Hyppää sisältöön

Napoli 4-1 -voittoon Atalantasta Lozanon johdolla – katso Serie A:n viimeisimmät tulokset ja otteluraportit

Serie A:ssa pelattiin neljä ottelua lauantaina. Voittoihin ylsivät Napoli, AC Milan ja Sampdoria.

Napoli - Atalanta 4‑1

Napoli otti voiton Atalantasta lukemin 4-1. Lozano oli hyvässä vireessä ja iski 2 joukkueensa maaleista.

Katso ottelun tilastot täältä

Inter - AC Milan 1‑2

AC Milan voitti Interin Serie A:ssa lukemin 1-2. Voitto oli AC Milanille neljäs perättäinen. Ibrahimović johdatti joukkueensa voittoon kahdella maalillaan. Kiihkeässä ottelussa jaettiin yhteensä 6 keltaista korttia. Inter keräsi yhteensä kolme varoitusta ja AC Milan kolme varoitusta.

Katso ottelun tilastot täältä

Sampdoria - Lazio 3‑0

Sampdoria otti voiton Laziosta lukemin 3-0. Sampdoria hallitsi palloa 52 prosenttia ajasta. Laukaukset jakautuivat 10-7 Sampdorian hyväksi.

Katso ottelun tilastot täältä

Crotone - Juventus 1‑1

Kuumassa ottelussa nähtiin yhteensä kuusi keltaista ja yksi punainen kortti. Kentältä ajettiin ulos Juventuksen Chiesa.

Katso ottelun tilastot täältä

Sarjataulukko

0JoukkueOPVTHTMPM
1AC Milan41240091
2Atalanta49301149
3Napoli48301124
4Juventus4822093
5Sassuolo3721093
6Inter47211118
7Verona3620141
8Benevento3620167
9Sampdoria4620277
10AS Roma3411135
11Lazio4411248
12Genoa2310147
13Bologna3310244
14Fiorentina3310256
15Spezia3310237
16Parma Calcio 19133310226
17Cagliari3101238
18Crotone41013311
19Torino2000225
20Udinese3000304

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Serie A:n Kisaoppaasta.

Lue myös:

Koronan selättänyt Zlatan Ibrahimovic palasi kentille hurjastellen – iski kaksi maalia kolmeen minuuttiin

Napolille tuomittiin tappio ja pistemenetys pelaamattomasta Juventus-ottelusta – joukkue ei saapunut pelipaikalle koronatartuntojen takia

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).