Katso miesten F-liigan tuoreet tulokset ja otteluraportit – Oilers voitti jännitysnäytelmän, LASB kaatui jatkoajalla

Miesten F-liigassa pelattiin kaksi ottelua perjantaina. Voittoihin ylsivät Indians ja Oilers. Sarjaa johtaa Classic, joka on yhden pisteen Oilersia edellä.

Indians - SPV 4‑3

Indians kaatoi SPV:n miesten F-liigassa luvuin 4-3 (1-0, 2-2, 1-1). Ratkaisun iski kahden tehopisteen iltaa viettänyt Eetu Nykänen. Yhden maalin lisäksi hän sai tililleen yhden syöttöpisteen.

Oilers - LASB ja 4‑3

Oilers otti voiton tiukasta taistelusta, kun LASB kukistui jatkoajan jälkeen 4-3. Oilers venytti tuloksella voittoputkeaan viiden ottelun mittaiseksi. Oilers aloitti maalinteon heti ottelun alussa, kun Casper Pfitzner laukoi avausmaalin 2. minuutilla. LASBin Tino Nivalan iskemä tasoitus ei kantanut joukkuetta voittoon, sillä Oilers vei voiton jatkoajalla. Ottelun voittomaalin iski Tuomas Iiskola.

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHLPTMPM
1.Classic51550004320
2.Oilers51441013016
3.TPS51131113124
4.LASB51132002824
5.Nokia5930202623
6.Happee4821112618
7.Indians5821212528
8.ErVi5620301826
9.Steelers6613203038
10.SPV5511313225
11.OLS4310302932
12.Tiikerit4201311224
13.Jymy4101301325
14.Welhot4000401131

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, LP = lisäpisteet, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut miesten F-liigan Kisaoppaasta.

Lue myös:

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).