Hyppää sisältöön

Katso Valioliigan tuoreet tulokset ja otteluraportit – Ogbonnan salamamaali siivitti West Hamin voittoon Aston Villaa vastaan

Valioliigassa pelattiin kaksi ottelua maanantaina. Voiton nappasivat Fulham ja West Ham. Sarjaa johtavat Tottenham ja Liverpool, jotka ovat kaksi pistettä Chelseaa edellä.

Leicester - Fulham 1‑2

Fulham vei voiton Leicesterista tuloksella 1-2. Ottelun voittomaalin iski rangaistuspotkulla Fulhamin Cavaleiro 38. minuutilla.

West Ham - Aston Villa 2‑1

West Ham vei voiton Aston Villasta tuloksella 2-1. West Ham aloitti maalinteon heti ottelun alussa, kun Ogbonna laukoi avausmaalin 2. minuutilla. Ottelun voittomaalista vastasi West Hamin Bowen 46. minuutilla.

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
1.Tottenham1021631219
2.Liverpool10216312217
3.Chelsea10195412210
4.Leicester9186031812
5.Southampton10175231916
6.Wolverhampton10175231111
7.Everton10165141917
8.Man United9165131616
9.Aston Villa8155031911
10.Man City9154321511
11.West Ham9144231510
12.Leeds10144241517
13.Newcastle10144241215
14.Arsenal10134151012
15.Crystal P10134151215
16.Brighton10102441416
17.West Bromwich Albion106136718
18.Burnley95126417
19.Fulham94117918
20.Sheffield Utd101019416

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Valioliigan Kisaoppaasta.

Lue myös:

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).