Hyppää sisältöön

Katso Serie A:n tuoreet tulokset ja otteluraportit – Ibrahimović johdatti AC Milanin voittoon vajaamiehisestä Napolista

Serie A:ssa pelattiin seitsemän ottelua sunnuntaina. Voittajia olivat Benevento, Sassuolo, Inter, Roma, Bologna, Udinese ja AC Milan. Sarjaa johtaa Sassuolo, joka on yhden pisteen AC Milania ja Romaa edellä.

Fiorentina - Benevento 0‑1

Benevento kaatoi Fiorentinan Serie A:ssa luvuin 0-1. Ratkaisumaalin iski Improta 52. minuutilla.

Katso ottelun tilastot täältä

Verona - Sassuolo 0‑2

Inter - Torino 4‑2

Torino oli vahvempi ensimmäisellä jaksolla ja johti ottelua 1-0 puoliajalla. Inter nousi kuitenkin tasoihin ja ohi, voittaen ottelun lopulta lukemin 4-2. Lukaku kunnostautui maalinteossa ja iski 2 joukkueensa maaleista.

Katso ottelun tilastot täältä

AS Roma - Parma Calcio 1913 3‑0

Sampdoria - Bologna 1‑2

Bologna voitti Sampdorian Serie A:ssa lukemin 1-2. Ottelun voittomaalista vastasi Bolognan Orsolini 52. minuutilla.

Katso ottelun tilastot täältä

Udinese - Genoa 1‑0

Udinese voitti Genoan Serie A:ssa lukemin 1-0. Ottelun voittomaalista vastasi Udinesen De Paul 34. minuutilla. Kuumassa ottelussa nähtiin yhteensä viisi keltaista ja yksi punainen kortti. Kentältä ajettiin ulos Genoan Perin.

Katso ottelun tilastot täältä

Napoli - AC Milan 1‑3

AC Milan vei voiton vajaamiehisestä Napolista lukemin 1-3. Ibrahimović oli hyvässä vireessä ja iski 2 joukkueensa maaleista. Kuumassa ottelussa nähtiin yhteensä seitsemän keltaista ja yksi punainen kortti. Kentältä ajettiin ulos Napolin Bakayoko.

Katso ottelun tilastot täältä

Sarjataulukko

0JoukkueOPVTHTMPM
1Sassuolo818530209
2AC Milan717520167
3AS Roma8175211911
4Juventus816440176
5Inter8154312013
6Napoli714502157
7Atalanta8144221814
8Lazio8144221313
9Verona812332107
10Sampdoria8103141213
11Cagliari8103141417
12Bologna893051314
13Spezia892331115
14Benevento893051120
15Fiorentina882241013
16Udinese87215711
17Parma Calcio 191386134816
18Torino851251420
19Genoa85125716
20Crotone82026619

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Serie A:n Kisaoppaasta.

Lue myös:

Miten ihmeessä 39-vuotias Zlatan Ibrahimovic pystyy yhä takomaan maaleja liukuhihnalta Euroopan huipulla? Perparim Hetemaj huomasi ruotsalaistykissä olennaisen muutoksen

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).