Liverpool jätti Leicesterin maaleitta – katso Valioliigan tuoreet tulokset ja otteluraportit

Valioliigassa pelattiin neljä ottelua sunnuntaina. Voittoihin ylsivät Everton, West Ham ja Liverpool. Sarjaa johtavat Tottenham ja Liverpool, jotka ovat kaksi pistettä Chelseaa ja Leicesteria edellä.

Fulham - Everton 2‑3

Everton vei voiton Fulhamista tuloksella 2-3. Everton aloitti maalinteon heti ottelun alussa, kun Calvert-Lewin laukoi avausmaalin 1. minuutilla. Calvert-Lewin oli hyvässä vireessä ja iski 2 joukkueensa maaleista.

Sheffield Utd - West Ham 0‑1

West Ham vei voiton Sheffield Unitedista tuloksella 0-1. Ottelun voittomaalista vastasi West Hamin Haller 56. minuutilla.

Leeds - Arsenal 0‑0

Arsenal joutui vajaamiehiseksi 51. minuutilla Pépén ulosajon jälkeen.

Liverpool - Leicester 3‑0

Liverpool voitti Leicesterin Valioliigassa lukemin 3-0. Liverpool hallitsi ottelua 58 prosentin pallonhallinnalla ja voittamalla laukaisutilastot 20-7.

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
Tottenham920621219
Liverpool9206212116
Chelsea9185312210
Leicester9186031812
Southampton8165121612
Everton9165131916
Aston Villa8155031911
West Ham9144231510
Crystal P8134131212
Man United8134131314
Arsenal913414910
Wolverhampton81341389
Man City8123321011
Leeds9113241417
Newcastle9113241015
Brighton992341315
Fulham94117918
West Bromwich Albion93036618
Burnley72025312
Sheffield Utd91018415

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Valioliigan Kisaoppaasta.

Lue myös:

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).