Atlético Madrid voitti vajaamiehisen Real Betisin 2-0 – katso La Ligan tuoreet tulokset ja otteluraportit

La Ligassa pelattiin neljä ottelua lauantaina. Voiton nappasivat Real Madrid, Osasuna, Eibar ja Atlético Madrid. Sarjaa johtaa Real Madrid, joka on kaksi pistettä Atlético Madridia, Real Sociedadia ja Villarrealia edellä.

Barcelona - Real Madrid 1‑3

Real Madrid otti voiton Barcelonasta lukemin 1-3. Real Madrid aloitti maalinteon heti ottelun alussa, kun Valverde laukoi avausmaalin 5. minuutilla.

Osasuna - Ath. Bilbao 1‑0

Osasuna kaatoi Athletic Bilbaon La Ligassa luvuin 1-0. Ratkaisumaalin iski rangaistuspotkulla Rubén Garcia 81. minuutilla.

Sevilla - Eibar 0‑1

Eibar otti voiton Sevillasta lukemin 0-1. Voittomaalin teki Kike 41. minuutilla.

A. Madrid - Betis 2‑0

Atlético Madrid vei voiton vajaamiehisestä Real Betisistä lukemin 2-0. Real Betis joutui vajaamiehiseksi 74. minuutilla Montoyan ulosajon jälkeen.

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
Real Madrid61341194
A. Madrid511320101
Real Sociedad611321102
Villarreal61132188
Osasuna61031264
Getafe51031153
Elche51031154
Cadiz61031266
GRA51031178
Betis79304711
Eibar7822356
Barcelona5721295
Sevilla5721254
Valencia77214911
Ath. Bilbao6620446
Huesca6505146
Celta Vigo6512339
Alavés6411438
Valladolid6303359
Levante53104510

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut La Ligan Kisaoppaasta.

Lue myös:

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).