Hyppää sisältöön

Wolverhampton ja Southampton päätyivät pistejakoon – katso Valioliigan tuoreet tulokset ja otteluraportit

Valioliigassa pelattiin kaksi ottelua maanantaina. Ainoana voiton nappasi Burnley. Sarjaa johtavat Tottenham ja Liverpool, jotka ovat kaksi pistettä Chelseaa ja Leicesteria edellä.

Burnley - Crystal P 1‑0

Burnley voitti Crystal Palacen Valioliigassa lukemin 1-0. Voittomaalin teki Wood 8. minuutilla.

Katso ottelun tilastot täältä

Wolverhampton - Southampton 1‑1

Wolverhampton ja Southampton pelasivat 1-1 -tasapelin. Wolverhamptonin Neto sinetöi loppulukemat tasoitusmaalillaan 75. minuutilla. Wolverhampton oli ottelussa niskan päällä laukauksilla 14-5 siitä huolimatta, että Southampton piti palloa 56 prosenttia ottelusta. Wolverhamptonin pirteästä hyökkäyspelistä huolimatta Southampton sai taisteltua itselleen tasapelin.

Katso ottelun tilastot täältä

Sarjataulukko

0JoukkueOPVTHTMPM
1Tottenham920621219
2Liverpool9206212116
3Chelsea9185312210
4Leicester9186031812
5Southampton8165121612
6Everton9165131916
7Aston Villa8155031911
8West Ham9144231510
9Crystal P8134131212
10Man United8134131314
11Arsenal913414910
12Wolverhampton81341389
13Man City8123321011
14Leeds9113241417
15Newcastle9113241015
16Brighton992341315
17Fulham94117918
18West Bromwich Albion93036618
19Burnley72025312
20Sheffield Utd91018415

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Valioliigan Kisaoppaasta.

Lue myös:

Burnleylle helpottava avausvoitto Valioliigassa – kauden ensimmäinen maali kotikentällä

Everton-kärjen salamamaali siivitti voittoon Fulhamista – Liverpool tyylitteli pisteet näytöstyyliin

Tottenham kaatoi Cityn ja vei kärkipaikan Chelsealta Valioliigassa

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).