West Ham taipui loppuhetkillä Liverpoolia vastaan – katso Valioliigan tuoreet tulokset ja otteluraportit

Valioliigassa pelattiin kolme ottelua lauantaina. Voittoihin ylsivät Manchester City, Chelsea ja Liverpool. Sarjaa johtavat Everton, Liverpool ja Wolverhampton, jotka ovat yhden pisteen Chelseaa, Aston Villaa ja Leicesteria edellä.

Sheffield Utd - Man City 0‑1

Manchester City voitti Sheffield Unitedin Valioliigassa lukemin 0-1. Voittomaalin teki Walker 28. minuutilla.

Burnley - Chelsea 0‑3

Chelsea kaatoi Burnleyn Valioliigassa luvuin 0-3. Chelsea hallitsi ottelua 67 prosentin pallonhallinnalla ja voittamalla laukaisutilastot 11-4.

Liverpool - West Ham 2‑1

West Hamin Fornals avasi ottelun maalinteon 10. minuutilla. Liverpool onnistui kuitenkin kääntämään ottelun ja vei lopulta voiton tuloksella 2-1. Ratkaisumaalin iski Diogo Jota 85. minuutilla.

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
Everton613411149
Liverpool6134111514
Wolverhampton71341288
Chelsea712331169
Aston Villa512401125
Leicester612402138
Tottenham611321168
Man City61132198
Leeds610312129
Southampton610312109
Crystal P710313811
Arsenal6930387
West Ham68222128
Newcastle68222810
Man United57212912
Brighton651231012
West Bromwich Albion63033614
Sheffield Utd71016310
Fulham61015514
Burnley61015312

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Valioliigan Kisaoppaasta.

Lue myös:

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).