BerardiSassuolo17
8.Lautaro MartinezInter17
10.Joao PedroCagliari16

Jalkapallon Kisaoppaat

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kisaoppaasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).