Tässä on jalkapallon MM-kisojen otteluohjelma - kaikki ottelut suorina Ylen kanavilla

Yle näyttää kaikki Brasiliassa käytävien jalkapallon MM-kisojen ottelut suorina Ylen kanavilla ja Areenassa. Pelit ovat nähtävillä jälkikäteen Areenan kautta, mutta ainoastaan Suomessa. Iso osa peleistä selostetaan myös Yle Puheessa. Lähetyskanavat ja -ajat saattavat vielä muuttua.

urheilu
FIFA World Cup pokaali
EPA

Osa artikkelin sisällöstä ei ole välttämättä saavutettavissa esimerkiksi ruudunlukuohjelmalla.

Torstai 12.6.

23.00

A

Brasilia - Kroatia

TV2 klo 21.10, Yle Puhe klo 22.30

Perjantai 13.6.

19.00

A

Meksiko - Kamerun

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

B

Espanja - Hollanti

TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.50

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

B

Chile - Australia

TV2 klo 00.50

Lauantai 14.6.

12.00

Uusinta: Chile - Australia

TV2 klo 12.00

19.00

C

Kolumbia - Kreikka

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

D

Uruguay - Costa Rica

TV2 klo 21.35

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

D

Englanti - Italia

TV2 klo 00.50, Yle Puhe klo 00.50

04.00

C

Norsunluurannikko - Japani

TV2 klo 03.50

Sunnuntai 15.6.

12.00

Kooste yön otteluista

TV2 klo 12.00

19.00

E

Sveitsi - Ecuador

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30

22.00

E

Ranska - Honduras

TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

F

Argentiina - Bosnia & H.

TV2 klo 00.50

Maanantai 16.6.

12.00

Uusinta: Argentiina - Bosnia & H.

TV2 klo 12.00

19.00

G

Saksa - Portugali

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

F

Iran - Nigeria

TV2 klo 21.35

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

G

Ghana - USA

TV2 klo 00.50

Tiistai 17.6.

12.00

Uusinta: Ghana - USA

TV2 klo 12.00

19.00

H

Belgia - Algeria

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30

22.00

A

Brasilia - Meksiko

TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

H

Venäjä - Etelä-Korea

TV2 klo 00.50

Keskiviikko 18.6.

12.00

Uusinta: Venäjä - Etelä-Korea

TV2 klo 12.00

19.00

B

Australia - Hollanti

TV2 klo 18.00

22.00

B

Espanja - Chile

TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

A

Kamerun - Kroatia

TV2 klo 00.50

Torstai 19.6.

12.00

Uusinta: Kamerun - Kroatia

TV2 klo 12.00

19.00

C

Kolumbia - Norsunluurannikko

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

D

Uruguay - Englanti

TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

C

Japani - Kreikka

TV2 klo 00.50

Perjantai 20.6.

12.00

Uusinta: Japani - Kreikka

TV2 klo 12.00

19.00

D

Italia - Costa Rica

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

E

Sveitsi - Ranska

TV2 klo 21.35

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

E

Honduras - Ecuador

TV2 klo 00.50

Lauantai 21.6.

12.00

Uusinta: Honduras - Ecuador

TV2 klo 12.00

19.00

F

Argentiina - Iran

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

G

Saksa - Ghana

TV2 klo 21.35

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

F

Nigeria - Bosnia & H.

TV2 klo 00.50

Sunnuntai 22.6.

12.00

Uusinta: Nigeria - Bosnia & H.

TV2 klo 12.00

19.00

H

Belgia - Venäjä

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

22.00

H

Etelä-Korea - Algeria

TV2 klo 21.35

00.05

Kooste aiemmista otteluista

TV2 klo 00.05

01.00

G

USA - Portugali

TV2 klo 00.50

Maanantai 23.6.

12.00

Uusinta: USA - Portugali

TV2 klo 12.00

19.00

B

Hollanti - Chile

TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50

19.00

B

Australia - Espanja

Yle Fem klo 18.50

21.05

Kooste: Australia - Espanja

TV2 klo 21.35

23.00

A

Kamerun - Brasilia

TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

23.00

A

Kroatia - Meksiko

Yle Fem klo 22.50

01.05

Kooste: Kroatia - Meksiko

TV2 klo 01.05

Tiistai 24.6.

12.00

Kooste edellispäivän otteluista

TV2 klo 12.00

19.00

D

Italia - Uruguay

TV2 klo 18.30

19.00

D

Costa Rica - Englanti

Yle Fem & Yle Puhe klo 18.50

21.05

Kooste: Costa Rica - Englanti

TV2 klo 21.05

23.00

C

Japani - Kolumbia

TV2 klo 22.30

23.00

C

Kreikka - Norsunluurannikko

Yle Fem klo 22.50

01.05

Kooste: Kreikka - Norsunluurann.

TV2 klo 01.05

Keskiviikko 25.6.

12.00

Kooste edellispäivän otteluista

TV2 klo 12.00

19.00

F

Nigeria - Argentiina

Yle Fem klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50

19.00

F

Bosnia & H. - Iran

Yle Areena klo 18.50

21.05

Kooste: Bosnia & H. - Iran

TV2 klo 21.00

23.00

E

Ecuador - Ranska

TV2 klo 22.30

23.00

E

Honduras - Sveitsi

Yle Fem klo 22.50

01.05

Kooste: Honduras - Sveitsi

TV2 klo 01.05

Torstai 26.6.

12.00

Kooste edellispäivän otteluista

TV2 klo 12.00

19.00

G

USA - Saksa

TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50

19.00

G

Portugali - Ghana

Yle Fem 18.50

21.05

Kooste: Portugali - Ghana

TV2 klo 21.05

23.00

H

Algeria - Venäjä

TV2 klo 22.30

23.00

H

Etelä-Korea - Belgia

Yle Fem klo 22.50

01.05

Kooste: Etelä-Korea - Belgia

TV2 klo 01.05

Perjantai 27.6.

Välipäivä

Lauantai 28.6.

12.00

Kooste edellispäivän otteluista

19.00

Brasilia-Chile

TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50

23.00

Kolumbia-Uruguay

TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50

Sunnuntai 29.6.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

19.00

Hollanti-Meksiko

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

23.00

Costa Rica-Kreikka

TV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.50

Maanantai 30.6.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

19.00

Ranska-Nigeria

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

23.00

Saksa-Algeria

TV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.50

Tiistai 1.7.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

19.00

Argentiina-Sveitsi

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50

23.00

Belgia-USA

TV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.50

Keskiviikko 2.7.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

Torstai 3.7.

Välipäivä

Perjantai 4.7.

19.00

1. puolivälierä: Ranska-Saksa

TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30

23.00

2. puolivälierä: Brasilia-Kolumbia

TV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.30

Lauantai 5.7.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

19.00

3. puolivälierä: Argentiina-Belgia

TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.30

23.00

4. puolivälierä: Hollanti-Costa Rica

TV2 klo 22.35, Yle Puhe klo 22.30

Sunnuntai 6.7.

12.00

Uusinta edellispäivältä

TV2 klo 12.00

Maanantai 7.7.

Välipäivä

Tiistai 8.7.

23.00

1. välierä: Brasilia-Saksa

TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30

Keskiviikko 9.7.

12.00

Uusinta 1. välierästä

TV2 klo 12.00

23.00

2. välierä: Hollanti-Argentiina

TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30

Torstai 10.7.

12.00

Uusinta 2. välierästä

TV2 klo 12.00

Perjantai 11.7.

Välipäivä

Lauantai 12.7.

23.00

Pronssiottelu: Brasilia-Hollanti

TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30

Sunnuntai 13.7.

12.00

Uusinta pronssiottelusta

TV2 klo 12.00

22.00

Loppuottelu: Saksa-Argentiina

TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.30

Maanantai 14.7.

12.00

Uusinta loppuottelusta

TV2 klo 12.00

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat