Suora

  • Alppihiihdon MC: Jasna, naisten pujottelun 1. lasku
  • Inomhus-EM i friidrott, lördag morgon (svenskt referat)
  • Yleisurheilun halli-EM, 3. päivä, aamupäiväkilpailut
  • Miesten yhdistetyn parisprintin mäkiosuus HS 137
  • Yleisurheilun halli-EM
  • Urheilustudio MM-hiihdot 6.3.
  • Världscupen i skidskytte, damernas sprint (svenskt referat)
  • Naisten pikamatka, Nove Mesto
  • Urheilustudio MM-hiihdot 6.3.
  • Alppihiihdon MC: Jasna, naisten pujottelun 2. lasku
  • VM på skidor, damernas 30 km (svenskt referat)
  • Naisten 30 km (p)
  • Urheilustudio MM-hiihdot 6.3.
  • VM på skidor, kombinerat lagsprint, skidor (svenskt referat)
  • Miesten yhdistetyn parisprintin hiihto-osuus
  • Världscupen i skidskytte, herrarnas sprint (svenskt referat)
  • Ampumahiihdon MC: Nove Mesto, miesten pikakilpailu
  • Miesten pikamatka, Nove Mesto
  • Urheilustudio MM-hiihdot 6.3.
  • VM på skidor, herrarnas lagbacke (svenskt referat)
  • Miesten joukkuemäki HS 137, 1. kierros
  • Urheiluruutu
  • Urheilustudio MM-hiihdot 6.3.
  • Miesten joukkuemäki HS 137, 2. kierros
  • Urheilustudio MM-hiihdot 6.3.
  • Inomhus-EM i friidrott, lördag kväll (svenskt referat)
  • Yleisurheilun halli-EM, 3. päivä, iltakilpailut
  • Jerry Kvarnström tykkää saada turpaansa
  • Yleisurheilun halli-EM
  • Urheiluruutu

Kristallipallojahti alkaa taas – poimi tästä maailmancupin kalenterit talteen!

Alppihiihdon, ampumahiihdon, freestylen, lumilautailun, maastohiihdon, mäkihypyn ja yhdistetyn maailmancup-kiertueet käynnistyvät jälleen toden teolla.

hiihto
Krista Pärmäkoski
Krista PärmäkoskiGetty Images

Kaikki Ylen urheilutarjonta löytyy helposti yhdestä paikasta, Urheilu-Areenasta. Areenan laajasta urheilukattauksesta pääset nauttimaan parhaiten osoitteessa yle.fi/urheiluareena tai lataamalla Areena-sovelluksen.

Päivittyvä versio kalenterista, Areena-linkkejä ja tuloksia löytyy täältä

Alppihiihto

Sölden (AUT)

La 17.10.
Suurpujottelu, naiset

Su 18.10.
Suurpujottelu, miehet

Levi (FIN)

La 21.11.
klo 11.15
Pujottelu, 1. kierros, naiset

klo 14.15
Pujottelu, 2. kierros, naiset

Su 22.11.
klo 11.15
Pujottelu, 1. kierros, naiset

klo 14.15
Pujottelu, 2. kierros, naiset

Lech / Zuers (AUT)

To 26.11.
klo 11.00
Parikilpailu, karsinta, naiset

klo 18.45
Parikilpailu, naiset

Pe 27.11.
klo 11
Parikilpailu, karsinta, miehet

klo 18.50
Parikilpailu, miehet

Val d’Isere (FRA)

La 5.12.
klo 11.30
Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.30
Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Su 6.12.
klo 11.00
Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.00
Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

St. Moritz (SUI)

La 5.12.
klo 12.30
Supersuurpujottelu, naiset

Su 6.12.
klo 12.30
Supersuurpujottelu, naiset

Val d’Isere (FRA)

La 12.12.
klo 11.30
Syöksy, miehet

Su 13.12.
klo 11.30
Supersuurpujottelu, miehet

Courchevel (FRA)

La 12.12.
klo 10.30
Suurpujottelu, 1. kierros, naiset

klo 13.30
Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Su 13.12.
klo 10.30
Suurpujottelu, 1. kierros, naiset

klo 13.30
Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Val Gardena / Gröden (ITA)

Pe 18.12.
klo 12.45
Supersuurpujottelu, miehet

La 19.12.
klo 12.45
Syöksy, miehet

Val d’Isere (FRA)

Pe 18.12.
klo 11.30
Syöksy, naiset

La 19.12.
klo 11.30
Syöksy,naiset

Su 20.12.
klo 12.00
Supersuurpujottelu, naiset

Alta Badia (ITA)

Su 20.12.
klo 11.00
Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.30
Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Ma 21.12.
klo 11.00
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.00
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Madonna di Campiglio (ITA)

Ti 22.12.
klo 18.45
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 21.45
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Bormio (ITA)

Ma 28.12.
klo 12.30
Syöksy, miehet

Ti 29.12.
klo 12.30
Supersuurpujottelu, miehet

Semmering (AUT)

Ma 28.12.
klo 11.00
Suurpujottelu, 1. kierros, naiset

klo 14.00
Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Ti 29.12.
klo 16.15
Pujottelu, 1. kierros, naiset

klo 19.30
Pujottelu, 2. kierros, naiset

Alexis Pinturault
Alexis Pinturault.Getty Images

Zagreb (CRO)

Su 3.1.
klo 13.30
Pujottelu, 1. kierros, naiset

klo 17.00
Pujottelu, 2. kierros, naiset

Ke 6.1.
klo 13.15
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 16.30
Pujottelu, 2. kierros, miehet

St. Anton (AUT)

La 9.1.
klo 12.45
Syöksy, naiset

Su 10.1.
klo 12.30
Supersuurpujottelu, naiset

Adelboden (SUI)

Pe 8.1.
klo 11.30
Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.30
Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

La 9.1.
klo 11.30
Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.30
Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Su 10.1.
klo 11.30
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.30
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Flachau (AUT)

Ti 12.1.
klo 19.00
Pujottelu, 1. kierros, naiset

klo 21.45
Pujottelu, 2. kierros, naiset

Wengen (SUI)

Pe 15.1.
klo 13.30
Syöksy, miehet

La 16.1.
klo 13.30
Syöksy, miehet

Su 17.1.
klo 11.15
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.15
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Maribor (SLO)

La 16.1.
klo 12.00
Suurpujottelu, 1. kierros, naiset

klo 15.00
Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Su 17.1.
klo 10.15
Suurpujottelu, 1. kierros, naiset

klo 13.15
Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Kitzbühel (AUT)

Pe 22.1.
klo 12.30
Supersuurpujottelu, miehet

La 23.1.
klo 12.30
Syöksy, miehet

Su 24.1.
klo 11.30
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.30
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Crans Montana (SUI)

La 23.1.
klo 11.00
Syöksy, naiset

Su 24.1.
klo 12.30
Syöksy, naiset

Schladming (AUT)

Ti 26.1.
klo 18.45
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 21.45
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Kronplatz (ITA)

Ti 26.1.
klo 11.30
Suurpujottelu, 1. kierros, naiset

klo 14.30
Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Garmisch-Partenkirchen (GER)

La 30.1.
klo 12.00
Syöksy, naiset

Su 31.1.
Supersuurpujottelu, naiset

Chamonix (FRA)

La 30.1.
klo 10.30
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 13.30
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Su 31.1.
klo 10.30
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 13.30
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Garmisch-Partenkirchen (GER)

Pe 5.2.
klo 12.30
Supersuurpujottelu, miehet

La 6.2.
klo 12.30
Syöksy, miehet

MM-kilpailut
Cortina d’Ampezzo (ITA)

Ma 8.2.
klo 12.00
Alppiyhdistetty, 1. kierros, supersuurpujottelu, naiset

klo 15.30
Alppiyhdistetty, 2. kierros, pujottelu, naiset

Ti 9.2.
klo 11.30
Supersuurpujottelu, naiset

klo 14.00
Supersuurpujottelu, miehet

Ke 10.2.
klo 11.00
Alppiyhdistetty, 1. kierros, supersuurpujottelu, miehet

klo 14.30
Alppiyhdistetty, 2. kierros, pujottelu, miehet

La 13.2.
klo 14.00
Syöksy, naiset

Su 14.2.
klo 12.00
Syöksy, miehet

Ti 16.2.
klo 15.00
Parikilpailu, miehet

klo 15.00
Parikilpailu, naiset

Ke 17.2.
klo 13.15
Parikilpailu, sekajoukkue

To 18.2.
klo 11.00
Suurpujottelu, 1. kierros, naiset

klo 14.30
Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Pe 19.2.
klo 11.00
Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.30
Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

La 20.2.
klo 11.00
Pujottelu, 1. kierros, naiset

klo 14.30
Pujottelu, 2. kierros, naiset

Su 21.2.
klo 11.00
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.30
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Yanqing (CHN)

La 27.2.
klo 5.00
Syöksy, naiset

Su 28.2.
klo 5.00
Supersuurpujottelu, naiset

Bansko (BUL)

La 27.2.
klo 11.00
Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.00
Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Su 28.2.
klo 11.00
Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.00
Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Kvitfjell (NOR)

La 6.3.
klo 12.00
Syöksy, miehet

Su 7.3.
klo 11.30
Supersuurpujottelu, miehet

Jasna (SVK)

La 6.3.
klo 10.30
Suurpujottelu, 1. kierros, naiset

klo 13.30
Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

Su 7.3.
klo 10.30
Pujottelu, 1. kierros, naiset

klo 13.30
Pujottelu, 2. kierros, naiset

Åre (SWE)

Pe 12.3.
klo 14.30
Pujottelu, 1. kierros, naiset

klo 17.30
Pujottelu, 2. kierros, naiset

La 13.3.
klo 11.30
Pujottelu, 1. kierros, naiset

klo 14.45
Pujottelu, 2. kierros, naiset

Kranjska Gora (SLO)

La 13.3.
klo 10.30
Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

klo 13.30
Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

Su 14.3.
klo 10.30
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 13.30
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Maailmancupin finaali
Lenzerheide (SUI)

Ke 17.3.
klo 10.30
Syöksy, miehet

klo 12.00
Syöksy, naiset

To 18.3.
klo 10.30
Supersuurpujottelu, naiset

klo 12.00
Supersuurpujottelu, miehet

Pe 19.3.
klo 13.00
Parikilpailu, sekajoukkue

La 20.3.
klo 10.00
Suurpujottelu, 1. kierros, miehet

klo 13.00
Suurpujottelu, 2. kierros, miehet

klo 11.30
Pujottelu, 1. kierros, naiset

klo 14.30
Pujottelu, 2. kierros, naiset

Su 21.3.
klo 10.00
Suurpujottelu, 1. kierros, naiset

klo 13.00
Suurpujottelu, 2. kierros, naiset

klo 11.30
Pujottelu, 1. kierros, miehet

klo 14.45
Pujottelu, 2. kierros, miehet

Suvi Minkkinen ampuu.
Suvi Minkkinen.Mikko Ahmajärvi / Yle

Ampumahiihto

Kontiolahti (FIN)

La 28.11.
klo 12.00
Normaalimatka, 20 km, miehet

klo 15.20
Normaalimatka, 15 km, naiset

Su 29.11.
klo 11.30
Pikamatka, 10 km, miehet

klo 14.40
Pikamatka, 7,5 km, naiset

To 3.12.
klo 14.30
Pikamatka 10 km, miehet

klo 17.30
Pikamatka, 7,5 km, naiset

La 5.12.
klo 14.20
Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

klo 16.15
Viesti, 4x6 km, naiset

Su 6.12.
klo 13.45
Viesti, 4x7,5 km, miehet

klo 16.15
Takaa-ajo, 10 km, naiset

Hochfilzen (AUT)

Pe 11.12.
klo 12.30
Pikamatka, 7,5 km, naiset

klo 15.20
Pikamatka, 10 km, miehet

La 12.12.
klo 12.45
Viesti, 4x6 km, naiset

klo 15.45
Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Su 13.12
klo 12.45
Takaa-ajo, 10 km, naiset

klo 15.00
Viesti, 4x7,5 km, miehet

To 17.12.
klo 15.15
Pikamatka, 10 km, miehet

Pe 18.12.
klo 15.15
Pikamatka, 7,5 km, naiset

La 19.12.
klo 14.00
Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

klo 16.00
Takaa-ajo, 10 km, naiset

Su 20.12.
klo 13.00
Yhteislähtö, 15 km, miehet

klo 15.25
Yhteislähtö, 12,5 km, naiset

Oberhof (GER)

To 7.1.
klo 15.15
Pikamatka, 7,5 km, naiset

Pe 8.1.
klo 15.15
Pikamatka, 10 km, miehet

La 9.1.
klo 13.45
Takaa-ajo, 10 km, naiset

klo 15.45
Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Su 10.1.
klo 12.30
Viesti, 4x6 km, sekajoukkue

klo 15.40
Pariviesti, sekajoukkue

Ke 13.1.
klo 15.30
Pikamatka, 10 km, miehet

To 14.1.
klo 15.30
Pikamatka, 7,5 km, naiset

Pe 15.1.
klo 15.30
Viesti, 4x7,5 km, miehet

La 16.1.
klo 15.45
Viesti, 4x6 km, naiset

Su 17.1.
klo 13.30
Yhteislähtö, 15 km, miehet

klo 16.00
Yhteislähtö, 12,5 km, naiset

Antholz / Anterselva (ITA)

To 21.1.
klo 15.15
Normaalimatka, 15 km, naiset

Pe 22.1.
klo 14.15
Normaalimatka, 20 km, miehet

La 23.1.
klo 14.10
Yhteislähtö, 12,5 km, naiset

klo 16.05
Viesti, 4x7,5 km, miehet

Su 24.1.
klo 13.00
Viesti, 4x6 km, naiset

klo 15.45
Yhteislähtö, 15 km, miehet

MM-kilpailut
Pokljuka (SLO)

Ke 10.2.
klo 16.00
Viesti, 4x7,5 km, sekajoukkue

Pe 12.2.
klo 15.30
Pikamatka, 10 km, miehet

La 13.2.
klo 15.30
Pikamatka, 7,5 km, naiset

Su 14.2.
klo 14.15
Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

klo 16.30
Takaa-ajo, 10 km, naiset

Ti 16.2.
klo 13.05
Normaalimatka, 15 km, naiset

Ke 17.2.
klo 15.30
Normaalimatka, 20 km, miehet

To 18.2.
klo 16.15
Pariviesti, sekajoukkue

La 20.2.
klo 12.45
Viesti, 4x6 km, naiset

klo 16.00
Viesti, 4x7,5 km, miehet

Su 21.2.
klo 13.30
Yhteislähtö, 12,5 km, naiset

klo 16.15
Yhteislähtö, 15 km, miehet

Peking (CHN)

Pe 26.2.
klo 10.15
Viesti, 4x6 km, naiset

La 27.2.
klo 10.15
Viesti, 4x7,5 km, miehet

Su 28.2.
klo 7.35
Pikamatka, 7,5 km, naiset

klo 10.30
Pikamatka, 10 km, miehet

Ma 1.3.
klo 10.15
Takaa-ajo, 10 km, naiset

klo 12.15
Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Nove Mesto (CZE)

To 11.3.
klo 18.30
Pikamatka, 10 km, miehet

Pe 12.3.
klo 18.30
Pikamatka, 7,5 km, naiset

La 13.3.
klo 15.45
Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

klo 18.15
Takaa-ajo, 10 km, naiset

Su 14.3.
klo 11.25
Viesti, 4x6 km, sekajoukkue

klo 14.45
Pariviesti, sekajoukkue

Oslo (NOR)

To 18.3.
klo 16.30
Pikamatka, 7,5 km, naiset

Pe 19.3.
klo 16.30
Pikamatka, 10 km, miehet

La 20.3.
klo 13.15
Takaa-ajo, 10 km, naiset

klo 16.15
Takaa-ajo, 12,5 km, miehet

Su 21.3.
klo 14.00
Yhteislähtö, 12,5 km, naiset

klo 16.30
Yhteislähtö, 15 km, miehet

Perrine Laffont
Icon Sportswire

Freestyle

Stubai (AUT)

Pe 20.11.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

La 21.11.
klo 12.30
Slopestyle, miehet ja naiset

Ruka (FIN)

Pe 4.12.
klo 18.00
Hypyt, miehet ja naiset

La 5.12.
klo 16.00
Kumpareet, miehet ja naiset

Montafon (AUT)

Ke 9.12.
Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

Pe 11.12.
klo 14.00
Ski cross, miehet ja naiset

Idre Fjäll (SWE)

Pe 11.12.
Kumpareet, karsinta, miehet ja naiset

La 12.12.
klo 11.30
Kumpareet, miehet ja naiset

Su 13.12.
klo 12.00
Parikumpareet, miehet ja naiset

Arosa (SUI)

Ma 14.12.
Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

Ti 15.12.
klo 21.15
Ski cross, miehet ja naiset

Ke 16.12.
klo 19.15
Ski cross, miehet ja naiset

Copper Mountain (USA) peruttu

Ke 16.12.
Big air, karsinta, miehet ja naiset

To 17.12.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Pe 18.12.
klo 19.00
Big air, miehet ja naiset

La 19.12.
klo 22.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Val Thorens (FRA)

La 19.12.
Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

klo 14.00
Ski cross, miehet ja naiset

Su 20.12.
klo 13.00
Ski cross, miehet ja naiset

Kreischberg (AUT)

To 7.1.
Big air, karsinta, miehet ja naiset

Pe 8.1.
klo 19
Big air, miehet ja naiset

Jaroslavl (RUS)

La 16.1.
klo 18.30
Hypyt, miehet ja naiset

Su 17.1.
Hypyt, sekajoukkue

Idre Fjäll (SWE)

Ke 20.1.
Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

klo 14.00
Ski cross, miehet ja naiset

To 21.1.
Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

Pe 22.1.
Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

La 23.1.
klo 13.00
Ski cross, miehet ja naiset

Su 24.1.
Ski cross, miehet ja naiset

Font Romeu (FRA)

To 21.1.
Slopestyle, karsinta, miehet

Pe 22.1.
Slopestyle, karsinta, naiset

La 23.1.
klo 12.00
Slopestyle, miehet ja naiset

Moskova (RUS)

La 23.1.
klo 18.00
Hypyt, miehet ja naiset

Tremblant (CAN)

La 23.1.
klo 21.00
Kumpareet, miehet ja naiset

Feldberg (GER)

Pe 29.1.
Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

La 30.1.
klo 13.00
Ski cross, miehet ja naiset

Su 31.1.
klo 13.00
Ski cross, miehet ja naiset

Calgary (CAN)

La 30.1.
klo 23.00
Kumpareet, miehet ja naiset

Val St. Come (CAN)

Su 31.1.
klo 21.00
Hypyt, miehet ja naiset

Mammoth Mountain (USA)

Ke 3.2.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

To 4.2.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Pe 5.2.
klo 19.30
Slopestyle, miehet ja naiset

La 6.2.
klo 23.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Deer Valley (USA)

To 4.2.
klo 23.00
Kumpareet, miehet ja naiset

Pe 5.2.
klo 23.30
Hypyt, miehet ja naiset

La 6.2.
klo 22.30
Parikumpareet, miehet ja naiset

Bakuriani (GEO)

Pe 5.2.
Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

La 6.2.
klo 11.00
Ski cross, miehet ja naiset

Su 7.2.
klo 12.00
Ski cross, sekajoukkue

Raubitshi (BLR)

La 13.2.
klo 18.00
Hypyt, miehet ja naiset

MM-kilpailut
Zhangjiakou (CHN)

To 18.2.
Kumpareet, karsinta, miehet ja naiset
Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

Pe 19.2.
klo 8.00
Ski cross, miehet ja naiset

klo 13.00
Kumpareet, miehet ja naiset
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

La 20.2.
Slopestyle, karsinta, miehet

Su 21.2.
klo 4.00
Halfpipe, miehet ja naiset

klo 13.00
Parikumpareet, miehet ja naiset
Slopestyle, karsinta, naiset

Ti 23.2.
klo 5.00
Slopestyle, miehet ja naiset

Ke 24.2.
Hypyt, karsinta, miehet ja naiset

Pe 26.2.
klo 13.00
Hypyt, miehet ja naiset
Big air, karsinta, miehet ja naiset

La 27.2.
klo 10.45
Big air, miehet ja naiset

klo 13.00
Hypyt, sekajoukkue

Calgary (CAN)

Pe 5.3.
Big air, karsinta, miehet ja naiset
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

La 6.3.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Su 7.3.
klo 3.00
Halfpipe, miehet ja naiset
Big air, miehet ja naiset

Ma 8.3.
klo 20.00
Slopestyle, miehet ja naiset

To 11.3.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Pe 12.3.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

La 13.3.
Halfpipe, miehet ja naiset

Su 14.3.
Slopestyle, miehet ja naiset

Tazawako (JPN)

La 6.3.
klo 7.00
Kumpareet, miehet ja naiset

Su 7.3.
klo 7.00
Parikumpareet, miehet ja naiset

Zha Lan Tun (CHN)

La 6.3.
klo 8.00
Hypyt, miehet ja naiset

Su 7.3.
klo 8.00
Hypyt, miehet, naiset ja sekajoukkue

Sunny Valley (RUS)

Pe 12.3.
Ski cross, karsinta, miehet ja naiset

La 13.3.
klo 10.00
Ski cross, miehet ja naiset

Almaty (KAZ)

La 13.3.
klo 10.00
Hypyt, miehet ja naiset

Su 14.3.
klo 10.00
Kumpareet, miehet ja naiset

Veysonnaz (SUI)

Su 21.3.
klo 15.15
Ski cross, miehet ja naiset

Silvaplana (SUI)

To 25.3.
Slopestyle, karsinta, naiset

Pe 26.3.
Slopestyle, karsinta, miehet

La 27.3.
klo 12.00
Slopestyle, miehet ja naiset

Benjamin Karl
Benjamin Karl.European Pressphoto Agency EPA

Lumilautailu

Montafon (AUT)

To 10.12.
Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

La 12.12.
klo 11.30
Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Cortina d’Ampezzo (ITA)

La 12.12.
Parisuurpujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 20.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Copper Mountain (USA) _peruttu
_

Ke 16.12.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

To 17.12.
Big air, karsinta, miehet ja naiset

Pe 18.12.
klo 22.00
Halfpipe, miehet ja naiset

La 19.12.
klo 19.00
Big air, miehet ja naiset

Carezza (ITA)

To 17.12.
Parisuurpujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 14.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Cervinia (ITA) siirretty myöhempään ajankohtaan

Pe 18.12.
Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

La 19.12.
klo 12.00
Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Kreischberg (AUT)

To 7.1.
Big air, karsinta, miehet ja naiset

La 9.1.
klo 19.00
Big air, karsinta, miehet ja naiset

Scuol (SUI)

La 9.1.
Parisuurpujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 15.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Bad Gastein (AUT)

Ti 12.1.
Paripujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 19.40
Paripujottelu, miehet ja naiset

Ke 13.1.
klo 14.00
Paripujottelu, sekajoukkue

Laax (SUI)

Ke 20.1.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

To 21.1.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Pe 22.1.
klo 14.15
Slopestyle, miehet ja naiset

La 23.1.
klo 18.30
Halfpipe, naiset

klo 18.45
Halfpipe, miehet

Bergamo (ITA)

Pe 22.1.
Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

La 23.1.
klo 19.00
Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Su 24.1.
klo 19.00
Lumilautakrossi, sekajoukkue

St. Lary (FRA)

Pe 29.1.
Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

La 30.1.
klo 14.30
Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Su 31.1.
klo 14.30
Lumilautakrossi, sekajoukkue

Moskova (RUS)

La 30.1.
Paripujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 18.00
Paripujottelu, miehet ja naiset

Mammoth Mountain (USA)

Ke 3.2.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

To 4.2.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

La 6.2.
klo 19.30
Slopestyle, miehet ja naiset

klo 23.00
Halfpipe, miehet ja naiset

Feldberg (GER)

Pe 5.2.
Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

La 6.2.
klo 13.00
Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Su 7.2.
klo 13.30
Lumilautakrossi, sekajoukkue

Bannoje (RUS)

La 6.2.
Parisuurpujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 10.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Su 7.2.
Paripujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 10.00
Paripujottelu, miehet ja naiset

Dolni Morava (CZE) peruttu

Pe 12.2.
Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

La 13.2. klo 14.00
Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Pyeongchang (KOR)

La 13.2.
Parisuurpujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 7.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Su 14.2.
Parisuurpujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 7.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

MM-kilpailut
Zhangjiakou (CHN)

To 18.2.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Pe 19.2.
Slopestyle, karsinta, miehet

La 20.2.
klo 5.00
Halfpipe, miehet ja naiset
Lumilautakrossi, karsinta, miehet ja naiset

Su 21.2.
klo 8.00
Lumilautakrossi, miehet ja naiset
Slopestyle, karsinta, naiset

Ma 22.2.
klo 5.00
Slopestyle, miehet ja naiset

klo 8.00
Lumilautakrossi, sekajoukkue

To 25.2.
Big air, karsinta, miehet ja naiset

Pe 26.2.
klo 8.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

La 27.2.
klo 6.30
Big air, miehet ja naiset

Su 28.2.
klo 8.00
Paripujottelu, miehet ja naiset

Calgary (CAN)

Pe 5.3.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

La 6.3.
Big air, karsinta, miehet ja naiset
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

Su 7.3.
klo 20.00
Slopestyle, miehet ja naiset

Ma 8.3.
klo 3.00
Halfpipe, miehet ja naiset
Big air, miehet ja naiset

To 11.3.
Slopestyle, karsinta, miehet ja naiset

Pe 12.3.
Halfpipe, karsinta, miehet ja naiset

La 13.3.
Slopestyle, miehet ja naiset

Su 14.3.
Halfpipe, miehet ja naiset

Rogla (SLO)

La 6.3.
Parisuurpujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 15.00
Parisuurpujottelu, miehet ja naiset

Piancavallo (ITA)

La 13.3.
Paripujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 15.00
Paripujottelu, miehet ja naiset

Su 14.3.
klo 14.00
Paripujottelu, sekajoukkue

Veyssonaz (SUI)

La 20.3.
klo 12.00
Lumilautakrossi, miehet ja naiset

Berchtesgaden (GER)

La 20.3.
Paripujottelu, karsinta, miehet ja naiset

klo 14.00
Paripujottelu, miehet ja naiset

Su 21.3.
klo 14.00
Paripujottelu, sekajoukkue

Sindleruv Mlyn (CZE)

To 25.3.
Slopestyle, karsinta, naiset

Pe 26.3.
Slopestyle, karsinta, miehet

La 27.3.
klo 14.00
Slopestyle, miehet ja naiset

Kerttu Niskanen ja Jana Kirpitshenko
Kerttu Niskanen (vas.) ja Jana KirpitshenkoGetty Images

Maastohiihto

Tripla
Ruka (FIN)

Pe 27.11. klo 11.00
Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

klo 13.30
Sprintti (p), miehet ja naiset

La 28.11.
klo 10.40
10 km (p), naiset

klo 13.45
15 km (p), miehet

Su 29.11.
klo 12.50
10 km (v), takaa-ajo, naiset

klo 13.50
15 km (v), takaa-ajo, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu (kisoille yritetään etsiä uutta päivämäärää)

Pe 4.12.
Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

klo 13.15
Sprintti (p), miehet ja naiset

La 5.12.
klo 11.20
Yhdistelmäkilpailu, naiset

klo 12.45
Yhdistelmäkilpailu, miehet

Su 6.12.
klo 11.30
Viesti 4x7,5 km, miehet

klo 15.05
Viesti 4x5 km, naiset

Davos (SUI)

La 12.12.
Sprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

klo 14.45
Sprintti (v), miehet ja naiset

Su 13.12.
klo 11.45
10 km (v), naiset

klo 14.30
15 km (v), miehet

Dresden (GER)

La 19.12.
Sprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

klo 14.25
Sprintti (v), miehet ja naiset

Su 20.12.
Parisprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

klo 13.45
Parisprintti (v), miehet ja naiset

Tour de Ski
Val Müstair (SUI)

Pe 1.1.
Sprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

klo 12.45
Sprintti (v), miehet ja naiset

La 2.1.
klo 13.30
10 km (p), yhteislähtö, naiset

klo 15.45
15 km (p), yhteislähtö, miehet

Su 3.1.
klo 12.35
15 km (v), takaa-ajo, miehet

klo 16.25
10 km (v), takaa-ajo, naiset

Tour de Ski
Toblach / Dobbiaco (ITA)

Ti 5.1.
klo 14.00
10 km (v), naiset

klo 15.45
15 km (v), miehet

Ke 6.1.
klo 14.30
10 km (p), takaa-ajo, naiset

klo 15.40
15 km (p), takaa-ajo, miehet

Tour de Ski
Val di Fiemme (ITA)

Pe 8.1.
klo 14.15
15 km (p), yhteislähtö, miehet

klo 16.35
10 km (p), yhteislähtö, naiset

La 9.1.
Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

klo 14.05
Sprintti (p), miehet ja naiset

Su 10.1.
klo 13.45
10 km (v), yhteislähtö, naiset

klo 16.35
10 km (v), yhteislähtö, miehet

Ulricehamn (SWE)

La 16.1.
Sprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

klo 14.10
Sprintti (v), miehet ja naiset

Su 17.1.
Parisprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

klo 12.15
Parisprintti (v), miehet ja naiset

Lahti (FIN)

La 23.1.
klo 11.30
Yhdistelmäkilpailu, naiset

klo 14.00
Yhdistelmäkilpailu, miehet

Su 24.1.
klo 10.35
Viesti 4x5 km, naiset

klo 11.40
Viesti 4x7,5 km, miehet

Falun (SWE)

La 30.1.
klo 14.25
15 km (p), miehet

klo 16.00
10 km (p), naiset

Su 31.1.
Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

klo 14.30
Sprintti (p), miehet ja naiset

Nove Mesto (CZE)

La 20.2.
Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

klo 17.30
Sprintti (p), miehet ja naiset

Su 21.2.
klo 12.00
15 km (v), miehet

klo 15.10
10 km (v), naiset

MM-kilpailut
Oberstdorf (GER)

To 25.2.
klo 13.15
Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset

klo 16.15
Sprintti (p), miehet ja naiset

La 27.2.
klo 12.45
Yhdistelmäkilpailu, naiset

klo 14.30
Yhdistelmäkilpailu, miehet

Su 28.2.
klo 12.00
Parisprinttikarsinta (v)

klo 14.00
Parisprintti (v)

Ti 2.3.
klo 14.15
10 km (v), naiset

Ke 3.3.
klo 14.15
15 km (v), miehet

To 4.3.
klo 14.15
Viesti, 4x5 km, naiset

Pe 5.3.
klo 14.15
Viesti 4x10 km, miehet

La 6.3.
klo 13.30
30 km (p), yhteislähtö, naiset

Su 7.3.
klo 14.00
50 km (p), yhteislähtö, miehet

Oslo (NOR)

Pe 12.3.
Sprinttikarsinta (p), miehet ja naiset
Sprintti (p), miehet ja naiset

La 13.3.
klo 13.00
30 km (v), naiset

Su 14.3.
klo 12.30
50 km (v), miehet

Maailmancupin finaali
Peking (CHN)

Pe 19.3.
Sprinttikarsinta (v), miehet ja naiset

klo 11.15
Sprintti (v), miehet ja naiset

La 20.3.
klo 9.05
Yhdistelmäkilpailu, naiset

klo 10.40
Yhdistelmäkilpailu, miehet

Su 21.3.
klo 9.10
15 km (p), takaa-ajo, miehet

klo 10.50
10 km (p), takaa-ajo, naiset

Maren Lundby
Maren Lundby.European Pressphoto Agency EPA

Mäkihyppy

Wisla (POL)

Pe 20.11.
HS134, karsinta, miehet

La 21.11.
klo 17.00
HS134, joukkue, miehet

Su 22.11.
klo 17.00
HS134, miehet

Ruka (FIN)

Pe 27.11.
klo 17.45
HS142, karsinta, miehet

La 28.11.
klo 17.30
HS142, miehet

Su 29.11.
klo 16.30
HS142, miehet

Nizhni Tagil (RUS)

Pe 4.12.
klo 16.30
HS134, karsinta, miehet

La 5.12.
klo 17.30
HS134, miehet

Su 6.12.
klo 17.00
HS134, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu (kisoille yritetään etsiä uutta päivämäärää)

Pe 4.12.
HS98, karsinta, naiset

La 5.12.
klo 16.00
HS98, naiset

Su 6.12.
klo 16.00
HS 140, naiset

Lentomäen MM-kilpailut
Planica (SLO)

To 10.12.
klo 17.00
HS240, karsinta, miehet

Pe 11.12.
klo 17.00
HS240, miehet

Su 13.12.
klo 17.00
HS240, joukkue, miehet

Engelberg (SUI)

Pe 18.12.
klo 19.00
HS140, karsinta, miehet

La 19.12.
klo 17.00
HS140, miehet

Su 20.12.
klo 17.00
HS140, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Oberstdorf (GER)

Ma 28.12.
klo 17.30
HS137, karsinta, miehet

Ti 29.12.
klo 17.30
HS137, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Garmisch-Partenkirchen (GER)

To 31.1.
klo 15.00
HS142, karsinta, miehet

Pe 1.1.
klo 15.00
HS142, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Innsbruck (AUT)

La 2.1.
klo 14.30
HS128, karsinta, miehet

Su 3.1.
klo 14.30
HS128, miehet

Keski-Euroopan mäkiviikko
Bischofshofen (AUT)

Ti 5.1.
klo 17.30
HS142, karsinta, miehet

Ke 6.1.
klo 17.45
HS142, miehet

Titisee-Neustadt (GER)

Pe 8.1.
klo 17.15
HS142, karsinta, miehet

La 9.1.
klo 17.00
HS142, miehet

Su 10.1.
klo 17.30
HS142, miehet

Sapporo (JPN) peruttu

Pe 8.1.
HS134, karsinta, naiset

La 9.1.
klo 9.30
HS134, naiset

Su 10.1.
klo 3.00
HS134, naiset

Zakopane (POL)

Pe 15.1.
klo 19.00
HS140, karsinta, miehet

La 16.1.
klo 17.15
HS140, joukkue, miehet

Su 17.1.
klo 17.00
HS140, miehet

Lahti (FIN)

Pe 22.1.
klo 19.00
HS130, karsinta, miehet

La 23.1.
klo 17.15
HS130, joukkue, miehet

Su 24.1.
klo 16.45
HS130, miehet

Ljubno (SLO)

Pe 22.1.
HS94, karsinta, naiset

La 23.1.
klo 15.00
HS94, joukkue, naiset

Su 24.1.
klo 15.00
HS94, naiset

Willingen (GER)

Pe 29.1.
klo 16.45
HS147, karsinta, miehet

La 30.1.
klo 17.00
HS147, miehet

Su 31.1.
klo 15.45
HS147, karsinta, miehet

klo 17.15
HS147, miehet

Titisee-Neustadt (GER)

Pe 29.1.
HS142, karsinta, naiset

La 30.1.
HS142, naiset

Su 31.1.
HS142, naiset

Sapporo (JPN) peruttu

Pe 5.2.
klo 9.30
HS137, karsinta, miehet

La 6.2.
klo 9.30
HS137, miehet

Su 7.2.
klo 3.00
HS137, miehet

Hinzenbach (AUT)

Pe 5.2.
HS90, karsinta, naiset

La 6.2.
klo 15.30
HS90, naiset

Su 7.2.
klo 15.30
HS90, naiset

Peking (CHN)

Ke 10.2.
HS106, karsinta, naiset

To 11.2.
klo 14.45
HS106, naiset

Pe 12.2.
klo 14.00
HS140, karsinta, miehet

klo 14.45
HS106, naiset

La 13.2.
klo 13.30
HS140, miehet

Su 14.2.
klo 14.35
HS140, miehet

Rasnov (ROU)

To 18.2.
klo 13.00
HS97, karsinta, miehet
HS97, karsinta, naiset

Pe 19.2.
klo 11.30
HS97, naiset

klo 15.15
HS97, miehet

La 20.2.
klo 10.45
HS97, sekajoukkue

MM-kilpailut
Oberstdorf (GER)

Ke 24.2.
klo 19.00
HS106, karsinta, naiset

To 25.2.
klo 18.00
HS106, naiset

Pe 26.2.
klo 18.15
HS106, joukkue, naiset

La 27.2.
klo 17.30
HS106, karsinta, miehet

Su 28.2.
klo 18.00
HS106, sekajoukkue

Ti 2.3.
klo 19.00
HS137, karsinta, naiset

Ke 3.3.
klo 18.15
HS137, naiset

To 4.3.
klo 18.30
HS137, karsinta, miehet

Pe 5.3.
klo 18.00
HS137, miehet

La 6.3.
klo 17.30
HS137, joukkue, miehet

Raw Air -kiertue
Oslo (NOR)

Pe 12.3.
klo 20.30
HS134, karsinta, miehet

La 13.3.
klo 16.30
HS134, joukkue, miehet
HS134, karsinta, naiset

Su 14.3.
klo 16.30
HS134, miehet

klo 19.15
HS134, naiset

Raw Air -kiertue
Lillehammer (NOR)

Ma 15.3.
klo 17.00
HS140, karsinta, miehet
HS140, karsinta, naiset

Ti 16.3.
klo 18.00
HS140, miehet

klo 21.00
HS140, naiset

Raw Air -kiertue
Trondheim (NOR)

Ke 17.3.
klo 18.00
HS138, karsinta, miehet
HS138, karsinta, naiset

To 18.3. klo 18.00
HS138, miehet

klo 21.00
HS138, naiset

Raw Air -kiertue
Vikersund (NOR)

Pe 19.3.
klo 18.45
HS240, karsinta, miehet

La 20.3.
klo 17.30
HS240, joukkue, miehet

Su 21.3.
klo 17.30
HS240, miehet

Blue Bird -kiertue
Nizhni Tagil (RUS)

Pe 19.3.
HS97, karsinta, naiset

La 20.3.
klo 14.00
HS97, naiset

Su 21.3.
klo 14.00
HS97, naiset

Maailmancupin finaali
Planica (SLO)

To 25.3.
klo 12.00
HS240, karsinta, miehet

Pe 26.2.
klo 16.00
HS240, miehet

La 27.3.
klo 11.00
HS240, joukkue, miehet

Su 28.3.
klo 11.00
HS240, miehet

Blue Bird -kiertue
Tshaikovski (RUS)

Pe 26.3.
HS102, karsinta, naiset

La 27.3.
klo 14.00
HS102, naiset

Su 28.3.
klo 9.00
HS140, naiset

Jarl Magnus Riiber, Espen Björnstad ja Vinzenz Geiger
Jarl Magnus Riiber (oik.), Espen Björnstad ja Vinzenz Geiger.European Pressphoto Agency EPA

Yhdistetty

Ruka (FIN)

To 26.11.
klo 17.00
HS142, varakilpailu, miehet

Pe 27.11.
klo 12.00
HS142, miehet

klo 16.00
5 km, miehet

La 28.11.
klo 12.15
HS142, miehet

klo 17.00
10 km, miehet

Su 29.11.
klo 10.30
HS142, miehet

klo 15.55
10 km, miehet

Lillehammer (NOR) peruttu (kisoille yritetään etsiä uutta päivämäärää)

To 3.12.
klo 20.30
HS98, varakilpailu, naiset

Pe 4.12.
klo 12.00
HS98, naiset

klo 14.30
HS98, varakilpailu, miehet

klo 15.30
5 km, naiset

La 5.12.
klo 10.30
HS98, miehet

klo 13.00
HS98, naiset

klo 15.00
5 km, naiset

klo 15.30
10 km, miehet

Su 6.12.
klo 10.30
HS140, miehet

klo 13.15
10 km, miehet

Ramsau (AUT)

Pe 18.12.
HS98, varakilpailu, miehet

La 19.12.
klo 11.45
HS98, miehet

klo 15.15
10 km, miehet

Su 20.12.
klo 12.00
HS98, miehet

klo 16.15
10 km, miehet

Otepää (EST) peruttu

Pe 1.1.
klo 14.00
HS97, varakilpailu, naiset

klo 15.00
HS97, varakilpailu, miehet

La 2.1.
klo 10.00
HS97, naiset

klo 11.00
HS97, miehet

klo 13.00
5 km, naiset

klo 13.45
10 km, miehet

Su 3.1.
klo 9.30
HS97, naiset

klo 10.30
HS97, miehet

klo 12.00
5 km, naiset

klo 13.00
10 km, miehet

Val di Fiemme (ITA)

To 14.1.
HS106, varakilpailu, miehet

Pe 15.1.
klo 11.00
HS106, miehet

klo 14.15
10 km, miehet

La 16.1.
klo 11.00
HS106, parisprintti, miehet

klo 14.30
2x7,5 km parisprintti, miehet

Su 17.1.
klo 11.00
HS106, miehet

klo 15.15
10 km, miehet

Lahti (FIN)

Pe 22.1.
HS130, varakilpailu, miehet

La 23.1.
klo 12.30
HS130, parisprintti, miehet

klo 16.20
2x7,5 km, parisprintti, miehet

Su 24.1.
klo 9.30
HS130, miehet

klo 14.40
10 km, miehet

Tripla
Seefeld (AUT)

To 28.1.
HS109, varakilpailu, miehet

Pe 29.1.
klo 14.30
HS109, miehet

klo 16.30
5 km, miehet

La 30.1.
klo 14.30
HS109, miehet

klo 16.30
10 km, miehet

Su 31.1.
klo 13.15
HS109, miehet

klo 16.30
15 km, miehet

Klingenthal (GER)

Pe 5.2.
HS140, varakilpailu, miehet

La 6.2.
klo 11.30
HS140, miehet

klo 14.45
10 km, miehet

Su 7.2.
klo 12.15
HS140, miehet

klo 14.45
10 km, miehet

Peking (CHN)

Pe 12.2.
HS140, varakilpailu, miehet

La 13.2.
klo 9.00
HS140, miehet

klo 11.00
10 km, miehet

Su 14.2.
klo 9.00
HS140, joukkue, miehet

klo 11.00
10 km, joukkue, miehet

MM-kilpailut
Oberstdorf (GER)

Pe 26.2.
klo 11.15
HS106, miehet

klo 17.00
10 km, miehet

La 27.2.
klo 11.00
HS106, naiset

klo 16.30
5 km, naiset

Su 28.2.
klo 11.00
HS106, joukkue, miehet

klo 16.00
4x5 km, joukkue, miehet

To 4.3.
klo 12.00
HS137

klo 16.15
10 km

La 6.3.
klo 11.00
HS137, parisprintti, miehet

klo 16.00
2x7,5 km, parisprintti, miehet

Oslo (NOR)

Pe 12.3.
HS134, varakilpailu, miehet

La 13.3.
klo 12.00
HS134, miehet

klo 15.15
10 km, miehet

Su 14.3.
klo 10.15
HS134, miehet

klo 15.15
10 km, miehet

Maailmancupin finaali
Schonach (GER)

Pe 19.3.
HS100, varakilpailu, miehet

La 20.3.
klo 12.00
HS100, miehet

klo 15.45
10 km, miehet

Su 21.3.
klo 12.00
HS100, miehet

klo 15.45
15 km, miehet

Lue myös:

Jääkö Ruka suomalaisten ainoaksi maailmancupiksi loppuvuonna? – "Tour de Skissä monta kysymysmerkkiä"

Alppihiihdon ja freestylen maailmancupien Suomen osakilpailut Ylellä vuoteen 2025

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat