Suora

  • Koripallomaaottelu Suomi - Venäjä
  • Este- ja kouluratsastuksen EM: Kouluratsastuksen Grand Prix

Mestarien liigan otteluohjelma julkistettu

Euroopan jalkapalloliitto (Uefa) on julkistanut kauden 2012-2013 Mestarien liigan lohkovaiheen otteluohjelman. Lohkovaihe käynnistyy tiistaina 18. syyskuuta ja päättyy keskiviikkona 5. joulukuuta.

urheilu
Mestarien liigan logo

*Mestarien liigan lohkovaihe / Tiistai 18.9.
*
Dinamo Zagreb - Porto
Paris SG - Dynamo Kiova
Montpellier - Arsenal
Olympiakos - Schalke
Malaga - Zenit
Milan - Anderlecht
Dortmund - Ajax
Real Madrid - Manchester City

*Keskiviikko 19.9.
*
Shahtar Donetsk - Nordsjälland
Chelsea - Juventus
Lille - BATE Borisov
Bayern München - Valencia
Barcelona - Spartak
Celtic - Benfica
Manchester United - Galatasaray
Braga - CFR Cluj

*Tiistai 2.10.
*
Juventus - Shahtar Donetsk
Nordsjälland - Chelsea
Valencia - Lille
BATE Borisov - Bayern München
Benfica - Barcelona
Spartak - Celtic
CFR Cluj - Manchester United
Galatasaray - Braga

*Keskiviikko 3.10.
*
Dynamo Kiova - Dinamo Zagreb
Porto - Paris SG
Schalke - Montpellier
Arsenal - Olympiakos
Anderlecht - Malaga
Zenit - Milan
Manchester City - Dortmund
Ajax - Real Madrid

*Tiistai 23.10.
*
Nordsjälland - Juventus
Shahtar Donetsk - Chelsea
BATE Borisov - Valencia
Lille - Bayern München
Spartak - Benfica
Barcelona - Celtic
Galatasaray - CFR Cluj
Manchester United - Braga

*Keskiviikko 24.10.
*
Porto - Dynamo Kiova
Dinamo Zagreb - Paris SG
Arsenal - Schalke
Montpellier - Olympiakos
Zenit - Anderlecht
Malaga - Milan
Ajax - Manchester City
Dortmund - Real Madrid

*Tiistai 6.11.
*
Dynamo Kiova - Porto
Paris SG - Dinamo Zagreb
Schalke - Arsenal
Olympiakos - Montpellier
Anderlecht - Zenit
Milan - Malaga
Manchester City - Ajax
Real Madrid - Dortmund

*Keskiviikko 7.11.
*
Juventus - Nordsjälland
Chelsea - Shahtar Donetsk
Valencia - BATE Borisov
Bayern München - Lille
Benfica - Spartak
Celtic - Barcelona
CFR Cluj - Galatasaray
Braga - Manchester United

*Tiistai 20.11.
*
Nordsjälland - Shahtar Donetsk
Juventus - Chelsea
BATE Borisov - Lille
Valencia - Bayern München
Spartak - Barcelona
Benfica - Celtic
Galatasaray - Manchester United
CFR Cluj - Braga

*Keskiviikko 21.11.
*
Porto - Dinamo Zagreb
Dynamo Kiova - Paris SG
Arsenal - Montpellier
Schalke - Olympiakos
Zenit - Malaga
Anderlecht - Milan
Ajax - Dortmund
Manchester City - Real Madrid

*Tiistai 4.12.
*
Dinamo Zagreb - Dynamo Kiova
Paris SG - Porto
Montpellier - Schalke
Olympiakos - Arsenal
Malaga - Anderlecht
Milan - Zenit
Dortmund - Manchester City
Real Madrid - Ajax

*Keskiviikko 5.12.
*
Shahtar Donetsk - Juventus
Chelsea - Nordsjälland
Lille - Valencia
Bayern München - BATE Borisov
Barcelona - Benfica
Celtic - Spartak
Manchester United - CFR Cluj
Braga - Galatasaray

Neljännesvälieräparit arvotaan 14. joulukuuta Nyonissa.

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat