Suora

  • Urheiluruutu
  • Urheiluruutu

Ligue 1:n otteluohjelma

Katso tästä pelattujen otteluiden tulokset ja tuleva otteluohjelma.

Ligue 1
LIGUE 1 - KISAOPAS 2020-2021

Katso sarjataulukko ja parhaat maalintekijät Ligue 1:n Kisaoppaasta

Otteluohjelma päivittyy sitä mukaa, kun ottelujen tarkat ajankohdat julkistetaan.

Perjantai 21.8.2020

0‑0

Bordeaux - Nantes

Matmut Atlantique

Lauantai 22.8.2020

0‑1

Dijon - Angers

Stade Gaston Gérard

1‑1

Lille - Rennes

Stade Pierre-Mauroy

Sunnuntai 23.8.2020

2‑2

Monaco - Reims

Stade Louis II

3‑1

Lorient - Strasbourg

Stade du Moustoir

4‑0

Nimes - BRES

Stade des Costières

2‑1

Nice - Lens

Allianz Riviera

Perjantai 28.8.2020

4‑1

Lyon - Dijon

Groupama Stadium

Lauantai 29.8.2020

2‑1

Rennes - Montpellier

Roazhon Park

0‑2

Strasbourg - Nice

Stade de la Meinau

Sunnuntai 30.8.2020

0‑1

Reims - Lille

Stade Auguste Delaune

0‑2

Angers - Bordeaux

Stade Raymond Kopa

0‑1

Metz - Monaco

Stade Saint Symphorien

2‑1

Nantes - Nimes

Stade de la Beaujoire

2‑0

St Étienne - Lorient

Stade Geoffroy-Guichard

2‑3

BRES - Marseille

Torstai 10.9.2020

1‑0

Lens - PSG

Stade Bollaert-Delelis

Perjantai 11.9.2020

0‑0

Bordeaux - Lyon

Matmut Atlantique

Lauantai 12.9.2020

3‑1

Montpellier - Nice

Stade de la Mosson

2‑0

St Étienne - Strasbourg

Stade Geoffroy-Guichard

Sunnuntai 13.9.2020

1‑0

Lille - Metz

Stade Pierre-Mauroy

1‑0

Angers - Reims

Stade Raymond Kopa

0‑2

Dijon - BRES

Stade Gaston Gérard

2‑3

Lorient - Lens

Stade du Moustoir

2‑4

Nimes - Rennes

Stade des Costières

2‑1

Monaco - Nantes

Stade Louis II

0‑1

PSG - Marseille

Parc des Princes

Tiistai 15.9.2020

2‑1

Montpellier - Lyon

Stade de la Mosson

Keskiviikko 16.9.2020

1‑0

PSG - Metz

Parc des Princes

Torstai 17.9.2020

0‑2

Marseille - St Étienne

Orange Vélodrome

Perjantai 18.9.2020

0‑0

Lyon - Nimes

Groupama Stadium

Lauantai 19.9.2020

2‑1

Lens - Bordeaux

Stade Bollaert-Delelis

2‑1

Rennes - Monaco

Roazhon Park

Sunnuntai 20.9.2020

0‑3

Nice - PSG

Allianz Riviera

3‑2

BRES - Lorient

Stade Francis le Ble

2‑1

Metz - Reims

Stade Saint Symphorien

4‑1

Montpellier - Angers

Stade de la Mosson

1‑0

Strasbourg - Dijon

Stade de la Meinau

2‑2

Nantes - St Étienne

Stade de la Beaujoire

1‑1

Marseille - Lille

Orange Vélodrome

Perjantai 25.9.2020

2‑0

Lille - Nantes

Stade Pierre-Mauroy

Lauantai 26.9.2020

0‑3

St Étienne - Rennes

Stade Geoffroy-Guichard

1‑1

Marseille - Metz

Orange Vélodrome

Sunnuntai 27.9.2020

0‑0

Bordeaux - Nice

Matmut Atlantique

3‑2

Angers - BRES

Stade Raymond Kopa

2‑2

Dijon - Montpellier

Stade Gaston Gérard

3‑2

Monaco - Strasbourg

Stade Louis II

1‑1

Nimes - Lens

Stade des Costières

1‑1

Lorient - Lyon

Stade du Moustoir

0‑2

Reims - PSG

Stade Auguste Delaune

Perjantai 2.10.2020

6‑1

PSG - Angers

Parc des Princes

Lauantai 3.10.2020

2‑0

Lens - St Étienne

Stade Bollaert-Delelis

2‑1

Nice - Nantes

Allianz Riviera

Sunnuntai 4.10.2020

0‑1

Montpellier - Nimes

Stade de la Mosson

3‑0

Bordeaux - Dijon

Matmut Atlantique

1‑0

BRES - Monaco

Stade Francis le Ble

3‑1

Metz - Lorient

Stade Saint Symphorien

0‑3

Strasbourg - Lille

Stade de la Meinau

2‑2

Rennes - Reims

Roazhon Park

1‑1

Lyon - Marseille

Groupama Stadium

Perjantai 16.10.2020

1‑1

Dijon - Rennes

Stade Gaston Gérard

0‑4

Nimes - PSG

Stade des Costières

Lauantai 17.10.2020

1‑3

Reims - Lorient

Stade Auguste Delaune

3‑1

Marseille - Bordeaux

Orange Vélodrome

Sunnuntai 18.10.2020

2‑3

Strasbourg - Lyon

Stade de la Meinau

1‑1

Angers - Metz

Stade Raymond Kopa

1‑1

Monaco - Montpellier

Stade Louis II

3‑1

Nantes - BRES

Stade de la Beaujoire

1‑3

St Étienne - Nice

Stade Geoffroy-Guichard

4‑0

Lille - Lens

Stade Pierre-Mauroy

Perjantai 23.10.2020

1‑2

Rennes - Angers

Roazhon Park

Lauantai 24.10.2020

0‑1

Lorient - Marseille

Stade du Moustoir

4‑0

PSG - Dijon

Parc des Princes

Sunnuntai 25.10.2020

2‑0

Bordeaux - Nimes

Matmut Atlantique

0‑3

BRES - Strasbourg

Stade Francis le Ble

2‑0

Metz - St Étienne

Stade Saint Symphorien

0‑4

Montpellier - Reims

Stade de la Mosson

1‑1

Nice - Lille

Allianz Riviera

4‑1

Lyon - Monaco

Groupama Stadium

Lauantai 31.10.2020

2‑1

Rennes - BRES

Roazhon Park

0‑3

Nantes - PSG

Stade de la Beaujoire

Sunnuntai 1.11.2020

0‑1

St Étienne - Montpellier

Stade Geoffroy-Guichard

0‑3

Angers - Nice

Stade Raymond Kopa

0‑0

Dijon - Lorient

Stade Gaston Gérard

0‑1

Nimes - Metz

Stade des Costières

2‑1

Reims - Strasbourg

Stade Auguste Delaune

4‑0

Monaco - Bordeaux

Stade Louis II

1‑1

Lille - Lyon

Stade Pierre-Mauroy

Perjantai 6.11.2020

0‑1

Strasbourg - Marseille

Stade de la Meinau

Lauantai 7.11.2020

0‑2

Bordeaux - Montpellier

Matmut Atlantique

3‑0

PSG - Rennes

Parc des Princes

Sunnuntai 8.11.2020

3‑2

BRES - Lille

Stade Francis le Ble

4‑4

Lens - Reims

Stade Bollaert-Delelis

0‑2

Lorient - Nantes

Stade du Moustoir

1‑1

Metz - Dijon

Stade Saint Symphorien

1‑5

Nimes - Angers

Stade des Costières

1‑2

Nice - Monaco

Allianz Riviera

2‑1

Lyon - St Étienne

Groupama Stadium

Perjantai 20.11.2020

0‑1

Rennes - Bordeaux

Roazhon Park

3‑2

Monaco - PSG

Stade Louis II

Lauantai 21.11.2020

4‑1

BRES - St Étienne

Stade Francis le Ble

Sunnuntai 22.11.2020

1‑1

Nantes - Metz

Stade de la Beaujoire

0‑1

Dijon - Lens

Stade Gaston Gérard

4‑3

Montpellier - Strasbourg

Stade de la Mosson

0‑1

Reims - Nimes

Stade Auguste Delaune

0‑1

Angers - Lyon

Stade Raymond Kopa

4‑0

Lille - Lorient

Stade Pierre-Mauroy

Keskiviikko 25.11.2020

1‑1

Lens - Nantes

Stade Bollaert-Delelis

Perjantai 27.11.2020

1‑1

Strasbourg - Rennes

Stade de la Meinau

Lauantai 28.11.2020

3‑1

Marseille - Nantes

Orange Vélodrome

2‑2

PSG - Bordeaux

Parc des Princes

Sunnuntai 29.11.2020

3‑0

Lyon - Reims

Groupama Stadium

1‑3

Lens - Angers

Stade Bollaert-Delelis

0‑1

Lorient - Montpellier

Stade du Moustoir

0‑2

Metz - BRES

Stade Saint Symphorien

3‑0

Monaco - Nimes

Stade Louis II

1‑3

Nice - Dijon

Allianz Riviera

1‑1

St Étienne - Lille

Stade Geoffroy-Guichard

Perjantai 4.12.2020

0‑2

Nimes - Marseille

Stade des Costières

Lauantai 5.12.2020

0‑2

Rennes - Lens

Roazhon Park

1‑3

Montpellier - PSG

Stade de la Mosson

Sunnuntai 6.12.2020

2‑1

Lille - Monaco

Stade Pierre-Mauroy

2‑0

Angers - Lorient

Stade Raymond Kopa

1‑0

Bordeaux - BRES

Matmut Atlantique

0‑0

Dijon - St Étienne

Stade Gaston Gérard

0‑4

Nantes - Strasbourg

Stade de la Beaujoire

0‑0

Reims - Nice

Stade Auguste Delaune

1‑3

Metz - Lyon

Stade Saint Symphorien

Perjantai 11.12.2020

0‑0

St Étienne - Angers

Stade Geoffroy-Guichard

Lauantai 12.12.2020

2‑1

Marseille - Monaco

Orange Vélodrome

2‑3

Lens - Montpellier

Stade Bollaert-Delelis

Sunnuntai 13.12.2020

0‑1

Nice - Rennes

Allianz Riviera

2‑1

BRES - Reims

Stade Francis le Ble

3‑0

Lorient - Nimes

Stade du Moustoir

1‑1

Nantes - Dijon

Stade de la Beaujoire

2‑2

Strasbourg - Metz

Stade de la Meinau

2‑1

Lille - Bordeaux

Stade Pierre-Mauroy

0‑1

PSG - Lyon

Parc des Princes

Keskiviikko 16.12.2020

0‑2

Angers - Strasbourg

Stade Raymond Kopa

0‑2

Dijon - Lille

Stade Gaston Gérard

0‑2

Montpellier - Metz

Stade de la Mosson

0‑2

Nimes - Nice

Stade des Costières

3‑2

Reims - Nantes

Stade Auguste Delaune

1‑2

Bordeaux - St Étienne

Matmut Atlantique

2‑2

Lyon - BRES

Groupama Stadium

0‑3

Monaco - Lens

Stade Louis II

2‑0

PSG - Lorient

Parc des Princes

2‑1

Rennes - Marseille

Roazhon Park

Lauantai 19.12.2020

2‑0

Metz - Lens

Stade Saint Symphorien

1‑1

Marseille - Reims

Orange Vélodrome

1‑4

Nice - Lyon

Allianz Riviera

Sunnuntai 20.12.2020

2‑2

BRES - Montpellier

Stade Francis le Ble

0‑1

Dijon - Monaco

Stade Gaston Gérard

1‑1

Nantes - Angers

Stade de la Beaujoire

2‑2

St Étienne - Nimes

Stade Geoffroy-Guichard

0‑2

Strasbourg - Bordeaux

Stade de la Meinau

0‑3

Lorient - Rennes

Stade du Moustoir

0‑0

Lille - PSG

Stade Pierre-Mauroy

Keskiviikko 23.12.2020

1‑3

Bordeaux - Reims

Matmut Atlantique

2‑1

Lens - BRES

Stade Bollaert-Delelis

2‑2

Nice - Lorient

Allianz Riviera

1‑3

Nimes - Dijon

Stade des Costières

1‑0

Rennes - Metz

Roazhon Park

2‑1

Angers - Marseille

Stade Raymond Kopa

3‑0

Lyon - Nantes

Groupama Stadium

2‑2

Monaco - St Étienne

Stade Louis II

2‑3

Montpellier - Lille

Stade de la Mosson

4‑0

PSG - Strasbourg

Parc des Princes

Keskiviikko 6.1.2021

2‑0

BRES - Nice

Stade Francis le Ble

2‑5

Lorient - Monaco

Stade du Moustoir

0‑0

Metz - Bordeaux

Stade Saint Symphorien

0‑0

Nantes - Rennes

Stade de la Beaujoire

5‑0

Strasbourg - Nimes

Stade de la Meinau

1‑2

Lille - Angers

Stade Pierre-Mauroy

3‑2

Lyon - Lens

Groupama Stadium

3‑1

Marseille - Montpellier

Orange Vélodrome

0‑0

Reims - Dijon

Stade Auguste Delaune

1‑1

St Étienne - PSG

Stade Geoffroy-Guichard

Lauantai 9.1.2021

2‑1

Bordeaux - Lorient

Matmut Atlantique

0‑0

Dijon - Marseille

Stade Gaston Gérard

0‑1

Lens - Strasbourg

Stade Bollaert-Delelis

1‑1

Metz - Nice

Stade Saint Symphorien

3‑0

Monaco - Angers

Stade Louis II

1‑1

Montpellier - Nantes

Stade de la Mosson

0‑1

Nimes - Lille

Stade des Costières

3‑0

PSG - BRES

Parc des Princes

3‑1

Reims - St Étienne

Stade Auguste Delaune

2‑2

Rennes - Lyon

Roazhon Park

Perjantai 15.1.2021

2‑3

Montpellier - Monaco

Stade de la Mosson

Lauantai 16.1.2021

1‑2

Marseille - Nimes

Orange Vélodrome

0‑1

Angers - PSG

Stade Raymond Kopa

Sunnuntai 17.1.2021

1‑2

BRES - Rennes

Stade Francis le Ble

1‑1

Nantes - Lens

Stade de la Beaujoire

0‑3

Nice - Bordeaux

Allianz Riviera

1‑0

Strasbourg - St Étienne

Stade de la Meinau

2‑1

Lille - Reims

Stade Pierre-Mauroy

0‑1

Lyon - Metz

Groupama Stadium

Keskiviikko 20.1.2021

0‑1

Marseille - Lens

Orange Vélodrome

Perjantai 22.1.2021

4‑0

PSG - Montpellier

Parc des Princes

Lauantai 23.1.2021

0‑1

Lens - Nice

Stade Bollaert-Delelis

3‑1

Monaco - Marseille

Stade Louis II

Sunnuntai 24.1.2021

2‑1

Bordeaux - Angers

Matmut Atlantique

1‑1

Dijon - Strasbourg

Stade Gaston Gérard

2‑0

Metz - Nantes

Stade Saint Symphorien

1‑0

Reims - BRES

Stade Auguste Delaune

0‑1

Rennes - Lille

Roazhon Park

0‑5

St Étienne - Lyon

Stade Geoffroy-Guichard

Keskiviikko 27.1.2021

3‑2

Lorient - Dijon

Stade du Moustoir

Perjantai 29.1.2021

2‑1

Lyon - Bordeaux

Groupama Stadium

Lauantai 30.1.2021

1‑2

Montpellier - Lens

Stade de la Mosson

Sunnuntai 31.1.2021

0‑1

Nice - St Étienne

Allianz Riviera

3‑1

Angers - Nimes

Stade Raymond Kopa

2‑4

BRES - Metz

Stade Francis le Ble

3‑2

Lorient - PSG

Stade du Moustoir

0‑1

Strasbourg - Reims

Stade de la Meinau

1‑0

Lille - Dijon

Stade Pierre-Mauroy

1‑2

Nantes - Monaco

Stade de la Beaujoire

Keskiviikko 3.2.2021

0‑3

Bordeaux - Lille

Matmut Atlantique

1‑1

Metz - Montpellier

Stade Saint Symphorien

0‑0

Reims - Angers

Stade Auguste Delaune

1‑1

Rennes - Lorient

Roazhon Park

2‑2

Strasbourg - BRES

Stade de la Meinau

0‑1

Dijon - Lyon

Stade Gaston Gérard

2‑2

Lens - Marseille

Stade Bollaert-Delelis

2‑1

Monaco - Nice

Stade Louis II

3‑0

PSG - Nimes

Parc des Princes

1‑1

St Étienne - Nantes

Stade Geoffroy-Guichard

Lauantai 6.2.2021

1‑0

Lorient - Reims

Stade du Moustoir

3‑0

Lyon - Strasbourg

Groupama Stadium

0‑0

Lens - Rennes

Stade Bollaert-Delelis

Sunnuntai 7.2.2021

2‑1

BRES - Bordeaux

Stade Francis le Ble

4‑2

Montpellier - Dijon

Stade de la Mosson

3‑0

Nice - Angers

Allianz Riviera

3‑4

Nimes - Monaco

Stade des Costières

1‑0

St Étienne - Metz

Stade Geoffroy-Guichard

0‑2

Nantes - Lille

Stade de la Beaujoire

0‑2

Marseille - PSG

Orange Vélodrome

Lauantai 13.2.2021

2‑1

PSG - Nice

Parc des Princes

1‑1

Reims - Lens

Stade Auguste Delaune

1‑2

Lyon - Montpellier

Groupama Stadium

Sunnuntai 14.2.2021

2‑2

Monaco - Lorient

Stade Louis II

1‑3

Angers - Nantes

Stade Raymond Kopa

0‑2

Dijon - Nimes

Stade Gaston Gérard

1‑2

Metz - Strasbourg

Stade Saint Symphorien

0‑2

Rennes - St Étienne

Roazhon Park

0‑0

Lille - BRES

Stade Pierre-Mauroy

0‑0

Bordeaux - Marseille

Matmut Atlantique

Keskiviikko 17.2.2021

3‑2

Marseille - Nice

Orange Vélodrome

Perjantai 19.2.2021

2‑3

BRES - Lyon

Stade Francis le Ble

Lauantai 20.2.2021

1‑1

St Étienne - Reims

Stade Geoffroy-Guichard

1‑1

Nantes - Marseille

Stade de la Beaujoire

Sunnuntai 21.2.2021

2‑1

Montpellier - Rennes

Stade de la Mosson

2‑1

Lens - Dijon

Stade Bollaert-Delelis

1‑2

Nice - Metz

Allianz Riviera

2‑0

Nimes - Bordeaux

Stade des Costières

0‑0

Strasbourg - Angers

Stade de la Meinau

1‑4

Lorient - Lille

Stade du Moustoir

0‑2

PSG - Monaco

Parc des Princes

Keskiviikko 24.2.2021

1‑0

Nimes - Lorient

Stade des Costières

Perjantai 26.2.2021

1‑2

Rennes - Nice

Roazhon Park

Lauantai 27.2.2021

1‑2

Bordeaux - Metz

Matmut Atlantique

0‑4

Dijon - PSG

Stade Gaston Gérard

Sunnuntai 28.2.2021

2‑0

Monaco - BRES

Stade Louis II

2‑2

Angers - Lens

Stade Raymond Kopa

2‑1

Lorient - St Étienne

Stade du Moustoir

1‑1

Nimes - Nantes

Stade des Costières

0‑0

Reims - Montpellier

Stade Auguste Delaune

1‑1

Lille - Strasbourg

Stade Pierre-Mauroy

1‑1

Marseille - Lyon

Orange Vélodrome

Keskiviikko 3.3.2021

3‑1

BRES - Dijon

Stade Francis le Ble

1‑0

Lyon - Rennes

Groupama Stadium

0‑1

Metz - Angers

Stade Saint Symphorien

2‑1

Nice - Nimes

Allianz Riviera

2‑3

St Étienne - Lens

Stade Geoffroy-Guichard

0‑1

Bordeaux - PSG

Matmut Atlantique

2‑0

Lille - Marseille

Stade Pierre-Mauroy

1‑1

Montpellier - Lorient

Stade de la Mosson

1‑2

Nantes - Reims

Stade de la Beaujoire

1‑0

Strasbourg - Monaco

Stade de la Meinau

Keskiviikko 10.3.2021

1‑0

Marseille - Rennes

Orange Vélodrome

Perjantai 12.3.2021

1‑1

Reims - Lyon

Stade Auguste Delaune

Lauantai 13.3.2021

0‑1

Angers - St Étienne

Stade Raymond Kopa

3‑1

Marseille - BRES

Orange Vélodrome

Sunnuntai 14.3.2021

1‑1

Nimes - Montpellier

Stade des Costières

1‑3

Dijon - Bordeaux

Stade Gaston Gérard

2‑2

Lens - Metz

Stade Bollaert-Delelis

1‑1

Lorient - Nice

Stade du Moustoir

1‑0

Rennes - Strasbourg

Roazhon Park

0‑0

Monaco - Lille

Stade Louis II

1‑2

PSG - Nantes

Parc des Princes

Perjantai 19.3.2021

0‑4

St Étienne - Monaco

Stade Geoffroy-Guichard

Lauantai 20.3.2021

1‑3

Metz - Rennes

Stade Saint Symphorien

3‑0

Nice - Marseille

Allianz Riviera

Sunnuntai 21.3.2021

1‑2

Strasbourg - Lens

Stade de la Meinau

0‑0

BRES - Angers

Stade Francis le Ble

0‑1

Dijon - Reims

Stade Gaston Gérard

3‑1

Montpellier - Bordeaux

Stade de la Mosson

1‑1

Nantes - Lorient

Stade de la Beaujoire

1‑2

Lille - Nimes

Stade Pierre-Mauroy

2‑4

Lyon - PSG

Groupama Stadium

Lauantai 3.4.2021

4‑0

Monaco - Metz

Stade Louis II

0‑1

PSG - Lille

Parc des Princes

1‑1

Lens - Lyon

Stade Bollaert-Delelis

Sunnuntai 4.4.2021

1‑1

Angers - Montpellier

Stade Raymond Kopa

2‑3

Bordeaux - Strasbourg

Matmut Atlantique

1‑0

Lorient - BRES

Stade du Moustoir

1‑2

Nantes - Nice

Stade de la Beaujoire

2‑2

Reims - Rennes

Stade Auguste Delaune

0‑2

Nimes - St Étienne

Stade des Costières

2‑0

Marseille - Dijon

Orange Vélodrome

Perjantai 9.4.2021

0‑2

Metz - Lille

Stade Saint Symphorien

Lauantai 10.4.2021

1‑4

Strasbourg - PSG

Stade de la Meinau

3‑3

Montpellier - Marseille

Stade de la Mosson

Sunnuntai 11.4.2021

1‑0

Rennes - Nantes

Roazhon Park

1‑1

BRES - Nimes

Stade Francis le Ble

4‑1

Lens - Lorient

Stade Bollaert-Delelis

0‑0

Nice - Reims

Allianz Riviera

4‑1

St Étienne - Bordeaux

Stade Geoffroy-Guichard

3‑0

Monaco - Dijon

Stade Louis II

3‑0

Lyon - Angers

Groupama Stadium

Perjantai 16.4.2021

22:00

Lille - Montpellier

Stade Pierre-Mauroy

Lauantai 17.4.2021

13:45

Angers - Rennes

Stade Raymond Kopa

18:00

Marseille - Lorient

Orange Vélodrome

Sunnuntai 18.4.2021

14:00

PSG - St Étienne

Parc des Princes

16:00

BRES - Lens

Stade Francis le Ble

16:00

Dijon - Nice

Stade Gaston Gérard

16:00

Nimes - Strasbourg

Stade des Costières

16:00

Reims - Metz

Stade Auguste Delaune

18:05

Bordeaux - Monaco

Matmut Atlantique

22:00

Nantes - Lyon

Stade de la Beaujoire

Perjantai 23.4.2021

22:00

Reims - Marseille

Stade Auguste Delaune

Lauantai 24.4.2021

14:00

St Étienne - BRES

Stade Geoffroy-Guichard

18:00

Metz - PSG

Stade Saint Symphorien

Sunnuntai 25.4.2021

14:00

Nice - Montpellier

Allianz Riviera

16:00

Lens - Nimes

Stade Bollaert-Delelis

16:00

Lorient - Bordeaux

Stade du Moustoir

16:00

Rennes - Dijon

Roazhon Park

16:00

Strasbourg - Nantes

Stade de la Meinau

18:05

Angers - Monaco

Stade Raymond Kopa

22:00

Lyon - Lille

Groupama Stadium

Perjantai 30.4.2021

22:00

Marseille - Strasbourg

Orange Vélodrome

Lauantai 1.5.2021

18:00

PSG - Lens

Parc des Princes

22:00

Lille - Nice

Stade Pierre-Mauroy

Sunnuntai 2.5.2021

14:00

Bordeaux - Rennes

Matmut Atlantique

16:00

BRES - Nantes

Stade Francis le Ble

16:00

Dijon - Metz

Stade Gaston Gérard

16:00

Lorient - Angers

Stade du Moustoir

16:00

Nimes - Reims

Stade des Costières

18:05

Montpellier - St Étienne

Stade de la Mosson

22:00

Monaco - Lyon

Stade Louis II

Sunnuntai 9.5.2021

21:00

Angers - Dijon

Stade Raymond Kopa

21:00

Lens - Lille

Stade Bollaert-Delelis

21:00

Lyon - Lorient

Groupama Stadium

21:00

Metz - Nimes

Stade Saint Symphorien

21:00

Nantes - Bordeaux

Stade de la Beaujoire

21:00

Nice - BRES

Allianz Riviera

21:00

Reims - Monaco

Stade Auguste Delaune

21:00

Rennes - PSG

Roazhon Park

21:00

St Étienne - Marseille

Stade Geoffroy-Guichard

21:00

Strasbourg - Montpellier

Stade de la Meinau

Sunnuntai 16.5.2021

22:00

Bordeaux - Lens

Matmut Atlantique

22:00

Dijon - Nantes

Stade Gaston Gérard

22:00

Lille - St Étienne

Stade Pierre-Mauroy

22:00

Lorient - Metz

Stade du Moustoir

22:00

Marseille - Angers

Orange Vélodrome

22:00

Monaco - Rennes

Stade Louis II

22:00

Montpellier - BRES

Stade de la Mosson

22:00

Nice - Strasbourg

Allianz Riviera

22:00

Nimes - Lyon

Stade des Costières

22:00

PSG - Reims

Parc des Princes

Sunnuntai 23.5.2021

22:00

Angers - Lille

Stade Raymond Kopa

22:00

BRES - PSG

Stade Francis le Ble

22:00

Lens - Monaco

Stade Bollaert-Delelis

22:00

Lyon - Nice

Groupama Stadium

22:00

Metz - Marseille

Stade Saint Symphorien

22:00

Nantes - Montpellier

Stade de la Beaujoire

22:00

Reims - Bordeaux

Stade Auguste Delaune

22:00

Rennes - Nimes

Roazhon Park

22:00

St Étienne - Dijon

Stade Geoffroy-Guichard

22:00

Strasbourg - Lorient

Stade de la Meinau

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Otteluohjelmasta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme