Interin Hakimi liikaa Bolognalle – katso Serie A:n tuoreet tulokset ja otteluraportit

Serie A:ssa pelattiin kolme ottelua lauantaina. Voittoihin ylsivät Lazio, Juventus ja Inter. Sarjaa johtaa AC Milan, joka on kaksi pistettä Interiä edellä.

Spezia - Lazio 1‑2

Spezia kaatui, kun Lazio otti 1-2 -voiton. Ottelun voittomaalista vastasi Lazion Milinkovic-Savic 33. minuutilla.

Juventus - Torino 2‑1

Torino oli vahvempi ensimmäisellä jaksolla ja johti ottelua 1-0 puoliajalla. Juventus nousi kuitenkin tasoihin ja ohi, voittaen ottelun lopulta lukemin 2-1. Ratkaisumaalin iski Bonucci 89. minuutilla. Kuumassa ottelussa nähtiin yhteensä kuusi keltaista ja yksi punainen kortti. Kentältä ajettiin ulos Juventuksen Pinsoglio.

Inter - Bologna 3‑1

Inter otti voiton Bolognasta lukemin 3-1. Hakimi kunnostautui maalinteossa ja iski 2 joukkueensa maaleista.

Sarjataulukko

JoukkueOPVTHTMPM
1.AC Milan923720218
2.Inter10216312614
3.Juventus1020550208
4.Sassuolo9185312012
5.Napoli9176032010
6.AS Roma9175221915
7.Lazio10175231617
8.Verona915432127
9.Atalanta9144231816
10.Bologna10124061517
11.Sampdoria9113241415
12.Cagliari9113241619
13.Udinese9103151012
14.Benevento9103151221
15.Spezia10102441419
16.Parma Calcio 1913992341017
17.Fiorentina982251015
18.Torino1061361724
19.Genoa95126818
20.Crotone92027620

O = pelatut ottelut, P = pisteet, V = voitot, T = tasapelit, H = häviöt, TM = tehdyt maalit, PM = päästetyt maalit

Katso parhaat maalintekijät ja tulevat ottelut Serie A:n Kisaoppaasta.

Lue myös:

Kerro meille mitä mieltä olit tästä Voitto-robotin tekemästä Kierroskoosteesta ja miten haluaisit meidän kehittävän sitä! Vastaa lyhyeen kyselyyn täällä (siirryt toiseen palveluun) (siirryt toiseen palveluun).