1. yle.fi
  2. Urheilu
  3. Serie A

Serie A:n otteluohjelma

Katso tästä pelattujen otteluiden tulokset ja tuleva otteluohjelma.

Katso sarjataulukko ja parhaat maalintekijät Serie A:n Kisaoppaasta

Otteluohjelma päivittyy sitä mukaa, kun ottelujen tarkat ajankohdat julkistetaan.

Lauantai 19.9.2020

1‑0Fiorentina - TorinoStadio Artemio Franchi
0‑0Verona - AS Roma

Sunnuntai 20.9.2020

0‑2Parma - NapoliStadio Ennio Tardini
4‑1Genoa - CrotoneStadio Luigi Ferraris
1‑1Sassuolo - CagliariMapei Stadium - Città del Tricolore
3‑0Juventus - SampdoriaAllianz Stadium

Maanantai 21.9.2020

2‑0AC Milan - BolognaSan Siro

Lauantai 26.9.2020

16:00Torino - AtalantaStadio Olimpico Grande Torino
19:00Cagliari - LazioSardegna Arena
19:00Sampdoria - BeneventoStadio Luigi Ferraris
21:45Inter - FiorentinaSan Siro

Sunnuntai 27.9.2020

13:30Spezia - Sassuolo
16:00Verona - Udinese
16:00Napoli - GenoaStadio San Paolo
19:00Crotone - AC Milan
21:45AS Roma - JuventusStadio Olimpico

Maanantai 28.9.2020

21:45Bologna - ParmaStadio Renato Dall'Ara

Keskiviikko 30.9.2020

19:00Benevento - InterStadio Ciro Vigorito
19:00Udinese - SpeziaDacia Arena
21:45Lazio - AtalantaStadio Olimpico

Perjantai 2.10.2020

21:45Fiorentina - SampdoriaStadio Artemio Franchi

Lauantai 3.10.2020

16:00Sassuolo - CrotoneMapei Stadium - Città del Tricolore
19:00Genoa - TorinoStadio Luigi Ferraris
21:45Udinese - AS RomaDacia Arena

Sunnuntai 4.10.2020

13:30Atalanta - CagliariStadio Atleti Azzurri d'Italia
16:00Benevento - Bologna
16:00Lazio - InterStadio Olimpico
16:00Parma - VeronaStadio Ennio Tardini
19:00AC Milan - SpeziaSan Siro
21:45Juventus - NapoliAllianz Stadium

Lauantai 17.10.2020

16:00Napoli - AtalantaStadio San Paolo
19:00Inter - AC MilanSan Siro
19:00Sampdoria - LazioStadio Luigi Ferraris
21:45Crotone - Juventus

Sunnuntai 18.10.2020

13:30Bologna - SassuoloStadio Renato Dall'Ara
16:00Spezia - Fiorentina
16:00Torino - CagliariStadio Olimpico Grande Torino
19:00Udinese - ParmaDacia Arena
21:45AS Roma - BeneventoStadio Olimpico

Maanantai 19.10.2020

21:45Verona - Genoa

Sunnuntai 25.10.2020

20:30Atalanta - SampdoriaStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Benevento - NapoliStadio Ciro Vigorito
20:30Cagliari - CrotoneSardegna Arena
20:30Fiorentina - UdineseStadio Artemio Franchi
20:30Genoa - InterStadio Luigi Ferraris
20:30Juventus - VeronaAllianz Stadium
20:30Lazio - BolognaStadio Olimpico
20:30Parma - SpeziaStadio Ennio Tardini
20:30Sassuolo - TorinoMapei Stadium - Città del Tricolore
21:45AC Milan - AS RomaSan Siro

Sunnuntai 1.11.2020

20:30Bologna - CagliariStadio Renato Dall'Ara
20:30Crotone - AtalantaStadio Ezio Scida
20:30Verona - BeneventoStadio M. A. Bentegodi
20:30Inter - ParmaSan Siro
20:30AS Roma - FiorentinaStadio Olimpico
20:30Napoli - SassuoloStadio San Paolo
20:30Sampdoria - GenoaStadio Luigi Ferraris
20:30Spezia - JuventusOrogel Stadium-Dino Manuzzi
20:30Torino - LazioStadio Olimpico Grande Torino
20:30Udinese - AC MilanDacia Arena

Lauantai 7.11.2020

21:45Lazio - JuventusStadio Olimpico

Sunnuntai 8.11.2020

20:30AC Milan - VeronaSan Siro
20:30Atalanta - InterStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Benevento - SpeziaStadio Ciro Vigorito
20:30Bologna - NapoliStadio Renato Dall'Ara
20:30Cagliari - SampdoriaSardegna Arena
20:30Genoa - AS RomaStadio Luigi Ferraris
20:30Parma - FiorentinaStadio Ennio Tardini
20:30Sassuolo - UdineseMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Torino - CrotoneStadio Olimpico Grande Torino

Sunnuntai 22.11.2020

20:30Crotone - LazioStadio Ezio Scida
20:30Fiorentina - BeneventoStadio Artemio Franchi
20:30Verona - SassuoloStadio M. A. Bentegodi
20:30Inter - TorinoSan Siro
20:30Juventus - CagliariAllianz Stadium
20:30AS Roma - ParmaStadio Olimpico
20:30Sampdoria - BolognaStadio Luigi Ferraris
20:30Spezia - AtalantaOrogel Stadium-Dino Manuzzi
20:30Udinese - GenoaDacia Arena
21:45Napoli - AC MilanStadio San Paolo

Sunnuntai 29.11.2020

20:30AC Milan - FiorentinaSan Siro
20:30Atalanta - VeronaStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Benevento - JuventusStadio Ciro Vigorito
20:30Bologna - CrotoneStadio Renato Dall'Ara
20:30Cagliari - SpeziaSardegna Arena
20:30Genoa - ParmaStadio Luigi Ferraris
20:30Lazio - UdineseStadio Olimpico
20:30Napoli - AS RomaStadio San Paolo
20:30Sassuolo - InterMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Torino - SampdoriaStadio Olimpico Grande Torino

Sunnuntai 6.12.2020

20:30Crotone - NapoliStadio Ezio Scida
20:30Fiorentina - GenoaStadio Artemio Franchi
20:30Verona - CagliariStadio M. A. Bentegodi
20:30Inter - BolognaSan Siro
20:30Parma - BeneventoStadio Ennio Tardini
20:30AS Roma - SassuoloStadio Olimpico
20:30Sampdoria - AC MilanStadio Luigi Ferraris
20:30Spezia - LazioOrogel Stadium-Dino Manuzzi
20:30Udinese - AtalantaDacia Arena
21:45Juventus - TorinoAllianz Stadium

Sunnuntai 13.12.2020

20:30AC Milan - ParmaSan Siro
20:30Atalanta - FiorentinaStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Bologna - AS RomaStadio Renato Dall'Ara
20:30Cagliari - InterSardegna Arena
20:30Crotone - SpeziaStadio Ezio Scida
20:30Genoa - JuventusStadio Luigi Ferraris
20:30Lazio - VeronaStadio Olimpico
20:30Napoli - SampdoriaStadio San Paolo
20:30Sassuolo - BeneventoMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Torino - UdineseStadio Olimpico Grande Torino

Keskiviikko 16.12.2020

21:45Inter - NapoliSan Siro
22:45Benevento - LazioStadio Ciro Vigorito
22:45Fiorentina - SassuoloStadio Artemio Franchi
22:45Genoa - AC MilanStadio Luigi Ferraris
22:45Verona - SampdoriaStadio M. A. Bentegodi
22:45Juventus - AtalantaAllianz Stadium
22:45Parma - CagliariStadio Ennio Tardini
22:45AS Roma - TorinoStadio Olimpico
22:45Spezia - BolognaOrogel Stadium-Dino Manuzzi
22:45Udinese - CrotoneDacia Arena

Sunnuntai 20.12.2020

20:30Atalanta - AS RomaStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Benevento - GenoaStadio Ciro Vigorito
20:30Cagliari - UdineseSardegna Arena
20:30Fiorentina - VeronaStadio Artemio Franchi
20:30Inter - SpeziaSan Siro
20:30Lazio - NapoliStadio Olimpico
20:30Parma - JuventusStadio Ennio Tardini
20:30Sampdoria - CrotoneStadio Luigi Ferraris
20:30Sassuolo - AC MilanMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Torino - BolognaStadio Olimpico Grande Torino

Keskiviikko 23.12.2020

22:45AC Milan - LazioSan Siro
22:45Bologna - AtalantaStadio Renato Dall'Ara
22:45Crotone - ParmaStadio Ezio Scida
22:45Verona - InterStadio M. A. Bentegodi
22:45Juventus - FiorentinaAllianz Stadium
22:45AS Roma - CagliariStadio Olimpico
22:45Napoli - TorinoStadio San Paolo
22:45Sampdoria - SassuoloStadio Luigi Ferraris
22:45Spezia - GenoaOrogel Stadium-Dino Manuzzi
22:45Udinese - BeneventoDacia Arena

Sunnuntai 3.1.2021

20:30Atalanta - SassuoloStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Benevento - AC MilanStadio Ciro Vigorito
20:30Cagliari - NapoliSardegna Arena
20:30Fiorentina - BolognaStadio Artemio Franchi
20:30Genoa - LazioStadio Luigi Ferraris
20:30Inter - CrotoneSan Siro
20:30Juventus - UdineseAllianz Stadium
20:30Parma - TorinoStadio Ennio Tardini
20:30AS Roma - SampdoriaStadio Olimpico
20:30Spezia - VeronaStadio Alberto Picco

Keskiviikko 6.1.2021

21:45AC Milan - JuventusSan Siro
22:45Atalanta - ParmaStadio Atleti Azzurri d'Italia
22:45Bologna - UdineseStadio Renato Dall'Ara
22:45Cagliari - BeneventoSardegna Arena
22:45Crotone - AS RomaStadio Ezio Scida
22:45Lazio - FiorentinaStadio Olimpico
22:45Napoli - SpeziaStadio San Paolo
22:45Sampdoria - InterStadio Luigi Ferraris
22:45Sassuolo - GenoaMapei Stadium - Città del Tricolore
22:45Torino - VeronaStadio Olimpico Grande Torino

Lauantai 9.1.2021

21:45AS Roma - InterStadio Olimpico

Sunnuntai 10.1.2021

20:30AC Milan - TorinoSan Siro
20:30Benevento - AtalantaStadio Ciro Vigorito
20:30Fiorentina - CagliariStadio Artemio Franchi
20:30Genoa - BolognaStadio Luigi Ferraris
20:30Verona - CrotoneStadio M. A. Bentegodi
20:30Juventus - SassuoloAllianz Stadium
20:30Parma - LazioStadio Ennio Tardini
20:30Spezia - SampdoriaStadio Alberto Picco
20:30Udinese - NapoliDacia Arena

Sunnuntai 17.1.2021

20:30Atalanta - GenoaStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Bologna - VeronaStadio Renato Dall'Ara
20:30Cagliari - AC MilanSardegna Arena
20:30Crotone - BeneventoStadio Ezio Scida
20:30Lazio - AS RomaStadio Olimpico
20:30Napoli - FiorentinaStadio San Paolo
20:30Sampdoria - UdineseStadio Luigi Ferraris
20:30Sassuolo - ParmaMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Torino - SpeziaStadio Olimpico Grande Torino
21:45Inter - JuventusSan Siro

Sunnuntai 24.1.2021

20:30AC Milan - AtalantaSan Siro
20:30Benevento - TorinoStadio Ciro Vigorito
20:30Fiorentina - CrotoneStadio Artemio Franchi
20:30Genoa - CagliariStadio Luigi Ferraris
20:30Verona - NapoliStadio M. A. Bentegodi
20:30Juventus - BolognaAllianz Stadium
20:30Lazio - SassuoloStadio Olimpico
20:30Parma - SampdoriaStadio Ennio Tardini
20:30AS Roma - SpeziaStadio Olimpico
20:30Udinese - InterDacia Arena

Sunnuntai 31.1.2021

20:30Atalanta - LazioStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Bologna - AC MilanStadio Renato Dall'Ara
20:30Cagliari - SassuoloSardegna Arena
20:30Crotone - GenoaStadio Ezio Scida
20:30Inter - BeneventoSan Siro
20:30AS Roma - VeronaStadio Olimpico
20:30Napoli - ParmaStadio San Paolo
20:30Sampdoria - JuventusStadio Luigi Ferraris
20:30Spezia - UdineseStadio Alberto Picco
20:30Torino - FiorentinaStadio Olimpico Grande Torino

Sunnuntai 7.2.2021

20:30AC Milan - CrotoneSan Siro
20:30Atalanta - TorinoStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Benevento - SampdoriaStadio Ciro Vigorito
20:30Fiorentina - InterStadio Artemio Franchi
20:30Genoa - NapoliStadio Luigi Ferraris
20:30Lazio - CagliariStadio Olimpico
20:30Parma - BolognaStadio Ennio Tardini
20:30Sassuolo - SpeziaMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Udinese - VeronaDacia Arena
21:45Juventus - AS RomaAllianz Stadium

Sunnuntai 14.2.2021

20:30Bologna - BeneventoStadio Renato Dall'Ara
20:30Cagliari - AtalantaSardegna Arena
20:30Crotone - SassuoloStadio Ezio Scida
20:30Verona - ParmaStadio M. A. Bentegodi
20:30Inter - LazioSan Siro
20:30AS Roma - UdineseStadio Olimpico
20:30Sampdoria - FiorentinaStadio Luigi Ferraris
20:30Spezia - AC MilanStadio Alberto Picco
20:30Torino - GenoaStadio Olimpico Grande Torino
21:45Napoli - JuventusStadio San Paolo

Lauantai 20.2.2021

21:45AC Milan - InterSan Siro

Sunnuntai 21.2.2021

20:30Atalanta - NapoliStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Benevento - AS RomaStadio Ciro Vigorito
20:30Cagliari - TorinoSardegna Arena
20:30Fiorentina - SpeziaStadio Artemio Franchi
20:30Genoa - VeronaStadio Luigi Ferraris
20:30Juventus - CrotoneAllianz Stadium
20:30Lazio - SampdoriaStadio Olimpico
20:30Parma - UdineseStadio Ennio Tardini
20:30Sassuolo - BolognaMapei Stadium - Città del Tricolore

Sunnuntai 28.2.2021

20:30Bologna - LazioStadio Renato Dall'Ara
20:30Crotone - CagliariStadio Ezio Scida
20:30Verona - JuventusStadio M. A. Bentegodi
20:30Inter - GenoaSan Siro
20:30AS Roma - AC MilanStadio Olimpico
20:30Napoli - BeneventoStadio San Paolo
20:30Sampdoria - AtalantaStadio Luigi Ferraris
20:30Spezia - ParmaStadio Alberto Picco
20:30Torino - SassuoloStadio Olimpico Grande Torino
20:30Udinese - FiorentinaDacia Arena

Keskiviikko 3.3.2021

22:45AC Milan - UdineseSan Siro
22:45Atalanta - CrotoneStadio Atleti Azzurri d'Italia
22:45Benevento - VeronaStadio Ciro Vigorito
22:45Cagliari - BolognaSardegna Arena
22:45Fiorentina - AS RomaStadio Artemio Franchi
22:45Genoa - SampdoriaStadio Luigi Ferraris
22:45Juventus - SpeziaAllianz Stadium
22:45Lazio - TorinoStadio Olimpico
22:45Parma - InterStadio Ennio Tardini
22:45Sassuolo - NapoliMapei Stadium - Città del Tricolore

Lauantai 6.3.2021

21:45Juventus - LazioAllianz Stadium

Sunnuntai 7.3.2021

20:30Crotone - TorinoStadio Ezio Scida
20:30Fiorentina - ParmaStadio Artemio Franchi
20:30Verona - AC MilanStadio M. A. Bentegodi
20:30Inter - AtalantaSan Siro
20:30AS Roma - GenoaStadio Olimpico
20:30Napoli - BolognaStadio San Paolo
20:30Sampdoria - CagliariStadio Luigi Ferraris
20:30Spezia - BeneventoStadio Alberto Picco
20:30Udinese - SassuoloDacia Arena

Sunnuntai 14.3.2021

20:30Atalanta - SpeziaStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Benevento - FiorentinaStadio Ciro Vigorito
20:30Bologna - SampdoriaStadio Renato Dall'Ara
20:30Cagliari - JuventusSardegna Arena
20:30Genoa - UdineseStadio Luigi Ferraris
20:30Lazio - CrotoneStadio Olimpico
20:30Parma - AS RomaStadio Ennio Tardini
20:30Sassuolo - VeronaMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Torino - InterStadio Olimpico Grande Torino
21:45AC Milan - NapoliSan Siro

Sunnuntai 21.3.2021

20:30Crotone - BolognaStadio Ezio Scida
20:30Fiorentina - AC MilanStadio Artemio Franchi
20:30Verona - AtalantaStadio M. A. Bentegodi
20:30Inter - SassuoloSan Siro
20:30Juventus - BeneventoAllianz Stadium
20:30Parma - GenoaStadio Ennio Tardini
20:30AS Roma - NapoliStadio Olimpico
20:30Sampdoria - TorinoStadio Luigi Ferraris
20:30Spezia - CagliariStadio Alberto Picco
20:30Udinese - LazioDacia Arena

Lauantai 3.4.2021

20:30AC Milan - SampdoriaSan Siro
20:30Atalanta - UdineseStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Benevento - ParmaStadio Ciro Vigorito
20:30Bologna - InterStadio Renato Dall'Ara
20:30Cagliari - VeronaSardegna Arena
20:30Genoa - FiorentinaStadio Luigi Ferraris
20:30Lazio - SpeziaStadio Olimpico
20:30Napoli - CrotoneStadio San Paolo
20:30Sassuolo - AS RomaMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Torino - JuventusStadio Olimpico Grande Torino

Sunnuntai 11.4.2021

20:30Benevento - SassuoloStadio Ciro Vigorito
20:30Fiorentina - AtalantaStadio Artemio Franchi
20:30Verona - LazioStadio M. A. Bentegodi
20:30Inter - CagliariSan Siro
20:30Juventus - GenoaAllianz Stadium
20:30Parma - AC MilanStadio Ennio Tardini
20:30AS Roma - BolognaStadio Olimpico
20:30Sampdoria - NapoliStadio Luigi Ferraris
20:30Spezia - CrotoneStadio Alberto Picco
20:30Udinese - TorinoDacia Arena

Sunnuntai 18.4.2021

20:30AC Milan - GenoaSan Siro
20:30Atalanta - JuventusStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Bologna - SpeziaStadio Renato Dall'Ara
20:30Cagliari - ParmaSardegna Arena
20:30Crotone - UdineseStadio Ezio Scida
20:30Lazio - BeneventoStadio Olimpico
20:30Sampdoria - VeronaStadio Luigi Ferraris
20:30Sassuolo - FiorentinaMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Torino - AS RomaStadio Olimpico Grande Torino
21:45Napoli - InterStadio San Paolo

Keskiviikko 21.4.2021

22:45AC Milan - SassuoloSan Siro
22:45Bologna - TorinoStadio Renato Dall'Ara
22:45Crotone - SampdoriaStadio Ezio Scida
22:45Genoa - BeneventoStadio Luigi Ferraris
22:45Verona - FiorentinaStadio M. A. Bentegodi
22:45Juventus - ParmaAllianz Stadium
22:45AS Roma - AtalantaStadio Olimpico
22:45Napoli - LazioStadio San Paolo
22:45Spezia - InterStadio Alberto Picco
22:45Udinese - CagliariDacia Arena

Sunnuntai 25.4.2021

20:30Atalanta - BolognaStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Benevento - UdineseStadio Ciro Vigorito
20:30Cagliari - AS RomaSardegna Arena
20:30Fiorentina - JuventusStadio Artemio Franchi
20:30Genoa - SpeziaStadio Luigi Ferraris
20:30Inter - VeronaSan Siro
20:30Lazio - AC MilanStadio Olimpico
20:30Parma - CrotoneStadio Ennio Tardini
20:30Sassuolo - SampdoriaMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Torino - NapoliStadio Olimpico Grande Torino

Sunnuntai 2.5.2021

20:30AC Milan - BeneventoSan Siro
20:30Bologna - FiorentinaStadio Renato Dall'Ara
20:30Crotone - InterStadio Ezio Scida
20:30Verona - SpeziaStadio M. A. Bentegodi
20:30Lazio - GenoaStadio Olimpico
20:30Napoli - CagliariStadio San Paolo
20:30Sampdoria - AS RomaStadio Luigi Ferraris
20:30Sassuolo - AtalantaMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Torino - ParmaStadio Olimpico Grande Torino
20:30Udinese - JuventusDacia Arena

Sunnuntai 9.5.2021

20:30Benevento - CagliariStadio Ciro Vigorito
20:30Fiorentina - LazioStadio Artemio Franchi
20:30Genoa - SassuoloStadio Luigi Ferraris
20:30Verona - TorinoStadio M. A. Bentegodi
20:30Inter - SampdoriaSan Siro
20:30Parma - AtalantaStadio Ennio Tardini
20:30AS Roma - CrotoneStadio Olimpico
20:30Spezia - NapoliStadio Alberto Picco
20:30Udinese - BolognaDacia Arena
21:45Juventus - AC MilanAllianz Stadium

Keskiviikko 12.5.2021

21:45Inter - AS RomaSan Siro
22:45Atalanta - BeneventoStadio Atleti Azzurri d'Italia
22:45Bologna - GenoaStadio Renato Dall'Ara
22:45Cagliari - FiorentinaSardegna Arena
22:45Crotone - VeronaStadio Ezio Scida
22:45Lazio - ParmaStadio Olimpico
22:45Napoli - UdineseStadio San Paolo
22:45Sampdoria - SpeziaStadio Luigi Ferraris
22:45Sassuolo - JuventusMapei Stadium - Città del Tricolore
22:45Torino - AC MilanStadio Olimpico Grande Torino

Sunnuntai 16.5.2021

20:30AC Milan - CagliariSan Siro
20:30Benevento - CrotoneStadio Ciro Vigorito
20:30Fiorentina - NapoliStadio Artemio Franchi
20:30Genoa - AtalantaStadio Luigi Ferraris
20:30Verona - BolognaStadio M. A. Bentegodi
20:30Parma - SassuoloStadio Ennio Tardini
20:30AS Roma - LazioStadio Olimpico
20:30Spezia - TorinoStadio Alberto Picco
20:30Udinese - SampdoriaDacia Arena
21:45Juventus - InterAllianz Stadium

Sunnuntai 23.5.2021

20:30Atalanta - AC MilanStadio Atleti Azzurri d'Italia
20:30Bologna - JuventusStadio Renato Dall'Ara
20:30Cagliari - GenoaSardegna Arena
20:30Crotone - FiorentinaStadio Ezio Scida
20:30Inter - UdineseSan Siro
20:30Napoli - VeronaStadio San Paolo
20:30Sampdoria - ParmaStadio Luigi Ferraris
20:30Sassuolo - LazioMapei Stadium - Città del Tricolore
20:30Spezia - AS RomaStadio Alberto Picco
20:30Torino - BeneventoStadio Olimpico Grande Torino

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Otteluohjelmasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).