Suora

  • Urheiluruutu
  • Urheiluruutu

Tässä on jääkiekon MM-kisojen ohjelma

Kevään 2015 jääkiekon MM-kisat alkavat Prahassa ja Ostravassa vappupäivänä. Suomi kohtaa turnauksen avauspäivänä Yhdysvallat.

urheilu
KAri Jalonen
Tomi Hänninen

**Perjantai 1.5. A-lohko
**Kanada - Latvia klo 17.15
Tshekki - Ruotsi klo 21.15 B-lohko
**Yhdysvallat - _
Suomi **_klo 17.15
Venäjä - Norja klo 21.15

**Lauantai 2.5. A-lohko
**Sveitsi - Itävalta klo 13.15
Ranska - Saksa klo 17.15
Latvia - Tshekki klo 21.15 *B-lohko
*
Slovakia - Tanska klo 13.15
Valko-Venäjä - Slovenia klo 17.15
Norja - Yhdysvallat klo 21.15

Sunnuntai 3.5.

A-lohko
Itävalta - Ruotsi klo 13.15
Kanada - Saksa klo 17.15
Ranska - Sveitsi klo 21.15

B-lohko
**Venäjä - Slovenia klo 13.15
Valko-Venäjä - Slovakia klo 17.15
Tanska - _
Suomi**_ klo 21.15

**Maanantai 4.5. A-lohko** Latvia - Ruotsi klo 17.15
Kanada - Tshekki klo 21.15 B-lohko
**Venäjä - Yhdysvallat klo 17.15
Norja - _
Suomi**_ klo 21.15

Tiistai 5.5.

*A-lohko
*
Sveitsi - Saksa klo 17.15
Itävalta - Ranska klo 21.15

*B-lohko
*
Tanska - Valko-Venäjä klo 17.15
Slovakia - Slovenia klo 21.15

Keskiviikko 6.5.

*A-lohko
*
Sveitsi - Latvia klo 17.15
Ruotsi - Kanada klo 21.15

*B-lohko
*
Venäjä - Tanska klo 17.15
Slovakia - Norja klo 21.15

**Torstai 7.5. A-lohko
**Tshekki - Ranska klo 17.15
Ruotsi - Saksa klo 21.15

B-lohko
**Yhdysvallat - Valko-Venäjä klo 17.15
_
Suomi **_- Slovenia klo 21.15

Perjantai 8.5.

*A-lohko
*
Tshekki - Itävalta klo 17.15
Saksa - Latvia klo 21.15

*B-lohko
*
Slovenia - Norja klo 17.15
Yhdysvallat - Tanska klo 21.15

Lauantai 9.5.

*A-lohko
*
Ranska - Kanada klo 13.15
Itävalta - Latvia klo 17.15
Ruotsi - Sveitsi klo 21.15

B-lohko
**Valko-Venäjä - Venäjä klo 13.15
_
Suomi **_- Slovakia klo 17.15
Tanska - Norja klo 21.15

Sunnuntai 10.5.

*A-lohko
*
Saksa - Tshekki klo 17.15
Sveitsi - Kanada klo 21.15

*B-lohko
*
Slovenia - Yhdysvallat klo 17.15
Slovakia - Venäjä klo 21.15

Maanantai 11.5.

*A-lohko
*
Saksa - Itävalta klo 17.15
Ruotsi - Ranska klo 21.15

B-lohko
Suomi -
Valko-Venäjä klo 17.15
Slovenia - Tanska klo 21.15

Tiistai 12.5.

*A-lohko
*
Kanada - Itävalta klo 13.15
Latvia - Ranska klo 17.15
Tshekki - Sveitsi klo 21.15

B-lohko
**Norja - Valko-Venäjä klo 13.15
Yhdysvallat - Slovakia klo 17.15
_
Suomi **_- Venäjä klo 21.15

PUDOTUSPELIT

**Puolivälierät Torstai 14.5.
**1. puolivälieräottelu klo 16.15
2. puolivälieräottelu klo 17.15
3. puolivälieräottelu klo 20.15
4. puolivälieräottelu klo 21.15

Välierät ja mitalipelit

*Lauantai 16.5.
*
1. välieräottelu klo 16.15
2. välieräottelu klo 20.15

*Sunnuntai 17.5.
*
Pronssiottelu klo 17.15

*Sunnuntai 17.5.
*
Loppuottelu klo 21.45

Kirjeikoni

Tilaa Yle Urheilun uutiskirje ja muita uutiskirjeitä!

Saat Ylen parhaat sisällöt suoraan sähköpostiisi! Tilaa niin monta kirjettä kuin haluat!

Siirry tilaamaan

Suosittelemme

Tuoreimmat