Maailman parhaat hiihtolajien urheilijat jälleen Ylen kanavilla! Katso tästä lähetystiedot ja kisa-aikataulut

Hiihtolajien maailmancupkausi on täällä taas. Yle Urheilu seuraa talven kilpailuja tiiviisti niin TV2:ssa kuin Yle Areenassakin.

hiihto
Iivo Niskanen
Iivo Niskanen.Getty Images

Kaikki Ylen urheilutarjonta löytyy helposti yhdestä paikasta, Urheilu-Areenasta. Areenan laajasta urheilukattauksesta pääset nauttimaan parhaiten osoitteessa yle.fi/urheiluareena tai lataamalla Areena-sovelluksen.

Areena-linkkejä, tuloksia ja kalenterimuutoksia päivitetään kauden edetessä. Tuloksia löytyy myös jutun lopusta.

Tuloksia

Lokakuu

La 17.10.
Sölden (AUT)
Alppihiihto: Suurpujottelu, naiset

Su 18.10.
Sölden (AUT)
Alppihiihto: Suurpujottelu, miehet

Marraskuu

Pe 20.11.
Stubai (AUT)
Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Wisla (POL)
Mäkihyppy: HS134, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 21.11.
Levi (FIN)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, naiset

Stubai (AUT)
Freestyle: Slopestyle, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Levi (FIN)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, naiset

Wisla (POL)
Mäkihyppy: HS134, joukkue, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 22.11.
Levi (FIN)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, naiset

Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, naiset

Wisla (POL)
Mäkihyppy: HS134, miehet

To 26.11.
Lech / Zuers (AUT)
Alppihiihto: Parikilpailu, karsinta, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Ruka (FIN)
Yhdistetty: HS142, varakilpailu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Lech / Zuers (AUT)
Alppihiihto: Parikilpailu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Pe 27.11.
Lech / Zuers (AUT)
Alppihiihto: Parikilpailu, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ruka (FIN), tripla
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

Ruka (FIN)
Yhdistetty: HS142, miehet

Ruka (FIN), tripla
Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

Ruka (FIN)
Yhdistetty: 5 km, miehet

Ruka (FIN)
Mäkihyppy: HS142, karsinta, miehet

Lech / Zuers (AUT)
Alppihiihto: Parikilpailu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 28.11.
Ruka (FIN), tripla
Maastohiihto: 10 km (p), naiset

Kontiolahti (FIN)
Ampumahiihto: Normaalimatka, 20 km, miehet

Ruka (FIN)
Yhdistetty: HS142, miehet

Ruka (FIN), tripla
Maastohiihto: 15 km (p), miehet

Kontiolahti (FIN)
Ampumahiihto: Normaalimatka, 15 km, naiset

Ruka (FIN)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Ruka (FIN)
Mäkihyppy: HS142, miehet

Su 29.11.
Ruka (FIN)
Yhdistetty: HS142, miehet

Kontiolahti (FIN)
Ampumahiihto: Pikamatka, 10 km, miehet

Ruka (FIN), tripla
Maastohiihto: 10 km (v), takaa-ajo, naiset

Ruka (FIN), tripla
Maastohiihto: 15 km (v), takaa-ajo, miehet

Kontiolahti (FIN)
Ampumahiihto: Pikamatka, 7,5 km, naiset

Ruka (FIN)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Ruka (FIN)
Mäkihyppy: HS142, miehet

Joulukuu

To 3.12.

Kontiolahti (FIN)
Ampumahiihto: Pikamatka 10 km, miehet

Ampumahiihto: Pikamatka, 7,5 km, naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS98, varakilpailu, naiset

Pe 4.12.

Lillehammer (NOR) peruttu
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Mäkihyppy: HS98, karsinta, naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS98, naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS98, varakilpailu, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: 5 km, naiset

Nizhni Tagil (RUS)
Mäkihyppy: HS134, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ruka (FIN)
Freestyle: Hypyt, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

La 5.12.

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS98, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu
Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, naiset

Santa Caterina Valfurva (ITA), siirretty Val d’Iserestä (FRA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

St. Moritz (SUI) peruttu
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS98, naiset

Kontiolahti (FIN)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Santa Caterina Valfurva (ITA), _siirretty Val d’Iserestä (FRA)
_Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: 5 km, naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: 10 km, miehet

Ruka (FIN)
Freestyle: Kumpareet, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lillehammer (NOR) peruttu
Mäkihyppy: HS98, naiset

Kontiolahti (FIN)
Ampumahiihto: Viesti, 4x6 km, naiset

Nizhni Tagil (RUS)
Mäkihyppy: HS134, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 6.12.

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS140, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu
Maastohiihto: Viesti, 4x7,5 km, miehet

St. Moritz (SUI) peruttu
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: 10 km, miehet

Kontiolahti (FIN)
Ampumahiihto: Viesti, 4x7,5 km, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu
Maastohiihto: Viesti, 4x5 km, naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Mäkihyppy: HS 140, naiset

Kontiolahti (FIN)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 10 km, naiset

Nizhni Tagil (RUS)
Mäkihyppy: HS134, miehet

Ma 7.12.

Santa Caterina Valfurva (ITA), siirretty Val d’Iserestä (FRA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Santa Caterina Valfurva (ITA), siirretty Val d’Iserestä (FRA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

To 10.12.

Planica (SLO), lentomäen MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS240, karsinta, miehet

Pe 11.12.

Idre Fjäll (SWE)
Freestyle: Kumpareet, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Pikamatka, 7,5 km, naiset

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Pikamatka, 10 km, miehet

Planica (SLO), lentomäen MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS240, miehet

La 12.12.

Davos (SUI)
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (v), miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Cortina d’Ampezzo (ITA)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Courchevel (FRA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Val d’Isere (FRA)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Idre Fjäll (SWE)
Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Viesti, 4x6 km, naiset

Courchevel (FRA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Davos (SUI)
Maastohiihto: Sprintti (v), miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Planica (SLO), lentomäen MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS240, miehet

Cortina d’Ampezzo (ITA)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Su 13.12.

Val d’Isere (FRA)
Alppihiihto: Syöksy, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Davos (SUI)
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

Idre Fjäll (SWE)
Freestyle: Parikumpareet, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 10 km, naiset

Davos (SUI)
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Viesti, 4x7,5 km, miehet

Planica (SLO), lentomäen MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS240, joukkue, miehet

Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin.Tomi Hänninen

Ma 14.12.

Arosa (SUI)
Freestyle: Ski cross, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Courchevel (FRA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Courchevel (FRA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Ti 15.12.

Arosa (SUI)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Ke 16.12.

Copper Mountain (USA) peruttu
Freestyle: Big air, karsinta, miehet ja naiset
Copper Mountain (USA) peruttu
Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Arosa (SUI)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

To 17.12.

Copper Mountain (USA) peruttu
Freestyle: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset
Copper Mountain (USA) peruttu
Lumilautailu: Big air, karsinta, miehet ja naiset

Carezza (ITA)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Carezza (ITA)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Pikamatka, 10 km, miehet

Pe 18.12.

Cervinia (ITA), siirretty
Lumilautailu: Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

Ramsau (AUT)
Yhdistetty: HS98, varakilpailu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ramsau (AUT)
Yhdistetty: HS98, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Val d’Isere (FRA)
Alppihiihto: Syöksy, naiset

Val Gardena / Gröden (ITA)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ramsau (AUT)
Yhdistetty: 5 km, naiset

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Pikamatka, 7,5 km, naiset

Ramsau (AUT)
Mäkihyppy: HS98, naiset

Copper Mountain (USA) peruttu
Freestyle: Big air, miehet ja naiset

Engelberg (SUI)
Mäkihyppy: HS140, karsinta, miehet

Copper Mountain (USA) peruttu
Lumilautailu: Halfpipe, miehet ja naiset

La 19.12.

Dresden (GER)
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (v), miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Val d’Isere (FRA)
Alppihiihto: Syöksy,naiset (siirryt toiseen palveluun)

Ramsau (AUT)
Yhdistetty: HS98, miehet

Cervinia (ITA), siirretty
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Val Gardena / Gröden (ITA)
Alppihiihto: Syöksy, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Dresden (GER)
Maastohiihto: Sprintti (v), miehet ja naiset

Ramsau (AUT)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 10 km, naiset

Engelberg (SUI)
Mäkihyppy: HS140, miehet

Copper Mountain (USA) peruttu
Lumilautailu: Big air, miehet ja naiset

Copper Mountain (USA) peruttu
Freestyle: Halfpipe, miehet ja naiset

Su 20.12.

Alta Badia (ITA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Val d’Isere (FRA)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Ramsau (AUT)
Yhdistetty: HS98, miehet

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Yhteislähtö, 15 km, miehet

Val Thorens (FRA)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Dresden (GER)
Maastohiihto: Parisprintti (v), miehet ja naiset

Alta Badia (ITA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Hochfilzen (AUT)
Ampumahiihto: Yhteislähtö, 12,5 km, naiset

Ramsau (AUT)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Engelberg (SUI)
Mäkihyppy: HS140, miehet

Ma 21.12.

Val Thorens (FRA)
Freestyle: Ski cross, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Alta Badia (ITA)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Val Thorens (FRA)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Val Thorens (FRA)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Alta Badia (ITA)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ti 22.12.

Madonna di Campiglio (ITA)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Madonna di Campiglio (ITA)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, miehet

Ma 28.12.

Semmering (AUT)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, naiset

Bormio (ITA)
Alppihiihto: Syöksy, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Semmering (AUT)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Oberstdorf (GER), Keski-Euroopan mäkiviikko
Mäkihyppy: HS137, karsinta, miehet

Ti 29.12.

Bormio (ITA)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

Semmering (AUT)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberstdorf (GER), Keski-Euroopan mäkiviikko
Mäkihyppy: HS137, miehet

Semmering (AUT)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, naiset

To 31.12.

Garmisch-Partenkirchen (GER), Keski-Euroopan mäkiviikko
Mäkihyppy: HS142, karsinta, miehet

Johannes Hösflot Kläbo
Johannes Hösflot Kläbo.Tomi Hänninen

Tammikuu

Pe 1.1.

Val Müstair (SUI), Tour de Ski
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

Val Müstair (SUI), Tour de Ski
Maastohiihto: Sprintti (v), miehet ja naiset

Otepää (EST) peruttu
Yhdistetty: HS97, varakilpailu, naiset

Garmisch-Partenkirchen (GER), Keski-Euroopan mäkiviikko
Mäkihyppy: HS142, miehet

Otepää (EST) peruttu
Yhdistetty: HS97, varakilpailu, miehet

La 2.1.

Otepää (EST) peruttu
Yhdistetty: HS97, naiset

Otepää (EST) peruttu
Yhdistetty: HS97, miehet

Otepää (EST) peruttu
Yhdistetty: 5 km, naiset

Val Müstair (SUI), Tour de Ski
Maastohiihto: 10 km (p), yhteislähtö, naiset

Otepää (EST) peruttu
Yhdistetty: 10 km, miehet

Innsbruck (AUT), Keski-Euroopan mäkiviikko
Mäkihyppy: HS128, karsinta, miehet

Val Müstair (SUI), Tour de Ski
Maastohiihto: 15 km (p), yhteislähtö, miehet

Su 3.1.

Otepää (EST) peruttu
Yhdistetty: HS97, naiset

Otepää (EST) peruttu
Yhdistetty: HS97, miehet

Otepää (EST) peruttu
Yhdistetty: 5 km, naiset

Val Müstair (SUI), Tour de Ski
Maastohiihto: 15 km (v), takaa-ajo, miehet

Otepää (EST) peruttu
Yhdistetty: 10 km, miehet

Zagreb (CRO)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Innsbruck (AUT), Keski-Euroopan mäkiviikko
Mäkihyppy: HS128, miehet

Val Müstair (SUI), Tour de Ski
Maastohiihto: 10 km (v), takaa-ajo, naiset

Zagreb (CRO)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, naiset

Ti 5.1.

Toblach / Dobbiaco (ITA), Tour de Ski
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

Toblach / Dobbiaco (ITA), Tour de Ski
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

Bischofshofen (AUT), Keski-Euroopan mäkiviikko
Mäkihyppy: HS142, karsinta, miehet

Ke 6.1.

Zagreb (CRO)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Toblach / Dobbiaco (ITA), Tour de Ski
Maastohiihto: 10 km (p), takaa-ajo, naiset

Toblach / Dobbiaco (ITA), Tour de Ski
Maastohiihto: 15 km (p), takaa-ajo, miehet

Zagreb (CRO)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Bischofshofen (AUT), Keski-Euroopan mäkiviikko
Mäkihyppy: HS142, miehet

To 7.1.

Kreischberg (AUT)
Freestyle: Big air, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Kreischberg (AUT)
Lumilautailu: Big air, karsinta, miehet ja naiset

Pe 8.1.

Sapporo (JPN) peruttu
Mäkihyppy: HS134, karsinta, naiset

Adelboden (SUI)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Pikamatka, 7,5 km, naiset

Val di Fiemme (ITA), Tour de Ski
Maastohiihto: 15 km (p), yhteislähtö, miehet

Adelboden (SUI)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Pikamatka, 10 km, miehet

Val di Fiemme (ITA), Tour de Ski
Maastohiihto: 10 km (p), yhteislähtö, naiset

Titisee-Neustadt (GER)
Mäkihyppy: HS142, karsinta, miehet

Kreischberg (AUT)
Freestyle: Big air, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

La 9.1.

Scuol (SUI)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Val di Fiemme (ITA), Tour de Ski
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

Sapporo (JPN) peruttu
Mäkihyppy: HS134, naiset

Adelboden (SUI)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

St. Anton (AUT)
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 10 km, naiset

Val di Fiemme (ITA), Tour de Ski
Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

Adelboden (SUI)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Scuol (SUI)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Titisee-Neustadt (GER)
Mäkihyppy: HS142, miehet

Kreischberg (AUT)
Lumilautailu: Big air, miehet ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Su 10.1.

Sapporo (JPN) peruttu
Mäkihyppy: HS134, naiset

Adelboden (SUI)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

St. Anton (AUT)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Viesti, 4x6 km, sekajoukkue

Val di Fiemme (ITA), Tour de Ski
Maastohiihto: 10 km (v), yhteislähtö, naiset

Adelboden (SUI)
Pujottelu, 2. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Pariviesti, sekajoukkue (siirryt toiseen palveluun)

Val di Fiemme (ITA), Tour de Ski
Maastohiihto: 10 km (v), yhteislähtö, miehet

Titisee-Neustadt (GER)
Mäkihyppy: HS142, miehet

Ti 12.1.

Bad Gastein (AUT)
Lumilautailu: Paripujottelu, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Flachau (AUT)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Bad Gastein (AUT)
Lumilautailu: Paripujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Flachau (AUT)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Ke 13.1.

Bad Gastein (AUT)
Lumilautailu: Paripujottelu, sekajoukkue (siirryt toiseen palveluun)

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Pikamatka, 10 km, miehet

To 14.1.

Val di Fiemme (ITA)
Yhdistetty: HS106, varakilpailu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Pikamatka, 7,5 km, naiset

Ilkka Herola
Ilkka Herola.Tomi Hänninen

Pe 15.1.

Val di Fiemme (ITA)
Yhdistetty: HS106, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Wengen (SUI) peruttu
Alppihiihto: Syöksy, miehet

Val di Fiemme (ITA)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Viesti, 4x7,5 km, miehet

Zakopane (POL)
Mäkihyppy: HS140, karsinta, miehet

La 16.1.

Val di Fiemme (ITA)
Yhdistetty: HS106, parisprintti, miehet

Kranjska Gora (SLO), siirretty Mariborista (SLO)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Flachau (AUT), siirretty Wengenistä (SUI)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Val di Fiemme (ITA)
Yhdistetty: 2x7,5 km parisprintti, miehet

Kranjska Gora (SLO), siirretty Mariborista (SLO)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Flachau (AUT), siirretty Wengenistä (SUI)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, miehet

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Viesti, 4x6 km, naiset

Zakopane (POL)
Mäkihyppy: HS140, joukkue, miehet

Jaroslavl (RUS)
Freestyle: Hypyt, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Su 17.1.

Kranjska Gora (SLO), siirretty Mariborista (SLO)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Val di Fiemme (ITA)
Yhdistetty: HS106, miehet

Jaroslavl (RUS)
Freestyle: Hypyt, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Flachau (AUT), siirretty Wengenistä (SUI)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Kranjska Gora (SLO), siirretty Mariborista (SLO)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Yhteislähtö, 15 km, miehet

Flachau (AUT), siirretty Wengenistä (SUI)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, miehet

Val di Fiemme (ITA)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Oberhof (GER)
Ampumahiihto: Yhteislähtö, 12,5 km, naiset

Zakopane (POL)
Mäkihyppy: HS140, miehet

Jaroslavl (RUS)
Freestyle: Hypyt, sekajoukkue (siirryt toiseen palveluun)

Ke 20.1.

Laax (SUI)
Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Idre Fjäll (SWE)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

To 21.1.

Font Romeu (FRA),siirretty
Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet

Laax (SUI)
Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Antholz / Anterselva (ITA)
Ampumahiihto: Normaalimatka, 15 km, naiset

Pe 22.1.

Font Romeu (FRA), siirretty
Freestyle: Slopestyle, karsinta, naiset

Chiesa in Valmalenco (ITA), siirretty Bergamosta (ITA)
Lumilautailu: Lumilautakrossi, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Ljubno (SLO)
Mäkihyppy: HS94, karsinta, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lahti (FIN)
Yhdistetty: HS130, varakilpailu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Kitzbühel (AUT)
Alppihiihto: Syöksy, miehet

Crans Montana (SUI)
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Antholz / Anterselva (ITA)
Ampumahiihto: Normaalimatka, 20 km, miehet

Laax (SUI)
Lumilautailu: Slopestyle, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lahti (FIN)
Mäkihyppy: HS130, karsinta, miehet

La 23.1.

Idre Fjäll (SWE)
Freestyle: Ski cross, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Crans Montana (SUI)
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lahti (FIN)
Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, naiset

Font Romeu (FRA), siirretty
Freestyle: Slopestyle, miehet ja naiset

Lahti (FIN)
Yhdistetty: HS130, parisprintti, miehet

Idre Fjäll (SWE)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lahti (FIN)
Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, miehet

Antholz / Anterselva (ITA)
Ampumahiihto: Yhteislähtö, 12,5 km, naiset

Ljubno (SLO)
Mäkihyppy: HS94, joukkue, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Chiesa in Valmalenco (ITA), siirretty Bergamosta (ITA)
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Antholz / Anterselva (ITA)
Ampumahiihto: Viesti, 4x7,5 km, miehet

Lahti (FIN)
Yhdistetty: 2x7,5 km, parisprintti, miehet

Lahti (FIN)
Mäkihyppy: HS130, joukkue, miehet

Moskova (RUS)
Freestyle: Hypyt, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Laax (SUI)
Lumilautailu: Halfpipe, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Su 24.1.

Idre Fjäll (SWE)
Freestyle: Ski cross, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lahti (FIN
Yhdistetty: HS130, miehet

Lahti (FIN)
Maastohiihto: Viesti, 4x5 km, naiset

Kitzbühel (AUT)
Alppihiihto: Syöksy, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Lahti (FIN)
Maastohiihto: Viesti, 4x7,5 km, miehet

Crans Montana (SUI), siirretty St. Moritzista (SUI)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Antholz / Anterselva (ITA)
Ampumahiihto: Viesti, 4x6 km, naiset

Idre Fjäll (SWE)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lahti (FIN)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Ljubno (SLO)
Mäkihyppy: HS94, naiset

Chiesa in Valmalenco (ITA), siirretty Bergamosta (ITA)
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Antholz / Anterselva (ITA)
Ampumahiihto: Yhteislähtö, 15 km, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Lahti (FIN)
Mäkihyppy: HS130, miehet

Ma 25.1.

Kitzbühel (AUT)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Ti 26.1.

Kronplatz (ITA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Kronplatz (ITA)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Schladming (AUT)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Schladming (AUT)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Pe 29.1.

Seefeld (AUT), Tripla
Yhdistetty: HS109, varakilpailu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Feldberg (GER) peruttu
Freestyle: Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

St. Lary (FRA) peruttu
Lumilautailu: Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

Titisee-Neustadt (GER) peruttu
Mäkihyppy: HS142, karsinta, naiset

Falun (SWE)
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

Falun (SWE)
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

Seefeld (AUT), Tripla
Yhdistetty: HS109, miehet

Seefeld (AUT), Tripla
Yhdistetty: 5 km, miehet

Willingen (GER)
Mäkihyppy: HS147, karsinta, miehet

La 30.1.

Moskova (RUS)
Lumilautailu: Paripujottelu, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Chamonix (FRA)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Garmisch-Partenkirchen (GER), siirretty St. Moritzista (SUI)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Feldberg (GER) peruttu
Freestyle: Ski cross, miehet ja naiset

Chamonix (FRA)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Falun (SWE)
Maastohiihto: 15 km (p), miehet

St. Lary (FRA) peruttu
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Titisee-Neustadt (GER)
Mäkihyppy: HS142, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Seefeld (AUT), Tripla
Yhdistetty: HS109, miehet

Falun (SWE)
Maastohiihto: 10 km (p), naiset

Seefeld (AUT), Tripla
Yhdistetty: 10 km, miehet

Willingen (GER)
Mäkihyppy: HS147, miehet

Raubitshi (BLR)
Freestyle: Hypyt, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Moskova (RUS)
Lumilautailu: Paripujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Calgary (CAN) peruttu
Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

Su 31.1.

Falun (SWE)
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

Titisee-Neustadt (GER)
Mäkihyppy: HS142, naiset

Chamonix (FRA)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Feldberg (GER) peruttu
Freestyle: Ski cross, miehet ja naiset

Seefeld (AUT), Tripla
Yhdistetty: HS109, miehet

Chamonix (FRA)
Pujottelu, 2. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

St. Lary (FRA) peruttu
Lumilautailu: Lumilautakrossi, sekajoukkue

Falun (SWE)
Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

Seefeld (AUT), Tripla
Yhdistetty: 15 km, miehet

Willingen (GER)
Mäkihyppy: HS147, miehet

Kanadan Gabriel Dufresne ja Jimi Salonen
Gabriel Dufresne ja Jimi Salonen.Getty Images

Helmikuu

Ma 1.2.

klo 11.50
Garmisch-Partenkirchen (GER)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Ke 3.2.

Mammoth Mountain (USA) peruttu
Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Mammoth Mountain (USA) peruttu
Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

To 4.2.

Mammoth Mountain (USA) peruttu
Freestyle: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Mammoth Mountain (USA) peruttu
Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Deer Valley (USA)
Freestyle: Kumpareet, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Pe 5.2.

Feldberg (GER) peruttu
Lumilautailu: Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

Hinzenbach (AUT)
Mäkihyppy: HS90, naiset

Klingenthal (GER)
Yhdistetty: HS140, varakilpailu, miehet

Garmisch-Partenkirchen (GER)
Alppihiihto: Syöksy, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Klingenthal (GER), siirretty Sapporosta (JPN)
Mäkihyppy: HS140, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Deer Valley (USA)
Freestyle: Parikumpareet, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

La 6.2.

Bannoje (RUS)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Bannoje (RUS)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Klingenthal (GER)
Yhdistetty: HS140, miehet

Ulricehamn (SWE)
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (v), miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Klingenthal (GER)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Garmisch-Partenkirchen (GER)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Feldberg (GER) peruttu
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Hinzenbach (AUT)
Mäkihyppy: HS90, naiset

Ulricehamn (SWE)
Maastohiihto: Sprintti (v), miehet ja naiset

Klingenthal (GER), siirretty Sapporosta (JPN)
Mäkihyppy: HS140, miehet

Deer Valley (USA)
Freestyle: Hypyt, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Su 7.2.

Bannoje (RUS)
Lumilautailu: Paripujottelu, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Bannoje (RUS)
Lumilautailu: Paripujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Klingenthal (GER)
Yhdistetty: HS140, miehet

Ulricehamn (SWE)
Maastohiihto: Parisprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

Klingenthal (GER)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Feldberg (GER) peruttu
Lumilautailu: Lumilautakrossi, sekajoukkue

Hinzenbach (AUT)
Mäkihyppy: HS90, naiset

Ulricehamn (SWE)
Maastohiihto: Parisprintti (v), miehet ja naiset

Klingenthal (GER), siirretty Sapporosta (JPN)
Mäkihyppy: HS140, miehet

Ti 9.2.

Idre Fjäll (SWE), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Lumilautakrossi, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Ke 10.2.

Peking (CHN) peruttu
Mäkihyppy: HS106, karsinta, naiset

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Viesti, 4x7,5 km, sekajoukkue

To 11.2.

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS98, varakilpailu, naiset

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

Idre Fjäll (SWE), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Peking (CHN) peruttu
Mäkihyppy: HS106, naiset

Pe 12.2.

Pyeongchang (KOR) peruttu
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, karsinta, miehet ja naiset

Dolni Morava (CZE) peruttu
Lumilautailu: Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

Peking (CHN) peruttu
Yhdistetty: HS140, varakilpailu, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS98, naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: 5 km, naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS98, varakilpailu, miehet

Pyeongchang (KOR) peruttu
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Idre Fjäll (SWE), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Lumilautakrossi, sekajoukkue (siirryt toiseen palveluun)

Peking (CHN) peruttu
Mäkihyppy: HS106, naiset

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Pikamatka, 10 km, miehet

Zakopane (POL), siirretty Pekingistä (CHN)
Mäkihyppy: HS140, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)

La 13.2.

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS98, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: 10 km, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS98, naiset

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: 5 km, naiset

Idre Fjäll (SWE), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Ski cross, miehet ja naiset

Pyeongchang (KOR) peruttu
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, karsinta, miehet ja naiset

Pyeongchang (KOR) peruttu
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Peking (CHN) peruttu
Yhdistetty: HS140, miehet

Peking (CHN) peruttu
Yhdistetty: 10 km, miehet

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Syöksy, naiset

Dolni Morava (CZE) peruttu
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Pikamatka, 7,5 km, naiset

Zakopane (POL), siirretty Pekingistä (CHN)
Mäkihyppy: HS140, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Su 14.2.

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS140, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu
Yhdistetty: 10 km, miehet

Peking (CHN) peruttu
Yhdistetty: HS140, joukkue, miehet

Peking (CHN) peruttu
Yhdistetty: 10 km, joukkue, miehet

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Syöksy, miehet

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 10 km, naiset

Zakopane (POL), siirretty Pekingistä (CHN)
Mäkihyppy: HS140, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Anton Lindfors
Anton Lindfors.Getty Images

Ma 15.2.

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, 1. kierros, supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, 1. kierros, supersuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, 2. kierros, pujottelu, naiset

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Alppiyhdistetty, 2. kierros, pujottelu, miehet

Ti 16.2.

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Normaalimatka, 15 km, naiset

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Parikilpailu, miehet

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Parikilpailu, naiset

Ke 17.2.

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Parikilpailu, sekajoukkue

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Normaalimatka, 20 km, miehet

To 18.2.

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Kumpareet, karsinta, miehet ja naiset
Freestyle: Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Rasnov (ROU)
Mäkihyppy: HS97, naiset

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Pariviesti, sekajoukkue

Pe 19.2.

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Ski cross, miehet ja naiset
Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Rasnov (ROU)
Mäkihyppy: HS97, naiset

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset
Freestyle: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Rasnov (ROU)
Mäkihyppy: HS97, miehet

La 20.2.

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet

Nove Mesto (CZE) peruttu
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Lumilautailu: Halfpipe, miehet ja naiset
Lumilautailu: Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

Rasnov (ROU)
Mäkihyppy: HS97, sekajoukkue (siirryt toiseen palveluun)

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Viesti, 4x6 km, naiset

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, naiset

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Viesti, 4x7,5 km, miehet

Nove Mesto (CZE) peruttu
Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

Su 21.2.

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Halfpipe, miehet ja naiset

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet ja naiset
Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, naiset

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Nove Mesto (CZE) peruttu
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Parikumpareet, miehet ja naiset
Freestyle: Slopestyle, karsinta, naiset

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Yhteislähtö, 12,5 km, naiset

Cortina d’Ampezzo (ITA), MM-kilpailut
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, miehet

Nove Mesto (CZE) peruttu
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

Pokljuka (SLO), MM-kilpailut
Ampumahiihto: Yhteislähtö, 15 km, miehet

Ma 22.2.

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Lumilautailu: Slopestyle, miehet ja naiset

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Lumilautailu: Lumilautakrossi, sekajoukkue

Ti 23.2.

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Slopestyle, miehet ja naiset

Ke 24.2.

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Hypyt, karsinta, miehet ja naiset

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Kumpareet, karsinta, miehet ja naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS106, karsinta, naiset

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

To 25.2.

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Lumilautailu: Big air, karsinta, miehet ja naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: Sprintti (p), miehet ja naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS106, naiset

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Parikumpareet, miehet ja naiset

Pe 26.2.

Bakuriani (GEO)
Freestyle: Ski cross, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Yhdistetty: HS106, miehet

Val di Fassa (ITA), siirretty Garmisch-Partenkirchenistä (GER)
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Hypyt, miehet ja naiset
Freestyle: Big air, karsinta, miehet ja naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Yhdistetty: 10 km, miehet

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS106, joukkue, naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS106, karsinta, miehet

La 27.2.

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Hypyt, karsinta, miehet ja naiset

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Lumilautailu: Big air, miehet ja naiset

Bakuriani (GEO)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Big air, miehet ja naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Yhdistetty: HS106, naiset

Bansko (BUL)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Val di Fassa (ITA), siirretty Yanqingista (CHN)
Alppihiihto: Syöksy, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, naiset

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Freestyle: Hypyt, sekajoukkue

Bansko (BUL)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, miehet

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Yhdistetty: 5 km, naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS106, miehet

Su 28.2.

Zhangjiakou (CHN), MM-kilpailut peruttu
Lumilautailu: Paripujottelu, miehet ja naiset

Bakuriani (GEO)
Freestyle: Ski cross, sekajoukkue (siirryt toiseen palveluun)

Bansko (BUL)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Yhdistetty: HS106, joukkue, miehet

Val di Fassa (ITA), siirretty Yanqingista (CHN)
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: Parisprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

Bansko (BUL)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: Parisprintti (v), miehet ja naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Yhdistetty: 4x5 km, joukkue, miehet

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS106, sekajoukkue

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Hypyt, miehet ja naiset

Mari Eder
Mari Eder.Tomi Hänninen

Maaliskuu

Ma 1.3.

Rogla (SLO), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Hypyt, sekajoukkue

Ti 2.3.

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: 10 km (v), naiset

Rogla (SLO), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Paripujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS137, karsinta, naiset

Ke 3.3.

Bakuriani (GEO)
Lumilautailu: Lumilautakrossi, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: 15 km (v), miehet

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS137, naiset

To 4.3.

Bakuriani (GEO)
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Yhdistetty: HS137, miehet

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: Viesti, 4x5 km, naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Yhdistetty: 10 km, miehet

Nove Mesto (CZE), siirretty Pekingistä (CHN)
Ampumahiihto: Viesti, 4x6 km, naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS137, karsinta, miehet

Pe 5.3.

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Calgary (CAN) peruttu
Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Bakuriani (GEO)
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: Viesti, 4x10 km, miehet

Nove Mesto (CZE), siirretty Pekingistä (CHN)
Ampumahiihto: Viesti, 4x7,5 km, miehet

klo 18.00 TV2 ja Yle Areena klo 17.55
Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS137, miehet

La 6.3.

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Calgary (CAN) peruttu
Lumilautailu: Big air, karsinta, miehet ja naiset
Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Rogla (SLO)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Tazawako (JPN)peruttu
Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset

Zha Lan Tun (CHN) peruttu
Freestyle: Hypyt, miehet ja naiset

Jasna (SVK)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Yhdistetty: HS137, parisprintti, miehet

Nove Mesto (CZE), siirretty Pekingistä (CHN)
Ampumahiihto: Pikamatka, 7,5 km, naiset

Kvitfjell (NOR)peruttu
Alppihiihto: Syöksy, miehet

Jasna (SVK)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: 30 km (p), yhteislähtö, naiset

Rogla (SLO)
Lumilautailu: Parisuurpujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Yhdistetty: 2x7,5 km, parisprintti, miehet

Nove Mesto (CZE), siirretty Pekingistä (CHN)
Ampumahiihto: Pikamatka, 10 km, miehet

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Mäkihyppy: HS137, joukkue, miehet

Su 7.3.

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Halfpipe, miehet ja naiset

Tazawako (JPN) peruttu
Freestyle: Parikumpareet, miehet ja naiset

Zha Lan Tun (CHN) peruttu
Freestyle: Hypyt, miehet, naiset ja sekajoukkue

Jasna (SVK)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, naiset

Kvitfjell (NOR) peruttu
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

Nove Mesto (CZE), siirretty Pekingistä (CHN)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 10 km, naiset

Jasna (SVK)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, naiset

Oberstdorf (GER), MM-kilpailut
Maastohiihto: 50 km (p), yhteislähtö, miehet

Nove Mesto (CZE), siirretty Pekingistä (CHN)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 12,5 km, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Calgary (CAN) peruttu
Lumilautailu: Slopestyle, miehet ja naiset

Ma 8.3.

Calgary (CAN) peruttu
Lumilautailu: Halfpipe, miehet ja naiset
Lumilautailu: Big air, miehet ja naiset

Almaty (KAZ) MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Kumpareet, miehet ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Slopestyle, miehet ja naiset

Ti 9.3.

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Big air, karsinta, miehet ja naiset

Almaty (KAZ) MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Parikumpareet, miehet ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Ke 10.3.

Almaty (KAZ) MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Hypyt, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Halfpipe, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

To 11.3.

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Calgary (CAN) peruttu
Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Almaty (KAZ) MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Hypyt, sekajoukkue (siirryt toiseen palveluun)

Calgary (CAN), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN) peruttu
Freestyle: Big air, miehet ja naiset

Nove Mesto (CZE)
Ampumahiihto: Pikamatka, 10 km, miehet

Pe 12.3.

Calgary (CAN) peruttu
Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Sunny Valley (RUS)
Freestyle: Ski cross, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Calgary (CAN) peruttu
Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Oslo (NOR) peruttu
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset
Sprintti (p), miehet ja naiset

Oslo (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS134, varakilpailu, miehet

Åre (SWE)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Åre (SWE)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Nove Mesto (CZE)
Ampumahiihto: Pikamatka, 7,5 km, naiset

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Slopestyle, miehet ja naiset

Oslo (NOR), Raw Air -kiertue _peruttu
_Mäkihyppy: HS134, karsinta, miehet

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Halfpipe, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

La 13.3.

Calgary (CAN) peruttu
Freestyle: Halfpipe, miehet ja naiset

Calgary (CAN) peruttu
Lumilautailu: Slopestyle, miehet ja naiset

Piancavallo (ITA) peruttu
Lumilautailu: Paripujottelu, karsinta, miehet ja naiset

Almaty (KAZ)
Freestyle: Hypyt, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Sunny Valley (RUS)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Kranjska Gora (SLO)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

Åre (SWE)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Oslo (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS134, miehet

Engadin (SUI),siirretty Oslosta (NOR)
Maastohiihto: 15 km (p), yhteislähtö, miehet

Oslo (NOR) peruttu
Maastohiihto: 30 km (v), naiset

Kranjska Gora (SLO)
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Åre (SWE)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Piancavallo (ITA) peruttu
Lumilautailu: Paripujottelu, miehet ja naiset

Oslo (NOR) peruttu
Yhdistetty: 10 km, miehet

Nove Mesto (CZE)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Engadin (SUI),siirretty Oslosta (NOR)
Maastohiihto: 10 km (p), yhteislähtö, naiset

Oslo (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS134, joukkue, miehet
Mäkihyppy: HS134, karsinta, naiset

Nove Mesto (CZE)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 10 km, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Slopestyle, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja miehet (siirryt toiseen palveluun)

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Halfpipe, naiset (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Su 14.3.

Calgary (CAN) peruttu
Freestyle: Slopestyle, miehet ja naiset

Calgary (CAN) peruttu
Lumilautailu: Halfpipe, miehet ja naiset

Almaty (KAZ) peruttu
Freestyle: Parikumpareet, miehet ja naiset

Engadin (SUI),siirretty Oslosta (NOR)
Maastohiihto: 30 km (v), takaa-ajo, naiset

Oslo (NOR) peruttu
Yhdistetty: HS134, miehet

Kranjska Gora (SLO)
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Nove Mesto (CZE)
Ampumahiihto: Viesti, 4x6 km, sekajoukkue

Engadin (SUI),siirretty Oslosta (NOR)
Maastohiihto: 50 km (v), takaa-ajo, miehet

Oslo (NOR) peruttu
Maastohiihto: 50 km (v), miehet

Kranjska Gora (SLO)
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, miehet

Piancavallo (ITA) peruttu
Lumilautailu: Paripujottelu, sekajoukkue

Nove Mesto (CZE)
Ampumahiihto: Pariviesti, sekajoukkue

Oslo (NOR) peruttu
Yhdistetty: 10 km, miehet

Oslo (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS134, miehet

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Big air, karsinta, naiset

Oslo (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS134, naiset

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Big air, karsinta, miehet

Andreas Alamommo
Andreas Alamommo.Tomi Hänninen

Ma 15.3.

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Big air, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lillehammer (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS140, karsinta, miehet
Mäkihyppy: HS140, karsinta, naiset

Ti 16.3.

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Freestyle: Big air, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lillehammer (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS140, miehet

Lillehammer (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS140, naiset

Aspen (USA), MM-kilpailut, siirretty Zhangjiakousta (CHN)
Lumilautailu: Big air, miehet ja naiset

Ke 17.3.

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali peruttu
Alppihiihto: Syöksy, miehet

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali peruttu
Alppihiihto: Syöksy, naiset

Trondheim (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS138, karsinta, miehet
HS138, karsinta, naiset

To 18.3.

Aspen (USA)
Lumilautailu: Halfpipe, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Aspen (USA)
Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali peruttu
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, naiset

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali peruttu
Alppihiihto: Supersuurpujottelu, miehet

Trondheim (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS138, miehet

Trondheim (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS138, naiset

Pe 19.3.

Aspen (USA)
Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Aspen (USA)
Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Peking (CHN), maailmancupin finaali peruttu
Maastohiihto: Sprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

Peking (CHN), maailmancupin finaali peruttu
Maastohiihto: Sprintti (v), miehet ja naiset

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali
Alppihiihto: Parikilpailu, sekajoukkue (siirryt toiseen palveluun)

Östersund (SWE), siirretty Oslosta (NOR)
Ampumahiihto: Pikamatka, 7,5 km, naiset

Östersund (SWE), siirretty Oslosta (NOR)
Ampumahiihto: Pikamatka, 10 km, miehet

Klingenthal (GER), maailmancupin finaali siirretty Schonachista (GER)
Yhdistetty: HS140, varakilpailu, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Vikersund (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS240, karsinta, miehet

La 20.3.

Berchtesgaden (GER)
Lumilautailu: Paripujottelu, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Peking (CHN), maailmancupin finaali peruttu
Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, naiset

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Peking (CHN), maailmancupin finaali peruttu
Maastohiihto: Yhdistelmäkilpailu, miehet

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Veyssonaz (SUI)
Lumilautailu: Lumilautakrossi, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Klingenthal (GER), maailmancupin finaali, siirretty Schonachista (GER)
Yhdistetty: HS140, miehet

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Östersund (SWE), siirretty Oslosta (NOR)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 10 km, naiset

Berchtesgaden (GER)
Lumilautailu: Paripujottelu, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Nizhni Tagil (RUS), Blue Bird -kiertue
Mäkihyppy: HS97, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, naiset

Klingenthal (GER), maailmancupin finaali,siirretty Schonachista (GER)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Östersund (SWE), siirretty Oslosta (NOR)
Ampumahiihto: Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Aspen (USA)
Freestyle: Slopestyle, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Vikersund (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS240, joukkue, miehet

Aspen (USA) _ _Lumilautailu: Slopestyle, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset

Su 21.3.

Peking (CHN), maailmancupin finaali peruttu
Maastohiihto: 15 km (p), takaa-ajo, miehet

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali
Alppihiihto: Suurpujottelu, 1. kierros, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Peking (CHN), maailmancupin finaali peruttu
Maastohiihto: 10 km (p), takaa-ajo, naiset

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali
Alppihiihto: Pujottelu, 1. kierros, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Klingenthal (GER), maailmancupin finaali, siirretty Schonachista (GER)
Yhdistetty: HS140, miehet

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali
Alppihiihto: Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Östersund (SWE), siirretty Oslosta (NOR)
Ampumahiihto: Yhteislähtö, 12,5 km, naiset

Berchtesgaden (GER)
Lumilautailu: Paripujottelu, sekajoukkue (siirryt toiseen palveluun)

Nizhni Tagil (RUS), Blue Bird -kiertue
Mäkihyppy: HS97, naiset

Lenzerheide (SUI), maailmancupin finaali
Alppihiihto: Pujottelu, 2. kierros, miehet

Veysonnaz (SUI)
Freestyle: Ski cross, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Klingenthal (GER), maailmancupin finaali,siirretty Schonachista (GER)
Yhdistetty: 10 km, miehet

Östersund (SWE), siirretty Oslosta (NOR)
Ampumahiihto: Yhteislähtö, 15 km, miehet

Vikersund (NOR), Raw Air -kiertue peruttu
Mäkihyppy: HS240, miehet

Aspen (USA)
Freestyle: Halfpipe, miehet (siirryt toiseen palveluun) ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Aspen (USA)
Lumilautailu: Halfpipe, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Ke 24.3.

Planica (SLO), maailmancupin finaali
Mäkihyppy: HS240, karsinta, miehet

To 25.3.

Tshaikovski (RUS), Blue Bird -kiertue
Mäkihyppy: HS102, karsinta, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Planica (SLO), maailmancupin finaali
Mäkihyppy: HS240, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Pe 26.3.

Silvaplana (SUI)
Freestyle: Slopestyle, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Tshaikovski (RUS), Blue Bird -kiertue
Mäkihyppy: HS102, naiset

Planica (SLO), maailmancupin finaali
Mäkihyppy: HS240, miehet

La 27.3.

Spindleruv Mlyn (CZE) peruttu
Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Planica (SLO), maailmancupin finaali
Mäkihyppy: HS240, joukkue, miehet

Silvaplana (SUI)
Freestyle: Slopestyle, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Su 28.3.

Silvaplana (SUI), siirretty Spindleruv Mlynistä (CZE)
Lumilautailu: Slopestyle, karsinta, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Tshaikovski (RUS), Blue Bird -kiertue
Mäkihyppy: HS102, joukkue, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Tshaikovski (RUS), Blue Bird -kiertue
Mäkihyppy: HS140, naiset (siirryt toiseen palveluun)

Planica (SLO), maailmancupin finaali
Mäkihyppy: HS240, miehet (siirryt toiseen palveluun)

Silvaplana (SUI), siirretty Spindleruv Mlynistä (CZE)
Lumilautailu: Slopestyle, miehet (siirryt toiseen palveluun)ja naiset (siirryt toiseen palveluun)

Spindleruv Mlyn (CZE) peruttu
Lumilautailu: Slopestyle, miehet ja naiset

Lue myös:

Jääkö Ruka suomalaisten ainoaksi maailmancupiksi loppuvuonna? – "Tour de Skissä monta kysymysmerkkiä"

Alppihiihdon ja freestylen maailmancupien Suomen osakilpailut Ylellä vuoteen 2025

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat