Hyppää sisältöön

Katso Serie A:n viimeisimmät tulokset ja otteluraportit – Salama-alku siivitti Lazion voittoon Cagliarista

Serie A:ssa pelattiin neljä ottelua lauantaina. Voittoihin ylsivät Atalanta, Lazio, Benevento ja Inter.

Torino - Atalanta 2‑4

Torinon Belotti avasi ottelun maalinteon 11. minuutilla. Atalanta onnistui kuitenkin kääntämään ottelun ja vei lopulta voiton tuloksella 4-2. Atalanta hallitsi ottelua 56 prosentin pallonhallinnalla ja voittamalla laukaisutilastot 14-5.

Katso ottelun tilastot täältä

Cagliari - Lazio 0‑2

Lazio kaatoi Cagliarin Serie A:ssa luvuin 0-2. Lazio aloitti maalinteon heti ottelun alussa, kun Lazzari laukoi avausmaalin 4. minuutilla.

Katso ottelun tilastot täältä

Sampdoria - Benevento 2‑3

Sampdoria oli vahvempi ensimmäisellä jaksolla ja johti ottelua 2-1 puoliajalla. Benevento nousi kuitenkin tasoihin ja ohi, voittaen ottelun lopulta lukemin 2-3. Caldirola oli hyvässä vireessä ja iski 2 joukkueensa maaleista.

Katso ottelun tilastot täältä

Inter - Fiorentina 4‑3

Fiorentinan Kouamé avasi ottelun maalinteon 3. minuutilla. Inter onnistui kuitenkin kääntämään ottelun ja vei lopulta voiton tuloksella 4-3. Voittomaalin teki D'Ambrosio 89. minuutilla.

Katso ottelun tilastot täältä

Sarjataulukko

0JoukkueOPVTHTMPM
1Genoa1310041
2Verona1310030
3Juventus1310030
4Atalanta1310042
5AC Milan1310020
6Lazio1310020
7Napoli1310020
8Inter1310043
9Benevento1310032
10Fiorentina2310144
11Sassuolo1101011
12Cagliari2101113
13Spezia0000000
14Udinese0000000
15Bologna1000102
16Parma Calcio 19131000102
17Crotone1000114
18AS Roma1000103
19Torino2000225
20Sampdoria2000226

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Serie A:n Kisaoppaasta.

Lue myös:

Zlatan Ibrahimovicilla koronatartunta – kommentoi tapausta tyylilleen uskollisena

Uusi kausi, samat kujeet – iättömällä Zlatan Ibrahimovicilla maalijyvä tallella

Juventuksen Serie A:n avausottelu oli Ronaldon ja Pirlon juhlaa – Sampdoria kaatui luvuin 3–0

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).