Lähes 3 800 saa kunniamerkin: Suomen Valkoisen Ruusun I luokan komentajamerkin saa Antti Aarnio-Wihuri – katso listasta kaikki kunniamerkkien saajat

Pro Finlandia -mitalin saavat muun muassa näyttelijä Eija Ahvo, suomentaja Kersti Juva sekä Ylen tv-ohjaaja Tapani Parm.

kunniamerkit
Suomen Valkoisen Ruusun I luokan komentajamerkki.
Suomen Valkoisen Ruusun I luokan komentajamerkki.Studio Fotonokka Oy

Tasavallan presidentti on myöntänyt tänä itsenäisyyspäivänä yhteensä 3 759 merkkiä isänmaan palveluluksessa ansioituneille kansalaisille. Merkki myönnetään huomattavista siviili- ja sotilasansioista. Ulkomaalainen voi saada kunniamerkin Suomen tunnustuksena ansiokkaasta toiminnasta Suomen hyväksi.

Korkein itsenäisyyspäivänä tänä vuonna annettava kunniamerkki on Antti Aarnio-Wihurille myönnetty Suomen Valkoisen Ruusun I luokan komentajamerkki. Aarnio-Wihuri on monialayhtiö Wihurin pääomistaja ja hallituksen puheenjohtaja.

Taiteilijoille ja kulttuurivaikuttajille myönnettävän Pro Finlandia -mitalin saa tänä vuonna 12 ansioitunutta ihmistä.

Suomen Valkoisen Ruusun ja Suomen Leijonan ritarikunnat julkistivat merkkien saajien nimet (siirryt toiseen palveluun) maanantaiaamuna.

Alla olevaan listaan päivitetään kaikki tänä itsenäisyyspäivänä kunniamerkin saaneet. Voit etsiä nimeä tai paikkakuntaa listasta esimerkiksi selaimen hakutoiminnolla (tavallisesti ctrl+F). Hakutulosten välillä voi liikkua Enter-näppäimellä.

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan komentajamerkki

Aarnio-Wihuri, Antti Ilmari, hallituksen puheenjohtaja, Kaarina

Suomen Leijonan I luokan komentajamerkki

Alanko, Kari Seppo Juhani, ulkoasiainneuvos, Helsinki

Kohonen, Teuvo Kalevi, akateemikko, Espoo

Kulmala, Markku Tapio, akateemikko, Helsinki

Kyöstilä, Karl Heikki, toimitusjohtaja, Helsinki

Noras, Arto Erkki, sellotaiteilija, professori, Helsinki

Vasama, Tapani Päiviö, hovioikeuden presidentti, Vaasa

Suomen Valkoisen Ruusun komentajamerkki

Filatov, Tarja, kansanedustaja, Hämeenlinna

Grahn-Laasonen, Sanni Kaisa, opetusministeri, Forssa

Heikkilä, Pauli Anton Mikael, toimitusjohtaja, Espoo

Huber, Satu Maaria Annika, toimitusjohtaja, Helsinki

Kantor, Ari, oikeusneuvos, Helsinki

Lindström, Jari Tapani, työministeri, Kouvola

Niinimäki, Jouko Juhani, rehtori, Oulu

Niinistö, Jussi Lauri Juhani, puolustusministeri, Helsinki

Salmi, Ilkka Tapani, kansliapäällikkö, Helsinki

Suomen Leijonan komentajamerkki

Aalto, Jukka Tapani, osastopäällikkö, Kirkkonummi

Aho, Kari Jussi, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki

Andersin, Henrik Gustaf Alexander, hallituksen puheenjohtaja, Kauniainen

Ekholm, Kai Rauno, ylikirjastonhoitaja, professori, Vantaa

Eloranta, Jarkko Tapani, puheenjohtaja, Helsinki

Hautala, Heidi, Euroopan parlamentin jäsen, Helsinki

Hellstén, Aimo Tapani, varatoimitusjohtaja, Helsinki

Holopainen, Outi Maria, ulkoasiainneuvos, Helsinki

Hurme, Annikka Susanna, toimitusjohtaja, Helsinki

Isomoisio, Ritva Irene, hallinto-oikeuden ylituomari, Kaarina

Isotalo, Olli Pekka, toimitusjohtaja, Helsinki

Kantola, Timo Pekka, ulkoasiainneuvos, Helsinki

Kariniemi, Juha Pekka Olavi, hallituksen puheenjohtaja, Säkylä

Kauhanen, Olli-Pekka, kuvanveistäjä, Espoo

Kauppi, Lea Hannele, pääjohtaja, Helsinki

Kivinen, Lauri Simo, toimitusjohtaja, Helsinki

Korpivaara, Marja Riitta, ulkoasiainneuvos, Helsinki

Kujala, Arto Juhani, osastopäällikkö, Sipoo

Lamminen, Kirsti Johanna, toimitusjohtaja, Espoo

Meurman, Jukka Heikki, professori emeritus, Espoo

Michelsson, Christer Gustaf, ulkoasiainneuvos, Emäsalo

Miettinen, Timo Ensio, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki

Mikkola, Leena-Kaisa, ulkoasiainneuvos, Helsinki

Nurmi, Asko Erik, hovioikeudenlaamanni, Lieto

Paavola, Maija-Leena, eduskunnan pääsihteeri, Helsinki

Pakarinen, Pia Riika Birgitta, apulaispormestari, Helsinki

Pyhäjärvi, Pirjo Leena, hallinto-oikeuden ylituomari, Rovaniemi

Saarenheimo, Tuomas Kaarlo, alivaltiosihteeri, Helsinki

Saarinen, Tero Kalevi, taiteellinen johtaja, Helsinki

Salonen, Marianne, hovioikeudenneuvos, Turku

Santala, Satu-Leena Elina, ulkoasiainneuvos, Nummela

Saunanoja, Olli Ilmari, käräjäoikeuden laamanni, Espoo

Savolainen, Markku Juhani, ylilääkäri, professori, Oulu

Scheinin, Patrik Mikael, professori, Helsinki

Tarkka, Aino Helena, hallinto- ja kehitysjohtaja, ylijohtaja, Helsinki

Timonen, Topi Tuomas Jussi, toimitusjohtaja, Espoo

Unkila, Teija Hannele, osaston johtaja, hovioikeudenlaamanni, Rovaniemi

Valo, Maarit Anneli, professori, Jyväskylä

Varpe, Riitta Kaarina, toimitusjohtaja, Tampere

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan ritarimerkki

Ahonen, Esa Alpo Tapio, hallintoylilääkäri, Kajaani

Alakukku, Laura Elina, professori, Hyvinkää

Alasuutari, Anja Maarit Helena, professori, Lempäälä

Antti, Sampo Edward, toimitusjohtaja, Helsinki

Apilo, Ari Juhani, tietohallintopäällikkö, Helsinki

Bobacka, Johan Bengt Mikael, professor, Pikis

Falck, Holger Karl Johan, centralförbundsordförande, Sibbo

Fortelius, Hannu Lennart Mikael, professor, Helsingfors

Friman, Johan Ragnar, autokaupan toimialajohtaja, Espoo

Haglund, Caj Hilding, professor, Esbo

Hakkarainen, Veli Heikki, hovioikeudenneuvos, Kuopio

Hallenberg, Tuomas Veikko, johtaja, Helsinki

Haukipuro, Kyösti Aatos, ylilääkäri, Helsinki

Heikinheimo, Markku Tapani, professori, Tuusula

Huotari, Ari-Pekka, sijoitusjohtaja, Espoo

Huovinen, Pentti Olavi, professori, Turku

Hurme, Aino Anna Liisa, johtaja, Espoo

Huttunen, Tapio Aukusti, poliisipäällikkö, Turku

Hyvönen, Eero Antero, professori, Espoo

Hyönä, Jukka Uolevi, professori, Turku

Jaaksi, Asmo, arkkitehti, Helsinki

Janhunen, Juha Antero, professori, Helsinki

Jokinen, Aksu Marko, vanhempi oikeussihteeri, Vantaa

Juntti, Markku Johannes, professori, Oulu

Järvinen, Pauli Juhani, liiketoimintajohtaja, Espoo

Kaila, Minna-Mari Kyllikki, osastopäällikkö, Hyvinkää

Kaitue, Karri Pekka, oikeustieteen lisensiaatti, Espoo

Kangasjärvi, Jaakko Sakari, professori, dekaani, Helsinki

Kanninen, Markku Tapani, professori, Helsinki

Kautinen, Kari Johannes, johtaja, Helsinki

Kellomäki, Minna Auli Eliisa, dekaani, Kangasala

Kemppainen, Jouni Petteri, päätoimittaja, Kirkkonummi

Kivelä, Antti Juhani, johtaja, Jämsä

Knip, Jan Mikael, professor, Helsingfors

Koivisto, Virva Johanna, esittelijäneuvos, Kirkkonummi

Kolbe, Laura Kristiina, professori, Helsinki

Kolehmainen, Ari Antero, toimitusjohtaja, Hämeenlinna

Koskela, Jarl Krister, kirkkoherra, lääninrovasti, Vaasa

Kosma, Veli-Matti, professori, Kuopio

Kuha, Sauli Johannes, poliisipäällikkö, Oulu

Kunelius, Risto Kalevi, professori, Tampere

Kuosmanen, Petri Olavi, professori, Espoo

Kättö, Mika Heikki, lainsäädäntöjohtaja, Helsinki

Laine, Ale Matti, professor, Åbo

Lammi, Risto Reino Tapio, osastopäällikkö, Helsinki

Lapintie, Annika Anita, kansanedustaja, Turku

Lehtilä, Olli Ilmari, liiketoimintajohtaja, Helsinki

Linnolahti, Jarno Pertti, vastuualuejohtaja, Joensuu

Lipponen, Martti Sakari, apulaiskaupunginjohtaja, Espoo

Loukusa, Pirkko Kaarina, hovioikeudenneuvos, Vaasa

Lähetkangas, Irma Helena, ylijohtaja, Helsinki

Merivirta-Helle, Marjo Anneli, viestintäjohtaja, Espoo

Mustakallio, Sinikka Eeva Katariina, vararehtori, yliopistonlehtori, Tampere

Myllyharju, Marja Johanna, professori, Oulu

Mäkelä, Jyrki Mikael, professori, Pirkkala

Mäki, Ismo Uskali, professori, Hämeenlinna

Naukkarinen, Ossi Ville Johannes, varadekaani, professori, Nurmijärvi

Nieminen, Kari Antero, esittelijäneuvos, Hollola

Nurmi, Pekka Akseli, johtaja, Helsinki

Ovaska, Seppo Jari, professori, Hyvinkää

Ovaskainen, Seppo Juhani, hovioikeudenneuvos, Helsinki

Palola, Jorma Kalervo, neuvottelupäällikkö, Helsinki

Parkkila, Seppo Markku Juhani, professori, vararehtori, Vesilahti

Partanen, Jari Pentti Juhani, valtiosihteeri, Helsinki

Pekkarinen, Päivi Anneli, hallitusneuvos, Helsinki

Poikkeus, Anna-Maija, professori, Jyväskylä

Porkka, Kimmo, professori, ylilääkäri, linjajohtaja, Helsinki

Pulli, Tapani Johannes, varatoimitusjohtaja, Rauma

Puranen, Jorma, valokuvataiteilija, Helsinki

Rantala, Olli-Pekka Juhani, osastopäällikkö, Helsinki

Rasilainen, Aki Petteri, hovioikeudenneuvos, Kouvola

Rinne, Aino Katri Kristiina, kirkkoherra, Turku

Rissanen, Riitta, rehtori, toimitusjohtaja, Kuopio

Ristola, Juhapekka, osastopäällikkö, Järvenpää

Rusanen, Jarmo Juhani, professori, Oulu

Saarinen, Ilkka Kalle, kaupallinen neuvos, Helsinki

Saarto, Tiina, professori, ylilääkäri, Helsinki

Salminen, Seppo Jaakko, johtaja, Turku

Saranto, Kaija Kristiina, professori, Helsinki

Seppä, Erkki Juhani, osastonjohtaja, käräjätuomari, Kokkola

Sillanpää, Pekka Samuli, esittelijäneuvos, Turku

Snellman, Hanna Kyllikki, professori, vararehtori, Helsinki

Sopo, Jöran Valdemar, toimitusjohtaja, Kokkola

Strandberg, Timo Einar, professori, Helsinki

Temmes, Maj-Lis Anneli, toimitusjohtaja, Helsinki

Tennberg, Nina Monica, tutkimusprofessori, Rovaniemi

Terhonen, Jukka, rakennusneuvos, hallituksen puheenjohtaja, Tampere

Toimela, Juha Kalervo, varatoimitusjohtaja, Helsinki

Turpeenniemi-Hujanen, Taina, tulosalueen johtaja, professori, ylilääkäri, Oulu

Turunen, Timo Ilkka, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Ujula, Jukka-Pekka, kaupunginjohtaja, Porvoo

Vainio, Kari Antero, vastaava päätoimittaja, Turku

Vallittu, Pekka Kalevi, professori, Turku

Vanhanen, Teemu Kullervo, esittelijäneuvos, Kerava

Vesikansa, Jyrki Äänis Kaleva, artikkelitoimittaja, Helsinki

Vihriälä, Helena Marita Hannele, hovioikeudenneuvos, Helsinki

Viitala, Riitta Liisa, professori, Vaasa

Vilkkonen, Laura Katariina, osastopäällikkö, -

Wirén, Ari Matti Anton, työtuomioistuinneuvos, -

Virolainen, Petri Heikki, sairaalajohtaja, Lieto

Visakorpi, Tapio, dekaani, Tampere

Vähäpesola, Jari Tapani, johtaja, Muurame

Väisänen, Kari Pekka Juhani, toimitusjohtaja, Helsinki

Välijärvi, Jouni Ensio, professori, Jyväskylä

Välimäki, Maritta Anneli, professori, Turku

Yli-Rajala, Juha Reita, konsernijohtaja, Tampere

Ylönen, Hannu Juhani, professori, Vihtavuori

Suomen Leijonan Pro Finlandia -mitali

Ahvo-Saartamo, Eija Helena, taiteilija, Kirkkonummi

Anttila, Tapio Juhani, sisustusarkkitehti, Lahti

Hyökki, Matti Anton, kuorokapellimestari, dir. mus., Porvoo

Juva, Kersti Anna Linnea, suomentaja, Helsinki

Koivisto, Tarmo Uolevi, sarjakuvataiteilija, Helsinki

Korhola, Marja Anitta, teatterinjohtaja, tanssitaiteilija, Vantaa

Lavaste-Ailio, Aila Mirjam Kaarina, dramaturgi, teatterinjohtaja, Laukaa

Liulia, Marita, taiteilija, ohjaaja, Helsinki

Nissinen, Salme Marjatta, pukusuunnittelija, Helsinki

Parm, Tapani Ilmo Sakari, ohjaaja, Helsinki

Peltola, Sirkka-Liisa, näytelmäkirjailija, Tampere

Tuominen-Niittylä, Ekaterina, keramiikkataiteilija, Pornainen

Suomen Leijonan I luokan ritarimerkki solkineen

Niskanen, Iivo Henrik, olympiavoittaja, Kuopio

Suur-Hamari, Matti Lauri Antero, paralympiavoittaja, Imatra

Suomen Leijonan I luokan ritarimerkki

Ahola, Kirsi Anneli Elisabeth, johtaja, Helsinki

Andersson, Rolf Göran, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki

Antikainen, Päivi Johanna, viestintäneuvos, Helsinki

Auvinen, Satu Maarit, ylilääkäri, Äänekoski

Berglund, Marjo Brita, kvestori, Espoo

af Björkesten, Marit, direktör, Esbo

Bystedt, Paul Clas-Göran, verkställande direktör, Japan

Bäckström, Tora, överläkare, Mariehamn

Eiro, Laura Katariina, hallitusneuvos, Espoo

Erola, Eila Marjatta, ylilääkäri, Helsinki

Erämaja, Veikko Tapani, kappalainen, TT, Rauma

Esko, Anna Talvikki, lähetystöneuvos, Ranska

Felt, Teija Maria Marjukka, työmarkkinaneuvos, Espoo

Fjäder, Christian Olof, johtaja, Espoo

Fröberg, Ann-Mari Linnea, lähetystöneuvos, Norja

Haapalehto, Heli Marja-Liisa, kihlakunnansyyttäjä, Turku

Hakoila, Risto Ilmari, talousjohtaja, Helsinki

Hakola, Jyrki Sameli, johtaja, Järvenpää

Hamberg, Max Gustaf, tietoasiainneuvos, Vantaa

Hamnström-El-Nigomi, Pirjo, vanhempi neuvonantaja, Tanska

Hantula, Jarkko Ilmari, tutkimusprofessori, Vantaa

Harmaala, Ari Kalevi, johtaja, Helsinki

Heikkinen, Erja Ritva Kaarina, ryhmäpäällikkö, tiedeasiainneuvos, Vantaa

Heikkinen, Stefan Thomas Christian, lähetystöneuvos, Helsinki

Heinilä, Mika Johannes, poliisiylitarkastaja, Hämeenlinna

Helopuro, Sanna Katriina, lainsäädäntöneuvos, Espoo

Hiedanpää, Juha Pekka, tutkimusprofessori, Turku

Hiekka, Olavi Viktor Aarne, toimitusjohtaja, Turku

Hovilehto, Seppo Tapio, ylilääkäri, Lappeenranta

Huopaniemi, Risto Pertti, hallintojohtaja, Helsinki

Hurskainen, Ritva Anneli, ylilääkäri, tulosyksikön johtaja, Hyvinkää

Huttula, Pekka Olavi, varatoimitusjohtaja, Helsinki

Hyrkäs, Tapio Väinö, ylihammaslääkäri, Espoo

Hyvärinen, Esa Antero, johtaja, Espoo

Hämäläinen, Esa Juhani, hallintojohtaja, Espoo

Hämäläinen, Päivi Marjaana, hankejohtaja, Helsinki

Hämäläinen, Sonja Hanna Elina, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Härkönen, Sauli Jari, julkisten hallintotehtävien päällikkö, Kuopio

Härönoja, Reetta Marika, lähetystöneuvos, Belgia

Höök, Tuula Marita, ylitarkastaja, Helsinki

Ilme, Jarno, johtaja, Helsinki

Ilonen, Pia Jaana, arkkitehti, Helsinki

Isoaho, Marja-Terttu Hillevi, ylilääkäri, Lapua

Jalanko, Anu, tutkimuspäällikkö, Espoo

Juholin, Elisa Tuulikki, professori, VTT, Helsinki

Järvinen, Kari, arkkitehti, Helsinki

Järvinen, Klaus Markus, hallinto-oikeustuomari, Helsinki

Kammonen, Osmo Juhani, viestintä- ja brändimarkkinointijohtaja, Espoo

Karjula, Marja-Liisa Tellervo, ylilääkäri, Raahe

Kaski, Pia Janika, käräjätuomari, Oulu

Kekkonen, Jukka Mikael, lainsäädäntöneuvos, Helsinki

Kiiskinen, Timo Arvo, professori, Helsinki

Kiuru, Essi Helena, hallintojohtaja, Oulu

Knuuttila, Henna Kaarina, lähetystöneuvos, Helsinki

Koskela, Katja Päivikki, lähetystöneuvos, Itävalta

Koski, Kari Paul, kaupunginjohtaja, Rauma

Koskinen, Annakaisa, johtaja, Helsinki

Koskinen, Minna Kristiina, käräjätuomari, Rantasalmi

Kuparinen, Flora Marja-Leena, lähetystöneuvos, Puola

Kuusi, Markku Vesa Ilmari, ylilääkäri, Espoo

Kyrölä, Erkki Tapani, tutkimusprofessori, Helsinki

Kärkkäinen, Katri Anneli, tutkimusprofessori, Oulu

Lahelma, Ville Veli, lähetystöneuvos, Helsinki

Lahti, Miia Maria, lähetystöneuvos, Helsinki

Lahtinen, Ilkka Juha Kalevi, käräjätuomari, osaston johtaja, Espoo

Laiho, Raija Leena Hellevi, tutkimusprofessori, Helsinki

Laitinen, Jorma Kullervo, poliisiylitarkastaja, Tampere

Lankinen, Mari Helena, lähetystöneuvos, Helsinki

Lehtinen, Rauli Eigil, hygieniker, Mariehamn

Lehtoviita, Jorma Olavi, johtaja, Tampere

Lehtovuori, Tuomo Olavi, ylilääkäri, Helsinki

Leinonen, Eeva Sofia, jaostopäällikkö, Helsinki

Lemström, Johan Mikael, johtaja, Espoo

Lihavainen, Heikki, tutkimusprofessori, Helsinki

Lindgren, Laura Johanna, lähetystöneuvos, Helsinki

Lindholm, Pehr Alexander, toimitusjohtaja, Kauniainen

Linna, Antti Tapani, istuntoasiainneuvos, Vantaa

Länsitalo, Jorma Juhani, johtaja, Espoo

Marttunen, Matti Jussi Mikael, valiokuntaneuvos, Vantaa

Meskanen, Pihla, toimitusjohtaja, rehtori, Helsinki

Miettunen, Anni Katriina, johtaja, Kemi

Miller, Teija Marita, valiokuntaneuvos, Espoo

Mustonen, Juha Petri, lähetystöneuvos, Helsinki

Mutanen, Jouni Mikko, kaupunginjohtaja, Naantali

Mäkelä, Eija Anneli, hallinto-oikeustuomari, Akaa

Mäkinen, Matti Elias, lakimiesasessori, Turku

Mäkipää, Raisa, tutkimusprofessori, Helsinki

Mäkiranta, Marja-Terttu, hallitusneuvos, Helsinki

Mämmelä, Aarne Olavi, tutkimusprofessori, Oulu

Niemelä, Pauli Martti Konrad, kirkkoherra, Oulu

Niinistö, Jaakko Tuomas, apulaiskaupunginjohtaja, Vantaa

Nikkanen, Pekka Olavi, toimitusjohtaja, Tampere

Nikkola-Sihto, Anja Maria Annikka, ylilääkäri, toimintayksikön johtaja, Seinäjoki

Nissinen, Hanna Mirjami, lähetystöneuvos, Helsinki

Nissinen, Mikko, Boston Ballet'n taiteellinen johtaja, Yhdysvallat

Nylund, Tuula Hannele, ylilääkäri, Espoo

Oinonen, Teija Kaarina, osastopäällikkö, Helsinki

Olander, Marit Elisabeth, tietohallintopäällikkö, Espoo

Ollikainen, Kai Petri, esikunta- ja talousjohtaja, Helsinki

Osenius, Johanna Maria, aluekehitysjohtaja, Helsinki

Pajarinen, Jukka Matias, lähetystöneuvos, Etiopia

Palomäki, Atte Artturi, viestintäjohtaja, Helsinki

Peitsaro, Panu Pekka, kuntayhtymäjohtaja, johtajaylilääkäri, Savonlinna

Pellinen, Jukka Pekka, hallintoylilääkäri, Helsinki

Pesonen, Laura Pirita, hallinto-oikeustuomari, Vantaa

Pietarinen, Jarmo Untamo, toimitusjohtaja, Kauniainen

Pihlajamäki, Riitta, päällikkö, Helsinki

Pirhonen, Virpi Marjatta, käräjätuomari, Tampere

Pirinen, Tiina Susanna, käräjätuomari, Asikkala

Pirttilä, Irma Anneli, rehtori, Lappeenranta

Pohjankukka, Kirsti Johanna, lähetystöneuvos, Helsinki

Pouta, Maire Anneli, johtaja, Oulu

Putkonen, Antti Ilmari, lähetystöneuvos, Helsinki

Rahikainen, Marko Kristian, poliisiylitarkastaja, Mikkeli

Rantala, Aulis Erkki, johtaja, Kokkola

Rantanen, Teppo Juhani, toimitusjohtaja, Rauma

Riehkalainen, Päivi Kristiina, henkikirjoittaja, Oulu

Rinne, Outi Marketta, tutkimusprofessori, Jokioinen

Rinnemaa, Jyrki Tapio, käräjätuomari, osaston johtaja, Helsinki

Ropponen, Tapio Jaakko, johtajaylilääkäri, Helsinki

Rouhiainen, Marjut Hannele, asianajaja, Mikkeli

Ruohonen-Lerner, Pirkko, Euroopan parlamentin jäsen, Porvoo

Rönnberg, Kaj Henrik, ylihammaslääkäri, Helsinki

Saarikoski, Outi Kaarina, lähetystöneuvos, Itävalta

Saarinen, Kari Juhani, talousjohtaja, Helsinki

Saario, Matti Juhani, johtaja, Helsinki

Salmenpohja, Hanna Marketta, terveyskeskuslääkäri, LL, Lohja

Salokannel, Marja-Riitta, henkilöstö- ja hallintojohtaja, Helsinki

Salomaa, Satu Anna-Maria, lähetystöneuvos, Helsinki

Santala, Pentti Ilmari, maanviljelijä, Kauhajoki

Saramies, Elina Tuulikki, vakuutusoikeustuomari, Vantaa

Savolainen, Riitta Päivikki, käräjätuomari, Kerava

Sederholm, Heidi Maria, henkilöstöpäällikkö, Espoo

Seitsalo, Samu Petteri, johtaja, Helsinki

Simola, Niko Sakari, puheenjohtaja, Helsinki

Sippola, Erkki Kalevi, laboratorionjohtaja, Vantaa

Sjövall, Juha Eerik, ylilääkäri, Tampere

Sulavuori, Maarit Hannele, perhe- ja sosiaalipalvelujen johtaja, Kerava

Tamminen-Dahlman, Anne Anitta, ylitarkastaja, Helsinki

Tanner, Jussi Samuli, lähetystöneuvos, Helsinki

Taskinen, Heikki Antero, johtaja, Espoo

Tiusanen, Hannu Tapani, apulaisylilääkäri, Turku

Toivanen, Heikki Juhani, hallinto-oikeustuomari, Turku

Tolvanen, Anne Kristiina, tutkimusprofessori, Oulu

Valmari, Pekka Juhani, ylilääkäri, Rovaniemi

Valtonen, Timo Olavi, erikoistutkija, Helsinki

Viima, Marja-Liisa, hallinto-oikeustuomari, Helsinki

Willman, Mervi Anneli, lukiokoulutuksen päällikkö, Klaukkala

Voionmaa, Lauri Alarik Jonatan, lähetystöneuvos, Helsinki

Vuopala, Katri Susanna, ylilääkäri, Rovaniemi

Vuorikoski, Mikko Antero, asiakkuusjohtaja, Helsinki

Vuorinen, Anu Birgitta, ryhmän päällikkö, opetusneuvos, Helsinki

Ylitalo-Katajisto, Kirsti Hannele, hyvinvointijohtaja, Oulu

Suomen Valkoisen Ruusun ritarimerkki

Ahlberg, Rurik Sylvester, kommundirektör, Korsholm

Ajaste, Timo Antero, poliisitarkastaja, Helsinki

Aliranta, Heidi Eliisa, erityisasiantuntija, Espoo

Anttila, Sari Maarit Kristiina, tarkastuspäällikkö, Helsinki

Anttilainen, Sanna Katriina, johtava lakimies, Jyväskylä

Arola, Miika Juhana, lakiasiainjohtaja, Helsinki

Autio, Iiris Maria, toiminnanjohtaja, Helsinki

Bergström, Erika Maria, johtava tietoasiantuntija, Helsinki

Beversdorf, Jaana Maarit, viestintäpäällikkö, Tampere

Björkman, Sten, museonjohtaja, Helsinki

Bondén, Hans Erik, verkställande direktör, Kaskö

Bondestam, Orian, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Bragge, Heidi Johanna, vanhempi yliopistonlehtori, Mäntsälä

Brander, Mari-Kaisa Hannele, viestintäpäällikkö, Helsinki

Bäck, Nils Erik, universitetslektor, Helsingfors

Dogović, Katja Anneli, johtava lakimies, Helsinki

Elfgren, Thomas Kenneth, rikosylikomisario, -

Fabricius, Gunilla Elisabet, lehtori, Espoo

Ferm, Tom Kristian, asiakkuus- ja veronkantojohtaja, Helsinki

Finne, Bengt Åke Adolf, lektor i marknadsföring, Grankulla

Finska, Lauri Jukka Pekka, hallintopäällikkö, Karkkila

Färm-Hirvonen, Katrina, rouva, Helsinki

Gardemeister, Samy Jorma, valvontajohtaja, Helsinki

Groop, Tuija Anja Irene, neuvotteleva virkamies, Kirkkonummi

Grönlund, Hannele, graafinen suunnittelija, arkkitehti, Helsinki

Haavisto, Nina Annele, henkilöstöpäällikkö, Vantaa

Hackzell, Minna Maaria, erityisasiantuntija, Helsinki

Hakala-Ranta, Antti Iisakki, liiketoimintayksikön johtaja, Vaasa

Hantula, Heli Maria, yksikön päällikkö, Lapua

Harri, Hannu Olavi, kehitysjohtaja, Kerava

Heikka, Timo Tapani, sidosryhmäjohtaja, Helsinki

Heikkilä, Kristiina Marjukka, lehtori, Turku

Heikkilä, Markku Tapani, tiedeviestinnän päällikkö, Oulu

Heinrichs, Rita, henkilöstöpäällikkö, Kirkkonummi

Helenius, Tiina Riitta Maria, pääekonomisti, Helsinki

Helke, Hannamari, hallintopäällikkö, Tampere

Helle, Pekka Juhani, erikoistutkija, Oulu

Hiilivirta, Helena Eeva Kaarina, intendentti, Tampere

Hirvonen, Ahti Kalervo, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Hokkanen, Hannu Tapio, yliopistonlehtori, Joensuu

Hovi, Seija Orvokki, terveyskeskuslääkäri, Kitee

Hulkkonen, Rauli Tapani, johtava asiantuntija, Helsinki

Huttunen, Jouni Jarmo Sakari, konsernin rahoitusjohtaja, Helsinki

Huttunen, Markus Johannes, hydrologi, Espoo

Hyry, Juhani Matti, toimitusjohtaja, Hanko

Hyysalo, Jussi Petteri, tilannekuvakoordinaattori, Tuusula

Hyytiä, Arto Sakari, henkilöstöjohtaja, Raisio

Hänninen, Juha, kaupunginvaltuuston puheenjohtaja, TM, Oulu

Ilvespää, Heikki Kaarlo, tutkimusjohtaja, Jyväskylä

Impiö, Irene Elisabet, palvelujohtaja, Kangasala

Jakonen, Sami Johannes, johtaja, Pori

Jalava, Tarja Maarit Anitta, johtaja, Helsinki

Jauhiainen, Jari Petri, päällikkö, Helsinki

Jokinen, Kari Juhani, johtava tutkija, dosentti, Helsinki

Jousinen, Erkki Juhani, tekninen kehityspäällikkö, Mikkeli

Joutjärvi, Sami Petteri, komisario, Joensuu

Jurkko, Raija Anneli, osastonylilääkäri, LT, Snappertuna

Järvenpää, Ari Juhani, poliisitarkastaja, Turku

Järvinen, Harri Juhani, yhteyspäällikkö, Vantaa

Kahela, Merja Kristiina, apteekkari, Hyvinkää

Kaipiainen, Juha Heikki, yksikön päällikkö, Kuopio

Kaisio, Riitta Maria, tietopalvelupäällikkö, Nurmijärvi

Kallioniemi, Eliisa Johanna, päätoimittaja, Helsinki

Karikorpi, Mervi Inkeri, innovaatiojohtaja, Helsinki

Karjalainen, Anu Riitta, lainsäädäntöneuvos, Kirkkonummi

Karppinen, Raija Kyllikki, henkilöstöpäällikkö, Helsinki

Kartano, Marja-Terttu Päivikki, silmätautien erikoislääkäri, ilmailulääkäri, Kauhajoki

Karttunen, Kari Olavi, tehtaanjohtaja, Mänttä

Kaski, Risto Sakari, asiakassuhdejohtaja, Oulu

Kavonius-Hietanen, Kirsi Hannele, prosessiturvallisuusasiantuntija, Vantaa

Kemppinen, Lauri Martti, yliopistonlehtori, Rauma

Kemppi-Virtanen, Pirjo, kuntayhtymähallituksen puheenjohtaja, Espoo

Kepanen, Pekka Antero, johtaja, Kajaani

Keskinen, Ilkka Samuli, tuotantojohtaja, Ojakkala

Keskinen, Satu Kristiina, neuvotteleva virkamies, Vantaa

Kivimaa, Paula Elina, erikoistutkija, Iso-Britannia

Kivimies, Pia Annele Elisabet, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Knip, Anders Ragnar Wilhelm, puheenjohtaja, Mustasaari

Knuutila, Lalli Sakari, rekisteripäällikkö, Vantaa

Kontio, Eeva Hentriikka, eläinlääkintöneuvos, Espoo

Kontunen-Lindholm, Pia Eija-Liisa, Valtiotieteen maisteri, Lahti

Koponen, Markku Sakari, toimistopäällikkö, Helsinki

Koponen, Merja Irene, johtaja, Siilinjärvi

Korhonen, Hannu Juhani, strategia- ja innovaatiojohtaja, Espoo

Korhonen, Harri-Pekka, johtaja, Espoo

Korpi, Hannu, johtaja, Helsinki

Kortesmaa, Tarja Kristiina, yliaktuaari, Kerava

Koskimies, Petri Kalervo, erityisasiantuntija, tietohallintoryhmän päällikkö, Klaukkala

Kosonen, Martti Sakari, johtaja, Helsinki

Kotilainen, Ari Tapio, projektineuvonantaja, Joensuu

Kotivuori, Hannu Kaarlo, maakuntamuseon johtaja, Rovaniemi

Kovamäki, Eero Antero, teknologiapäällikkö, Tampere

Kuikka, Seija Kyllikki, yksityislääkäri, LT, Mikkeli

Kulmala, Petri Kalevi, kliininen opettaja, Kiiminki

Kumpulainen, Kirsi Jaana Marjatta, yli-insinööri, Jyväskylä

Kurkela, Esa Albert, johtava erikoistutkija, Espoo

Kuuskoski, Katri Maija Inkeri, kirkolliskokouksen pääsihteeri, Helsinki

Kyllönen, Martti, päällikkö, Helsinki

Kynäslahti, Ari Juhani, tuotehallintajohtaja, Helsinki

Kämppä, Harri, johtaja, Espoo

Kärpänoja, Pirkko Pauliina, ylimikrobiologi, Lahti

Laakso, Janne Tapio, talousohjaus- ja suunnittelujohtaja, Hämeenlinna

Laaksonen, Matti Antero, yliopistonlehtori, Vaasa

Laaksonen, Merja Tuulikki, ylikielenkääntäjä, Helsinki

Laari, Sakari, sosiaalineuvos, Kouvola

Lahdenperä, Soile Annikki, tanssitaiteen yliopistonlehtori, TanssitT, Helsinki

Lahti, Jukka Allan, yliopistonlehtori, Oulu

Laine, Vesa Juhani, toimitusjohtaja, Vantaa

Lainio, Ulla Riikka, johtaja, Turku

Laitinen, Kaisa Hannukka, viestintäneuvos, Helsinki

Lampinen, Ari Tuomas, johtaja, Tuusula

Larkio, Annukka, kulttuurijohtaja, Helsinki

Lehikoinen, Petri Kalervo, päällikkö, Espoo

Lehtinen, Jukka Pekka, johtaja, Jyväskylä

Lehtinen, Maaria Salme Elina, tiedeasiantuntija, Kirkkonummi

Lehtonen, Mika Sakari, asehallintopäällikkö, Espoo

Lepistö, Ahti Antero, erikoistutkija, Kerava

Leppänen, Maarit Elisabet, lainsäädäntöneuvos, Helsinki

Lind, Heikki Kalevi, johtaja, Rovaniemi

Lindholm, Lasse, yhteyspäällikkö, Turku

Liuska, Ritva Liisa, verojohtaja, Oulu

Loiskekoski, Maarit Kristiina, neuvotteleva virkamies, Muurame

Lommi, Taina Solveig, kehittämispäällikkö, Jyväskylä

Lukander, Jenni Karoliina, lakiasiainjohtaja, Kauniainen

Luukkanen, Jyrki Johannes, erityisasiantuntija, Tampere

Lähesmaa, Jukka Veikko Sakari, erityisasiantuntija, Espoo

Majorin, Erkki, myyntijohtaja, Belgia

Malmsten, Ann-Marie Birgitta, lagstiftningsråd, Helsingfors

Martikainen, Jussi Olavi, toimituspäällikkö, Mäntsälä

Masalin, Mikko-Petteri, apulaispoliisipäällikkö, Kerava

Mauranen, Simo Jaakko, IT-päällikkö, Helsinki

Mela, Inka Maija, vanhempi hallitussihteeri, Helsinki

Metsäaro, Tuomo Erkki Johannes, johtaja, Espoo

Mettomäki, Sirkka-Liisa, viestintäjohtaja, Helsinki

Mettälä, Kirsi Kaarin Sinikka, henkilöstöjohtaja, Helsinki

Miettinen, Kirsi, lainsäädäntöneuvos, Vantaa

Muona, Martti Ilmari Johannes, toimitusjohtaja, Helsinki

Mäkiaho, Markku, toimitusjohtaja, Helsinki

Mäntysaari, Hanna Päivi Mirjami, talousjohtaja, Tampere

Neulaniemi, Jari Jukka, ylikomisario, esikuntapäällikkö, Vaasa

Neuvonen, Ari-Pekka, tietohallintojohtaja, Helsinki

Nieminen, Peter Johannes, ansvarsområdesdirektör, Vasa

Nieminen, Ulla Kaisa, palvelujohtaja, Uusikaupunki

Niiranen, Marja Helena, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Nikkilä, Ari Kalevi, toimitusjohtaja, Tampere

Nikula, Martti Juhani, hallintojohtaja, Vantaa

Niskanen, Vesa Jarmo Kalevi, yksikön päällikkö, Vantaa

Nissilä, Leena Tuulikki, opetusneuvos, Espoo

Nurmi, Tanja Maarit, tutkija, Lohja

Nyyssönen, Liisa Kristiina, viestintäjohtaja, Espoo

Ojala, Jarmo Aaro Iisak, pääsuunnittelija, Oulu

Ojala, Mikko Juhani, hallitusneuvos, Kirkkonummi

Outinen, Katja Marjut, yli-insinööri, Helsinki

Pakkala, Pirkko Mirjam, johtaja, Turku

Pakkanen, Britt Anneli, projektipäällikkö, Sipoo

Palenius, Esa Johannes, verojohtaja, Espoo

Palko, Teija Sisko Anneli, neuvotteleva virkamies, Espoo

Paloneva, Matti Ilmari, koti- ja laitoshoidon johtaja, Vaasa

Panula-Ontto, Esa Tapani, rahoitusjohtaja, Espoo

Parikka, Tuulikki Anne Maria, toimialuejohtaja, Nokia

Penttilä, Mika Kalervo, sivistys- ja kulttuurijohtaja, Oulu

Perähuhta, Minna Helena, neuvotteleva virkamies, Forssa

Pietilä, Erkki Mikael, yrittäjä, Nokia

Pietinalho, Anne Kaarina, chefsläkare, Raseborg

Piilola, Eeva Kristiina, hallintopäällikkö, Sipoo

Pitkänen, Meri-Tuulia, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Poikajärvi, Kristiina, johtaja, Helsinki

Pokela, Marja Inkeri, johtava erityisasiantuntija, Helsinki

Potka, Timo Kalevi, johtaja, Laihia

Pudas, Marja Johanna, koulutuspäällikkö, Jyväskylä

Puska, Eija Karita, johtava erikoistutkija, Espoo

Pöllänen, Lauri Ensio, johtava asiantuntija, Porvoo

Pöysä, Hannu Kalervo, johtava tutkija, Joensuu

Rahja, Jaakko Juhani, johtaja, Kirkkonummi

Rahkonen, Päivi Sinikka, kunnanjohtaja, Hollola

Rajala, Mari Tuulia, yksikön päällikkö, Tampere

Rantamaula, Jari Eino, toimitusjohtaja, Oulu

Rantanen, Sirpa Leena Irmeli, toimitusjohtaja, johtava lääkäri, Lieto

Reijonen, Matti Viljo Kalervo, aluepäällikkö, Espoo

Reinert, Eija Riitta Anneli, IT-kehittämispäällikkö, Vantaa

Remmer, Satu Aila, palvelujohtaja, Rauma

Ripatti, Kirsi Marja, vanhempi neuvonantaja, Helsinki

Rislakki, Martti Pekka, suurlähettilään puoliso, Belgia

Ristimäki, Pekka Olavi, tietoturvapäällikkö, Vantaa

Ruokonen, Anna-Maria Inkeri, yliopistonlehtori, dosentti, Vantaa

Ruotsalainen, Kaija Kyllikki, kehittämispäällikkö, Helsinki

Rydman, Ben, yksikönjohtaja, Helsinki

Ryynänen, Antti Tapani, maaoikeusinsinööri, Rovaniemi

Räsänen, Erkki Ilmari, varautumispäällikkö, Vantaa

Räsänen, Timo Pekka, kaupallinen johtaja, Helsinki

Saikkonen, Pekka Heikki, ylitarkastaja, Lappeenranta

Sakki, Risto Olavi, neuvotteleva virkamies, Espoo

Salminen, Jani Markus, ryhmäpäällikkö, Helsinki

Salminen, Kai Karri Kaleva, johtaja, Helsinki

Salo, Reijo Kalevi, verojohtaja, Salo

Sandholm, Leena-Maija, oikomishoidon erikoishammaslääkäri, Imatra

Sandholm, Tuula Ilona, henkilöstöjohtaja, Espoo

Santalahti, Anne Kristiina, terveys- ja sosiaalijohtaja, Tampere

Saukkomaa, Harri Uolevi, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki

Savander, Sami Santeri, kihlakunnanvouti, Kempele

Savolainen, Harri, talousjohtaja, Helsinki

Savolainen, Heikki Jukka Olavi, metsänhoitojohtaja, Jyväskylä

Seppälä, Jouni Pauli Olavi, talousjohtaja, Helsinki

Seppänen, Jaana Tuulikki, erikoistutkija, Vantaa

Sievi-Korte, Tuija Tellervo, yksikön päällikkö, Akaa

Sihvola, Sanna Helena, neuvotteleva virkamies, Lepsämä

Sihvola, Seija Hannele, toimitusjohtaja, Espoo

Silander, Jari Tapio, erikoistutkija, Helsinki

Sillantaka, Olli Mikael, apteekkari, Mäntsälä

Silvonen, Kimmo Juhani, yliopistonlehtori, Espoo

Siurua, Maria Aino-Inkeri, tietoyksikön päällikkö, kehittämispäällikkö, Oulu

Sivonen, Matti Niklas, läkare, Raseborg

Sjöblom, Marja Anna-Leena, kehittämispäällikkö, Helsinki

Sjöholm, Anne Marja, viestintäpäällikkö, Helsinki

Smolander, Mirja Pauliina, maksatusjohtaja, Joensuu

Solismaa, Teuvo Tapio, tehtaanjohtaja, Lappeenranta

Stjernvall, Knut Henrik, myyntijohtaja, Itävalta

Storgårds, Leena Kaarina, kehittämispäällikkö, Helsinki

Sukula, Arto Lauri Kalevi, pankkitarkastaja, Porvoo

Sundwall, Fred Rurik Gustaf, pääsihteeri, Espoo

Survonen, Mika Samuli, erityisasiantuntija, Kauniainen

Sääksmäki, Ari Olavi, johtaja, Inkoo

Tahvanainen, Jukka Esko, toimitusjohtaja, Helsinki

Taipale, Kirsi Päivi Marjatta, lainsäädäntöneuvos, Helsinki

Takala, Kari Antero, johtava neuvonantaja, Helsinki

Talonen-Lintunen, Elina Kyllikki, toiminnanjohtaja, Espoo

Tamminen, Hanna Kaisa, viestintäjohtaja, Espoo

Tanskanen, Mikko Tapio, kihlakunnanvouti, Tampere

Tehomaa, Jarkko Vilhelm, tehtaanjohtaja, Varkaus

Tiittanen, Juha Antero, johtaja, Helsinki

Tikkanen, Jari Kalervo, tuotanto- ja teknologiajohtaja, Espoo

Tilli, Juha Antero, johtaja, Veikkola

Timonen, Ossi Aleksanteri, johtaja, Espoo

Toivola, Vesa Ilmari, johtaja, Taipalsaari

Tolvanen, Mika Petteri, johtaja, Valkeakoski

Troberg, Benita Annikki, projektchef, Vanda

Tuominen, Kari Juhani, aluepäällikkö, Rovaniemi

Tuominen, Sanna Maria, lakiasiainjohtaja, Helsinki

Tuomisto, Timo Juhani, tehtaanjohtaja, Kyröskoski

Tuorila, Kai H. M., maaedustaja, Thaimaa

Turunen, Jouni Antero, henkilöstöjohtaja, Espoo

Törmäkangas, Olli Pertti, johtava tutkija, Turku

Ukkonen, Riitta Liisa, erityisasiantuntija, Jyväskylä

Uro, Risto Ilmari, yliopistonlehtori, Tuusula

Ussa, Anja Hannele, johtaja, Rauma

Vaattovaara, Virpi Johanna, media- ja kasvatussosiologian yliopistonlehtori, Rovaniemi

Vainikka, Ulla Marjatta, tulosalueen johtaja, Röykkä

Valanta, José Ilmari, elinkeinojohtaja, Lahti

Valjakka, Katri Marjatta, lainsäädäntöneuvos, Espoo

Wallenius, Jaakko Kalevi, ylikomisario, Mäntsälä

Vantunen-Herala, Kirsi, toiminnanjohtaja, Koria

Varila, Pirkko Elina, arkkitehti, Helsinki

Vastamäki, Pirjo Annikki, kehitysjohtaja, Espoo

Westerholm, Leena Annikki, neuvotteleva virkamies, Espoo

Vettenranta, Leena Johanna, erityisasiantuntija, Kerava

Vierimaa, Kaija Maritta, yksikönjohtaja, Seinäjoki

Virkki, Kimmo Tuomas, johtaja, Espoo

Virto, Juha Tapani, pelastuspäällikkö, Turku

Wrang, Esa Juhani, toimialajohtaja, Raisio

Vuolle, Tanja Anele, vanhempi lakimies, Espoo

Väkeväinen, Antti Kyösti, vararehtori, Vantaa

Väliaho, Kari Olavi, johtaja, Hämeenlinna

Välimäki, Jari Juhani, asiantuntijalääkäri, Loimaa

Väätäinen, Erkki Juhani, turvallisuuspäällikkö, Espoo

Ylinen, Markku Juhani, rovasti, Seinäjoki

Öhberg, Jari Pentti Erik, laatupäällikkö, Helsinki

Suomen Leijonan ritarimerkki

Aalto-Matturi, Sari Anne, toiminnanjohtaja, Helsinki

Aaltonen, Jukka Martti Jalmari, pankkitarkastaja, Espoo

Aaltonen, Niko Kristian, palvelupäällikkö, Turku

Aaltonen, Paula Kristiina, toiminnanjohtaja, Espoo

Aarnio, Jari Juhani, lehtori, Tampere

Aho, Jyrki Olavi, poliisitarkastaja, Hyvinkää

Ahvonen, Anssi Topi Johannes, erikoistutkija, Laihia

Alatarvas, Risto Juhani, erityisasiantuntija, Helsinki

Andersin, Tuula Anneli, hallitussihteeri, Sipoo

Andersson, Marina Ines, translator, Vanda

Anttalainen, Tanja Marjaana, talousryhmän päällikkö, Tampere

Anttila, Tiina Tuulikki, palvelukeskuspäällikkö, Helsinki

Arkko, Vesa Kalevi, toimitusjohtaja, Jyväskylä

Autere, Päivi Elisa, henkilöstöjohtaja, Järvenpää

Backström, Ragnar Julius, diplomekonom, Kotka

Balk, Terhi Maarit Linnea, hankejohtaja, Espoo

Bergius, Arttu Johan Andreas, talousjohtaja, Espoo

Bjong, Sari Anitta, veronkantopäällikkö, Helsinki

Bjurs, Peter Lars, ekonomi- och finansdirektör, Malax

Björkman, Veli Matti, päällikkö, Äänekoski

Blomster, Dan Bernhard, ympäristö- ja turvallisuusjohtaja, Helsinki

Cheng, Bin, erikoistutkija, Espoo

Eklöf, Hannu Tapani, osaamiskeskuspäällikkö, Rauma

Ekman, Juha Santeri, tuotantotilajohtaja, Vantaa

Elomaa, Niina Charlotte, terminologi, Hyvinkää

Enberg, Mats Christian, ratkaisukeskuksen päällikkö, Raasepori

Erkkilä, Jukka Mikael, yksikön päällikkö, Espoo

Eronen-Jarva, Hanna Mari, erityisasiantuntija, Espoo

Etholén-Rönnberg, Merja Helena, palvelualueen johtaja, Helsinki

Falck, Anders Mikael, direktör, Helsingfors

Flemmich, Thomas Paul-Arne, stadssekreterare, Raseborg

Forslund, John Niklas Emanuel, timlärare, Jakobstad

Forssell, Hanna Susanna, yleisötyöpäällikkö, Helsinki

Fritze, Sointu, intendentti, Helsinki

Grön, Kari Harri Tapani, johtaja, Hämeenlinna

Grönqvist, Anna, translator, Helsingfors

Haapala, Kari Matti, rikosylikonstaapeli, Järvenpää

Haapanen, Satu Maria Kristiina, luokanopettaja, KM, Oulu

Hakulinen, Timo Antero, peruskoulun yläasteen rehtori, Orivesi

Hallikainen, Marja-Lea Hannele, ylitarkastaja, Rovaniemi

Halme, Kari Tapani, yksikön päällikkö, Kouvola

Hangasluoma, Jari Juhani, johtaja, Kouvola

Hanhela-Lappeteläinen, Leila Maarit, johtava asiantuntija, Rovaniemi

Harmo, Panu Pekka, tutkija, Helsinki

Harvala, Taisto Einari, asiakassuhdepäällikkö, Kokkola

Hatva, Timo, johtaja, Kotka

Hemmilä, Heikki Matias, asiantuntijalääkäri, Ylivieska

Hennala, Pekka Veikko Vihtori, tarjouslaskija, Lahti

Hirsilä, Matti Petteri, koulutuspäällikkö, Jyväskylä

Holm, Heli Anneli, viestintäpäällikkö, Espoo

Holma, Lauri Pauli Juhani, kouluttaja, Järvenpää

Holmström, Sauli Ilmari, eläinlääkäri, Taivalkoski

Holstila, Taina Maria, rikosylikomisario, -

Honkala, Taina Tellervo, johtaja, Helsinki

Honkavaara, Eija Maarit, tutkimuspäällikkö, Espoo

Hovi, Arto Kalevi, ylitarkastaja, Helsinki

Hultén, Thomas John Eric, verkställande direktör, Jakobstad

Huovinen, Jari Henrik, johtava asiantuntija, Helsinki

Hursti, Heikki Johannes, toiminnanjohtaja, Vantaa

Hyvärinen, Olli-Matti, johtaja, Keuruu

Hänninen, Antti Kaarlo Mikael, helikopterikoelentoinsinööri, Jämsä

Härmä, Pekka Juhani, erikoistutkija, Helsinki

Hätönen, Sami Juhani, ylikomisario, Pirkkala

Höglund, Björn Henrik, chef, Helsingfors

Ikävalko, Ossi Juhani, erikoisasiantuntija, Espoo

Isokorpi, Harri Kristian, matemaatikko, Helsinki

Isolahti, Maria Kristiina, aluejohtaja, Oulu

Isomaa, Eero Artturi, maanviljelijä, Nivala

Jantunen, Jouni Tapio, materiaalihallintopäällikkö, Helsinki

Jauhola, Tuula Marianne, kehittämispäällikkö, Vantaa

Johansson, Kaj Olof, johtava asiantuntija, Espoo

Jokela, Petteri, erityisasiantuntija, Espoo

Jouppila, Vesa Jaakko, kehittämisjohtaja, Orimattila

Juhola, Kalervo Aulis, paloesimies, Hyvinkää

Jukola, Timo Antero, vihertyöpäällikkö, Lohja

Juslén, Jenni Marja Piritta, poliisitarkastaja, Kerava

Jämsén, Kalle Antero, kulttuurijohtaja, Helsinki

Jänkälä, Päivi Susanna, johtava yritysasiantuntija, Rovaniemi

Kaakinen, Ilkka Tapani, johtava asiantuntija, Vantaa

Kainlauri, Karin Eva Johanna, jurist, Vasa

Kakko, Toni Kristian, muusikko, Keminmaa

Kallio, Maija-Riitta, amanuenssi, Lahti

Kangasniemi, Pentti Juhani, rikostarkastaja, -

Karhapää, Heimo, seurakuntaneuvos, Joensuu

Kari, Arto Jorma Rikhard, yksikön johtaja, Akaa

Karlsson, Rolf Henry, henkilöstöpäällikkö, Helsinki

Karusaari, Riitta Anneli, koulutuspäällikkö, Kittilä

Kattainen, Matti Juhani, ydinturvallisuusosaston johtaja, Tuusula

Kaukonen, Timo Antero, suunnittelupäällikkö, Espoo

Kaunisto, Jari Antero, johtaja, Espoo

Kauppinen, Esa-Pekka, työmarkkinalakimies, Helsinki

Kecskeméti, Liisa Mária, ohjelmapäällikkö, Helsinki

Kemppainen, Kati-Marke, kehittämispäällikkö, Kajaani

Keskinen, Jarmo Ilkka Juhani, rikostarkastaja, Vaasa

Kilkkilä, Sami Markus, liiketoimintajohtaja, Espoo

Kilpiäinen, Seppo Olavi, paikkatietoasiantuntija, Kuopio

Kinnunen, Paula Hannele, viestintäpäällikkö, Jyväskylä

Kiukas, Vertti Samuli, pääsihteeri, Helsinki

Kivipelto, Taavi Kyösti, maanmittausinsinööri, Alajärvi

Klemelä, Heli Marketta, talouspäällikkö, Salo

Knuutinen, Markku Antero, metsäasiantuntija, Mikkeli

Koivu, Satu Annikki, henkilöstön kehittämispäällikkö, Järvenpää

Koivula, Hannu Ilmari, erikoistutkija, Espoo

Koivunen, Marianne Ulla Irene, finanssisihteeri, Helsinki

Kojonsaari, Tapani Johannes, erityisasiantuntija, Helsinki

Kommeri, Ilkka Tapio, johtava tietojärjestelmäasiantuntija, Asikkala

Korhonen, Kari, johtava hallintopäällikkö, Joensuu

Korhonen, Kari Ville Antero, asiantuntija, Joensuu

Korhonen, Konsta Anssi Antero, rikostarkastaja, Oulu

Korpela, Riku Tapani, komisario, Hyvinkää

Kortesmaa, Pekka Tapani, tuoteturvallisuuspäällikkö, Porvoo

Koskimaa, Heikki Leevi, ylikomisario, Lahti

Koskimies-Sirén, Tuula Mariitta, rehtori, Kauniainen

Kotomäki, Markku Ensio, johtaja, Tampere

Kuitunen, Pekka Johannes, metsänhoidon asiantuntija, Kouvola

Kuosmanen, Jari Mikko, aluejohtaja, Muurame

Kupiainen, Elina, vastaava työterveyslääkäri, Espoo

Kurkilahti, Mika Juhani, erikoistutkija, Raisio

Kuusiluoma, Antti-Pekka, johtaja, Helsinki

Kähkönen, Liisa Helena, HR-partneri, Espoo

Kämi, Antti Taavi Tapio, johtaja, Vaasa

Kärki, Anne Irmeli Birgitta, yliopettaja, Pori

Kärkkäinen, Leo Mikko Johannes, erityisasiantuntija, Helsinki

Lahtinen, Juhani Ilmari, ylitarkastaja, Helsinki

Lahtonen, Maarit Kristiina, asiantuntija, Helsinki

Laine, Päivi Pia Maarit, palvelujohtaja, Pori

Lampola, Eero Armas, projektipäällikkö, Punkaharju

Lamppu, Veli-Matti, johtaja, Helsinki

Latvalahti, Matti Tapani, yksikönpäällikkö, Vantaa

Laukkanen, Esa Johannes, hallintojohtaja, Iisalmi

Lavi, Timo Petri, kehityspäällikkö, Rauma

Lavonen, Mika Arvo Petteri, päällikkö, Helsinki

Lehtelä, Kirsi-Marja, erikoissuunnittelija, Helsinki

Lehtinen, Miia Maria, rikosylikomisario, -

Leppimäki, Petri Markus, yritysturvallisuuspäällikkö, Rauma

Leppänen, Marjut Hilkka Tellervo, kehittämispäällikkö, Seinäjoki

Liede, Hannele Kristiina, johtava veroasiamies, Helsinki

Liitsola, Kirsi Johanna, erikoistutkija, Espoo

Lind, Tuija Olivia, yliarkkitehti, Helsinki

Lindén, Timo Tapani, kaupunginsihteeri, Helsinki

Lindqvist, Eero Juhani, vanhempi tarjoomapäällikkö, Tuusula

Lindström, Hans Peter Olof, marknadsföringsdirektör, Helsingfors

Lintilä, Janne Tapani, toiminnanohjauspäällikkö, Tampere

Liukkonen, Toni, yritysinfrajohtaja, Turenki

Loponen, Jari Petteri, maanviljelijä, Ylöjärvi

Lukander, Pertti Sakari, innovaatiojohtaja, Helsinki

Lukkala, Anna-Minna Eerika, erityisasiantuntija, Helsinki

Luukko, Teemu Tapani, erityisasiantuntija, Järvenpää

Löytönen, Eero Eino, kaupunkisuunnittelupäällikkö, Helsinki

Maanoja, Tuija Anneli, erityisasiantuntija, Vantaa

Makkonen, Jorma Tapani, ylikomisario, Espoo

Malmelin, Miliza Maria, erityisasiantuntija, Helsinki

Mattila, Hannu Antero, tietohallintopäällikkö, Pirkkala

Mattila, Hannu Ilmari, ryhmäpäällikkö, Vantaa

Mattila, Kari Markku Juhani, laboratoriopäällikkö, Tampere

Merikoski, Visa Pekka, toiminnanjohtaja, Tampere

Metsola, Erkki Juhani, johtaja, Valkeakoski

Mettovaara, Kari Juhani, toiminnanjohtaja, Oulu

Miettinen, Pasi Tapio, kiinteistöjohtaja, Palojoki

Mikkola, Päivi Armi Maria, palvelujohtaja, Turku

Mikkonen, Irma Anneli, yliopettaja, Kuopio

Millner, Susanne, kulttuuri- ja julkisuusdiplomatian neuvonantaja, Israel

Molander, Henri Joakim Mikael, kasvu- ja kansainvälistymiskoordinaattori, Helsinki

Mäenpää, Maritta Helena, apulaisrehtori, Inari

Mäenpää, Raimo Kullervo, tietohallintojohtaja, Espoo

Mäkelä, Ari Alvar, kehityspäällikkö, Tampere

Mäkeläinen, Pirjo Riitta Susanna, lakimies, Oulu

Mäki-Petäys, Jari Juhani, tuotantojohtaja, Rauma

Mäkitalo, Kari Asko Juhani, erikoistutkija, Rovaniemi

Määttänen, Jarkko Tapio, kaupunginjohtaja, Lieksa

Mölsä, Terhi Sinikka, toimitusjohtaja, Vantaa

Niemi, Harri Mikko Ensio, johtaja, Kouvola

Niemi, Kari Kristian, johtava asiantuntija, Turku

Nieminen, Jarkko Juhani, erityisasiantuntija, Helsinki

Niiniaho, Seppo Tuomo, lakiasiain ja sisäisen valvonnan johtaja, Helsinki

Nirhamo, Jarmo Tapani, ylitarkastaja, Helsinki

Närhi, Markku Tapio, kehittämispalveluiden päällikkö, Jyväskylä

Oksanen, Hannu Sakari, liiketoimintajohtaja, Helsinki

Ollus, Robert Bertel, direktör, Vasa

Paasikallio, Minna Katriina, tiimiesimies, Espoo

Pajunen, Jari Juhani, poliisitarkastaja, Helsinki

Pajunen, Markku Juhani, osaston johtaja, Tuusula

Palander, Ullamaija Katriina, ylitarkastaja, Hyvinkää

Palomäki, Timo Johannes, vanhempi asiantuntija, Harjavalta

Paloniemi, Juhani Matti, teknologiajohtaja, Kiviniemi

Palosaari, Markku Juhani, vanhustyön pastori, Oulu

Paloviita, Maritta Irmeli, neuvonantaja, Vantaa

Pasanen, Kari Pentti, rikosylikomisario, Vantaa

Peiponen, Pekka, kehittämispäällikkö, Kuusamo

Peltomaa, Jyrki Markus, kaupunginjohtaja, Huittinen

Peltonen, Carita Ingegerd, yrittäjä, Tanska

Peltonen, Tuula Irmeli, erityisluokanopettaja, Jämsä

Peltovuoma, Sami Mikael, erityisasiantuntija, Helsinki

Pengermä, Marja-Leena, toimitusjohtaja, kielenkääntäjä, tulkki, Espoo

Penttilä, Kalle-Erkki, johtaja, Vantaa

Periaho, Leena, luova johtaja, Helsinki

Perttula, Matti Ilkka, lehtori, Helsinki

Pesonen, Juha Matti, soolokontrabasson soittaja, Riihimäki

Piepponen, Anne Susanna, erityisasiantuntija, Espoo

Pietarinen, Päivi Kristiina, erityisasiantuntija, Helsinki

Pihl, Håkan Bertel, chefsgeolog, Pargas

Pihlajamäki, Tapio Matti, toimitusjohtaja, Eura

Piipponen, Kari Tapani, johtaja, Rauma

Piispanen, Ilkka Tapani, rikosylikomisario, Toholampi

Pirkka, Marita, lehtori, Ruokolahti

Pohjola, Ossi Mikael, toimitusjohtaja, Lohja

Puurunen, Pekka Juhani, tieinsinööri, Turku

Pykälä, Pertti Aatos, aktuaaripäällikkö, Espoo

Pykäläinen, Mika Juha Petteri, osastopäällikkö, Espoo

Pöllänen, Erkki Olavi, toimitusjohtaja, Pälkäne

Pöllänen, Ulla Katri Anneli, toimitusjohtaja, Vantaa

Pölönen, Anja Annikki, kehityspäällikkö, ETM, Ahveninen

Pöntinen, Kari Juhani, lehtori, Jyväskylä

Pöyry, Juha Tapio, erikoistutkija, Espoo

Raassina, Marita Annikki, ylitarkastaja, Kemijärvi

Raatikainen, Heli Johanna, päällikkö, Leppävirta

Rajala, Eeva Päivä Susanna, opetusneuvos, Hämeenlinna

Rautakallio, Jukka Kalevi, IT-palveluhallinnan johtaja, Vantaa

Rautonen, Markku Olavi, henkilöstöpäällikkö, Vaasa

Repo, Juha Petteri, rehtori, Heinola

Rikkinen, Jalo Pekka Olavi, teknologiayksikön johtaja, Nokia

Rinta-Jouppi, Meeri Marjatta, ympäristöterveydenhuollon johtaja, Alavieska

Riponiemi, Marko Alari, fosfaattiosaamiskeskuksen päällikkö, Kuopio

Rousu, Ari Eino Juhani, rehtori, Ilmajoki

Rousu, Sirkka Helinä, yliopettaja, Nurmijärvi

Ruoholinna, Timo Juhani, yksikönjohtaja, Espoo

Ruokoja, Esko Johannes, tuotantomestari, Kokkola

Ruskeeniemi, Timo Matias, erikoisasiantuntija, Kirkkonummi

Räisänen, Kaarlo Juhani, toimialajohtaja, Kuopio

Räty, Pekka Antero, pelastuspäällikkö, Ylivieska

Saarenketo, Pertti Tapani, kehityspäällikkö, Leppälahti

Saarinen, Risto Alpo Uolevi, toimitusjohtaja, Helsinki

Saarinen, Tommi Juhani, erityisasiantuntija, Mäntsälä

Saaristola, Harri Antero, rikostarkastaja, Espoo

Salkojärvi, Tarja Sinikka, työterveyshuollon erikoislääkäri, Janakkala

Salmenperä, Hanna Kaarina, erikoissuunnittelija, Helsinki

Salmi, Jussi Tapani, tuotespesialisti, Vaasa

Salminen, Oili Irmeli, erityisasiantuntija, Helsinki

Salonen, Timo Olavi, järjestelmäomistaja, Valkeakoski

Savioja, Marja Kaarina, toimitusjohtaja, Isojoki

Savo, Selena Marjut, neuvotteleva virkamies, Helsinki

Savolainen, Martti Antero, johtaja, Vantaa

von Schantz, Marjale Katariina, yliopettaja, Turku

Sepponen, Ulla Marjatta, erityisasiantuntija, Lahti

Seppänen, Taisto Sakari, työmarkkinapäällikkö, Helsinki

Siltari, Marja Tuulikki, arviointitoiminnan johtaja, Helsinki

Sinnemäki, Aino Heidi Kristiina, yliopisto-opettaja, Helsinki

Sirén, Tor Kimmo Juhani, rehtori, Porvoo

Snicker-Järvinen, Teija Hannele, tieinsinööri, apulaisjohtaja, Helsinki

Sommar, Camilla Birgitta, lentokapteeni, Espoo

Sormunen, Esa Antero, historian ja yhteiskuntaopin lehtori, Polvijärvi

Soro, Hannu Heikki Johannes, opinto-ohjauksen lehtori, Tampere

Strandberg, Anita Katarina, translator, Heinola

Ståhlberg, Maarit, kiinteistöpäällikkö, Helsinki

Suominen, Kari Johannes, johtaja, Turku

Taipale, Taina Tellervo, vanhempi asiantuntija, Ranska

Taipale-Vuorinen, Marjo Susanna, kehittämispäällikkö, toimitusjohtaja, Helsinki

Talikka, Petri Juhani, pelastuspäällikkö, Hämeenlinna

Tallberg, Tom Henrik, pelastusylitarkastaja, Oulu

Tammilaakso, Sanna-Mari, henkilöstöjohtaja, Naantali

Tammiranta, Leena Kirsti Marjatta, johtava veroasiamies, Merikarvia

Tiirola, Esa Tapani, erityisasiantuntija, Kempele

Toivonen, Tapio Paul, geologi, Kokkola

Tolonen, Hannele, tekninen johtaja, Kotka

Tolonen, Jyrki Olavi, aluejohtaja, Rovaniemi

Torvinen, Timo Olavi, johtaja, Helsinki

Tuomela, Tapio Juhani, tuntiopettaja, Helsinki

Tuomikoski, Mari Susanna, palvelupäällikkö, Oulu

Tuominen, Eeva-Liisa, ostopalvelupäällikkö, Vantaa

Turunen, Eija Marjatta, yliopettaja, Rovaniemi

Tynjälä, Seppo Tapani, sairaanhoitaja, Harjavalta

Uskali, Niina Maria, poliisiylitarkastaja, Vantaa

Utriainen, Jukka Pekka, lentokapteeni, Järvenpää

Wager, Karl Henrik Gunnar, ylitarkastaja, Porvoo

Vahlstedt, Jaana Johanna, erityisasiantuntija, Veikkola

Valkeavaara, Riikka Johanna, kääntäjä, Helsinki

Valkonen, Sauli Juhani, erikoistutkija, Pernaja

Wallenius, Pauli Fjalar, kehittämisasiantuntija, Tuusula

Vanhatalo, Hilkka Helena, hankejohtaja, Espoo

Wasström, Pernilla Helena, talousjohtaja, Espoo

Vesanen, Aarne Sakari, tehdaspalvelupäällikkö, Hämeenlinna

Westermark, Lars Erik Göran, ylitarkastaja, Sipoo

Wigell, Maria Elisabeth, specialsakkunnig, Esbo

Viiri, Marjariitta, kirjastotoimen ylitarkastaja, Jyväskylä

Viitamaa-Tervonen, Outi Tuulikki, projektipäällikkö, Hyvinkää

Viitanen, Ari Kalevi, apulaispalopäällikkö, Tampere

Vilkki, Juha Pekka, pelastusylitarkastaja, Tampere

Vimpari, Taina-Kaisa Aliina, tilapalvelupäällikkö, Tampere

Virta, Teppo Olavi, aluetoiminnan johtaja, Turku

Virtanen, Seija Anneli, toiminnanjohtaja, tutkija, Helsinki

Värtö, Piia Maria, ylitarkastaja, Helsinki

Yli-Hongisto, Vesa Ilmari, kiinteistöasiantuntija, Sastamala

Yrjänä, Ville Iisakki, liiketoiminnan kehitysjohtaja, Helsinki

Äijälä, Juha Pekka Ville, rakennuttajapäällikkö, Kirkkonummi

Öhrmark, Petri Rudolf, yksikönpäällikkö, Vantaa

Suomen Valkoisen Ruusun ansioristi

Aalto, Simo Lauri, sijoitusjohtaja, Ulvila

Aarnio, Kurt Arne, jurist, Helsingfors

Ahlnäs, Alf Ossian, lantmäteriingenjör, Vörå

Ahvo, Timo Petteri, sivistystoimenjohtaja, Lahti

Aitto-oja, Tuula Aini Kristiina, kulttuurituottaja, Oulainen

Ala-Lehtimäki, Liisa Tellervo, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Alaruikka, Jari Allan Antero, tuotantopäällikkö, Rovaniemi

Alaviiri, Kaisa Maarit, perusopetuksen aluepäällikkö, Espoo

Andersson-Jalkanen, Stina, laatupäällikkö, Espoo

Antinluoma, Sirkka Leena, lehtori, Helsinki

Arnkil, Anja Maria, sihteeri, Asikkala

Arola, Sami Tuomo, lehtori, Joensuu

Artela, Kaj Tom Viktor, brandchef, Esbo

Asikainen, Pasi Henrik, toimitusjohtaja, Vaasa

Backman, Annika Marja Ia, vanhempi tutkijainsinööri, Porvoo

Backman, Rolf Ingemar Mauri, johtaja, Nummenkylä

Backström, Kerstin Alice, socialdirektör, Korsholm

Bergström-Söderlund, Susanne, specialexpert, Vanda

Berndtson, Jouko Tapio, vanhempi tutkijainsinööri, Sipoo

Eklund, Erik Rabbe, ekonomidirektör, Korsholm

Elonheimo, Maija Iiris, toimittaja, Espoo

Ermala, Henri Sakari Johannes, toimitusjohtaja, Tampere

Eskola, Mika Severi, koulutuspäällikkö, Porvoo

Falck, Susanna Leena, tilintarkastusneuvos, Helsinki

Falk, Tuula Sinikka, sisustusarkkitehti, Ruotsi

Forsell, Taru Anneli, projektipäällikkö, Riihimäki

Forss, Klas Mårten Rafael, lantbruksföretagare, Kimito

Forsström, Tom Nils Roger, rektor, Karleby

Gerber, Mirjami Kerttu, diplomikielenkääntäjä, Sveitsi

Grönholm, Tarja Maria, kehittämispäällikkö, Turku

Haapalainen, Jussi-Veikko, vanhempi suunnittelija, Kerava

Haaranen, Rauni Päivi Helena, johtaja, Espoo

Hakala, Pasi Tapio, rehtori, Alavus

Hakkarainen, Anne Maritta, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Hammarberg, Pirjo Kirsi Marjatta, viestintäpäällikkö, Espoo

Hannus-Uotila, Thea Margareta, analyytikko, Turku

Hansén, Tom Sture Johannes, rektor, Kronoby

Harmonen, Ulla Mari Johanna, tiimipäällikkö, Helsinki

Hartikainen, Eero Antero, tuotannon päällikkö, Jyväskylä

Heikintalo, Seppo Mikael, tilapalvelu- ja liikelaitosjohtaja, Nakkila

Heikkilä, Pertti Anton Kristian, aluejohtaja, Rovaniemi

Heikkilä, Teijo Tapani, riskipäällikkö, Tampere

Heimonen, Harri Kalevi, laatujohtaja, Helsinki

Heinilä, Aila Tuulikki, sovellusasiantuntija, Helsinki

Heinonen, Tuomo Pekka Tapani, osastonjohtaja, Kerava

Helariutta, Sanna Hannele, ylitarkastaja, Helsinki

Helminen, Päivi Marjatta, tietoasiantuntija, Helsinki

Hiekkala, Juha Pekka, kehityspäällikkö, Espoo

Hiltunen, Pekka Marko Juhana, kehityspäällikkö, Espoo

Himanka, Kauko Olavi, palopäällikkö, Kalajoki

Hirvikoski, Tapio Sakari, markkinointipäällikkö, Helsinki

Hokkanen, Tatu Juha, tutkija, Helsinki

Holli, Janne, tietohallintojohtaja, Kauniainen

Holopainen, Jari-Pekka, turvallisuuspäällikkö, Kuopio

Honka, Anu-Liisa, tuotekehityksen tukitoimintojen päällikkö, Turku

Hosio, Arto Antero, kuoron oopperalaulaja, Vantaa

Hoskio, Hannu Juhani, tulliylitarkastaja, Helsinki

Huhta, Jarmo Juhani, tietoturvallisuuspäällikkö, Järvenpää

Huilla, Marja Helena, ylitarkastaja, Espoo

Huisman, Pirjo Tuija Sinikka, hallintopäällikkö, Jyväskylä

Hukkanen, Arja Kaarina, lehtori, Varkaus

Huomo, Keijo Juhani, suunnittelupäällikkö, Kirkkonummi

Huttula, Jani Petteri, liikenteenhallintavastaava, Oulu

Huttunen, Marjut Helena, laatupäällikkö, Helsinki

Huttunen, Minna Katriina, liikenteen ja maankäytön asiantuntija, Tampere

Huttunen, Risto Heikki, automaatio-osaston päällikkö, Luhtajoki

Huuho, Tomi Tapio, kauppias, Helsinki

Huuhtanen, Risto-Pekka, apulaisjohtaja, Lohja

Hynynen, Valma Tuulikki, lakimies, Lapinlahti

Hyyryläinen, Anja Tuulikki, kanttori, Yli-Ii

Häkkinen, Eevaleena Annukka, ylitarkastaja, Helsinki

Hämäläinen-Ylikahri, Maikki, vanhustyön johtaja, Lempäälä

Iivanainen, Juha Matti Tapio, hankekehityspäällikkö, Espoo

Ikonen, Tarja Hannele, asiantuntijajohtaja, Helsinki

Ikonen, Tuula Anneli, lehtori, Vantaa

Ilmarinen, Olli Tapio, kehitysasiantuntija, Helsinki

Ilomäki, Maarit Katariina, tietoasiantuntija, Espoo

Immonen, Hannu Kalevi, palvelualuejohtaja, Turku

Immonen, Jyrki Tapio, ylitarkastaja, Raisio

Isaksson, Saga Beatrice, rektor, Pargas

Jalava, Vesa Markku Tapani, viestintäpäällikkö, Nurmijärvi

Jantunen, Markku Olavi, kiinteistölakimies, Helsinki

Javanainen, Jyrki Samuli, lakiasiainpäällikkö, Helsinki

Johansen, Sebastian Anders, asiantuntija, Vantaa

Juntunen, Erkki Tapani, erityisasiantuntija, Helsinki

Jämsén, Arja Helinä, yksikön johtaja, Heinävesi

Jänkälä, Kalle Eerik, suunnittelupäällikkö, Helsinki

Jäntti, Elina Sinikka, tutkintosihteeri, Helsinki

Järvinen, Aki Olavi, geodeetti, Hämeenlinna

Järvinen, Kari Juhani, vanhempi johtava tutkija, Tampere

Kaakinen, Katja Susanna, suunnittelupäällikkö, Espoo

Kallio-Nyberg, Irma Elina, tutkija, Vaasa

Kalliosaari, Ulla Maija, asianvalvoja, Helsinki

Kananen, Marja-Liisa, lehtori, Jyväskylä

Kangasmäki, Matti Veli, varatoimitusjohtaja, tuotantojohtaja, Hollola

Kangasniemi, Jouko Markus, ekonomisti, Ikaalinen

Kankaanranta, Susanna Tuulikki, lehtori, Lappeenranta

Kankaanranta, Terhi Tuulia, erikoistutkija, Tampere

Kannisto, Jari Antero, kehityspäällikkö, Vantaa

Kantola, Ilkka Sakari, komisario, Vantaa

Kareinen, Timo Tapio, yliaktuaari, Porvoo

Karhu, Suvi Ilona Kristiina, lakimies, Helsinki

Karjalainen, Ville Juhani, informaatikko, Espoo

Karlsson, Runar Stanley, lagtingsledamot, Saltvik

Karva, Ulla Marjatta, suunnittelupäällikkö, Nokia

Kaski-Nurmi, Arja, sisäisen tarkastuksen päällikkö, Espoo

Kaspar, Daniel Petri, ylitarkastaja, Helsinki

Kasvi, Tiina Johanna, kulttuuripäällikkö, Espoo

Katainen, Jari Pekka, pankinjohtaja, Kouvola

Kauhanen, Matti Veli Tapani, teknologiajohtaja, Espoo

Kauppi, Tarja Terttu, erityisasiantuntija, Helsinki

Kemppainen, Riitta Sisko Hannele, tutkija, Forssa

Kesti, Heli Johanna, tiedottaja, Porvoo

Kilpeläinen, Jukka Petteri, kehitysjohtaja, Pieksämäki

Kilpeläinen, Kari Olavi, palveluesimies, Tampere

Kilpeläinen, Sisko Liisa Anneli, suunnittelija, Espoo

Kivi, Pekka Kalevi, johtava asiantuntija, Nurmijärvi

Kiviniemi, Heikki Antero, sivistysjohtaja, Kankaanpää

Klang, Jaakko Tapio, insinööri, Kaarina

Kohonen, Jukka Tapani, kasvu- ja kansainvälistymiskoordinaattori, Tampere

Koivuniemi, Maarit Hannele, lupapäällikkö, Tornio

Kolehmainen, Jari-Pekka, johtaja, Heinola

Kolu, Kirsi Hannele, perusopetuksen aluepäällikkö, Espoo

Kontula, Merja Riitta, etuuskäsittelypäällikkö, Kotka

Korhonen, Hannu Tapani, projektijohtaja, Jyväskylä

Kortesalmi, Mia Marilla, lehtori, Vantaa

Korva, Jorma Antero, kaupunginarkkitehti, Rovaniemi

Koskelo, Annamari, erityisasiantuntija, Vantaa

Koskenmäki-Karaharju, Teija, rikoskomisario, Helsinki

Koski, Sari Johanna, tietoasiantuntija, Helsinki

Koskinen, Riitta Inkeri, hammaslääketieteen lisensiaatti, Tampere

Kotro, Jorma Juhani, johtava asiantuntija, Espoo

Kovalainen, Markku Reino Tapio, johtava veroasiantuntija, Kempele

Kuisma, Pekka Juhani, lehtori, Rauma

Kuittinen, Juha Pekka, riistapäällikkö, Kontiolahti

Kuivala, Kari Johannes, vanhempi asiantuntija, insinööri, Ikaalinen

Kukkola, Timo Heikki, rakennustekniikan pääinsinööri, Rauma

Kukkonen, Riitta Sisko, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Kultalahti, Kai Jaakko, liiketoimintapäällikkö, Porvoo

Kummala-Mustonen, Merja Anneli, kirjastotoimen ylitarkastaja, Oulu

Kunelius, Pasi Tapani, toimialajohtaja, Jyväskylä

Kuoppala, Timo Tapani, kansainvälisten asioiden päällikkö, Helsinki

Kuosmanen, Asta Helena, johtava asiantuntija, Järvenpää

Kuusiluoma, Vuokko Hannele, perusturvajohtaja, Parkano

Kuutti, Liisa Tuulikki, lehtori, Rovaniemi

Kåla, Marika Camilla, lehtori, Helsinki

Kämäräinen, Pekka Veikko Antero, lehtori, Rovaniemi

Laaninen, Seppo Johannes, rehtori, Nurmes

Lahtinen, Arja Ireene, tulliylitarkastaja, Helsinki

Lahtinen, Johanna Kristiina, johtaja, Helsinki

Laine, Antti Henrik, tutkija, Salo

Laine, Arto, agronomi, MMM, Hämeenlinna

Lainema, Jani Olavi, johtava tutkija, Tampere

Laitila, Mika Hannu, investointipäällikkö, Hämeenlinna

Lakso, Timo Jaakko, maakuntasuunnittelija, Lapua

Lampinen, Ossi Ensio, projektipäällikkö, Tampere

Lampola, Petri Juhani, vanhempi tuotekehitysinsinööri, Helsinki

Lantto, Esa Erkki Tapio, toimintojen kehityspäällikkö, Oulu

Lassila, Juha-Pekka, palomestari, Vantaa

Laurell-Henrichson, Gitte Johanna, Arenachef, Borgå

Lautiola, Hannele Eivor, monikulttuurisuusasiain päällikkö, Helsinki

Lehikoinen, Juha Kullervo, pelastusylitarkastaja, Helsinki

Lehikoinen, Leena-Liisa Irmeli, viestintäpäällikkö, Hyvinkää

Lehtinen, Timo Juhani, tuottaja, Helsinki

Lehtonen, Harri Juhani, lakimies, Helsinki

Lehtonen, Olli-Pekka, peruskoulun rehtori, Paimio

Leino, Pirjo Pettina, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Kiina

Leinonen, Tiina Marita, apulaisjohtaja, Tampere

Lemmetty, Matti Kyösti, varatuomari, Rovaniemi

Lepistö, Salla Tuovi Sinikka, ylitarkastaja, Lahti

Lepola, Tomi Henrik, turvallisuus- ja laatupäällikkö, Helsinki

Liehu, Tuula Marjatta, sosiaali- ja terveysjohtaja, Kuhmoinen

Lietzen, Kari Tapani, yliperämies, Hanko

Liinoja, Seija Elise, laskentapäällikkö, Turku

Liira, Lauri Markku Tapani, rahoituspäällikkö, Lappeenranta

Lindberg, Leif Lennart, henkilöstöjohtaja, Kokkola

Lindell, Tuomo Olavi, konepäällikkö, Mikkeli

Lindholm, Robert Armas, johtava asiantuntija, Vantaa

Lindström, Pirkko Liisa, kunnanjohtaja, Jämsä

Linna-Koski, Päivi Marjatta, erikoistoimittaja, Vantaa

Liukko, Anna-Maria, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Lohilahti, Satu-Maarit, taloussuunnittelija, Naantali

Loiske, Kimmo Olavi, aluelennonjohdon päällikkö, Naantali

Louhelainen, Jarmo Olavi, lisensoinnin asiakaspäällikkö, Kerava

Luojus, Katja Susanna, koulutuspäällikkö, Ylöjärvi

Luoma, Matti Yrjö Iisakki, ylikomisario, Tampere

Luomi, Seppo Tapani, tutkimus- ja kehityspäällikkö, Järvenpää

Luotio, Riitta Hannele, hallintojohtaja, Raisio

Lusa, Sirpa Elina, vanhempi tutkija, Tampere

Luukas, Veijo Paavo Juhani, tiimipäällikkö, Lappeenranta

Luukko, Sari Johanna, sosiaalihuollon ylitarkastaja, Vantaa

Löppönen, Piia Anita, henkilöstöasiantuntija, Jyväskylä

Löytty, Heini Kaarina, rakennusarkkitehti, Lappeenranta

Malmivaara, Arja Tuulikki, hallintopäällikkö, Espoo

Mankinen, Jorma Antero, liikennejohtaja, Hamina

Mankkinen, Leena Kristiina, toiminnanjohtaja, Ylöjärvi

Manninen, Arto Juhani, tilintarkastusneuvos, Kerava

von Martens, Staffan Leo Friedrich, tuottaja, Helsinki

Martikainen, Soili Helena, lehtori, Kerava

Mattila, Jukka Pekka, johtaja, Laukaa

Mattila, Marketta Maria, toimittaja, tuottaja, vapaa kirjoittaja, Sipoo

Mentula, Marika Susanna, asiakkuusjohtaja, Helsinki

Meriläinen, Ari Pauli, tuottaja, Tampere

Meritähti, Maarit, johtaja, Lohja

Michelsson, Turkka Juhani, arkkitehti, Turku

Mikkola, Petri Antero, tuotantopäällikkö, Kerimäki

Mikkola, Tuija Heli Maarit, talous- ja hallintopäällikkö, Valkeakoski

Mukka-Koivumäki, Mari Pauliina, päärakennearvostelija, Isojoki

Mustonen, Virpi Johanna, henkilöstön kehittämispäällikkö, Vantaa

Myller, Henna Susanna, koulutuspäällikkö, Joensuu

Myllyniemi, Hanna Kaisa Susanna, hammaslääkäri, Isokyrö

Mäkilä, Hanna-Leena, johtaja, Mietoinen

Mäkinen, Mikko Matti, apulaisjohtaja, Västerskog

Mäkivaara, Juha Seppo, operatiivisten toimintojen päällikkö, Jämsä

Männikkö, Merja Jaana Hannele, kuntayhtymäjohtaja, Parkano

Neittaanmäki, Riitta, lehtori, Jyväskylä

Nevalainen, Seppo Juhani, tutkija, Joensuu

Niemelä, Veli-Matti, johtaja, Imatra

Niemi, Marja Tuulikki, viestinnän asiantuntija, Helsinki

Niemi, Mikko Maurits, asiantuntija, Rauma

Niemi, Outi Tuula Hannele, palveluesimies, Raisio

Nieminen, Kari Olavi, johtaja, Tampere

Nikonen, Jari Pekka, rikoskomisario, Helsinki

Nikula, Paavo Olavi, johtava asiantuntija, Helsinki

Niskanen, Harry Tapio, lehtori, Pori

Norvasuo-Heilä, Marja-Kaisu, johtava psykologi, Raisio

Nurmi, Maarit Hannele, palveluesimies, Kaarina

Nurmi, Pirkko Anneli, hallintopäällikkö, Helsinki

Nurminen, Juha Valdemar, suurvahinkoasiantuntija, Kirkkonummi

Nygren, Patrick Alexander, senior internrevisor, Helsingfors

Nyholm, Lars-Johan, processplaneringschef, Borgå

Oijala, Teppo Juhani, metsänhoitopäällikkö, Jyväskylä

Oikarinen, Jouko Olavi, laadunvalvonnan osastopäällikkö, Oulu

Ojala, Leena Susanna, henkilöstöpäällikkö, Nurmijärvi

Ojamies, Liisa Johanna, toimitusjohtaja, Helsinki

Oksa, Eero Juhani, johtaja, Vihti

Oksa, Juha Aaro Heikki, vanhempi tutkija, Oulu

Oksanen, Timo Ensio, tuloksellisuustarkastusneuvos, Porvoo

Olander, Elina Johanna, terveyskeskushammaslääkäri, Hämeenlinna

Olmiala, Mirjami Kaarina, kehittämispäällikkö, Jyväskylä

Oraviita, Pekka Sakari, asiantuntija, Porvoo

Paajanen, Martti Kalervo, johtaja, Espoo

Pajula, Esa Pekka, toimitusjohtaja, Perho

Palviainen, Pia Kristiina, ryhmäpäällikkö, Helsinki

Panula-Ontto-Suuronen, Anni, ympäristönsuojelun asiantuntija, Mikkeli

Parkatti, Anna-Mari Elina, pääanalyytikko, Vantaa

Partamies, Sanna Kaisa, kehittämispäällikkö, Lohja

Partio, Tuija Tuulikki, kehittämispäällikkö, Espoo

Pasanen, Esa Pekka, erityisasiantuntija, Rauma

Passoja, Sirpa Aulikki, erikoissuunnittelija, Helsinki

Pastina, Barbara, projektipäällikkö, Espoo

Patronen, Jorma Sakari, NDT-asiantuntija, Jämsä

Pentinmikko, Anitta Marjatta, aluearkkitehti, Helsinki

Penttilä, Timo Tapio, tutkija, Sipoo

Perilä, Anne Hannele, tulliylitarkastaja, Helsinki

Perkkiö, Marjo Kristiina, musiikin lehtori, Ylivieska

Pihlava, Juha-Matti, tutkija, Rusko

Piilola, Merja Sinikka, lakimies, Helsinki

Piipponen, Pirjo Helena, asiantuntijajohtaja, Vantaa

Pitkäkangas, Sirpa Diana, liiketoimintapäällikkö, Espoo

Pitkänen, Minna Kristiina, rikoskemisti, Mäntsälä

Pitkänen, Seppo Vilho Sakari, lehtori, Kuopio

Pitkänen, Timo Olavi, energiapäällikkö, Eurajoki

Poikela, Hannu Matti, lukion lehtori, Liminka

Poikela, Paula Kristiina, lehtori, Rovaniemi

Porokka, Jouni Tapio, toimitusjohtaja, Joensuu

Poukka, Outi Helena, kehityspäällikkö, Espoo

Poussa, Marja-Tuulikki, palveluesimies, Sastamala

Pulkkinen, Erkki Antero, voimalaitostekniikan pääinsinööri, Rauma

Pulli, Jukka Tapio, tutkija, Lappeenranta

Punkari, Olli-Pekka, rikoskomisario, Seinäjoki

Punto-Niskanen, Terhi Kristiina, ylitarkastaja, Helsinki

Purkunen, Jarmo Tapio, ylitarkastaja, Helsinki

Pursiainen, Tomi Jarkko, riskienhallintapäällikkö, Porvoo

Pyykkö, Jukka-Pekka, asiakkuusjohtaja, Lahti

Päiväpuro, Matti Juhani, aluerehtori, Lieksa

Pääkkönen, Nina Susanna, ylitarkastaja, Helsinki

Pörsti, Joonas, toimituspäällikkö, Espoo

Rainio, Markku Kalevi, pankinjohtaja, Marttila

Rajala, Juha Pekka Jalmari, palopäällikkö, Helsinki

Ranta, Tiina Elina, turvallisuusjohtaja, -

Rantanen, Juha Kalervo, johtava asiantuntija, Vantaa

Rantanen, Raija Anneli, toimitusjohtaja, Nurmes

Rasila, Jorma Heikki Tapani, palopäällikkö, Pyhäjärvi

Rasimus, Risto Antero, kokonaisarkkitehti, Helsinki

Rauma, Kaisa Maria Ellen, hiippakuntasihteeri, Turku

Rehn, Patricia Päivi Marjatta, koncernjurist, Raseborg

Reinikainen, Harri Tapani Otto, rehtori, Vantaa

Reinikainen, Jari Petri, aluejohtaja, Tampere

Reivala, Markus Tapani, tuotekehitysjohtaja, Orivesi

Reunanen, Jussi Petteri, teknologia-asiantuntija, Thaimaa

Rikanniemi, Maija Helena, työsuojelupäällikkö, Espoo

Rintanen, Jyrki Kalevi, konserninjohtaja, Turku

Ripatti, Veikko Tapani, tuottaja, Lahti

Rohola, Arto Heikki, myyntipäällikkö, Pälkäne

Ronkainen, Reima Kalervo, kartastopäällikkö, Orimattila

Rossi, Päivi Annamari, ylitarkastaja, Laukaa

Rossinen, Marko Ilmari, kunta-asiamies, Seinäjoki

Rusi, Meeri Aulikki, koulutus- ja tutkimuspäällikkö, Lieto

Ruuskanen, Pasi Antero, markkinointijohtaja, Oulu

Räihä, Eija Tuulikki, toimitusjohtaja, Rovaniemi

Räyhäntausta, Heikki, yksikönpäällikkö, Espoo

Rönnberg, Risto Henrik, perusopetuksen rehtori, Jyväskylä

Saarikoski, Jorma Yrjö Johannes, toimitusjohtaja, ekonomi, Teuva

Sainio, Tapio, materiaalipäällikkö, Tampere

Sairanen, Lea Tuulikki, asiakkuuspäällikkö, Savonlinna

Salminen, Minna Johanna, palveluesimies, Virrat

Salonen, Pertti Kalevi, hankintapäällikkö, Tolkkinen

Sanasvuori, Elisa Hannele, tieinsinööri, suunnittelupäällikkö, Porvoo

Santala, Merja Leena, lakimies, Helsinki

Santalahti, Tarja Hannele, vastaava psykoterapeutti, Lohja

Sarani, Sari Maarit, rikosylikomisario, -

Saunamäki, Eila Kaisa, vanhempi viestintäasiantuntija, Hämeenlinna

Seitajärvi, Erkki Juhani, sivistysjohtaja, Haapavesi

Seittenranta, Arja Kyllikki, yliaktuaari, Helsinki

Selkee, Leena Karoliina, toimitusjohtaja, Ruovesi

Seppälä, Jukka Tapani, kiinteistöpäällikkö, Helsinki

Serenius, Mirja Kyllikki, projektipäällikkö, Vihti

Setälä, Hanna Kaarina, tieinsinööri, Lempäälä

Seurujärvi, Pirjo Hannele, puistonjohtaja, Utsjoki

Siljamo, Pilvi Pauliina, tutkija, Helsinki

Simons, Leif Robert, verkställande direktör, Närpes

Sirviö, Arto Jaakko Mikael, resurssisuunnittelija, Jyväskylä

Sjöblom, Carl Yngve Bertel, ekonomichef, Pargas

Sjögren, Matti Mikael, vastuuriskien asiantuntija, Helsinki

Skinnar, Leif Sture, tullöverinspektör, Malax

Skyttä, Rut Marit Katarina, kehittämispäällikkö, Vantaa

Sneck, Matti, tietohallintopäällikkö, Espoo

Soikkeli, Eeva Marjatta, lehtori, Järvenpää

Sonntag Blomqvist, Malin, förvaltnings- och informationssamordnare, Mariehamn

Stenmark, Klaus Magnus Mikael, hankepäällikkö, Espoo

Strandberg, Henrik Jakob, jordbrukare, Nykarleby

Suominen, Tuulia Alma Aliina, luottamushenkilö, Masku

Sälejoki-Hiekkanen, Pirjo Leena, ylitarkastaja, Helsinki

Särkkä, Hannu, sisältöpäällikkö, Vantaa

Söderholm, Anneli Onerva, palvelukeskuksen johtaja, Helsinki

Taipale, Paavo Ilmari, yhdyskuntatekniikan päällikkö, Nukari

Tallbacka, Esa Aaron, suunnittelun asiantuntija, pääarkkitehti, Espoo

Tammisto, Juha Matti, johtava asiantuntija, Järvenpää

Taskinen, Juha Tapani, dokumentaristi, Savonlinna

Teitti, Erkki Tapani, apulaisjohtaja, Seinäjoki

Tella, Matti Valtteri, johtaja, Espoo

Tenhunen, Kaj Timo Vilhelm, utbildningschef, Lovisa

Tiainen, Mirja Anneli, kehittämispäällikkö, Janakkala

Tiisanoja, Mirja Anneli, yliaktuaari, Helsinki

Tikka, Pirjo Marita, vastaava suunnittelija, Helsinki

Tikkanen, Mervi Irene, hallintoylihoitaja, Simo

Tikkanen, Ritva Tuulikki, yliaktuaari, Helsinki

Tillander, Kati Kristiina, riskienhallintapäällikkö, Espoo

Toivakainen, Matti, johtaja, Nuutajärvi

Toivanen, Seija Riitta, toimitusjohtaja, Joroinen

Toivanen, Ville Juhani, kehityspäällikkö, Espoo

Toivonen, Asko Adolf, konepäällikkö, Jämsä

Toivonen, Esa Kallepekka, agrologi, Nurmijärvi

Toivonen, Teemu-Taavetti, pelastuspäällikkö, Tampere

Tolvanen, Markku Pekka, rehtori, Vihti

Tommiska-Jarva, Irene Maria, päällikkö, Helsinki

Tompuri, Juha Kalevi, rikoskomisario, Espoo

Torkkola, Taimi Sinikka, yliopistotutkija, Tampere

Tulensalo, Tuuli Hannele, terveyskeskushammaslääkäri, Lohja

Tulonen, Arja Hannele, koulutus- ja tutkimuspäällikkö, Raisio

Tuuri, Vesa Tapio, huolintapäällikkö, Helsinki

Uimonen, Jarmo Kalevi, luonnonhoidon asiantuntija, Pori

Uusi-Uola, Pirjo Tellervo, ylitarkastaja, Kaarina

Vaarala, Vesa Esko, asiantuntija, Helsinki

Wacklin, Sirkku Inkeri, toimipisteen päällikkö, Kokkola

Vainikka, Päivi Helena Inkeri, kehityspäällikkö, Helsinki

Vainionpää, Pauli Juhani, henkilöstöpäällikkö, Helsinki

Vainionpää, Riitta Anneli, tuotantopäällikkö, Vantaa

Vaittinen, Ritva Hannele, johtava asiantuntija, Mikkeli

Valvisto, Tarja Maarit, ylitarkastaja, Kirkkonummi

Vannesluoma, Juha Erik, kuljetusyrittäjä, Vantaa

Vasara, Eilamarjatta, kirjastonjohtaja, Sastamala

Weckström, Marja Leena, ylitarkastaja, Helsinki

Vento, Reija Anneli, yliaktuaari, Helsinki

Viertiö, Sari, arkkitehti, Helsinki

Vihervuori, Marko Antero, ryhmäpäällikkö, Helsinki

Vihervuori, Pasi Yrjänä, johtaja, Hyvinkää

Vihinen, Jorma Pentti, koulutusasiantuntija, Espoo

Viitamäki, Maritta Katariina, näyttelijä, Tampere

Wiklund, Outi Anita, laatupäällikkö, Porvoo

Vikman, Ruth Lis-Marie, chef för vårdarbetet, Jakobstad

Wikström, Ulla-Brita, rektor, Nykarleby

Viljanen, Jussi Sakari, työfysioterapeutti, yrittäjä, Orivesi

Vilkuna, Johanna Marketta, liikenneasiantuntija, Helsinki

Vilonen, Harri Antero, tuotantopäällikkö, Helsinki

Virkkunen, Heikki Matti, projektijohtaja, Vantaa

Virtanen, Simo Sakari, tekniikan lisensiaatti, Pirkkala

Väisänen, Lassi Tapani, toiminnanjohtaja, Kerava

Välisalo, Mikko Arto, ylitarkastaja, Espoo

Välttilä, Sari Helena, proviisori, Nummela

Vänskä, Veikko Urho Antero, hankepäällikkö, Vesilahti

Värtelä, Eila-Maija, tuotantopäällikkö, Espoo

Väyrynen, Mikko Ilmari, ICT-päällikkö, Tuusula

Wörlin, Esa Jouni Olavi, tuotantopäällikkö, Vantaa

Ylitalo, Jukka Antero, vanhempi osastopäällikkö, Tampere

Äyväri, Anne Marjatta, kehittämispäällikkö, Helsinki

Örn, Karola Gunilla, kvalitetschef, Korsholm

Suomen Leijonan ansioristi

Aalto, Petri Antero, maanmittausteknikko, Turku

Aalto, Risto Olavi, kaavoituspäällikkö, Savonlinna

Aarnio-Jääskeläinen, Liisa, hallintosihteeri, Helsinki

Ahlstedt, Jari Pekka, käytönsuunnittelupäällikkö, Espoo

Ahola, Tapio Juhani, rikoskomisario, Helsinki

Ahonen, Arto Aulis Kalevi, verkkopäällikkö, Naantali

Ahonen, Marja Kristiina, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Ahtiainen, Riitta Marjatta, tilastohaastattelija, Kuopio

Aikio, Veikko Sakari Ensio, ylityönjohtaja, Hämeenlinna

Airaksinen, Kari Ukko, henkilöstöpäällikkö, Helsinki

Alalahti, Maarit Marianne, johtava hoitaja, Tervola

Alanko, Timo Kalervo, verotarkastaja, Heinola

Alatalo, Juuso Hannu Anders, hallinnon asiantuntija, Mynämäki

Alitalo, Marjo Kristiina, erityisasiantuntija, Loimaa

Allardt, Monica Elisabet, informationsspecialist, Helsingfors

Andersson, Eili Hannele, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Kreikka

Antila, Jaana Hannele, palveluryhmäpäällikkö, Järvenpää

Anttila, Harri Olavi, ympäristötarkastaja, Espoo

Anttila, Jukka Tero, katuvalvontapäällikkö, Vantaa

Anttila, Katri Tuulia, maatalousyrittäjä, Kurikka

Anttila, Kimmo, erityisasiantuntija, Helsinki

Anttila, Marja Kristiina, maaseutukoordinaattori, Kaarina

Anttinen, Anna Kaarina, kehittämispäällikkö, Tampere

Arjanne, Taina Hannele, tulliylitarkastaja, Helsinki

Aro, Pasi Tapani, kauppias, Joensuu

Asikainen, Jari-Jukka Sakari, kehityspäällikkö, Imatra

Asp, Anna Kristiina, tarkastaja, Espoo

Asunta, Kim Markus, osastonhoitaja, Lieto

Aulasuo, Kimmo Juhani, myyntipäällikkö, Lappeenranta

Autio, Asko Kullervo, tarkastaja, Alajärvi

Backman, Peter Alexis, veroasiantuntija, Hanko

Bang, Arja Eila, tarkastaja, Turku

Baumgartner, Hans, tietopalvelusuunnittelija, Espoo

Benaissa, Suzan, ylitarkastaja, Helsinki

Bengs-Lattunen, Carola, försäljningsassistent, Malax

Bister, Seppo Kalevi, rahoitusjohtaja, Lahti

Björk, Peter Lars Wilhelm, toimitusjohtaja, Pietarsaari

Björkgård, Karin Helena, miljövårdssekreterare, Kronoby

Björkholm, Bernt Anders, verkställande direktör, Malax

Brandt, Eeva-Liisa, riskienhallintapäällikkö, Helsinki

Brummer, Lars-Johan Wilhelm, guide, Helsingfors

Buss, Lisen Marianne, överskötare, Vasa

Dahlberg, Mika Peter, insinööri, Vantaa

Ekman, Simo Kristian, lääkintäesimies, Vantaa

Erkkilä, Titta Karoliina, historian ja yhteiskuntaopin lehtori, FM, Hamina

Ervasti, Jari Pekka, resurssisuunnittelija, Oulu

Eskelinen, Pirkko Kaarina, lomatoimenjohtaja, Iisalmi

Eskonen, Anja Kristiina, osastopäällikkö, Jyväskylä

Flemming, Lise-Lotte Birgitta, planerare, Korsholm

von Frenckell, Asta Dagmar Maria, kätilö, agrologi, Nakkila

Frestadius, Kirsi Anneli, HR-koordinaattori, Espoo

Fri, Pauliina Maria, ylitarkastaja, Lappeenranta

Friman, Kirsi Maria, controller, Espoo

Grankvist, Ulf Krister Andreas, kriminalöverkonstapel, Korsholm

Granskog, Bodil Cristine Marjatta, projektipäällikkö, Helsinki

Gröhn, Simo Kaarlo Elias, tuotantopäällikkö, Vantaa

Gröndahl, Janne Kristian, rakennusmestari, Paimio

Grönqvist, Annette, ryhmäpäällikkö, Helsinki

Haarala, Seija Maritta, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Norja

Haarala, Tomi Kalervo, aluepäällikkö, Raisio

Haavisto, Lea Hannele, maatalousyrittäjä, Kannus

Haffer, Pirkko Liisa, vanhempi kehityspäällikkö, Helsinki

Hahtonen, Kaj Erik, luotsi, Oulu

Haka, Mari-Liisa, yritysneuvoja, Lestijärvi

Hakala, Annikki Elina, hallinnollinen avustaja, Helsinki

Hakala, Lasse Tapio, rikoskomisario, Kouvola

Hakala, Pasi Vilhelm, palomestari, Toholampi

Hakola, Maire Elise, palvelujohtaja, Ilmajoki

Hakonen, Soile Marita, kirjastopäällikkö, Kerava

Hallman, Johanna Helena, biologi, Jyväskylä

Hamberg, Karl Gunnar, överinspektör, Malax

Hanhikoski, Ann Åsa Elisabet, klasslärare, Evijärvi

Hansén-Haug, Terttu Hannele, vastaava sosiaalityöntekijä, Ylikiiminki

Harjula, Heikki Olavi, prosessi-insinööri, Hämeenlinna

Hartikainen, Seija Marjatta, asiakkuudenhallintapäällikkö, Kauniainen

Hartikainen, Tommi Juhani, vastaava notaari, Helsinki

Hauta-aho, Kalevi Artturi, aluejohtaja, Alavus

Hautala, Merka Tapani, ryhmäpäällikkö, Helsinki

Heikinheimo, Arja Hannele, suunnittelukoordinaattori, Lahti

Heikkinen, Jorma Sakari, kunnossapitopalvelupäällikkö, Keminmaa

Heikkinen, Markku Tapio, luonnonsuojeluasiantuntija, Mikkeli

Heikkinen, Veli Pekka Sakari, ylityönjohtaja, Helsinki

Heimonen, Tuija Elisa, sosiaalityöntekijä, Siilinjärvi

Heininen, Saara Elina, henkilöstöpäällikkö, Kirkkonummi

Heino, Jutta Elise, HR-koordinaattori, Sipoo

Heldán-Zambetakis, Sirpa, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Yhdysvallat

Helenius, Pekka, lentosimulaattorihuollon esimies, Vantaa

Helminen, Anna Karoliina, kaupunginhallituksen puheenjohtaja, Imatra

Helttunen, Tiina, asiakkuusjohtaja, Helsinki

Henriksson, Bengt Ove, tullöverinspektör, Sundom

Hernesniemi, Veijo Tapani, maitotilayrittäjä, Kannus

Hiekkataipale, Veli-Matti, apulaispäällikkö, Oulu

Hietala, Mikko Petteri, tarkastaja, Kerava

Hiltunen, Aarne Ari, tarkastaja, Helsinki

Hiltunen, Tiina Kaarina, finanssiasiantuntija, Helsinki

Himanen, Vesa Kalevi, kiinteistönhoitaja, Mikkeli

Hirttiö, Ritva Anitta, lainkäyttönotaari, Rovaniemi

Hirvonen, Juha Tapani, rikosylikonstaapeli, Vantaa

Hirvonen, Pirjo Pirkko, tuotepäällikkö, Helsinki

Holm, Henrik Carl Magnus, lantbrukare, Nykarleby

Honkanen, Raija Annikki, yliopettaja, Kuopio

Honkuri, Kari Markku, ylityönjohtaja, Ylitornio

Hopeakangas, Tarja Inkeri, palvelupäällikkö, Helsinki

Huhtala, Leena Orvokki, sijoitusjohtaja, Hämeenlinna

Huikuri, Tuula Anneli, HR-projektipäällikkö, Espoo

Hutko, Minna Katariina, hallintojohtaja, Vesilahti

Huttunen, Erkki Sakari, erikoissuunnittelija, Järvenpää

Huusko, Hannu Penjami, toimistopäällikkö, Nurmijärvi

Hyvärinen, Maire Anneli, henkilöstöpäällikkö, Lahti

Hyvärinen, Pertti Erik, myyntipäällikkö, Kirkkonummi

Hyvönen, Juha Olavi, erityisasiantuntija, Rovaniemi

Hyytiäinen, Pirjo Anneli, tarkastaja, Lahti

Häkkinen, Ritva Annikki, johtaja, Venetmäki

Hämäläinen, Hanna Pauliina, suunnittelija, Helsinki

Ikola, Timo Matti, maatalousyrittäjä, Isokyrö

Immonen, Tuomas Matias, tutkija, Helsinki

Inkeroinen-Lalu, Maare Elina, kansanedustajan avustaja, FM, Helsinki

Inkinen, Jyri Antero, palvelutuotantopäällikkö, Helsinki

Isaksson, Matti Juhani, tuotepäällikkö, Tampere

Itkonen, Hannu Juhani, päällikkö, Helsinki

Jaakola, Päivi Marketta, rahoitusasiantuntija, Oulu

Jalasvaara, Kari Jouni, informaatikko, Tampere

Jantunen, Juha Antero, meteorologi, Helsinki

Jarva, Marja-Riitta Elina, johtaja, Helsinki

Javanainen, Päivi Maritta, opintosuunnittelija, Tampere

Jortikka, Antti Kalevi, tekninen johtaja, Orivesi

Jumppanen, Rauno, apulaispalopäällikkö, Rääkkylä

Junna, Marja Helena, materiaalipäällikkö, Jalasjärvi

Jussila, Pasi Ilari, asiantuntija, Vaasa

Jylhä, Lalli Juhani, rikoskomisario, Hämeenlinna

Järveläinen, Ari Jukka Tapani, rikoskomisario, Imatra

Jääskeläinen, Pirjo Maria, tietojärjestelmäasiantuntija, Kirkkonummi

Kaarela, Tiina Sisko, toimittaja, Helsinki

Kalapuro, Päivi Aulikki, päällikkö, Helsinki

Kallio, Maarit Kaarina, maatalousyrittäjä, Sastamala

Kallioinen, Veli Eero Tapani, notaari, Kerava

Kananen, Helena Anneli, tietojärjestelmäasiantuntija, Vantaa

Kannala, Allan Juhani, toimitusjohtaja, Ylitornio

Kantola, Esko Artturi, ylikonstaapeli, Siikajoki

Kantola, Juha Sakari, maatalousyrittäjä, Soini

Karhu, Panu Juhani, pääsuunnittelija, Helsinki

Kariluoto, Marja Kaarina, erikoissairaanhoitaja, Rusko

Karjalainen, Esa Erkki Tapani, maatalousyrittäjä, Kankari

Karjalainen, Marja-Liisa, palveluohjauksen päällikkö, Lohja

Karlström, Tiina Maria, kotieläinagrologi, Oulunsalo

Kataja, Kaija Kyllikki, verotarkastaja, Kuopio

Kaunisharju, Leila Anneli, tapahtumakoordinaattori, Seinäjoki

Kauppila, Marjo Margit Helena, ylihoitaja, Turku

Kauppila, Ossi Tapio, hankeinsinööri, Nurmijärvi

Kauppinen, Anja Kaarina, talouspäällikkö, Hankasalmi

Kautto, Tuija Annikki, toimistopäällikkö, Äänekoski

Keisu, Keijo Sakari, tulliylitarkastaja, Tornio

Kelovesi, Tuija Riitta, sosiaalityöntekijä, Hämeenlinna

Kenttälä, Eero Kalevi, aluevastaava, Rovaniemi

Kerminen, Anne Kaarina, kehityspäällikkö, Häntälä

Keskinen, Virve Anneli, erityisopettaja, Kirkkonummi

Ketonen, Jussi Heikki, ylitarkastaja, Porvoo

Kietäväinen, Seppo, hallituksen puheenjohtaja, Juva

Kiiski, Ari, kiinteistöpäällikkö, Kouvola

Kiiskinen, Kari Juha, työsuojelupäällikkö, Äänekoski

Kiisseli, Irja Katariina, suunnittelija, Helsinki

Kilpeläinen, Pekka Juhani, kehitysteknikko, Järvenpää

Kinnari, Pentti Kustaa, luottamushenkilö, Hausjärvi

Kinnunen, Aulis Oskari, tuotesuunnittelija, Joensuu

Kinnunen, Veli-Pekka, liiketoimintapäällikkö, Kokkola

Kinos, Juha Tapio, ylikonstaapeli, Tampere

Kittilä, Jukka Kalevi, maanviljelijä, Pälkäne

Kivekäs, Marja Leena, rahoitusasiantuntija, Rovaniemi

Kivelä, Pirjo Maritta, maksuliikennepäällikkö, Lohja

Klen, Tuula Marjatta, verotarkastaja, Kouvola

Klimoff, Timo Kalevi, asiantuntija, Pori

Kohonen, Pertti Raino Einari, asiakasvastuullinen johtaja, Helsinki

Koivu, Jouko Tapio, rehtori, Ylämylly

Koivula, Marja-Leena, kirjastonhoitaja, Helsinki

Koivuluoma, Heidi Marianne, henkilöstösuunnittelija, Vantaa

Koivumaa, Jouni Veli Tapio, erityisasiantuntija, Paakkola

Koivumäki, Markku Tapani, suunnitteluinsinööri, Tampere

Koivumäki, Sanna-Kaisa, julkaisukoordinaattori, Espoo

Kojo, Hannu Ensio, tarkastaja, Ylöjärvi

Kojo, Juha Petteri, palvelujohtaja, Vantaa

Kokko, Ari Juhani, logistiikkapäällikkö, Vantaa

Kokko, Ismo Lauri Ensio, kaupunginvaltuutettu, Loviisa

Kokkonen, Pirkko Helena, toimituspäällikkö, Helsinki

Kolhonen, Vuokko Irene, ylihoitaja, Espoo

Komulainen, Jouko Päiviö, myyntialuepäällikkö, Heinola

Komulainen, Marju Helena, toimistopäällikkö, Iisalmi

Komulainen, Päivi Hanna Kyllikki, liikenneturvallisuusasiantuntija, Kuopio

Kononow, Mari Kristiina, järjestelmäasiantuntija, Espoo

Kopola, Paula Anneli, henkilöstöpäällikkö, Valkeakoski

Koponen, Raija Helena, asiakasvastuullinen myyntijohtaja, Kerava

Korhonen, Anu Sisko Marjaana, apulaistoimistopäällikkö, Mäntyharju

Korhonen, Esa Juhani, riskienhallintapäällikkö, Helsinki

Koskela, Jari Jukka Hannu, toimitusjohtaja, Kankaanpää

Koskenranta-Mykkälä, Ulla-Maija, kiinteistöpäällikkö, Tornio

Koski, Kaarlo Veli Tapio, maaseutuasiantuntija, Jyväskylä

Koski, Marko Johannes, rehtori, Turku

Koskimies, Yrjö Ilmari, ammatillinen erityisopettaja, Klaukkala

Koskinen, Jarmo Rainer, lektor, vice rektor, Finström

Koskinen, Jyrki Tauno Mikael, komisario, Kontiolahti

Kotilaine, Jarkko Sakari, suunnittelija, Kemijärvi

Kouvonen, Sami Jouko Olavi, toimitusjohtaja, Mänttä

Kuismin, Eine Marja, pääsihteeri, Nurmijärvi

Kuittinen, Eila Aulikki, koulutuspäällikkö, Lappeenranta

Kujala, Markus, hankepäällikkö, Kouvola

Kujala, Merja Hillevi, henkilöstöpäällikkö, Helsinki

Kujala, Timo Olavi, vanhempi myyntipäällikkö, Jyväskylä

Kukko, Aarno Benjam Carl, toimitusjohtaja, Kirkkonummi

Kukkula, Harri Eino Ensio, tekninen johtaja, Nakkila

Kulmala, Esa Juhani, ylikonstaapeli, Teuva

Kumpulainen, Teija Tuulikki, myyntipäällikkö, Helsinki

Kuosmanen, Toivo Johannes, kunnossapitoasiantuntija, Vantaa

Kurki, Jari Johannes, valmiustarkastaja, Helsinki

Kurtti, Keijo Ensio, tuotantopäällikkö, Kempele

Kuusela, Markku Tapio, talouspäällikkö, Tampere

Kuusisto, Hannu Olavi, rahoitusjohtaja, Ulvila

Kylmälä, Kaija Anneli, controller, Rovaniemi

Kyrö, Sirkka-Liisa, kunnanvaltuutettu, Lumijoki

Käkönen, Jouko Juhani, tekninen johtaja, Ypäjä

Laakkonen, Tuire Katriina, asiakasvastuullinen johtaja, Espoo

Laakso, Maija Hannele, tutkija, Helsinki

Laakso, Miikka Henrik, ICT-asiantuntija, Rovaniemi

Laasonen, Liisa Marjatta, kehittämispäällikkö, Tohmajärvi

Lagerroos-Lampio, Erja Hannele, tiimipäällikkö, Kerava

Lahtinen, Anne Tellervo, rahoituspäällikkö, Kaarina

Laine, Laila Irmeli, esittelijä, Nousiainen

Laine, Markku Antero, tulliylitarkastaja, Turku

Laine, Pekka Olavi, rikosylikonstaapeli, Lieto

Laitila, Maija Auli Orvokki, vammaispalvelujohtaja, Siikajoki

Laitinen, Arja Tuulikki, myyntijohtaja, Nokia

Laitinen, Arto Tapio, komisario, Vantaa

Laitinen, Risto Juhani, rikosylikonstaapeli, Vantaa

Lalu-Toivio, Hilja Helena, vierailukoordinaattori, Helsinki

Lammela, Pekka Tapio, myyntipäällikkö, Aura

Lankinen, Leena Hannele, rikosylikonstaapeli, Lahti

Lankinen, Mika Petteri, palomestari, Littoinen

Lappalainen, Päivi Marjaana, yrityskehitysasiantuntija, Kajaani

Larki, Reima Ilari, verotarkastaja, Helsinki

Lassas, Tony Ralf Arvid, yritysasiantuntija, maatalousyrittäjä, Loviisa

Latvala, Keijo Johan, hankintapäällikkö, Lohja

Latvala-Erkkilä, Riitta Tellervo, perusopetuksen lehtori, Nivala

Laukkanen, Kimmo Petri Juhani, tehtaan laskentapäällikkö, Kemi

Launiainen, Petri Kristian, rikoskomisario, Espoo

Laurila, Petteri, myyntijohtaja, Turku

Lehmuskallio, Sari Pauliina, viestintäpäällikkö, Vantaa

Lehtikankare, Antti Pekka, työpäällikkö, Kaarina

Lehtilä, Sirke Anita, puutarhayrittäjä, Laitila

Lehtimäki, Hilkka Hannele, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Lehtinen, Jari Juhani, kuljetusyrittäjä, Loimaa

Lehtinen, Olli Juhani, ylitarkastaja, Lieto

Lehtinen, Simo Juhani, toimitusjohtaja, Kuusankoski

Lehto, Hannu Tapio, rehtori, Nousiainen

Lehtoranta, Juha Heikki, rikosylikonstaapeli, Kouvola

Leikkonen, Heikki Keijo Sakari, miehityspäällikkö, Espoo

Leino, Pekka Paavali, toimitusjohtaja, Ulvila

Leivo, Keijo Henrik, sairaanhoitaja, Turku

Leman, Arto Johannes, hankintapäällikkö, Halikko

Lemberg, Harriet Ann-Christine, kehityspäällikkö, Helsinki

Lepistö, Veikko Tapani, huoltosopimusmyyntipäällikkö, Kaarina

Leppänen, Lasse Juhani, psykologi, Tampere

Leskinen, Timo Pekka, suunnittelija, Helsinki

Liimatainen, Jyrki Tapio, geologi, Eurajoki

Liimatta, Eila Kaarina, verokontrolleri, Espoo

Liimatta, Hannu Kaarlo Juhani, viestintä- ja yhteiskuntasuhteiden päällikkö, Ruokolahti

Liimatta, Heimo Juhani, lehtori, Ruokolahti

Lind, Sune, distriktsdirektör, Nederlappfors

Lindberg, Tuula Annikki, erikoissuunnittelija, Turku

Lindén, Tuomo Markus, turvallisuuspäällikkö, Kouvola

Lindholm, Ari Tapani, kuljetusyrittäjä, Kangasniemi

Lindholm, Carola Gunilla, överskötare, Raseborg

Lindqvist, Isa Ursula, forskare, Jockis

Lindroos, Sirpa Annikki, ylitarkastaja, Vaasa

Lindström, Benita Elisabet, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Ranska

Lindström, Merja Hannele, sovellusasiantuntija, Helsinki

Linnala, Outi Annikki, tutkimusavustaja, Espoo

Lintula, Saila Maarit, tuottaja, Siuro

Lipponen, Reija Hellevi, palvelupäällikkö, Kotka

Liukkonen, Ilkka-Juhani, johtava projektipäällikkö, Suomenniemi

Lundberg, Anders Mats Erik, affärsområdeschef, Vörå

Lundkvist, Arne Henry Johannes, utvecklings- och kvalitetschef, Åbo

Lundström, Juha Arto Tapani, toimitusjohtaja, juustomestari, Ypäjä

Luostarinen, Auli Sirpa Sinikka, ylihoitaja, Kuopio

Lähdepuro, Lea Maria, johtaja, Oulu

Lähteenmäki, Jaana Helmi Mirjami, ylitarkastaja, Tuusula

Löfbacka, Urpo Aarne, IT-palvelujohtaja, Kauniainen

Maaranen, Mika Tapani, ICT-päällikkö, Espoo

Maironiemi, Anna-Liisa Eila, rikosseuraamusesimies, Heinävesi

Maissen, Leena, humanististen tieteiden kandidaatti, Sveitsi

Majoranta, Ritva Tuulikki, tiimipäällikkö, Kouvola

Makkonen, Tuula Helena, henkilöstöpäällikkö, Seinäjoki

Malinen-Williams, Anne Irene, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Ruotsi

Malmi, Päivi Anja-Liisa, suunnittelija, Vantaa

Mannerla, Anja Margetta, vanhempi asiantuntija, Espoo

Mansikka, Marjo Riitta, viestintäsuunnittelija, Helsinki

Martelius, Miikka Mauno, rikosseuraamusesimies, Mynämäki

Mattila, Päivi Marja, johtaja, Helsinki

Mattila, Timo Juhani, palomestari, Raahe

Mattsson, Karl Anders Thure, varastomestari, Espoo

Mehto, Antti Johannes, apulaispalopäällikkö, Loviisa

Mellais, Asta Signe, erityisasiantuntija, Helsinki

Mellanoura, Juhani Oma Kalervo, tutkija, Merikarvia

Merkola, Mona Irmeli, yksikönpäällikkö, Helsinki

Mero, Timo Heikki, tuotepäällikkö, Järvenpää

Metso, Hannu Johannes, biologian ja maantieteen lehtori, Savukoski

Mielonen, Aarne Kalevi, projektipäällikkö, Kerava

Miettinen, Ari, maanviljelijä, Siilinjärvi

Miettinen, Ilpo Kalevi, globaali avainasiakaspäällikkö, Järvenpää

Miettinen, Ulla Sinikka, maatalousyrittäjä, YTM, Vieremä

Miettinen-Timko, Maija Leena, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Mikkola, Pekka Markku Johannes, komisario, Oulu

Moilanen, Heikki Eerik, yritysasiantuntija, Rovaniemi

Mujunen, Juha Uolevi, kehityspäällikkö, Jyväskylä

Munter, Anita Sylvia, toimituksen ja päätoimittajan assistentti, Porvoo

Murto, Risto Juhani, ympäristöpäällikkö, Lohja

Mustonen, Tarja Anneli, notaari, Vaasa

Muurinen, Heljä Maritta, raaka-aineiden hankintapäällikkö, Pyhäjoki

Myllymäki, Lotta Marianna, tiedottaja, Espoo

Myllymäki, Timo Ilmari, suunnitteluinsinööri, Laihia

Myllys, Jari Kalevi, ICT-erikoisasiantuntija, Jyväskylä

Mäenpää, Veli-Aapo, ympäristöpäällikkö, Tornio

Mäkelä, Jaana Kristiina, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Mäkeläinen, Klaus Edvard, kehityspäällikkö, Helsinki

Mäki, Irja-Tuulikki, myyntijohtaja, Porvoo

Mäkilä, Pirjo Päivi Helena, arkistotutkija, Helsinki

Mäkinen, Eero Tapio, kiinteistöpäällikkö, Helsinki

Mäkinen, Juha Kalevi, asiantuntija, Hämeenlinna

Mäkipää, Ilpo Mikael, kauppatieteiden maisteri, Aura

Mäkitalo, Lasse Olavi, kunnanrakennusmestari, Enontekiö

Mäki-Uuro, Jarmo Kalevi, toimitusjohtaja, maatalousyrittäjä, Hämeenlinna

Männikkö, Jarmo Erkki, suunnittelun asiantuntija, Jyväskylä

Määttänen, Pirjo Marketta, vanhempi tuotekehitysinsinööri, Espoo

Mönkäre, Ritva Hannele, viestintäpäällikkö, Espoo

Napari, Kaija Helena, yhteiskuntasuhteiden asiantuntija, Lappeenranta

Nevalampi, Päivi Helena, tarkastaja, Klaukkala

Niemeläinen, Asko, talouspalvelusihteeri, Joensuu

Nieminen, Jari Pekka, viestipäällikkö, Hämeenlinna

Nieminen, Satu Marjaana, S-market-ryhmäpäällikkö, Mikkeli

Nieminen, Virpi Elina, osastonhoitaja, Pori

Niemistö, Päivi Helena, henkilöstöjohtaja, Kauhava

Noro, Maria Kristiina, myyntipäällikkö, Hämeenlinna

Nousiainen, Jukka-Pekka, liiketoimintapäällikkö, Oulu

Nummela, Jari Antti Kalevi, luokanopettaja, Espoo

Numminen, Markku Kalevi, vanhempi IT-asiantuntija, Vantaa

Nurmela, Jarmo Matti Juhani, palveluesimies, Alajärvi

Nurminen, Mikko Teodor, ylikonstaapeli, Lempäälä

Nyberg, Max Patrik Lennart, amanuenssi, Helsinki

Nykänen, Jukka, vakuutuspäällikkö, Järvenpää

Nykänen, Kirsi Kaarina, lehtori, Joroinen

Nykänen, Mari Johanna, kalastusbiologi, Jyväskylä

Nylund-Doktar, Greta, byråchef, Vörå

Nyman, Eva Marianne, toimittaja, Vantaa

Nyman, Pasi Antero, palotarkastaja, Pudasjärvi

Närhi, Marjo Anneli, vanhempi varainhoitaja, Kuopio

Oikarinen, Jarmo Veli, vanhempi päällikkö, Jyväskylä

Oinonen, Kari Tapio, riskipäällikkö, Kuopio

Ojala, Anssi Kaleva, tekninen asiantuntija, Kouvola

Oksanen, Kirsi-Marja, EU-taloussuunnittelija, Helsinki

Orabi, Aila, aluejohtaja, Oulu

Ossi, Juha Kullervo, rakennusinsinööri, Vaasa

Otranen, Kauko Olavi, pääsuunnittelija, Akaa

Ovaskainen, Risto Tapio, yksikönpäällikkö, Hollola

Paananen, Janne Anton, ylitarkastaja, Helsinki

Paananen, Veli-Matti, kalatalousasiantuntija, Jyväskylä

Paatonen, Jonna Maria, ylitarkastaja, Pirkkala

Paavola, Esko Juhani, luotsi, Kokkola

Paavola, Pekka Yrjö Tapani, maatalousyrittäjä, Kauhava

Pakarinen, Arto Olavi, tulliylitarkastaja, Heinämaa

Pakkala, Leena Tellervo, talousjohtaja, Kaustinen

Palamaa, Sirpa, linjaesimies, Hyvinkää

Paldanius, Leena Marjatta, lehtori, Kuopio

Palin-Helkala, Sanna Mari, johtava henkilöstöasiantuntija, Myllykoski

Palojoki, Vesa Antero, pääsuunnittelija, Espoo

Palo-oja, Anne Kristiina, yksikönpäällikkö, Helsinki

Palosaari, Marja-Liisa, sosiaalipalvelujen päällikkö, Järvenpää

Paloviita, Petri Antero, tarjouspäällikkö, Vantaa

Parhiala, Antti Juho Mikael, IT-järjestelmäpäällikkö, Nurmijärvi

Parikka, Anu Päivi Margareta, palvelupäällikkö, Kouvola

Parjanen, Tuula Päivikki, kirjaamisasiantuntija, Turku

Partanen, Ritva Annikka, henkilöstökoordinaattori, Vantaa

Parviainen, Teija Liisa, talouspäällikkö, Kuusamo

Pasanen, Tarja Johanna Hannele, asiakkuuspäällikkö, Tuusula

Passell, Kenneth Christian André, käyttöpäällikkö, Pietarsaari

Pekkarinen, Esa Olavi, toiminnanjohtaja, Kuopio

Pellinen, Seppo Kalevi, tilapalvelupäällikkö, Lappeenranta

Peltomäki, Kari Juhani, suunnitteluinsinööri, Tampere

Peltonen, Marko Sakari, rikoskomisario, Huittinen

Peltonen, Sirpa Liisa, maankäyttöasiantuntija, Mikkeli

Pentikäinen, Rauno Juhani, ryhmäpäällikkö, Helsinki

Pentinmäki, Pentti Tapio, maaseutuyrittäjä, Karvia

Perälä, Matti Olavi, kuljetusyrittäjä, Korpilahti

Peräntie, Asko Auvo, kuljetusyrittäjä, Rauma

Pesonen, Ari Tapio, kuljetusyrittäjä, Pyhäjärvi

Pesonen, Tarja Anita, henkilöstöasiantuntija, Mikkeli

Pienimäki, Mika Petri, hankintapäällikkö, Laukaa

Pienimäki, Soile Anneli, pääjohtajan assistentti, Vantaa

Pietilä, Pentti Uolevi, toimitusjohtaja, Lempäälä

Piipponen, Juha Petteri, suunnittelupäällikkö, Tampere

Pinomäki, Jari Kalervo, tuotantopäällikkö, Tampere

Pirttijärvi, Hannu Henrik, tavaraliikenteen vuoropäällikkö, Kuopio

Pitkänen, Marja-Liisa, ylitarkastaja, Pirkkala

Pohjola, Leena Kaarina, ylihoitaja, Helsinki

Poikola, Juha Tapio, yhteiskuntasuhdepäällikkö, Espoo

Porthan, Kari Pekka, lääkintämestari, Nurmijärvi

Posio, Pirkko Helena, hallinnollinen avustaja, Helsinki

Pulkkinen, Kirsi-Marja, palveluesimies, Mikkeli

Pulkkinen, Pertti Väinö Antero, kunnossapitopalvelupäällikkö, Imatra

Pulkkinen, Tuula Marja, kehityspäällikkö, Oulu

Pulli, Jarmo Tapio, turvallisuuspäällikkö, Kuusankoski

Punkari, Heikki Sakari, lasinpuhaltajamestari, Hämeenlinna

Puuska, Antti Juhani, erikoisasiantuntija, Hämeenlinna

Puustinen, Hannu Juha Tapani, kansanedustajan avustaja, Helsinki

Pykäläinen, Nina Susanna, päällikkö, Lappeenranta

Pyöttiö, Maire Sylvia, rekisteriteknikko, Joroinen

Pätsi, Maria Kristiina, matematiikan, fysiikan ja kemian lehtori, Eurajoki

Pöyhönen, Tuomas Petteri, rikoskomisario, Kotka

Rainio, Susanna Riitta Maria, laskentapäällikkö, Helsinki

Raitio, Jukka Tapio, verkkoaluevastaava, Liminka

Rajala, Juha Petteri, osastopäällikkö, Turku

Rantala, Arja Kaarina, asiakaspalvelupäällikkö, Uusikaupunki

Rantalainen, Raija Marketta, asiantuntija, Mikkeli

Rantanen, Jakke Sakari, tulliylitarkastaja, Helsinki

Rantanen, Jukka-Pekka, tietohallintoasiantuntija, Sysmä

Rantanen, Kalle Samuli, johtava palotarkastaja, Vahto

Rapatti, Kimmo Johannes, lennonjohdon päällikkö, Joensuu

Rasa, Eliina Aino Orvokki, kirjastonjohtaja, Somero

Rasmus, Nina Christina, kommissarie, Mariehamn

Rauhala, Anne Maria Helena, kehittämispäällikkö, Seinäjoki

Rautala, Paavo Juhani, laatupäällikkö, Eura

Rautio, Heikki Antero, yritystutkija, Nivala

Rautio, Jussi Veli, tuotantopäällikkö, Valkeakoski

Rautjärvi, Tommi Tapio, tekninen johtaja, Jyväskylä

Rehn, Kari Johannes, teknologiajohtaja, Lahti

Rehnström, Ulla Anitta, henkilöstöjohtaja, Espoo

Riekkinen, Markku Heikki Sakari, ryhmäpäällikkö, Loviisa

Riihimäki, Kari Tapio, suunnittelija, Helsinki

Risikko, Anne Marja, rekrytointipäällikkö, Seinäjoki

Rissanen, Raija Anneli, farmaseutti, Muhos

Ristaniemi, Hannu Olavi, toimitusjohtaja, Kauhava

Ristola, Kai Risto Ilmari, toimittaja, Helsinki

Ritala, Pauliina Cecilia, tiimipäällikkö, Lahti

Roine, Kimmo Krister, huoltoasiantuntija, Helsinki

Rojola, Tero Tapani, toimistopäällikkö, Liminka

Ropponen, Matti Aarne Tapio, yksikön päällikkö, Espoo

Rosendahl, Mikko Sakari, myyntijohtaja, Paimio

Rosendahl, Rainer Charles, salaojateknikko, Närpiö

Routi, Anna-Lea, laivateoria-asiantuntija, Turku

Ruotanen, Sirpa Aila Orvokki, sijoitusjohtaja, Kokkola

Rytkönen, Aila Jaana Marjatta, yrittäjä, Ylivieska

Räisänen, Tuula Elisa, toimistopäällikkö, Varkaus

Rönkkö, Juho Petter Tapio, maatalousyrittäjä, Iisalmi

Saarela, Päivi Helena, tiimipäällikkö, Vantaa

Saari, Aila Helena, tutkimusteknikko, Turku

Saarinen, Tuomo Hannes, tutkija, Helsinki

Sabel, Gert Henrik, toimittaja, Vaasa

Safarov, Arja Elina, hallinnollinen avustaja, Helsinki

Sahlberg, Christian Hans Ferdinand, kansainvälinen myymäläsuunnittelupäällikkö, Helsinki

Sahlman, Jouko Tapani, rikosylikonstaapeli, Kemi

Salmia, Jukka Tapio, asiantuntija, Kauniainen

Salminen, Jari Johannes, opettaja, Raasepori

Salminen, Markus Petteri, aluevastaava, Turku

Salminen, Minnamaria, toiminnanjohtaja, Oulu

Salmivuori, Topi Tapio, ylikonstaapeli, Ylöjärvi

Salonen, Harri Antero, julkaisupäällikkö, Lohja

Salonen, Jari Pekka, yrittäjä, Lahti

Salonen, Pentti Kalevi, johtava tekninen asiantuntija, Järvenpää

Salopelto, Juha Sakari, tutkimuspäällikkö, Tuusula

Sankilampi, Jaana Anne Kristiina, ylitarkastaja, Helsinki

Sarvi, Juha Veikko Antero, ICT-päällikkö, Kesälahti

Saviniemi, Jari Toivo Juhani, logistiikan kehittämispäällikkö, Helsinki

Savola, Heikki Lauri Tapio, maanviljelijä, Ähtäri

Savola, Raimo Antero, vanhempi opettaja, Kuopio

Schildt, Juha Kalevi, hankintapäällikkö, Jyväskylä

Seläntaus, Maaria Katariina, erikoisasiantuntija, Helsinki

Seppä, Marko Juhani, koulutuksenkehittämispäällikkö, Lohja

Seppälä, Arvo Olavi, rakennuspäällikkö, Rovaniemi

Seppänen, Tiina, palvelutuotantopäällikkö, Helsinki

Seres, Don Johan, markanskaffningsansvarig, Vasa

Siikaluoma, Sirpa Helena, työhyvinvointiasiantuntija, Jyväskylä

Siitonen, Kirsti Merja, ATK-erikoistutkija, Lempäälä

Simola, Päivi Irmeli, kansanedustajan avustaja, Ypäjä

Simonen, Merja Birgitta, palvelupäällikkö, Helsinki

Sipponen, Tuula Päivi Johanna, kehityspäällikkö, Vantaa

Starck, Arja Sinikka, palvelukotipäällikkö, Tampere

Strandell, Anna Karoliina, vanhempi tutkija, Helsinki

Suojanen, Yrjö Veli-Pekka, ylikonstaapeli, Järvenpää

Suomalainen, Kari Tapani, luotsi, Turku

Suorsa-Salonen, Teija Irmeli, perusturvajohtaja, Riihimäki

Sämpi, Leena Marjatta, talous- ja hallintopäällikkö, Kannus

Tahvanainen, Ismo Jari Tapani, lukion opinto-ohjaaja, Kangasala

Taimisto, Martti Juhani, teknologiapäällikkö, Vaasa

Takala, Eija Sinikka, henkilöstöpäällikkö, Miehikkälä

Tammio, Taru Kristiina, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Taskinen, Hannu Toivo Antero, toimitilapäällikkö, Helsinki

Taskinen, Matti Kalervo, rahoitusjohtaja, Kirkkonummi

Tauriainen, Juha Pentti, kuljetusyrittäjä, Taivalkoski

Teir, Jan Anders, verksamhetsledare, Kristinestad

Teivas, Tapio Ilmari, vanhempi osastopäällikkö, Nokia

Terhemaa, Jorma Tapani, tuotepäällikkö, Vantaa

Tervo, Pertti Juhani, liikennöitsijä, Sodankylä

Thölix, Tor Peter Johan, jordbrukare, Närpes

Tiainen, Jari Juhani, rikosylikonstaapeli, Sipoo

Tiainen, Kimmo Tapio, ylitarkastaja, Kuopio

Tiainen, Lasse Johannes, luottojohtaja, Saarijärvi

Tiainen, Päivi Inkeri, asiantuntijajohtaja, Espoo

Tillander, Mikaela, esimies, Helsinki

Tilus, Anna-Liisa, kuuluttaja, Helsinki

Timperi, Kati-Erika, toiminnanjohtaja, Jyväskylä

Toivanen, Tuula Sinikka, hallintosihteeri, Kuopio

Toivonen, Harri, kiinteistöpäällikkö, Hämeenlinna

Toivonen, Miikka Tapio, palomestari, Mynämäki

Tompuri, Kimmo Matti, tiimiesimies, Rauma

Toppila, Rauno Ilmari, projektipäällikkö, Haukipudas

Torkko, Sari Johanna, erityisasiantuntija, Loimaa

Tornberg, Pertti Johannes, luottojohtaja, Rovaniemi

Träskelin, Pekka Juhani, kiinteistöpäällikkö, Pori

Tukia, Miia Katariina, komisario, Oulu

Tuominen, Anne-Riitta Maaria, henkilöstöpäällikkö, Ulvila

Tuominen, Meija Hannele, suunnittelija, Vantaa

Tuominen, Pasi Antero, komisario, Helsinki

Tuominen, Riitta Helena, ylihoitaja, Helsinki

Tuominen, Sakari Eero Johannes, rikoskomisario, Lempäälä

Tuominen, Urpo Antero, luottojohtaja, Helsinki

Tuomisto, Hillevi Kerttu Anita, palvelupäällikkö, Kaustinen

Tuppurainen, Leo Antero, projektipäällikkö, Muhos

Turtiainen, Jyrki Tapani, osastonjohtaja, Helsinki

Turunen, Arto Tapani, ylikonstaapeli, Janakkala

Turunen, Esko Pekka, vanhempi varainhoitaja, Jyväskylä

Turunen, Raimo Antti, nuohoojamestari, Taipalsaari

Tuukkanen, Rainer Jyrki, liikuntakoordinaattori, Espoo

Tuuri, Kari Matti Tapani, ylikonstaapeli, Hämeenkyrö

Tähkiö, Pekka Antero, johtaja, Espoo

Törmänen, Osmo Kullervo, toimitusjohtaja, Kuusamo

Tötterman-Jokinen, Minna Helena, asiantuntijajohtaja, Helsinki

Uosukainen, Minna Estella, ympäristöpäällikkö, Hämeenlinna

Urhonen, Kimmo Juhani, ylitarkastaja, Tuusula

Uusihanni, Minna Kristiina, yrityspalveluasiantuntija, Rovaniemi

Uusimäki, Eeva Hilja Helena, talouspäällikkö, Merikarvia

Vainio, Jari Kalevi, isännöitsijä, Nurmijärvi

Valajärvi, Esa Tapio, rikosylikonstaapeli, Vantaa

Valkama, Pekka Antero, luottojohtaja, Vantaa

Valmunen, Simo Sakari, konetekniikan suunnittelija, Rauma

Valta, Juha Martti, hyvinvointijohtaja, Oulu

Valtari, Juhani Mikael, avainasiakaspäällikkö, Lahti

Vanhala, Markku Hannu Kalervo, hankinnan kategoriapäällikkö, Lahti

Varjanto, Virpi Heli Anneli, toimistopäällikkö, Ilmajoki

Varumo, Antti Eero, toimittaja, Turku

Vatjus, Kirsi Marjatta, talouspäällikkö, Mikkeli

Vehviläinen, Päivi Marketta, palveluesimies, Joensuu

Vihersaari, Marika, notaari, Turku

Vihreäluoto, Hannu Sakari, liikunnan lehtori, Askola

Viikki, Jorma Aarno Kristian, projektipäällikkö, Hämeenlinna

Viitala, Janne Petteri, apulaisrehtori, Lempäälä

Vilén, Mika Johannes, arvovirtapäällikkö, Sipoo

Virtanen, Kari Juhani, palomestari, Rajamäki

Virtanen, Marja Liisa, laskentasihteeri, Vantaa

Visser, Tiina Johanna, erikoissuunnittelija, Rusko

Vottonen, Heikki Juhani, toimialajohtaja, Lohja

Vuolle, Jouko, toimittaja, Helsinki

Vuorjoki, Susanna Heli Jarni, amanuenssi, Rovaniemi

Väisänen, Heljä Maritta, tietojärjestelmätarkastaja, Helsinki

Väisänen, Tarja Hillevi, yksikönpäällikkö, Järvenpää

Väänänen, Auli Hannele, työsuojelupäällikkö, Kuopio

Väätänen, Vesa Petteri, asiakkuusjohtaja, Kerava

Ylikulju, Markku Sulevi, taksiyrittäjä, Raahe

Yliniemi, Hilda Sinikka, johtava hoitaja, Muonio

Ylirinne, Jorma Matti, rakennuttamispäällikkö, Kauhava

Ylönen, Terho Juhani, maankäyttöasiantuntija, Mikkeli

Åberg, Majlis Hannele, osto- ja myyntijohtaja, Vantaa

Äikiä, Petri Juhani, keräyspäällikkö, Helsinki

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein

Aalto, Ari Hannu Tapani, yhdistelmäajoneuvon kuljettaja, Urjala

Aalto, Arja Anneli, IT-suunnittelija, Kalvola

Aalto, Turo Matti, ylikonstaapeli, Vantaa

Aaltonen, Jaana Sinikka, puutarhuri, Urjala

Ahlbom, Kari Erkki Johannes, yrittäjä, maanviljelijä, Somero

Ahlström, Kari Reinhold, suunnittelija, Vantaa

Aho, Anu Helena, rakennussuunnittelija, Pori

Aho, Merja Sinikka, myymäläpäällikkö, Kouvola

Aho, Pirjo Helena, rekrytointisuunnittelija, Lohja

Ahomies, Pekka Juhani, tiemestari, Kouvola

Ahonen, Tiina Anneli, HR-koordinaattori, Espoo

Ahvanainen, Mika Juhani, ylikonstaapeli, -

Ainali, Olli Arvo Elias, mela-asiamies, Kalajoki

Ainassaari, Martti Jaakko, luottamushenkilö, Nivala

Airio, Merja Irene, käräjäsihteeri, lähiesimies, Lohja

Alakoski, Virpi Birgitta, sihteeri, Vesilahti

Alamattila, Jaakko, kunnan luottamushenkilö, Enontekiö

Alanen, Ari Pekka, tavaratalojohtaja, Lohja

Alanko, Seppo, tiimipäällikkö, Vantaa

Alanne, Leena Anneli, assistentti, Espoo

Alasentie, Antti Esko Juhani, yrittäjä, Tammela

Alasuutari, Lahja Elvi Kaarina, suunnittelija, Rovaniemi

Alatalo, Heli Merja Tuulikki, kasvintuotannon- ja kirjanpidon asiantuntija, Pyhäjärvi

Alho, Soli, tiimipäällikkö, Helsinki

Altonen, Janne Tapani, tuotesovellusasiantuntija, Akaa

Ammesmäki, Anita Maria, myyntikoordinaattori, Vimpeli

Anderson, Ruben Andreas, företagare, Vörå

Andsten, Janne Olavi, vanhempi käyttömestari, Porvoo

Antikainen, Hannu Jaakko, asiantuntija, Tampere

Anttila, Juha Matti, elektrolyysin päällikkö, Kokkola

Aro, Ari Jukka, ylikonstaapeli, Lempäälä

Aro, Katri Anneli, suurtalouden työnjohtaja, Kannus

Arponen, Raimo Juhani, asiakkuuspäällikkö, Keminmaa

Arvo, Jouko Seppo, luokanopettaja, koulunjohtaja, Kalajoki

Asikainen, Tomi Antero, tiedotussihteeri, Helsinki

Aura, Anna Liisa Sinikka, osastonhoitaja, Siikajoki

Backlund-Palander, Birgit Carita, esiluokan opettaja, Lempäälä

Backman, Erja Maria, pääluottamusmies, työsuojeluvaltuutettu, Perniö

Backman, Kari Jaakko, asiantuntija, Oulu

Backman, Mathias Christian, miljövårdschef, Nykarleby

Bellinger, Arja Orvokki, osastosihteeri, Helsinki

Biskop-Karlsson, Åsa, barnträdgårdslärare, Mariehamn

Björklöf, Karl Håkan, rikosylikonstaapeli, Porvoo

Björkman, Heikki Tapani, tuotekehitysarkkitehti, Vaasa

Björkskog, Kenneth Valdemar, vahinkoneuvoja, Kokkola

Blomberg, Pekka Verner, projektipäällikkö, Kotka

Borgmästars, Yvonne, ledare för förskola och eftermiddagsverksamhet, Pedersöre

Brandenburg, Sirpa Hillevi, vanhempi rahoitusasiantuntija, Helsinki

Brunni, Jouko Tapani, tuotantoesimies, Oulu

Brunou, Marja-Liisa Anneli, koulusuunnittelija, Savonlinna

Brusila, Sirpa Marketta, lennonaikainen esimies, Hämeenlinna

Brusin, Satu Marjatta, aktuaari, Helsinki

Bäckström, Tom Patrik, rikosylikonstaapeli, Raisio

Einola, Eija Sinikka, hallintosihteeri, Järvenpää

Elfving, Brita Liisa, osastonhoitaja, Kemijärvi

Eloranta, Hannu Kalervo, vanhempi projektipäällikkö, Raisio

Enberg, Harri Antero, ylivartija, Orimattila

Eriksson, Liss-Mari, tavaratalojohtaja, Rauma

Ervasti, Eeva Sinikka, johdon assistentti, Helsinki

Erämaa-Hyvärinen, Saara, lastentarhanopettaja, Kaskinen

Eskelinen, Anna-Mari, palvelukodin johtaja, Kuopio

Eskola, Päivi Kyllikki, hallintosihteeri, Lohja

Espo, Kerstin Ann-Mari Elisabet, assistentti, Kirkkonummi

Eteläniemi, Timo Tapani, taksiyrittäjä, Virrat

Faarinen, Heljä Irene, osakerekisteripäällikkö, Espoo

Fagerlund-Torssonen, Sari Anneli, toiminnanjohtaja, Pyhäjärvi

Fellman, Susanne, biträdande avdelningsskötare, Mariehamn

Gustafsson, Hanna Tuulikki, terveydenhoitaja, Naantali

Gästrin, Aira Anne Mirjami, tavaratalonjohtaja, Helsinki

Haajanen, Irina Anne-Maria, hallintosihteeri, Lahti

Haapalainen, Antti Sakari, asiantuntija, Oulu

Haapaniemi, Anu Marika, lupaesimies, Orimattila

Haapaniemi, Pirjo Marjatta, maakuntajohtajan sihteeri, Rovaniemi

Haglund, Gerd Kerstin Elisabet, kanslisekreterare, Esbo

Haikara, Ari-Pekka Johannes, paloesimies, Raahe

Haikka, Juha Elias, maatalousyrittäjä, Orivesi

Haikonen, Hannu Yrjö Kalevi, peruskoulun johtaja, Loimaa

Haili, Ari Tapani, ylivirastomestari, Espoo

Haimi, Ari Juhani, projektipäällikkö, Loviisa

Hakala, Veijo Vesa, työsuojelupäällikkö, Suolahti

Hakanen, Leena Irmeli, hallintosihteeri, Huittinen

Hakanen, Teuvo Aarne, yrittäjä, Ylöjärvi

Hakonen, Riitta Tuulia, palveluasiantuntija, Espoo

Hakulinen, Päivi Ulla Hellevi, suunnittelija, Espoo

Halme, Mervi Hannele, ratkaisuasiantuntija, Lahti

Hammarström, Kaj Mikael, försäljningschef, Korsholm

Hanhikoski, Soili Sinikka, peruskoulun luokanopettaja, Kaustinen

Harju, Seija Irmeli, materiaalihallintosuunnittelija, Helsinki

Harjuoja, Jarmo Aatos, aluepäällikkö, Tornio

Hartikainen, Toivo Aulis, yrittäjä, Kaavi

Hasanen, Markku Juhani, automaatioinsinööri, Vantaa

Haukipuro, Vuokko Helena, ratkaisuasiantuntija, Helsinki

Hautamäki, Oili Helinä, kunnan luottamushenkilö, Enontekiö

Heikkilä, Hanna-Maija Kristiina, tuotantoesimies, Hämeenlinna

Heikkilä, Marjo Johanna, luokanopettaja, Ikaalinen

Heikkilä, Sirpa Anneli, ruokapalvelupäällikkö, Ylöjärvi

Heikkinen, Eija Tuulikki, varhaiskasvatuksen aluejohtaja, Lieksa

Heikkinen, Harri Antero, hallinnollinen avustaja, Venäjä

Heikkinen, Ilpo Tapani, rahoituspäällikkö, Oulu

Heikkonen, Hannu Sakari, tiiminvetäjä, Järvenpää

Heinonen, Anne Marjatta, osastonhoitaja, Seinäjoki

Heinonen, Terttu Tellervo, verotarkastaja, Somero

Heinström, Beatrice Anna-Lisa, ansvarig företagssköterska, Karis

Heinström, Minna Johanna, palvelukodin ja toimintakeskuksen johtaja, Kuopio

Heinänen, Raimo Sulo Osmo, yrittäjä, Mikkeli

Heiskanen, Sinikka Anneli, myyntiesimies, Espoo

Helenius, Margit Annele, kirjanpitopäällikkö, Ylöjärvi

Helin, Eija Marjatta, hallintosihteeri, Helsinki

Hellstedt, Markku Antero, materiaalihallintosuunnittelija, Nurmijärvi

Helläkoski, Reijo Juhani, tekninen piirtäjä, Vantaa

Helttula, Jukka Eero Tapani, markkinointipäällikkö, Kaarina

Hemminki, Harri Tapani, koestusasiantuntija, Laihia

Herttovuo, Pirkko Liisa, verkkoylläpitäjä, Helsinki

Hiekkavirta, Ritva-Liisa, yksikön päällikkö, Muurame

Hietamäki, Anita Merja, virastomestari, Vaasa

Hiltunen, Kirsti Helena, sosionomi AMK, Outokumpu

Himanka, Riitta Elisa, perintäsihteeri, Lapua

Himola, Sinikka Sylvia, suunnittelija, Kemi

Hinkkurinen, Jari, palvelutoiminnan esimies, Kouvola

Hirvilammi, Elli Helena, sairaanhoitaja, osastonhoitaja, Seinäjoki

Hirvonen, Liisa Marjatta, johdon assistentti, Helsinki

Hirvonen, Ville Pertti Eljas, maa- ja metsätalousyrittäjä, Rääkkylä

Hjelm, Jukka Antero, huoltopäällikkö, Karkkila

Hohtari, Taina Kyllikki, lakiasiain asiantuntija, Vantaa

Hokkanen, Maarit Armi Helena, kulttuurikoordinaattori, Lappeenranta

Holappa, Raimo Olavi, kauppias, Puolanka

Holkko, Merja Kyllikki, kouluttaja, yrittäjä, Karvia

Holm, Raimo Olavi, toimitusjohtaja, Kauhava

Holmbacka, Inga-Britt Mariann, textillärare, Pedersöre

Holopainen, Hans Axel, trädgårdsmästare, fastighetsskötare, Kyrkslätt

Holopainen, Helena Leila, järjestelmäasiantuntija, Helsinki

Holopainen, Seppo Juhani, kuljetusyrittäjä, Varkaus

Honkakoski, Juha Martti Tapio, pääluottamusmies, sairaanhoitaja, Oulu

Honkanen, Heikki Mikael, luottamushenkilö, Pelkosenniemi

Honkanen, Paula Inkeri, säädösvalmisteluavustaja, Kirkkonummi

Honkaniemi, Auli Marjatta, päiväkodin johtaja, Veteli

Honkonen, Ari Petteri Johannes, myyntipäällikkö, Kempele

Huhmarniemi, Aino Leena, myyntipäällikkö, Nurmijärvi

Huhta-Halkola, Jouko Heikki, tienpidon asiantuntija, Vaasa

Huhtala, Jarmo Jaakko Iisakki, hedelmällisyysneuvontaseminologi, Kauhajoki

Huhtinen, Riitta Maaria, johdon sihteeri, Helsinki

Hujanen, Pekka Juhani, osastotyönjohtaja, Kouvola

Hukki, Vesa Kalevi, hankintapäällikkö, Vantaa

Hulkkonen, Tuula Inkeri, kaupunginjohtajan sihteeri, Savonlinna

Huolman, Merja Anneli, laskenta-asiantuntija, Helsinki

Huovinen, Eija Maria, kihlakunnanulosottomies, Varkaus

Husso, Olli-Heikki Evert, B-kanttori, Turku

Hutko, Sinikka Kaarina Annikki, talouspalvelusihteeri, Pöytyä

Hydén, Lars Åke, sjukskötare, Vasa

Hyle, Jari Pekka, asiakaspalvelupäällikkö, Helsinki

Hyttinen, Eeva Annikki, toiminnanjohtaja, Ristijärvi

Hyytiäinen, Anne-Mari, johdon sihteeri, Helsinki

Häger, Carita Marianne, lantbruksföretagare, Nykarleby

Häggblom, Carl Mikael, asiantuntija, Vantaa

Häggblom, Kari Håkan, käynnissäpito-operaattori, Kaskinen

Hägglund, Leif Henrik, projektingenjör, Jomala

Hämynen, Pirjo Anneli, toiminnanjohtaja, Juuka

Hämäläinen, Jaana Kristiina, hyvinvointikoordinaattori, Lapinlahti

Hämäläinen, Jukka Pekka, esimies, Hämeenlinna

Hänninen, Petri Juhani, ylikonstaapeli, Jyväskylä

Härkönen, Heli Mari Johanna, palveluasiantuntija, Lahti

Häyhä, Markku Kullervo, tiemestari, Raahe

Högström, Frank Torvald, ensihoitoesimies, Porvoo

Hölsö, Aino Marjatta, marketpäällikkö, Kouvola

Ihantola, Raimo Antero, hankevastaava, Tampere

Iisakkala, Jarkko Juhani, tuotepäällikkö, Ylöjärvi

Ikonen, Päivi Riitta, erityislastentarhanopettaja, Espoo

Ikonen, Sari Anneli, korvausratkaisija, Vantaa

Ikonen, Timo Olavi, metsäasiantuntija, Ilomantsi

Immonen, Timo Juhani, toimitusjohtaja, Nurmijärvi

Inget, Raakel Sisko, tuntiopettaja, Taivalkoski

Inkilä, Timo Kaleva, kunnossapitoinsinööri, Imatra

Inkinen, Riku Juhani, apulaispäällikkö, Harjavalta

Ismail, Adil, myyntipäällikkö, Helsinki

Isoviita-Kojo, Terttu Anneli, yksikön esimies, Kangasala

Itkonen, Riitta, ryhmäeläkeasiantuntija, Helsinki

Jalkanen, Mika Pekka, kunnossapitoinsinööri, Rauma

Jansson, Carl-Johan, skogsbruksingenjör, Raseborg

Jansson, Eva Benitha, ekonomichef, Saltvik

Jansson, Marianne Helena, kouluttaja, TM, Kauniainen

Jern, Annakarin Ingeborg, lärare, Raseborg

Jernfors, Tarja Hannele, luokanopettaja, Ikaalinen

Jerohin, Hannu Juhani, tarkastaja, Vaasa

Joensuu, Arto Elias, aluepäällikkö, Jämijärvi

Joensuu, Jussi Tapani, ylikonstaapeli, Vantaa

Johansson, Benita Elisabet, gruppchef, Esbo

Johansson, Kimmo Kustaa, ylikonstaapeli, Espoo

Johansson, Pirjo Tarja Hannele, siivouspäällikkö, Jyväskylä

Jokela, Kirsi Maarit, talousasiantuntija, Pori

Jokinen, Ilkka Tapani, asiakasvastuupäällikkö, Nurmijärvi

Jokinen, Juhani Carl-Gustav, tuotannon kehityspäällikkö, Valkeakoski

Jokinen, Teijo Antero, ympäristönsuojelusihteeri, Ikaalinen

Joki-Suikko, Timo Marko, työnjohtaja, Vantaa

Julin, Gun Monika, verksamhetsledare, Nykarleby

Julkunen, Veijo Tapio, kauppias, Lahti

Juntunen, Kauko Antero, ylikonstaapeli, Kajaani

Juntunen, Riitta Kaarina, taloussuunnittelija, Oulu

Juntunen, Risto Ilmari, maanviljelijä, Kiuruvesi

Jurkola, Janne Tapani, sähköinsinööri, Yläne

Jussila, Jyrki Veli Tapio, tarjousinsinööri, Järvenpää

Juurmaa, Helka Inkeri, palvelupäällikkö, Vantaa

Juva, Kari Eerik, korjaamopäällikkö, Mietoinen

Jylhä, Laila Inkeri, talousmestari, Hämeenlinna

Järnström, Helena Terese, bibliotekarie, Pargas

Järvelä, Matti Ilmari, työnjohtaja, Vimpeli

Järvelä, Vesa, vuoropäällikkö, Jyväskylä

Järvenpää, Esko Kalervo, koneteknikko, Jämsä

Järvinen, Eero Mikael, panssariajoneuvomekaanikko, Parola

Järvinen, Iiris Marianna, henkilöstöasiantuntija, Asikkala

Järvinen, Juhani Tapio, testikaivospäällikkö, Nokia

Järvinen, Jussi Pekka, ryhmäpäällikkö, Seinäjoki

Järvinen, Lauri Taneli, teknisen markkinoinnin päällikkö, Tampere

Järvinen, Pentti Juhani, virastomestari, Venäjä

Järvinen, Päivi Maria, kirjaaja, Hyvinkää

Järvinen, Seppo Mikael, väestönsuojelusuunnittelija, Helsinki

Järvinen, Tea Maarit, työterveyshoitaja, Kerava

Jääskeläinen, Kari, yksikönjohtaja, Savonlinna

Kaakko, Marja Anneli, hoitaja, Keminmaa

Kaivo, Juhani Elias, palotarkastaja, Somero

Kakkonen, Kyösti Mikko Juhani, rakennusmestari, Pyhtää

Kallio, Erkki, tekninen myyjä, Parkano

Kallio, Jari Antero, kunnossapitoyksikön päällikkö, Espoo

Kallio, Kai, taloussihteeri, Vaasa

Kallio, Marja Lempi Annikki, talousassistentti, Helsinki

Kallio, Veikko Olavi, rakennusmestari, Merikarvia

Kalliokuusi, Kalle Henri, kihlakunnanulosottomies, Lahti

Kananen, Mauri Johannes, sosiaalityöntekijä, Viitasaari

Kanerva, Sirkka Terttu Marjatta, johdon sihteeri, Pori

Kangas, Pirjo Kaarina, tuntiopettaja, Kolari

Kangas, Simo Johannes, tuotekehitysarkkitehti, Vaasa

Kangastalo, Risto Yrjö Sakari, yksityisyrittäjä, Siikajoki

Kangasvieri, Raija Helena, hallintoassistentti, Kokkola

Kankkunen, Juha Tapani, aktuaari, Helsinki

Kantele, Hanno Otto Antero, opettaja, Pieksämäki

Kantola, Kaisa Marja, kriisi- ja perhetyöntekijä, Oulu

Kareinen, Arja, tiedonhallinnan suunnittelija, -

Karhu, Anita Hannele, palkkaryhmän vastaava, Tampere

Karjalainen, Jukka Pekka, hankepäällikkö, Helsinki

Karjalainen, Ulla Hannele, aktuaari, Espoo

Karkulahti, Kari Tapani, tieto- ja viestintäteknologian asiantuntija, Rovaniemi

Karlsson, Annelie, biträdande avdelningsskötare, Mariehamn

Karppila, Hannu Juhani, maanviljelijä, Kangasala

Kartano, Tuula Marjatta, kihlakunnanulosottomies, Helsinki

Karvinen, Hemmo, kunnossapitoinsinööri, Punkaharju

Kasakkamäki, Jari Kalevi, taksiyrittäjä, Lahti

Kastari, Tuija Anita, toimitusjohtaja, Kiuruvesi

Kasurinen, Eero Olavi, turvallisuuspäällikkö, Keminmaa

Katajisto, Harriet Birgitta, vanhempi palveluasiantuntija, Espoo

Katermaa, Tuija Helena, taloussihteeri, Rovaniemi

Kaukonen, Satu Susanne, palveluasiantuntija, Nokia

Kauppinen, Aki Markus, ylikonstaapeli, Lieksa

Kauppinen, Tarja Kaija Hannele, toiminnanjohtaja, Mikkeli

Kaurila, Matti, myynti-insinööri, maanviljelijä, Pöytyä

Kaveri, Anne, käyttökeskustyönjohtaja, Tampere

Keisanen, Sami Armas, ylietsivä, Järvenpää

Kellokumpu, Seppo Antero, kuljetuspäällikkö, Kajaani

Kempas, Anne Jelena, apulaistuottaja, Nummela

Kero, Veli-Matti, projekti-insinööri, Vaasa

Kerttula, Hannu Tapani, kihlakunnanulosottomies, Helsinki

Kerttula, Leea Helinä, palvelupäällikkö, Muurame

Keränen, Asko Juhani, kihlakunnanulosottomies, Nurmijärvi

Keskitalo, Jukka Tapani, rikosylikonstaapeli, Haaparanta

Keskitalo, Miia, aluepäällikkö, Mynämäki

Kestilä, Marja Liisa, taloushallinnon laskenta-assistentti, Oulu

Kettinen, Leena Marita, erityisopettaja, Kitee

Kettunen, Petri Juhani, aktuaari, Helsinki

Kiljunen, Arto Vesa Sakari, osastopäällikkö, Mäntsälä

Kilpeläinen, Aulis, metsäasiantuntija, Haapavesi

Kilpeläinen, Urho Sakari, rikosylikonstaapeli, Joensuu

Kiminki, Mari Johanna, opintosihteeri, Suonenjoki

Kinare, Eero Johannes, kaupunginvaltuutettu, Kalajoki

Kinnunen, Ari Alvar, vanhempi konstaapeli, Helsinki

Kinnunen, Jarmo Matti Sakari, vastaava mestari, Mäntsälä

Kinnunen, Mervi Birkitta, alue-esimies, Kuopio

Kirjavainen, Timo Tapani, osto- ja myyntipäällikkö, Helsinki

Kirjola, Reijo Tapani, kuljetusesimies, Ruotsinpyhtää

Kirkkopelto-Pakarinen, Wilma, tradenomi, Miehikkälä

Kiskonen, Outi Lilja Kaarina, korvausasiantuntija, Riihimäki

Kiuru, Taina Tuulikki, sosiaalityöntekijä, Lemu

Kivelä, Maija Kaarina, myyntiesimies, Kouvola

Kiviluoma, Kari Juhani, tavaratalojohtaja, Seinäjoki

Kiviluoma, Pekka Kullervo, luokanopettaja, Ikaalinen

Kiviluoma, Raija Siiri Tellervo, luokanopettaja, Kauhajoki

Kivioja, Merja Helmi Elisabeth, hotellipäällikkö, Kurikka

Klemettilä, Juha Olavi, työnjohtaja, Vantaa

Knuuttila, Jari Matti, toimitusjohtaja, Kauhava

Kohtamäki, Mirja Elina, myyntiesimies, Vaasa

Koiramäki, Pirkko Anneli, kaupunginvaltuutettu, Ähtäri

Koistinen, Hannu Olavi, suojelu- ja palopäällikkö, Varkaus

Koivisto, Juha Petri, tutkimusteknikko, Lemi

Koivisto, Pentti Kalevi, maanviljelijä, toimitusjohtaja, Pälkäne

Koivula, Kaija Marita, myyntiesimies, Helsinki

Koivulampi, Hanna Maria, maatalousyrittäjä, Alajärvi

Koivunen, Aila Elina, psykiatrian erikoissairaanhoitaja, Tuusula

Koivunen, Jukka Kalevi, rikosylikonstaapeli, Nummela

Koivuniemi, Reijo Juhani, kiinteistöpäällikkö, Laukaa

Kokko, Ari Kalevi Petteri, ohjelmistoasiantuntija, Nakkila

Kokkonen, Kaija Onerva, kirkon lapsityönohjaaja, Nurmes

Kokkonen, Kari Vesa, ylikonstaapeli, Siilinjärvi

Kokkonen, Leena Seija Kaarina, luokanopettaja, kaupunginvaltuutettu, Lieksa

Komppa, Eeva Anneli, osastosihteeri, Vantaa

Komppa, Esko Antero, maanviljelijä, Hirvensalmi

Komulainen, Päivi Kaarina, luokanopettaja, Sonkajärvi

Konttas, Juhana Veli Kalervo, projekti-insinööri, Vaasa

Koponen, Anna Ulla Aulikki, osastonhoitaja, Tuusula

Kopsala, Maritta Tellervo, nuorisotyönohjaaja, Nurmijärvi

Korhonen, Eva Birgitta, daghemsföreståndare, Lovisa

Korhonen, Jari Markku, taksiyrittäjä, Karkkila

Korhonen, Jouko Antero, alueluottamusmies, Sotkamo

Kortelainen, Jyrki Pekka, rikosylikonstaapeli, Juuka

Kortesmäki, Tuula Irmeli, asiantuntija, Seinäjoki

Koskenkorva, Raimo Henrik, ylimestari, Kemi

Koskenranta, Pirkko Liisa, luokanopettaja, Kemijärvi

Koskinen, Anne Kristiina, järjestelmäasiantuntija, Rauma

Koskinen, Anne Maritta, taloussihteeri, Helsinki

Koskiranta, Pertti Olavi, maa- ja metsätalousyrittäjä, Pori

Kosunen, Sanna Mari, taloussuunnittelija, Vantaa

Koto, Päivi Hellevi, osastonhoitaja, Helsinki

Kotoneva, Aila Inkeri, lainkäyttösihteeri, Turku

Koutonen, Maire Tellervo, laboratoriohoitaja, Yppäri

Kovanen, Tuovi Kaarina, avainasiakaspäällikkö, Helsinki

Krapu, Merja Helinä, yrittäjä, Oulainen

Krook, Kai Johan Mikael, sakkunnig, Karleby

Krooks, Karita Hannele, ympäristönsuojelupäällikkö, Varkaus

Kuismanen, Ulla Marketta, verosihteeri, Espoo

Kuismin, Vuokko Anneli, luokanopettaja, Siikajoki

Kuittinen, Armi Hannele, lastentarhanopettaja, Nurmes

Kujala, Arja Elisa, kotieläinasiantuntija, Kurikka

Kujanpää, Jorma Juhani, asiantuntija, Seinäjoki

Kukkoaho, Hans Mauri, ylikonstaapeli, Helsinki

Kukkonen, Päivi Helena, toiminnanjohtaja, Lappeenranta

Kulkki, Eija Kristina, terveydenhoitaja, Helsinki

Kullas-Norrgård, Kristina Maria, teamledare, Vörå

Kulmala, Irja Hellevi, toimistosihteeri, Pöytyä

Kulmala, Nina Maarit, laboratoriomestari, Turku

Kultanen, Vesa Petteri, turvallisuuskouluttaja, Lappeenranta

Kumpumäki, Pirjo Helena, tietohallintosuunnittelija, Mäntsälä

Kunnaspuro, Katariina Marianne, sairaanhoitaja, Kauhajoki

Kunttu, Juhani, huoltoinsinööri, Vihti

Kuosmanen, Kirsi Päivikki, myyntireskontranhoitaja, Kuopio

Kuparinen, Kari Pentti, tuotekehitysjohtaja, Loppi

Kurppa, Ari Petri Tapio, esteettömyysasiantuntija, Helsinki

Kuukasjärvi, Marja-Liisa, sosionomi AMK, Oulu

Kuuluvainen, Pirjo Irmeli, asiantuntija, Lappeenranta

Kuusilinna, Tarja Tellervo, lupa-asiantuntija, Ylöjärvi

Kuusisto, Markku Antero, myyntipäällikkö, Nurmijärvi

Kuusniemi, Jari Johannes, taksiyrittäjä, Ylöjärvi

Kuutti, Virpi Anneli, keittiömestari, Vaasa

Kylmäluoma, Maarit, tiedottaja, Vantaa

Kylä-Kause, Jarmo Kalervo, verkostoinsinööri, Rauma

Kymäläinen-Pitkämäki, Johanna, lakipalveluasiantuntija, Hattula

Kärkkäinen, Jari Olavi, tiiminvetäjä, Porvoo

Kärkkäinen, Kimmo Kalevi, tarkastaja, Ii

Kääriäinen, Juha Pekka, myyntipäällikkö, Mikkeli

Käärmelahti, Seija-Sofia Anneli, suuhygienisti, Savonlinna

Laaninen, Sirpa Lahja, marketpäällikkö, Tyrnävä

Lagerström, Ari Kalevi, yrittäjä, Kustavi

Lahdenmäki, Päivi Annikki, toiminnanjohtaja, Lapinlahti

Lahti, Elina Marianne, myyntiassistentti, Tampere

Lahti, Hilkka Helinä, maksuliikepäällikkö, Kokkola

Lahtinen, Ari Teijo Ilari, vuoromestari, Urjala

Lahtinen, Maini Satu Elli, johdon sihteeri, Vaasa

Lahtinen, Petra Maria, ylipäivystäjä, Kerava

Laihinen, Tapio Olavi, ryhmäesimies, Riihimäki

Laihonen, Janne Mikael, kenttäpäällikkö, Rauma

Laine, Eija Elisa, alueassistentti, Turku

Laine, Tommi Iikka Johannes, maanviljelijä, Isokyrö

Laitala, Nina Marika, kihlakunnanulosottomies, Hankasalmi

Laitila, Kaija Mariitta, tulliylitarkastaja, Helsinki

Laitinen, Hilkka Hellevi, asiakkuuspäällikkö, Mäntyharju

Laitinen, Pirkko-Liisa, terveydenhuollon suunnittelija, Alatemmes

Laitinen, Sami Petteri, vanhempi konstaapeli, Jyväskylä

Lakanen, Aira Tuulikki, projekti-insinööri, Tampere

Lamberg, Torsti Tapio, pääsuunnittelija, Pori

Lammi, Päivi Marjaana, Ruoka- ja siivouspalvelupäällikkö, Urjala

Lamminen, Vesa Villehard, laskentasihteeri, Turku

Lampinen, Jari Olavi, vuoropäällikkö, Mikkeli

Lampinen, Leena, rahoituspäällikkö, Karstula

Lamponen, Matti Antero, työnjohtaja, Valkeakoski

Lappeteläinen, Timo Kalevi, tuotantopäällikkö, Helsinki

Lappeteläinen, Väinö Antero, toimitusjohtaja, Haapavesi

Lappi, Eija Kaarina, varhaiskasvatuksen esimies, Joroinen

Larke, Nina Margit, kuntoutussuunnittelija, Turku

Lassinen, Jorma Tapio Antero, aluemyyntipäällikkö, Vihti

Latvalehto, Taina Helena, toimialasihteeri, Taivalkoski

Laukkanen, Kari Juhani, säteilysuojeluinsinööri, Rauma

Laukkanen, Mauri Ilmari, fysioterapeutti, Rovaniemi

Laukkanen, Tuula Helena Anneli, makutestiasiantuntija, Valkeakoski

Laulaja, Jyrki Tapio, kauppias, Porvoo

Laurell, Terhi Marita, ratkaisuasiantuntija, Lahti

Lehikoinen, Keijo Sakari, turvallisuuspäällikkö, Joensuu

Lehikoinen-Häyrinen, Anja Tellervo, sovellusvastaava, Joensuu

Lehtelä, Kirsi Maaret, henkilöstösihteeri, Espoo

Lehti, Elina, projektipäällikkö, Hämeenlinna

Lehti-Kulha, Leila Margit, henkilöstöasiantuntija, Pori

Lehtinen, Rauno Antero, jälkikäsittelijä, Pirkkala

Lehtinen, Tarmo Tapani, työmaapäällikkö, Kärkölä

Lehto, Eila Annikki, varhaiskasvatuksen esimies, Joutsa

Lehto, Juha Pekka Antero, haastemiesten esimies, Oulu

Lehto, Roope Oskari, toimitusjohtaja, Nokia

Lehtonen, Esa Veikko Juhani, kehityspäällikkö, Vantaa

Lehtonen, Irma Anneli, osastonhoitaja, Helsinki

Lehtonen, Kari Arvo, palomies, Turku

Lehtonen, Kari Juhani, liikennesuunnittelija, Espoo

Lehtonen, Mervi Tuulikki, palvelupäällikkö, Jokela

Lehtonen, Timo Martti Johannes, rikosylikonstaapeli, Jyväskylä

Leino, Jarkko Juhani, ylikonstaapeli, Turku

Leinonen, Anne Mariitta, yksikön esimies, Tampere

Leinonen, Auli Kristiina, maksatusasiantuntija, Joensuu

Leinonen, Markku Kalevi, työnjohtaja, Vantaa

Leinonen, Timo Olavi, varainhankkija, Vantaa

Lemettinen, Jaakko Antero, suunnittelupäällikkö, Joensuu

Lepistö, Jari Jaakko Juhani, kunnossapitomestari, Turku

Leppäjoki, Outi Kirsi Kyllikki, ylikonstaapeli, Loimaa

Lidman, Vesa Juhani, projektipäällikkö, Isokyrö

Liimatainen, Seppo Olavi, tuotantomestari, Kotka

Lindgren, Jukka Yrjö, aluepäällikkö, Kokemäki

Lindholm, Kimmo Sulo Einari, rikosylikonstaapeli, Kokemäki

Lindholm, Ulla Aino Marjatta, lupaesimies, Kirkkonummi

Lindroos, Anneli Viveka, henkilöstöassistentti, Espoo

Lindroth, Viivi Virpi Helena, vuoromestari, Oulu

Lindström, Pirjo Marita, veroasiantuntija, Kerava

Lintunen, Jukka-Pekka, lääkintäesimies, Tampere

Lintusaari, Tiina Maritta, digipalveluasiantuntija, Kaarina

Liukkonen, Sirpa Anneli, johdon assistentti, Rauma

Liukkonen, Vuokko Maria Hannele, vastaava tutkimusteknikko, Vantaa

Loimaranta, Marja-Terttu, esimies, Vantaa

Lokinperä, Pekka, maanviljelijä, maatila-asiantuntija, Hausjärvi

Lommi, Leena Marjaana, laboratoriokäyttöpäällikkö, Porvoo

Lonkila, Petri Olavi, maatalousyrittäjä, Kiuruvesi

Loponen, Petri Mauno Ensio, ravintolapäällikkö, Helsinki

Lotila, Jyrki Tapio, myyntipäällikkö, Vantaa

Loukunen, Aila Helena, johdon assistentti, Espoo

Louto, Pirjo Irene, palveluasiantuntija, Helsinki

Lovén, Leena Marjaana, johdon assistentti, Jyväskylä

Lucenius, Ulla Soili Marjatta, apulaisosastonhoitaja, Vantaa

Lukkarla, Virpi Maria, varhaiskasvatuspäällikkö, Pöytyä

Lundelin, Sisko Kaarina, johdon assistentti, Tuusula

Luomala, Irene Hellen, tiedonhallinnan suunnittelija, Helsinki

Luosma, Kirsi Maria, asiantuntija, Jyväskylä

Luosma, Päivi Tuulikki, kirjakauppias, Rauma

Luostarinen, Laura Ulrica, museopalvelujen esimies, Joutseno

Luostarinen, Tapio Kalevi Juhani, suunnittelupäällikkö, Rajamäki

Luukkanen, Harri, yrittäjä, Savonlinna

Luukkanen, Olli Tapani, osastotyönjohtaja, Kouvola

Luusalo, Juhani Ilmari, kihlakunnanulosottomies, Parkano

Löfbacka, Sami Petteri, peruskoulun lehtori, Kaustinen

Lönnqvist, Lars Rolf, myyntipäällikkö, Lohja

Löytöläinen, Juha Tapani, insinööri, Kirkkonummi

Maffeo, Miia-Mari, hallinnollinen avustaja, Helsinki

Maijala, Maritta Anneli, luokanopettaja, Keminmaa

Maja, Pirjo Johanna, palvelupäällikkö, Naantali

Majaniemi, Heikki Aatos, valmistussuunnittelija, Vaasa

Makkonen, Klaus Nikolai, liikenteenohjaaja, Helsinki

Makkonen, Matti Sakari, metsäasiantuntija, Sulkava

Malkamäki, Terttu Anneli, talousassistentti, Espoo

Malm, Jyrki Juhani, maanviljelijä, Karijoki

Manni, Johanna Katariina, hallinnollinen avustaja, Hongkong

Manninen, Anneli, diplomi-insinööri, Seinäjoki

Manninen, Petri Tapani, metsäasiantuntija, Viitasaari

Mansikkamäki, Pekka Antero, työllisyys- ja turvallisuuspäällikkö, Ylöjärvi

Mansnerus-Mattsson, Viveca, sjukskötare, Lemland

Manula, Harri Tapio Pellervo, operaattori, Luumäki

Markkanen, Jari Juhani, väestönsuojelusuunnittelija, Helsinki

Markovaara, Tuija Anneli, myymäläsuunnittelija, Helsinki

Martin, Kaija Irmeli, varhaiskasvatuksen erityisopettaja, Pirkkala

Matikka, Jari Olavi, päivämestari, Hämeenkyrö

Matilainen, Kari Johannes, turvallisuusasiantuntija, Porvoo

Matilainen, Lasse Markus, vanhempi konstaapeli, Espoo

Mattila, Johanna Kaarina, perhetyönohjaaja, Ulvila

Mattila, Merja Hannele, esimies, Pietarsaari

Mattila, Timo Henrik, järjestelmäasiantuntija, Kerava

Mattila, Tuomo Tapio, tuotantoinsinööri, Raahe

Mattila, Vesa Juhani, ketjupäällikkö, Seinäjoki

Mecklin-Lönnkvist, Sofie, ledande nödcentraloperatör, Korsholm

Merisalo, Veikko Juhani, laatuteknikko, Valkeakoski

Merta, Eino Olavi, peruskoulun johtaja, Loimaa

Mertanen, Esa Pekka Ensio, prosessipäällikkö, Järvenpää

Mettovaara, Mikko Juhani, vanhempi asentaja, Oulu

Mikkanen, Ulla Kaarina, markkinointiassistentti, Kerava

Mikkola, Matti Voitto Juhani, myyntipäällikkö, Forssa

Mikkonen, Merja Päivi Helena, assistentti, Helsinki

Mikkonen, Tuomo Antero, haastemies, Kerava

Miller, Arja Helinä, hallinnollinen avustaja, Venäjä

Moilanen, Hannu Antero, työnjohtaja, Raisio

Moilanen, Harri Johannes, työmaamestari, Akaa

Moisander, Eini Sinikka, palvelupäällikkö, Somero

Molander, Minna Maarit, rikosylikonstaapeli, -

Mollgren, Jyrki Juhani, kauppias, Tuusula

Muhojoki, Ari Uolevi, tuotepäällikkö, Espoo

Multala, Leena Johanna, ruokapalvelusuunnittelija, Kouvola

Multanen, Seppo Olavi, hallintosihteeri, Rääkkylä

Munck, Lars, varastopäällikkö, Lohja

Mustonen, Jari Pekka, työpäällikkö, Oulainen

Mustonen, Osmo Juhani, ohjaaja, Vaala

Mutanen, Teuvo Markku, maaseutuasiamies, Polvijärvi

Mutonen, Timo Juhani, työmaapäällikkö, Viiala

Mykkänen, Leena Maria, kihlakunnanulosottomies, Lapinlahti

Myllylä, Pertti Tapio, liikennemyymäläpäällikkö, Oulu

Mäcklin, Juha Ensio, metsäasiantuntija, Kemi

Mäenpää, Katri Annikki, apulaisosastonhoitaja, Lahti

Mäkelä, Ari Juhani, kehityspäällikkö, Espoo

Mäkelä, Jaakko Tero Sakari, rikosylikonstaapeli, Inari

Mäkelä, Marko Seppo Antero, ylikonstaapeli, Ikaalinen

Mäkelä, Matti Arvo, maanviljelijä, Merikarvia

Mäkelä, Pirkko Hannele, asiantuntija, Eura

Mäkelä, Pirkko Marja Tuulikki, palkka-asiantuntija, Vesilahti

Mäkelä, Riitta Annikki, rahoitusasiantuntija, Kokkola

Mäkelä, Satu Hannele Emilia, sairaanhoitaja, Valkeakoski

Mäki, Maarit Kaarina, johtajaylilääkärin sihteeri, Tampere

Mäki, Riitta Anneli, talousasiantuntija, Helsinki

Mäki-Krekola, Timo Samuel, projekti-insinööri, Vaasa

Mäkinen, Antti Jukka, taloussuunnittelija, Tampere

Mäkynen, Seppo Ilari, kunnossapitomestari, Myllykoski

Mänttäri, Outi Inkeri, johtava maksatusasiantuntija, Valkeala

Määttänen, Mika Tapio, taksiyrittäjä, Kotka

Möttönen, Ilpo Tapani, kaupunginpuutarhuri, Kankaanpää

Nakari, Jorma Veikko, jaostovalmistelija, Helsinki

Nevatalo, Elina Maija, henkilöstöasiantuntija, Vantaa

Niemelä, Meri Johanna, myyntipäällikkö, Nurmijärvi

Niemenmaa, Petri Olavi, tulliylitarkastaja, Espoo

Niemi, Anna-Liisa, merkonomi, Kauhava

Niemi, Timo Juhani, huoltopäällikkö, Vaasa

Nieminen, Jani Juhani, vanhempi konstaapeli, toimitilasuunnittelija, Lahti

Nieminen, Jouko Tapio, kunnossapito- ja käyttöasentaja, Jokioinen

Niinivaara, Anne Maarit, suunnittelija, Helsinki

Nikkanen, Olli-Juhani, taloussuunnittelija, Mikkeli

Nikkari, Risto Antero, kalustomestari, Espoo

Nikkinen, Mirva Päivikki, liikennemyymäläpäällikkö, Iisalmi

Niskanen, Marja-Leena, asiakasneuvoja, Valkeakoski

Niskavaara, Katja Helena, rikosylikonstaapeli, Helsinki

Nokelainen, Riitta Helena, osastopäällikkö, Helsinki

Nolvi, Katja Susanna, osastosihteeri, Helsinki

Norja, Anja Helena, talousasiantuntija, Alavus

Norman, Matti Juhani, taksiyrittäjä, Tampere

Nousiainen, Markku, levyseppä-hitsaaja, Savonlinna

Nurmela, Elina Maarit, asiantuntija, Kurikka

Nurmi, Aki Velipekka, järjestelmäasiantuntija, Tampere

Nurmi, Timo Sakari, reaktoriohjaaja, Pori

Nuutinen, Leo Juhani, suunnitteluinsinööri, Helsinki

Nyberg, Roger Joakim, mätningschef, Raseborg

Nykänen, Ilkka Oskari, asiantuntija, Kuopio

Nykänen, Matti Juhani, tekninen tutkija, -

Nyman, Jari Kalle, ylikonstaapeli, Orimattila

Nyman, Markku Ensio, yrittäjä, Kaustinen

Näppä, Marja Anneli, varapääluottamusmies, Kiiminki

Ohenoja, Aino-Marjatta, ruoka- ja puhtauspalvelupäällikkö, Utajärvi

Oikari, Antti Tapio, rikosylikonstaapeli, Vantaa

Ojala, Esko Martti, maanviljelijä, Kauhajoki

Ojala, Juhani Raimo, kiinteistönhoitaja, Lempäälä

Ojala, Martti Ilmari, vanhempi rikoskonstaapeli, Helsinki

Ojala, Tapani Antero, ympäristöpalvelujen johtaja, Kauhajoki

Oja-Lipasti, Katri Irene, osastonhoitaja, Ilmajoki

Ojanen Ferreira Alves, Päivi, assistentti, Portugali

Ojaniemi, Jari Juhani, insinööri, Riihimäki

Oksa, Maria Elisabeth, byråsekreterare, Åbo

Oksanen, Heta Matleena, tiedonhallinnan suunnittelija, Helsinki

Oksanen, Jari Teuvo, insinööri, Hyvinkää

Olander, Tarja Maria, työsuojelupäällikkö, Porvoo

Olkinuora, Esa Antero, kunnossapitopäällikkö, Viljakkala

Onnela, Toivo Veli Aulis, rakennusmestari, Alavus

Oulasmaa, Minna Maarit, perhesuhteiden asiantuntija, Espoo

Paananen, Timo Sakari, metsäasiantuntija, Viitasaari

Paavola, Esko Sakari, virastomestari, Helsinki

Painivaara, Susanna, suunnittelija, Helsinki

Pajari, Erja Tellervo, kirjanpitopäällikkö, Espoo

Pakarinen, Aarni Vesa, järjestelmäpäällikkö, Porvoo

Pakarinen, Erja Anita, siivoustyönjohtaja, Rääkkylä

Pakarinen, Ilpo Teijo Ensio, suunnittelija, Sulkava

Pakarinen, Kati Miia Marjaana, ympäristöagrologi, Turku

Pakkala, Marja-Liisa, talouspalvelusihteeri, Vantaa

Palkki, Anne Kristiina, koulutussuunnittelija, Sotkamo

Pallaskivi, Jari Erkki, asiakaspalvelupäällikkö, Helsinki

Paloniemi, Ulla-Maija, perusopetuksen luokanopettaja, Kauhajoki

Parikka, Juha Tapani, tullitarkastaja, Varkaus

Parkkonen, Timo Tapio, pakkaamotyönjohtaja, Mikkeli

Partanen, Anne Maritta, asiantuntija, Lapinlahti

Partanen, Markku Olavi, prosessimestari, Helsinki

Partinen, Juha Tapio, projektipäällikkö, Espoo

Parviainen, Mirka Satu Marjaana, psykiatrian erikoissairaanhoitaja, Pielavesi

Parviainen, Simo Yrjö, tietotekniikka-asiantuntija, Lohja

Parviainen, Tiina Hannele, vastaava fysioterapeutti, Lapinlahti

Pasanen, Pirkko Kyllikki, virastomestari, Helsinki

Passi, Pirjo Helena, tarkastaja, Alavieska

Patja, Petri Tapani, maksatusasiantuntija, Jyväskylä

Paulasalo, Anne Marja, yksikön päällikkö, Parkano

Pehkonen, Anna-Maija, neuvolapalveluiden tulosyksikköjohtaja, Raahe

Pekkala, Katja Marika, asiantuntija, Iisalmi

Pekkanen, Jaakko Kalevi, ylipostimies, Mikkeli

Pekuri, Matti Petteri, vanhempi konstaapeli, Jyväskylä

Peltola, Päivi Sisko, maatalonemäntä, Hamina

Peltola, Tuomo Hannes, maanviljelijä, Virolahti

Peltomäki, Jussi Tuomas, yrittäjä, Merikarvia

Peltonen, Irmeli Kristiina, toimistosihteeri, Turku

Peltonen, Mia-Johanna, palveluesimies, Kouvola

Peltovuori, Tiia Pilvi Jenny, materiaalihallintosuunnittelija, Hämeenlinna

Pennala, Sami Pekka, maanviljelijä, Alavus

Pennanen, Kalervo Antero, apulaismeteorologi, Kuusankoski

Pentikäinen-Laine, Maija, maanviljelijä, Hartola

Penttala, Jaana Kristiina, työnjohtaja, Isokyrö

Penttilä, Mika Yrjö Juhani, vanhempi konstaapeli, Forssa

Penttilä, Paula Helena, erityisopettaja, Kaustinen

Perttilä, Virpi Elina, pääkäyttäjä, Pukkila

Perttu, Kari Veikko, työnjohtaja, Kauhava

Peräkorpi, Anita Maarit, marketpäällikkö, Kauhajoki

Pesonen, Jukka Tapio, asiantuntija, Vantaa

Pesonen, Karita Elina, suunnittelija, Siikajoki

Pesonen, Reijo Kalevi, ympäristöterveystarkastaja, Kouvola

Piel, Kaija Christina, amanuenssi, Kuopio

Pienimäki, Marja-Liisa Susanna, vastaava yksilövalmentaja, yrittäjä, Alavus

Pietarila, Anssi Urho Juhani, isännöitsijä, Siikajoki

Pietarinen, Jari Tapani, asemamestari, Kontiolahti

Pihl, Arja Kyllikki, piispan sihteeri, Kaarina

Pihlaja-Itänen, Tuija Lilja Marja, henkilöstöpäällikkö, Tampere

Piippo, Seppo Ensio, maataloussihteeri, Kiuruvesi

Piiroinen, Samuli Petri, ylikonstaapeli, Tampere

Pikkujämsä, Marjatta Anneli, hankinta-asiantuntija, Rauma

Piri, Mika Petri, yrittäjä, Kauhava

Piri, Tuula Orvokki, henkilöstösihteeri, Oulu

Pitkäaho, Liisa Marketta, tullitarkastaja, Oulu

Pohjanen, Hannu Tuomas, maanviljelijä, Sastamala

Pohjolainen, Miia Marjatta, ylipäivystäjä, Kerava

Poikonen, Ritva Kaarina, kirjastonjohtaja, Lohja

Pouhula, Lasse Heikki, koneistaja, Outokumpu

Poutiainen, Henna, maataloustyöntekijä, Leppävirta

Prihti, Ari Petri Juhani, maatalousyrittäjä, Punkalaidun

Puhakka, Paula Anneli, sairaanhoitaja, terveydenhoitaja, Joensuu

Puikko, Raimo Juha Tapani, isännöitsijä, Tervola

Pulkkinen, Sirkku Linnea, kirjaamissihteeri, Mikkeli

Pulliainen, Marika Christina, turistchef, Hangö

Pulska, Eine Marjatta, kulttuuriaktiivi, Savukoski

Puodinketo, Timo Matti, vuoropäällikkö, Merimasku

Puola, Pauli Veikko, työmaamestari, Hyvinkää

Pursiainen, Matti, asiantuntija, Tampere

Purtilo, Esko Pekka Sakari, pääluottamusmies, Lemi

Puttonen, Laura Kristiina, rikosseuraamustyöntekijä, Jyväskylä

Puumalainen, Onni Keijo Paavo, lyömäsoitinten soittaja, Kerava

Puuskamäki, Merja Inkeri, perushoitaja, Ilmajoki

Pyrä, Juha Aulis, veturinkuljettaja, Riihimäki

Päivärinta, Mika Allan, tavaratalojohtaja, Tuomikylä

Pärnänen, Raimo Antero, maanviljelijä, Pihtipudas

Pöllönen, Jani Miika Juhani, tarkastaja, Kouvola

Pölönen, Raimo Aulis, tarkastaja, Helsinki

Pöntinen, Emmi Johanna, henkilöstöasiantuntija, Hämeenlinna

Pöntinen, Minna Maria, kaupunginvaltuutettu, Mikkeli

Raita, Ahti Viljami, kokoonpanon työnjohtaja, Hollola

Raitamäki, Heli Sisko, maksatusasiantuntija, Turku

Raivio, Teemu Sakari, ylikonstaapeli, Vantaa

Rajakko, Juha Petteri, vanhempi mekaniikkasuunnittelija, Vantaa

Rajala, Harri Olavi, tullitarkastaja, Tornio

Rajaniemi, Esa Kalervo, toimitusjohtaja, Kokkola

Ranta, Antti Johannes, huoltoasiantuntija, Vaasa

Ranta, Merja Margitta, tutkimusteknikko, Helsinki

Ranta, Mika Tapani, marketpäällikkö, Tampere

Rantasila, Markku Tapani, vastaava asiantuntija, Pori

Ranta-Ylitalo, Eero Aulis, asiakkuuspäällikkö, Kokkola

Rasi, Arto Rainer, markkinointipäällikkö, Espoo

Rask, Satu Auni, tekninen johtaja, Hämeenkyrö

Rauhansuu, Janne Olavi, maatalousyrittäjä, Pöytyä

Raulamo, Jukka Esa Ilmari, lehtori, Porvoo

Raunela, Tommi Uolevi, pääluottamusmies, Pori

Rautiainen, Aki Vesa, vanhempi käyttömestari, Porvoo

Rautiainen, Riitta Aino Anneli, laboratoriomestari, Helsinki

Rauva, Mikko Johannes, kauppias, Sastamala

Ravaska, Kimmo Johannes, kihlakunnanulosottomies, Oulu

Reini-Laaksonen, Rina Elise, perhepalveluiden koordinaattori, Akaa

Repo, Satu Marjukka, lastentarhanopettaja, Parikkala

Repo, Seija Irene, laboratoriomestari, Joensuu

Repo-Kemppainen, Elma Anneli, siivoustyönjohtaja, Lohja

Riekki, Seppo Kalevi, toimitusjohtaja, Kuusamo

Rihko, Heikki Johannes, talousjohtaja, Kaarina

Rinne, Päivi Marja-Liisa, kehityspäällikkö, Seinäjoki

Rinta-Hiiro, Helena Tuulikki, pääkirjanpitäjä, Ähtäri

Rissanen, Timo Tapio, pääsuunnittelija, Vaasa

Roiha, Mika Juhani, ylikonstaapeli, Helsinki

Roininen, Heidi Christiina, asiantuntija, Vantaa

Ronkainen, Jari Juhani, yrittäjäesimies, Joensuu

Ronkainen, Juha Antero, aluemyyntipäällikkö, Laihia

Roos, Juha Eerik, ryhmäpäällikkö, Salo

Ropponen, Heikki Petteri, rakennusinsinööri, Leppävirta

Rosengren, Stig Erik, jordbrukare, företagare, Kristinestad

Rosenqvist, Juha Antero, työnjohtaja, Vantaa

Rosenström, Jari Tapani, jaostovalmistelija, Porvoo

Ruhanen, Riitta Helena, myyntijohtaja, Oulu

Ruinu, Arja Tuula Irmeli, päivähoidon ohjaaja, Parkano

Rummukainen, Saila Maarit, palvelukodin ja toimintakeskuksen johtaja, Pieksämäki

Ruoho-Meri, Anniina Susanna, henkilöstöasiantuntija, Vantaa

Ruohonen, Hannu Matti, metsäasiantuntija, Hämeenlinna

Ruohonen, Tapio Ilmari, tuotantopäällikkö, Pirkkala

Ruokanen, Vuokko Hannele, maataloussihteeri, Kuusamo

Ruotsalainen, Petri Olavi, liikunnanohjaaja, Lappeenranta

Ruotsalainen, Teea Marketta, tiedonhallinnan suunnittelija, Vantaa

Ruusunen, Tuula Ilona, sihteeri, Orivesi

Ryhänen, Kari Vilho, ostopäällikkö, Lahti

Rytkönen, Tero Hannu Tapani, ylikonstaapeli, Tyrnävä

Ryynänen, Päivi Eija Tuulikki, asiantuntija, Vantaa

Ryyppö, Vesa Matti, yrittäjä, isännöitsijä, Lohja

Råman, Niilo Veli, pursimies, Salo

Räikkönen, Esa Kalevi, rikosylikonstaapeli, Lahti

Räikkönen, Sirpa Helena, nuorisotoimenjohtaja, Lappeenranta

Rönkkö, Heino Antero, isännöintipäällikkö, Kouvola

Rönkkö, Kirsi Tuulia, sairaanhoitaja, Vantaa

Rönkkö, Pertti Vesa, projektinhallinnan päällikkö, Nurmijärvi

Rönnqvist, Anna-Lisa Siv, kehityspäällikkö, Lempäälä

Saajanen, Sari Tuulikki, taloussihteeri, Lappeenranta

Saarela, Kaija Marjatta, kihlakunnanulosottomies, Iisalmi

Saarela, Leena Tuula Talvikki, sairaanhoitaja, Sastamala

Saarenpää, Raija Martta, johtava sosiaalityöntekijä, Alavieska

Saarikoski, Päivi Katariina, controller, Seinäjoki

Saarinen, Kaarle Tapani, sovellusasiantuntija, Espoo

Saarinen, Markku Kalevi, nuorisotyönohjaaja, Rääkkylä

Saarinen, Olli Pekka, satamamestari, sataman turvapäällikkö, Vehmaa

Saario, Pasi Erkki Petteri, avainasiakaspäällikkö, Vihti

Saastamoinen, Esko Juhani, kaupunginhallituksen 2. varapuheenjohtaja, Lieksa

Sahinoja, Vesa Kalevi, tulliylitarkastaja, Kangasala

Sainio, Marko Petteri, lennontiedottaja, Enontekiö

Sairanen, Maija Ellen Kaarina, maaseutusihteeri, Parikkala

Sajama, Antti Sakari, farmaseutti, Espoo

Sallila, Jarmo Juhani, yrittäjä, Eurajoki

Salmela, Esa Marko Tapio, asiantuntija, Raahe

Salmi, Tanja Kristiina, asiantuntija, Pori

Salminiemi, Martti Johannes, työnjohtaja, Paimio

Salmio, Erja Kyllikki, asiantuntija, Helsinki

Salo, Heini Orvokki, rekrytointipäällikkö, Nokia

Salonen, Janne, tarkastaja, Jokela

Salonen, Tinnu Marja Kristiina, tiedottaja, verkkotiedottaja, Tampere

Salonpää, Tiina Tuulikki, toiminnanjohtaja, Pudasjärvi

Sariola-Teittinen, Leena Kaarina, korvausratkaisija, Helsinki

Sarpola, Anna-Maija, terveydenhoitaja, Oulainen

Sarvala, Silmu Varpu Terhikki, työnsuunnittelija, Kuhmoinen

Satonen, Mikko Olavi, ylikonstaapeli, Juupajoki

Saukkola, Jarmo Juhani, tarkastaja, Nousiainen

Saulamo, Jaana Marja, maksuliikepäällikkö, Vantaa

Savela, Heidi-Marie, pääjohtajan assistentti, Vantaa

Savikko, Ari Jussi, tutkimusmestari, Inari

Savukoski, Jouko Tapio, ensihoitaja, Savukoski

Schwalenstöcker, Pirjo Liisa, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki

Sebelja, Eija-Liisa, palvelupäällikkö, Helsinki

Segerman, Jari-Pekka Kalevi, paloesimies, Lieto

Sepponen, Pirjo Hannele, talousasiantuntija, Vaasa

Seppälä, Lasse Antero, liikenteenohjaaja, Vantaa

Seppälä, Päivi Elina, veroasiantuntija, Mäntsälä

Seppänen, Tarja Alice, laboratorioinsinööri, Kirkkonummi

Seppänen, Ulla Katariina, veroasiantuntija, Hämeenlinna

Sibelius, Anne Helena, asiakaspäällikkö, Turku

Sieviläinen, Anne Marketta, osastonhoitaja, Rauma

Sievola, Antti Elmer, rikosseuraamusesimies, Akaa

Siilin, Leena Aune Katriina, palvelukodin johtaja, Varkaus

Siitonen, Maarit Hannele, luokanopettaja, Lumijoki

Silén, Hannu Sakari, röntgenhoitaja, Muonio

Silfver, Eila Anna Kaarina, ohjaaja, Lumijoki

Sillanpää, Heikki Juhani, projektipäällikkö, Paimio

Sillanpää, Minna Leena, varhaiskasvatuksen johtaja, Nokia

Sillanpää, Mirja Helena, assistentti, Riihimäki

Siltala, Uolevi Tauno, valmistusmestari, Askola

Silvennoinen, Kirsi Maarit, hallinnollinen projektipäällikkö, Lappeenranta

Simola, Kari Antero, rakennusinsinööri, Parainen

Simola, Sari Johanna, käräjäsihteeri, Ylöjärvi

Simula, Mika Antero, käyttömestari, Kemi

Sinisilta, Tuula Marjatta, myymäläpäällikkö, Helsinki

Sipilä, Juha Seppo, asuntosihteeri, Pirkkala

Sipponen, Pauli Iivo Sakari, ylivirastomestari, Helsinki

Sirenius, Katri Johanna, materiaalihallintoasiantuntija, Helsinki

Sirviö, Timo Tapani, mekaniikkasuunnittelija, Sotkamo

Siuvo, Janne Olavi, maatalousyrittäjä, Nokia

Sjöberg, Meives Marlene Elisabeth, hälsovårdare, Malax

Sjögren, Sinikka, hallituksen jäsen, sosiaalityöntekijä, Tampere

Sjöholm-Nikkanen, Anita Kristiina, apulaistarkastaja, Salo

Sjöroos, Reima Kalevi, kiinteistönhoitaja, Nousiainen

Sjövall, Mari Johanna, maksatusasiantuntija, Ulvila

Skeppar, Peter Jan, försäljningschef, Korsholm

Skog, Glenn Gustav, trafikant, Karleby

Skogster, Merja Maarit, osastonhoitaja, Koskenkylä

Smeds, Kati Johanna, rikosylikonstaapeli, Hausjärvi

Soininen, Salme Marjatta, hallintosihteeri, Rääkkylä

Soisalo, Tiina Marjatta, kotieläinasiantuntija, Ilmajoki

Sorsa, Marita Hannele, ylikonstaapeli, Kajaani

Sorsa, Timo Heikki, yrittäjä, Suonenjoki

Still, Sture Henrik, webbansvarig, Vasa

Still, Veli-Pekka, rikosylikonstaapeli, -

Stolp, Jukka Tapio, kaupunginpuutarhuri, Kalajoki

Strand, Teuvo Johan, yrittäjä, Rovaniemi

Ström, Maria, daghemsföreståndare, Lumparland

Strömsbäck, Susanne Ann-Katrin, barnträdgårdslärare, Malax

Suikkanen, Lisbeth Bernice, sjukskötare, Vörå

Sundberg, Teuvo Antero, taksiyrittäjä, Jokioinen

Sundman, Karl Christian, tutkimusmestari, Espoo

Suoanttila, Riitta Liisa, varainhankinnan assistentti, Espoo

Suokas, Ina-Riikka Marjaana, kihlakunnanulosottomies, Lahti

Suominen, Jarkko Matias, haastemies, Vantaa

Suominen, Tarja Hillevi, sijoitusjohtaja, Rauma

Suonnansalo, Tuija Sari Hannele, toiminnanjohtaja, Posio

Svahn, Kirsti, kehittämissuunnittelija, Seinäjoki

Svahn, Mikael, osastopäällikkö, Lohja

Syrjälä, Taito Oskari, yrittäjä, Tammela

Söderblom, Pirjo Hannele, vuokrauspäällikkö, Espoo

Söderman, Lea Tuula Hannele, sihteeri, Espoo

Taipale, Jouni Uolevi, ylikonstaapeli, Valkeakoski

Takala, Teea Marika, marketpäällikkö, Seinäjoki

Takkinen, Pirkko Inkeri, toimistosihteeri, Helsinki

Tammi, Rauno Johannes, tarkastaja, Jyväskylä

Tantarimäki, Arto Aimo, järjestelmäpäällikkö, Seinäjoki

Tapanainen, Tarja Kaarina, yhteyspäällikkö, Kauhajoki

Tapio, Riku Olavi, tarkastaja, Rovaniemi

Tapper, Arto Kalevi, vanhempi johtava insinööri, Jyväskylä

Tauriainen, Ari Kullervo, hallituksen jäsen, Tampere

Tavasti, Erja Elisa, siivoustyönjohtaja, Kalajoki

Tavastila, Päivi Marjatta, palvelupäällikkö, Helsinki

Tenhunen, Kirsi Anneli, ensihoitaja, Kiuruvesi

Terho, Jyrki Olavi, vuorotyönjohtaja, Kouvola

Tervonen, Ari Matti, metsäasiantuntija, Kuopio

Tervonen, Keijo Kristian, apulaistutkija, Helsinki

Tiainen, Esa Olavi, laatujohtaja, Tuusula

Tiekso, Leena Kaarina, asiantuntija, Turku

Tiihonen, Paavo Antero, hankintainsinööri, Jyväskylä

Tiiliharju, Eija Inkeri, tarkastaja, Oulu

Tiilikainen, Tarja Anitta, peruskoulun luokanopettaja, Tuusniemi

Tikkanen, Antti Mikael, ylikonstaapeli, Oulu

Tikkanen, Sami Petri Tapani, työsuojeluasiantuntija, Mikkeli

Tissari, Jouni Antero, pääluottamusmies, kuljettaja, Uusikaupunki

Toivanen, Reijo Tapio, ylikonstaapeli, Joensuu

Toivanen, Sisko Elisabet, maanviljelijä, tilitoimistoyrittäjä, Kiuruvesi

Toivanen, Veli-Pekka Juhani, asiakasvastuullinen myyntijohtaja, Kuopio

Toivola, Kirsi Maaret, maatalousyrittäjä, Paimio

Toivonen, Arja Irene Maarit, tietotekniikkapalveluiden esimies, Hyvinkää

Toivonen, Timo Petri, peruskoulun luokanopettaja, Ylöjärvi

Tokola, Erkki Tapio, maatalousyrittäjä, Siikajoki

Tokola, Terttu Kaarina, työsuhdeasioiden asiantuntija, Raahe

Tolonen, Aino Helena, keittiömestari, Sotkamo

Tolonen, Liisa Inkeri, toiminnanjohtaja, Suomussalmi

Tolvanen, Jussi Tapani, opas, Helsinki

Tonteri, Jari Juhani, rikosylikonstaapeli, Vantaa

Torniainen, Sari Tuuli, asiantuntija, Mäntyharju

Torvikoski, Marjo Katariina, kuluttajaoikeusneuvoja, Raahe

Tossavainen, Leo Kullervo, toiminnanjohtaja, Savukoski

Tuijula, Immo Pellervo, maatalousyrittäjä, Masku

Tuokila, Jouko Antero, vuoroinsinööri, Kemi

Tuomainen, Raija Sisko Annikki, palkkapalvelusihteeri, Kuopio

Tuomi, Ann-Maarit, maksatusasiantuntija, Turku

Tuomi, Minna Marita, palvelukodin johtaja, Kuopio

Tuominen, Risto Paavo Olavi, päiväkodin johtaja, Lempäälä

Tuominen, Tuija, osastonhoitaja, Helsinki

Tuomisto, Pasi Jyrki, kaukolämpömestari, Ikaalinen

Tuovinen, Marja Kaarina, sihteeri, Espoo

Turunen, Esa Matti Ensio, maanviljelijä, Rääkkylä

Turunen, Mari-Anne, asiantuntija, Jyväskylä

Turunen, Mika Matti Antero, rikosylikonstaapeli, Kuopio

Turunen, Veijo Kalevi, maanmittausteknikko, Vihti

Tuure, Mikko Henrikki, paloesimies, Lappeenranta

Tyllinen, Kari Juhani, suunnitteluinsinööri, Espoo

Tyni, Lasse Antero, ylikonstaapeli, Taivalkoski

Tähtinen, Keijo Kalevi, kaupunginvaltuuston 2. varapuheenjohtaja, Loviisa

Uitto, Mari-Anna Leila, lähiesimies, käräjäsihteeri, Kerava

Ukkonen, Hely Susanna, asiantuntija, Lohja

Untolahti, Pasi Olavi, pääluottamusmies, Kouvola

Uusitalo, Asko Matias, turbiiniohjaaja, Rauma

Uusitalo, Eila Maria, sairaanhoitaja, Kerava

Uusitalo, Kari Matti, yrittäjä, maanviljelijä, Teuva

Uusitalo, Tuulikki, toiminnanjohtaja, Orimattila

Vaarimo, Tuula, siivouspäällikkö, Loviisa

Vaasto, Leena, luokanopettaja, Kuopio

Vahtola, Pentti Juhani, aluemyyntipäällikkö, Kiiminki

Vainikainen, Hannu Juhani, aluepäällikkö, Kuopio

Vainionpää, Suvi Orvokki, johdon sihteeri, Vantaa

Vaittinen, Tiina Orvokki, marketpäällikkö, Pennala

Vakkamäki, Sirpa Sinikka, ratkaisuasiantuntija, Vihti

Valkonen, Pekka Tapani, sähköinsinööri, Lempäälä

Walldén, Paula Eriikka, henkilöstöasiantuntija, Lahti

Vallenius, Katri Josefiina, tuotekehittäjä, Kangasala

Valli, Anne Elina, toimitusohjaaja, Seinäjoki

Wallsten, Tom Kristian Vilhelm, paloesimies, Pietarsaari

Valtanen, Pirkko Hannele, elektroniikkatyöntekijä, pääluottamusmies, Raahe

Vanhatalo, Jori-Matti, tuotannon esimies, Kouvola

Varzeshkhah, Riitta Outi Helena, laboratoriotekninen, Porvoo

Vasarainen, Lea Marita, hallintosihteeri, Vantaa

Vatanen, Risto, agrologi, yrittäjä, Sonkajärvi

Vehkomäki, Leena Kaarina, tiiminvetäjä, Kirkkonummi

Weijo, Pialiisa, maksatusasiantuntija, Jyväskylä

Venesvirta, Tarja Maria, kuva-amanuenssi, Kirkkonummi

Vepsäläinen, Timo Tapani, energia-asiantuntija, Espoo

Verho, Mona, hälsovårdare, Mariehamn

Vesa, Helena Orvokki, myyntipäällikkö, Klaukkala

Vesalainen, Satu Helena, palvelukodin johtaja, Mäntyharju

Vesterinen, Lahja Irene, tuotannonsuunnittelija, Huutomäki

Veteläinen, Markku Juhani, työnjohtaja, Turku

Viertola, Esa, kaupunginpuutarhuri, Turku

Vihervirta, Olli Sakari, ylikonstaapeli, Utsjoki

Viikari, Päivi Mirjami, maksatusasiantuntija, Tampere

Viitala, Irma, toimitusjohtajan assistentti, Espoo

Viitala, Vesa Tapani, maanviljelijä, Kaustinen

Viljanen, Raija Helena, kirjastonhoitaja, Ulvila

Viljanen, Sari Susanna, hankekoordinaattori, Espoo

Wilkman, Heli Sirpa Marketta, suunnittelija, Porvoo

Villikka, Raimo Kalevi, tietohallintoprojektipäällikkö, Helsinki

Willstedt, Sven Johan August, byggnads- och miljöinspektör, Saltvik

Vilpponen, Paula Ritva Marjatta, terveydenhoitaja, Savonlinna

Virikko, Pekka Juhani, varhaiskasvatuksen suunnittelija, Pirkkala

Virkkunen, Jyrki Tapio, tullitarkastaja, Hikiä

Virta, Elisa Maritta, controller, Oulu

Virta, Jorma Valdemar, luokanopettaja, opinto-ohjaaja, Puumala

Virtanen, Raija-Liisa, toimistosihteeri, Espoo

Wistrand, Maaria Kirsti Margareta, toiminnanjohtaja, Espoo

Vitikainen, Päivi Helena, tarkastaja, Mikkeli

Vuokila, Kari Aatos, perusopetuksen opinto-ohjauksen lehtori, Kemi

Vuollo, Kari Tapani, tulliylitarkastaja, Oulu

Vuorela, Ella Marjatta, asianhallintapäällikkö, Heinola

Vuori, Teija Annikki, henkilöstösuunnittelija, Hyvinkää

Vuorinen, Kari Olavi, työpajan johtaja, Tampere

Vähä-Herttua, Susanna Maria, asianajosihteeri, Tammela

Väisänen, Aarne Juhani, kansainvälinen kategoriapäällikkö, Helsinki

Väli-Torala, Tapio, yrittäjä, toimitusjohtaja, Heinola

Vänni, Merja Hanna Tuulikki, ohjaaja, Mynämäki

Väre, Heikki Juhani, projektipäällikkö, Sipoo

Väre, Raija Anneli, johtava istuntoteknikko, Helsinki

Yli-Antola, Vesa Juhani, rikosylikonstaapeli, Vantaa

Ylikauma, Erkki Juhani, meijeriteknikko, Haapavesi

Ylikorpi, Juha Sakari, telematiikan projektipäällikkö, Paimio

Yli-Rahnasto, Auli Marja Ilona, kotieläinasiantuntija, Kauhajoki

Yli-Viikari, Marja Tuulikki, sosiaalityöntekijä, Vihti

Ylönen, Päivi Maarit Inkeri, oppisopimuskoordinaattori, Mikkeli

Åivo, Laila Anneli, luokanopettaja, Veteli

Äijö, Tarja Hannele, liiketoimintajohdon HR-konsultti, Suonenjoki

Äikää, Anne Anitta, toimitusjohtajan assistentti, Helsinki

Äikää, Kari Pekka, IT-päällikkö, Loimaa

Örling, Satu Katriina, laboratoriomestari, Forssa

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali

Aalto, Pekka Antero, virastomestari, Helsinki

Aalto, Seija Helena, farmanomi, Lappeenranta

Aarola, Tuula Marjatta, laboratorioanalyytikko, Eurajoki

Ahlgren, Rolf Åke Emmanuel, fastighetsskötare, Lappträsk

Aho, Hannu Kalervo, tuotantotyöntekijä, Teuva

Aho, Päivi Marja, palvelusihteeri, Vantaa

Ahola, Armi Heleena, osastosihteeri, Haapavesi

Ahonen, Jari Uolevi, varastonhoitaja, Hämeenkyrö

Ahonen, Kari Tapio, kuljetushenkilö, Varkaus

Ahonen, Minna Johanna, ravintolapäällikkö, Jyväskylä

Ahtee, Harri-Pekka, erityisliikunnanohjaaja, Espoo

Ahtiainen, Tiina Henriikka, vanhempi konstaapeli, -

Airaksinen, Veli Jukka Tapio, koneasentaja, Tampere

Akkanen, Timo Sakari, operaattori, Vantaa

Alapartanen, Veli Matti, tullivartija, Tornio

Ali-Kippari, Jyrki Ismo, tuoteasiantuntija, Hämeenlinna

Alsio, Mirja Marketta, projektiassistentti, Hyvinkää

Anola-Pukkila, Tiina Inkeri, kotitalousasiantuntija, Joensuu

Ansalahti, Ulla Kristiina, hoitaja, Valkeakoski

Antikainen, Timo Pekka, hankinta-asiantuntija, Helsinki

Aro, Mika Matti, palomies, Kokkola

Arola, Marja Liisa, lupasihteeri, Espoo

Arvio, Henri, maanviljelijä, metsäkoneenkuljettaja, Mynämäki

Astikainen, Eija Kristiina, tekninen tutkija, Vantaa

Autiomäki, Sirpa Liisa, tarkastaja, Helsinki

Auvinen, Jaana Sisko Anneli, jälkiselvittäjä, Paimio

Backman, Jan Håkan, laboratoriotekninen, Porvoo

Berglund, Maria Elisabeth Irene, tingssekreterare, Eckerö

Björkroth, Jari Juhani, automaatioasentaja, Rauma

Blomberg, Sanna Maarit, osastosihteeri, Helsinki

Blomroos, Merja Kristiina, korvausneuvoja, Turku

Bolander, Virpi Sinikka, asiantuntija, Suonenjoki

Bäck, Tarja Kati Margit, tienpidon assistentti, Oulu

Bäcklund, Matti Tapio, vartija, Lapua

Dable, Farah Abdirahman, koestaja, Helsinki

Dahlbacka, Heikki Johannes, myymälänhoitaja, Kinnula

Dahlgren, Inga-Britt Christina, hemvårdare, Malax

Dahlgren-Hakkarainen, Kirsi-Marja, apulaistarkastaja, Espoo

Danielsson, Magnus, lagerbiträde, Mariehamn

Ederg, Gun Hildegard, bokförare, Esbo

Eerola, Arja Leena Tuulikki, tuotekehittäjä, Valkeakoski

Eerola, Leena Kyllikki, asiakasneuvoja, Espoo

Ehtonen, Markku Juhani, vartija, Hämeenlinna

Eklund, Anne-Gun Lorita, bespisningschef, Geta

Ekola, Terttu Helena, ratkaisuasiantuntija, Kauhava

Ekroos, Keijo Tuomo Nikolai, lossinkuljettaja, Kustavi

Elg, Kirsi Susanna, asiantuntija, Jyväskylä

Eloranta, Kirsi Kaarina, laboratoriotekninen, Porvoo

Endén, Eila Annikki, assistentti, Helsinki

Enlund, Jan Anders Benjamin, palomies, Kokkola

Enlund, Marja Kaarina, verosihteeri, Kotka

Eskelinen, Ilpo Tapio, logistiikkasuunnittelija, Torppi

Eskola, Erja Salli, lupa-asiantuntija, Rovaniemi

Espo, Nina Maarit, palveluasiantuntija, Vantaa

Fagerström, Rune Henrik, myyjä, Lohja

Filppula, Tapio Kalervo, rata-asentaja, Pietarsaari

Flinkman, Pia Ing-Britt, lainkäyttösihteeri, Hyvinkää

Giltig, Pirjo Liisa, toimialasihteeri, Pirkkala

Granqvist, Pirjo Maarit, palveluneuvoja, Espoo

Guldén, Harriet Isabella, kanslist, Närpes

Haasiomäki, Osmo Anselmi, palomies, yrittäjä, Lestijärvi

Haavisto, Sari Tuulikki, suhdetoimintakoordinaattori, Turku

Hakala, Jukka Antero, salaojaurakoitsija, maanviljelijä, Somero

Hakkarainen, Paula Birgitta, maksuliikenteenhoitaja, Jyväskylä

Hakkarainen, Sinikka Orvokki, toimistotyöntekijä, Pieksänkoski

Hakonen, Teuvo Tapani, laatu- ja turvallisuusasiantuntija, Pattijoki

Hakulinen, Pekka Juhani, virastomestari, Vantaa

Hallikainen, Saini Anita, lupasihteeri, Forssa

Halmekoski-Laine, Heli, koulusihteeri, Luhanka

Hannonen, Pauli Kalevi, vuorovastaava, Kitee

Hannukainen, Juha Uolevi, ohjaaja, Tampere

Harju, Jarmo Kalevi, koekäyttäjä, Nokia

Harju, Kirsi Helena, asiantuntija, Kokkola

Harju, Taina Tellervo, toimistosihteeri, Enontekiö

Harju, Tapani Veijo, yrittäjä, Kauhava

Harju-Heikkilä, Päivi Susanna, hallinnollinen avustaja, Italia

Harju-Villamo, Anja Aleksandra, talouspäällikkö, Isojoki

Hartikainen, Lea Maritta, kartoittaja, Polvijärvi

Hartikainen, Veli Heikki, panostaja, Kuopio

Hartvik-Matkoski, Sabina, löneräknare, Korsnäs

Hatunen, Juhani Antero, sähköasentaja, Oulu

Haukkala, Timo Erkki Sakari, mikrotukihenkilö, Ikaalinen

Hautala, Merja Tuulikki, laboratoriomestari, Vantaa

Haverinen, Reima Juhani, vanhempi rikoskonstaapeli, Oulu

Heikinoja, Jari Pentti Olavi, lentokonelevyseppä, Vantaa

Heikkilä, Leena Elina, erityiskäsittelijä, Espoo

Heikkilä, Paula Maarit, kartanpiirtäjä, Raahe

Heikkilä, Raili Mirjami, opintosihteeri, Rovaniemi

Heikkilä, Sauli Bertil, koelaitostestaaja, Nokia

Heikkilä, Tuula Marjaana, hankesihteeri, Rovaniemi

Heikkilä, Ulla Marketta, myyjä, Alavieska

Heikkilä, Vesa Veikko, tuotantomestari, Porvoo

Heikkinen, Päivi Maria, toimistosihteeri, Lahti

Heimonen, Mikko Olavi, vanhempi rikoskonstaapeli, Siilinjärvi

Heininen, Pirjo Helena, palkkasihteeri, Kalajoki

Heinonen, Jaana Mirja Kristiina, laboratoriotekninen, Sipoo

Heinonen, Ritva Sinikka, apulaistarkastaja, Vantaa

Heinonen, Sirkku Birgitta, johdon assistentti, Pirkkala

Heiskanen, Lea Anitta, käräjäsihteeri, Kuusamo

Heiskanen, Teija Leena Marita, haastemies, Varkaus

Helander, Terhi Hannele, palkkasihteeri, Valkeakoski

Henttonen, Matti Juhani, käyttöpäivystäjä, Kuusankoski

Henttunen, Marke Iiris, apulaiskirjaaja, Rovaniemi

Herranen, Kari Antero, vanhempi rikoskonstaapeli, Haapajärvi

Hietala, Petri Markus, vanhempi konstaapeli, Rovaniemi

Hietanen, Matti Olavi, kunnossapitäjä, Riihimäki

Hiltunen, Jaana Kristiina, asiantuntija, Oulu

Hiltunen, Vesa Petteri, vanhempi konstaapeli, Rovaniemi

Hirvonen, Tauno Johannes, kiinteistönhoitaja, Kitee

Hokka, Sari Annukka, henkilöstöasiantuntija, Helsinki

Hokkanen, Jarmo Johannes, helikopteriasentaja, Jämsä

Hokkanen, Margit Kaarina, asuntosihteeri, Mynämäki

Hokkila, Anne Helena, verosihteeri, Vantaa

Holappa, Sami Teuvo Juhani, etsivä, Vantaa

Holappa, Taina Marjatta, palveluasiantuntija, Espoo

Holkeri, Leena Anneli, laborantti, Forssa

Holvi, Tuula Helena, marketkaupan sihteeri, Mikkeli

Honkanen, Harri Ossi Juhani, kalustonhuoltaja, Kuopio

Honkanen, Kirsi Hillevi, lainkäyttösihteeri, Helsinki

Honkanen, Pertti Veli Antero, postityöntekijä, Nurmes

Honkanen, Riitta Hannele, opintosihteeri, Suomussalmi

Hovi, Jorma Uolevi, palomies, Lappeenranta

Huhtala, Tuula Anneli, verosihteeri, Kirkkonummi

Huotari, Eija Anelma, asianhallinnan asiantuntija, Oulu

Huotari, Pekka Juhani, varastopäällikkö, Hämeenlinna

Huovinen, Isto Kalervo, osastosihteeri, Puola

Huovinen, Kati Susanna, vanhempi rikoskonstaapeli, Vaasa

Hurvi, Taina Tuija Elisa, tietopalvelusihteeri, Tuusniemi

Huttunen, Kimmo Petri Juhani, palomies, Lappeenranta

Hytönen, Kaija Leena, palkanlaskija, Konnevesi

Hyvärinen, Esko Pauli, ratapihaohjaaja, Numminen

Häggblom, Susanne Maria, försäljningschef, Vasa

Häkkinen, Leila Helena, myyntiassistentti, Vöyri

Hämetoja, Harri Kalervo, käyttöpäivystäjä, Vantaa

Hämäläinen, Annemari Susanna, vanhempi konstaapeli, -

Hämäläinen, Heli Tarja Irmeli, lupa-asiantuntija, Riihimäki

Hämäläinen, Timo Kalevi, konservaattori, Espoo

Hänninen, Maarit Susanna, vanhempi konstaapeli, Jyväskylä

Härkönen, Erkki Olavi, IT-tukihenkilö, Rääkkylä

Id, Jari Alexander, postityöntekijä, Helsinki

Ihme, Juhani, vanhempi rikoskonstaapeli, Oulu

Ikonen, Jani Petri Ilmari, vanhempi konstaapeli, Mikkeli

Ikonen, Tiina Mirjami, kotitalousasiantuntija, Kuopio

Impiö, Jukka Antero, vanhempi konstaapeli, Oulu

Innanen, Riitta Helena, postinkäsittelijä, Helsinki

Intovuori, Teuvo Tapani, prosessinhoitaja, Kaarina

Isoaho, Pirjo Maija Soilikki, palveluasiantuntija, Helsinki

Isomaa, Riitta Annikki, henkilöstösihteeri, Lieto

Isotalo, Sirpa Eeva Irmeli, taloussihteeri, Oripää

Jakkila-Parkkinen, Tiina Maija, fysioterapeutti, Taivalkoski

Jalonen, Vesa-Matti, tuotantotyöntekijä, Huittinen

Janatuinen, Veikko Ortamo, palomies, Imatra

Jansson, Timo Petteri, vanhempi konstaapeli, Jämsä

Jaskari, Katri Tuula Tellervo, pankkitoimihenkilö, Kauhajoki

Jeskanen, Tuula Sisko Anneli, järjestelmäasiantuntija, Lapinlahti

Jokelainen, Eeva Kyllikki, lupasihteeri, Kemijärvi

Joki, Sisko Inkeri, asiantuntija, Raahe

Jokinen, Pauli Juhani, vanhempi konstaapeli, -

Jokinen, Pirjo Anneli, kirjaaja, Tampere

Jokiranta, Aki Petteri, vanhempi konstaapeli, Pori

Jousea, Päivi Tuulikki, tiedonhallinnan assistentti, Tampere

Juntunen, Liisa Helena, valikoimapäällikkö, Lemi

Jussilainen, Anne Maritta, henkilöstösihteeri, Turku

Jämsä, Birgitta Anneli, meijeristi, Laitala

Jämsä-Uusitalo, Vaili Kaarina, projektisihteeri, Oulu

Järvi, Kari Petri Heikki, virastosihteeri, Sonkajärvi

Järvinen, Elna Marjatta, apulaiskirjanpitäjä, Kuhmoinen

Järvinen, Marja-Leena Orvokki, koulunkäyntiavustaja, Ylöjärvi

Järvinen, Timo Ilmari, tuotannonsuunnittelija, Naantali

Kaarlela, Taina Irmeli, kirjastovirkailija, Lohja

Kahra, Elina Johanna, laboratoriohoitaja, Turku

Kaihua, Ilpo Tapio, kartoittaja, Rovaniemi

Kaikkonen, Mika Tapio, osastosihteeri, Venäjä

Kailajärvi, Simo Juhani, ajoneuvoasentaja, Kokkola

Kainulainen, Sirpa Anneli, tiedonhallinnan assistentti, Helsinki

Kaipainen, Lea Aliisa, palveluneuvoja, Pelkosenniemi

Kakko, Pauli Olavi, apulaistarkastaja, Kuhmo

Kallio, Katja Juulia, tullitarkastaja, Vantaa

Kallio, Petri Matti, ylipalomies, Paimio

Kallio, Taina Anneli, vakuuttamisvalvoja, Järvenpää

Kallioinen, Mikko Tapio Lennart, lukkoseppä, Helsinki

Kalliokoski, Leila Hannele, lastenhoitaja, Veteli

Kalliomäki, Eila Anelma, perushoitaja, Virrat

Kallioniemi, Anne Birgitta, palkkakirjanpitäjä, Paimio

Kanerva, Hannu Pekka Tapani, tekninen myyjä, Helsinki

Kanerva, Marja-Leena, palveluohjaaja, Kuusamo

Kannisto, Aino Annikki, pankkitoimihenkilö, Siikajoki

Karaus, Sari Irina, taloushallinnon assistentti, Kirkkonummi

Karhu, Eero Juhani, maanviljelijä, Ruukki

Karhu, Päivi Johanna, kuljetussuunnittelija, Isokyrö

Kari, Mervi Helena, henkilöstöasiantuntija, Tampere

Kari, Satu Ilona, myyjä, Turku

Karjalainen, Marja Liisa, vastaava palveluohjaaja, Lohja

Karjalainen, Tarja Maritta, henkilöstösihteeri, Rajamäki

Karjarinta, Kaisa Hanna-Maija, osastosihteeri, Helsinki

Karmento, Kirsi Birgitta, vartija, Hausjärvi

Karppinen, Ari Mika Olavi, myyjä, Helsinki

Kartila, Toni Matti, vanhempi rikoskonstaapeli, Helsinki

Karvinen, Arto Tapani, palomies, Imatra

Karvonen, Eero Kalevi, prosessihoitaja, Siikajoki

Karvonen, Mila Carita, hätäkeskuspäivystäjä, Helsinki

Kaukinen, Carita Marianne, apulaistarkastaja, Vantaa

Kaunismäki, Joni Pekka, vanhempi rikoskonstaapeli, Kerava

Kauppi, Tuula Tellervo, asiakasneuvoja, Sipoo

Kauppinen, Tarmo Antero, järjestelmäasiantuntija, Helsinki

Kauranen, Sole Kaarina, rahoitusasiantuntija, Vantaa

Kautto, Jouko Tapani, kalustonhoitaja, Helsinki

Kekäläinen, Jukka Ilmari, IT-palveluneuvoja, Kuopio

Kemppainen, Katri Elina, kulttuurisihteeri, Isokyrö

Kemppainen, Paula Katariina, hoitaja, Kuusamo

Kerttula, Marja Katriina, johdon assistentti, Oulu

Kerttula, Marjukka Kastehelmi, lastenohjaaja, Isojoki

Keränen, Kai Antero, vanhempi konstaapeli, Kuopio

Kesti, Marja-Liisa Annikki, lastenkodin ohjaaja, Oulu

Ketola, Satu Liisa Katriina, raportointiasiantuntija, Vantaa

Kettunen, Mika Antero, vanhempi rikoskonstaapeli, -

Kiesilä, Pirjo Anneli, palvelumyyjä, Hirvensalmi

Kiili, Sari Susanna, henkilöstösuunnittelija, Turku

Kiiski, Seija Mirjami, terveydensuojelutarkastaja, Vantaa

Kinnunen, Anna-Liisa, asiakasvastuupäällikkö, Lahti

Kinnunen, Kari Tapio, kiinteistöpalvelusihteeri, Rääkkylä

Kinnunen, Matti Mauno, koneenhoitaja, Siikajoki

Kinnunen, Mirja Sinikka, yo-merkonomi, Leppävirta

Kinnunen, Tarja Maarit Hannele, taloussihteeri, Oulu

Kinos, Miia Maria, vanhempi konstaapeli, Tampere

Kipinä, Anne-Maarit, toimistosihteeri, Oulu

Kipponen, Kari Tapio, operaattori, Emäsalo

Kiuru, Ari Pertti Antero, rata-asentaja, Humppila

Kiuru, Kari Heikki, vanhempi konstaapeli, Inkoo

Kivelä, Tarja Hannele, myyntisopimuskoordinaattori, Vantaa

Kivipelto, Tuija Kristiina, asiakasneuvoja, Tampere

Kiviranta, Päivi Tuulikki, käräjäsihteeri, Vantaa

Kjellberg, Ann-Christine, assistent, Kyrkslätt

Klaus, Harald Rudolf, työsuojeluvaltuutettu, Helsinki

Koistinen, Leena Anneli, hallintosihteeri, Siilinjärvi

Koivisto, Kaisa Matilda, matkailuyrittäjä, Ylitornio

Koivisto, Lahja Tuulikki, diakonissa, Nokia

Koivisto, Raija Tuulikki, laboratoriomestari, Siilinjärvi

Koivukangas, Anne-Mari, vanhempi konstaapeli, Helsinki

Koivula, Jukka Petteri, vanhempi konstaapeli, Porvoo

Koivula, Kaija Marjatta, hoitaja, Valkeakoski

Koivuranta, Taina Tuulikki, elintarviketyöntekijä, Valkeakoski

Kokko, Taisto Kauko Johannes, palvelusihteeri, Utajärvi

Komulainen, Arto Mikael, vartija, Tuusula

Korhonen, Vesa Antero, vartija, Lapinlahti

Korkala, Kari Petteri, sähköasentaja, Kaustinen

Korkea-aho, Viola Margareta, byråsekreterare, Pedersöre

Korpinen, Pauli Johannes, rata-asentaja, Lempäälä

Kortelainen, Liisa Maria, toimistosihteeri, Lieksa

Kortet, Matti Juhani, verkostoasentaja, Ikaalinen

Koskela, Jari Erkki Tapani, vuorovastaava, esimies, Kempele

Koskenlahti, Merja Birgitta, käräjäsihteeri, Torppi

Koski, Timo Tapani, rata-asentaja, Ilmajoki

Koskinen, Tiina Päivikki, palveluvastaava, Jyväskylä

Kosola, Kirsi Katriina, seurakuntasihteeri, Raisio

Kosonen, Jari Pekka, asiantuntija, Joensuu

Kosonen, Markku Juhani, käynnissäpitäjä, Äänekoski

Kosonen, Mirja Helena, kuvaohjelmavirkailija, Kerava

Kotiranta, Saija Anneli, johdon assistentti, Kotka

Kotkaranta, Petri Tapio Benjam, vanhempi rikoskonstaapeli, Oulu

Krankkala, Eeva Annikki, toimistosihteeri, Siikajoki

Kuikka, Laila Anneli, tilineuvoja, asiakasvastaava, Kuopio

Kuisma, Matti Sakari, kirvesmies, Lempäälä

Kuja-Kyyny, Ari Kalevi, palvelupäällikkö, Kauhajoki

Kukko, Jorma Juhani, järjestelmäasiantuntija, Vihti

Kukkola, Ulla Kaarina, maatalouslomittaja, Kalajoki

Kukkonen, Mervi Annika, vanhempi rikoskonstaapeli, Muhos

Kulo, Jukka Rainer, isännöitsijä, toimitusjohtaja, Mynämäki

Kulpakko, Marko, koneistaja, Kaustinen

Kumpulainen, Anna-Kaarina, ostaja, Helsinki

Kunttu-Elgström, Tellervo, talouspalvelusihteeri, Helsinki

Kuokka, Ari Jouni, kiinteistönhoitaja, Savonlinna

Kuronen, Eila Annikki, laadunvalvoja, Tampere

Kurvinen, Eerik Asko, instrumenttiasentaja, Muurame

Kyllönen, Tuula Helena, tarkastaja, Turku

Kylä-Laaso, Tuula Kaarina, kotitalousasiantuntija, Kangasala

Käkelä, Tuula Anneli, kirjanpitäjä, Iitti

Kämäräinen, Voitto Kalevi, luottamushenkilö, Kiuruvesi

Kärenlampi, Sauli Eino, maitotila-asiantuntija, Oulu

Kärkäinen, Uuri Ismael, vanhempi konstaapeli, Hyvinkää

Käsmä, Päivi Ulla Tellervo, laatuvastaava, Oulunsalo

Kääriäinen, Teemu, operaatiovastaava, Mikkeli

Laakkonen, Aune Inkeri, toimistosihteeri, Rääkkylä

Laakkonen, Pirjo Hannele, palveluneuvoja, Helsinki

Laakso, Laura-Elina, toimistosihteeri, Nummela

Laakso, Raija Kirsi Hannele, rahoitusasiantuntija, Karkkila

Laakso, Vesa Antero, vartija, Raisio

Laasasenaho, Sirkka Liisa, tapahtuma-assistentti, Helsinki

Laava, Katja Johanna, hätäkeskuspäivystäjä, Joensuu

Lahti, Markku Matti, asiantuntija, Oulu

Lahtinen, Janne Petteri, vanhempi konstaapeli, Jyväskylä

Laiho, Erja Marjatta, emäntä, Mynämäki

Laine, Kaija Anneli, tekstinkäsittelijä, Turku

Laitinen, Jarmo Kalevi, vanhempi konstaapeli, Siilinjärvi

Laitinen, Juha-Pekka, laskenta-asiantuntija, Helsinki

Laitinen, Mika Olavi, virastomestari, Yhdysvallat

Laitinen, Sirpa Marja, turvallisuusneuvoja, Espoo

Lamberg, Irja Sinikka Johanna, lähihoitaja, Toivakka

Lammi, Risto Olli Ilmari, laadunohjaaja, Tampere

Lamminpää, Kati Karoliina, palveluneuvoja, Porvoo

Lappalainen, Elina Orvokki, hallinnollinen avustaja, Venäjä

Lattunen, Kirsti Kaarina, talous- ja velkaneuvoja, Orivesi

Lauraeus-Lindqvist, Heidi Marit, johdon assistentti, Helsinki

Laurila, Terttu Anneli, tuoteassistentti, Tampere

Lehikoinen, Tarja Tellervo, apulaistarkastaja, Parola

Lehmus, Aulikki Anne-Maria, laboratoriomestari, Vesilahti

Lehti, Mikko Johannes, vanhempi rikoskonstaapeli, Helsinki

Lehtimaa, Veli Matti, rata-asentaja, Seinäjoki

Lehtinen, Kari, kunnossapitoteknikko, Rauma

Lehtinen, Suvi Päivikki, suomen kielen opettaja, Oulu

Lehtiniemi, Ismo Hannu, laboratoriotekninen, Tuusula

Lehtisaari, Into Johannes, maaseutuasiamies, Koski Tl

Lehto, Ilkka Edvard, vanhempi rikoskonstaapeli, Lempäälä

Lehto, Jouko Reinhold, tekninen myyjä, Salo

Lehto, Monica Alice, kirjanpitäjä, Mustasaari

Lehto, Tuula Anneli, suunnittelija, Loviisa

Lehtomäki, Eija-Liisa, viestinnän asiantuntija, Helsinki

Lehtonen, Armi Hannele, assistentti, Vantaa

Lehtonen, Elvi Kyllikki, palkanlaskija, Tampere

Lehtonen, Heli Anneli, assistentti, Ylöjärvi

Lehtonen, Jaana Helena, myyntiassistentti, Sipoo

Lehtonen, Kimmo Jouni Olavi, virastomestari, Helsinki

Lehtonen, Matti Tapio, energia- ja automaatioasiantuntija, Rauma

Lehtoranta, Reijo Juhani, haastemies, Siilinjärvi

Leinonen, Pirkko Anneli, palvelusihteeri, Vaala

Lempinen, Birgit Marion, toimistosihteeri, Kotka

Lepistö, Pia Johanna, myyjä, Hyvinkää

Lepola, Sari Annikki, logistiikan tiiminvetäjä, Espoo

Leppämäki, Petri Tapio, hedelmällisyysneuvontaseminologi, Virrat

Levänen, Sirpa Anne Talvikki, palveluasiantuntija, Imatra

Liimatta, Janne, vanhempi konstaapeli, Tampere

Lind, Jarmo Antero, peltiseppä, Hämeenlinna

Lindfors, Sini-Riitta, yritysasiantuntija, Järvenpää

Lindgren, Jukka Tapio, vanhempi konstaapeli, Turku

Lithovius, Sonja Hannele, talousasiantuntija, Kempele

Litmanen, Hannemari, asiantuntija, Raisio

Lius, Seppo Juhani, koneasentaja, etumies, Vantaa

Ljungberg, Pekka Olavi, virastomestari, Espoo

Loisa, Jari Mikael, mediasuunnittelija, Pornainen

Lojamo, Päivi Katriina, tuotantosihteeri, Helsinki

Lokka, Irma Annikki, käräjäsihteeri, Sodankylä

Louesola, Tiina Hannele, paikkatietoasiantuntija, Kuopio

Louhevirta, Pirjo Anneli, myyntiedustaja, Naantali

Lundvall, Else Henrita, förskollärare, Korsnäs

Luomala, Markku Päiviö, veturinkuljettaja, Kaustinen

Lupala, Jouko Antero, hallimestari, Raasepori

Luther-Lindqvist, Gunilla, ordförande, Jakobstad

Luukka, Liisa Marjatta, myymäläpäällikkö, Lappeenranta

Luukkanen, Jorma, tarkastaja, Tampere

Länsimäki, Tuula Marita, myyjä, Kerava

Löytäinen, Tuula Irmeli, myyntiassistentti, Jyväskylä

Löytömäki, Pirjo Helena, tuotetietoasiantuntija, Vantaa

Mahosenaho, Sari Marjaana, kansalaispalveluvirkailija, Thaimaa

Majava, Maritta Irmeli, laborantti, Hanko

Majuri, Ilkka Antero, työsuojeluvaltuutettu, Lappeenranta

Makkonen, Risto Antero, asiantuntija, Kontiolahti

Makkonen, Seppo Antero, vartija, Tampere

Makkonen, Teuvo Kalevi, käyttömestari, Hamari

Malmberg, Arja Sinikka Anneli, opastaja, Varkaus

Malmisalo, Kyösti Tapani, aikataulusuunnittelija, Turku

Malmström, Leena Katariina, sihteeri, Helsinki

Mannerheimo, Paula, myyjä, Tampere

Mannfolk, Lars-Erik, lagerchef, Korsnäs

Manninen, Liisa Helena, ohjaaja, Nokia

Markkanen, Jani Petteri, vanhempi konstaapeli, Vantaa

Markkanen, Kari Matti, vartija, Taipalsaari

Martikainen, Ilmi Marja Leena, tietopalvelusihteeri, Joensuu

Martin, Jan-Erik, vanhempi konstaapeli, Espoo

Marttila, Eliisa Tellervo, kokki, Jokioinen

Marvia, Carita, materiaalihallintosihteeri, Vantaa

Matilainen, Panu Markku, vanhempi konstaapeli, Helsinki

Mattila, Merja Aulikki, yritysasiantuntija, Hyvinkää

Mella, Jarmo Matti, keittiömestari, Vantaa

Menna, Sirpa Anneli, tullitarkastaja, Helsinki

Meriläinen, Maire Irmeli, käräjäsihteeri, Oulu

Mettinen, Pentti, ohjaaja, Tampere

Mettälä, Seija Inkeri, erityislastenkodin ohjaaja, Espoo

Miekka, Pia Riitta, maksuliikennesihteeri, Turku

Miettinen, Markku Juhani, koneasentaja, Sipoo

Miettinen, Päivi Hannele, maatalousyrittäjä, Kuopio

Miettunen, Sirpa Päivi Hannele, osastoassistentti, Espoo

Mikander, Eero Olavi, vanhempi konstaapeli, Leppävirta

Mikkonen, Tapio Juhani, haastemies, Tuusniemi

Modig, Leila Marjukka, rahoitusasiantuntija, Vantaa

Moilanen, Aila Sinikka, rahoitusasiantuntija, Lahti

Moilanen, Silja Pirjo Tuulikki, tietopalvelusihteeri, Kuhmo

Moisanen, Tauno Olavi, maanviljelijä, Sotkamo

Moll, Auli Marjatta, asiantuntija, Helsinki

Mononen, Maini Hilja Hannele, laboratorioteknikko, Kontiolahti

Muhonen, Marketta, sihteeri, Helsinki

Munde, Leena Katriina, markkinointiviestintäasiantuntija, Vantaa

Murtola, Leo Arvi Tapani, helikopteriasentaja, Jämsä

Mustajärvi, Antti Matias, vanhempi rikoskonstaapeli, Joensuu

Mustonen, Hannu Tapani, konepuuseppä, Polvijärvi

Mustonen, Juha Viljami, kalanviljelijä, Kuusamo

Mustonen, Marja Aulikki, laboratoriotekninen, Loviisa

Mustonen, Pirjo Hannele, työsuunnittelija, Kuusamo

Mustonen, Salme, perhepäivähoitaja, Joensuu

Mustonen, Veli Tuomo Tapio, maanviljelijä, Sotkamo

Myller, Merja Liisa, maksuliikeasiantuntija, Helsinki

Myllykangas, Hannu Tapio, strateginen ostaja, Mustasaari

Myllykangas, Heli Sylvia, Av-sihteeri, Helsinki

Myllylä, Matti Kalevi, asiakkuuspäällikkö, Kalajoki

Mäenpää, Arto Juhani, koestaja, Vaasa

Mähönen, Anja Pirkko Orvokki, asianhallintasihteeri, Lapinlahti

Mäkelä, Teemu Juhani, vanhempi konstaapeli, Järvenpää

Mäkelä, Ullaliina, vanhempi rikoskonstaapeli, -

Mäki, Jukka Tapio, konduktööri, Pori

Mäki, Raija Kirsti, päivähoitaja, Pello

Mäkinen, Kristiina Elisabet, myyntiassistentti, Kirkkonummi

Mäkinen, Tapani Lauri, varastotyöntekijä, Helsinki

Mäkinen, Timo Kalervo Juhani, asentaja, Akaa

Männikkö, Raili Kyllikki, tarjoilija, Muhos

Mäntynen, Esko Juhani, koneenhoitaja, Heinola

Määttä, Inga-Riitta, verosihteeri, Vantaa

Naalisvaara, Ann-Christine, taloussihteeri, Muonio

Nappari, Jari Elias, vartija, Soini

Nenonen, Jukka Jarmo, typpiautonkuljettaja, Pieksämäki

Nevalainen, Janne Johannes, työsuojeluvaltuutettu, Lohja

Nevalainen, Marianna, verosihteeri, Joensuu

Niemelä, Sirpa Annikki, asiantuntija, Rovaniemi

Niemelä, Tarja Aulikki, haastemies, Sodankylä

Niemi, Tarja Elina, toimistosihteeri, Merikarvia

Niinimäki, Timo Juhani, tuotantosihteeri, Vihti

Niironen, Sami Vilho Antero, vanhempi rikoskonstaapeli, Espoo

Nikula, Ilkka Ilmari, prosessiasiantuntija, Porvoo

Nikula, Mirja Hannele, sairaala-apulainen, Utajärvi

Niskanen, Erja Birgit, verosihteeri, Järvenpää

Niskanen, Pirkko Irmeli, rahoitussihteeri, Turku

Nissilä, Tarja Marjatta, perintäsihteeri, Rauma

Nordberg, Kim Roger, virastomestari, Vantaa

Noronen, Marja Inkeri, taloushallintoasiantuntija, Nurmijärvi

Norra, Tuija Kaarina, käräjäsihteeri, Helsinki

Nousiainen, Tiina Annikki, farmaseutti, Leppävirta

Nummijoki, Liisa Maria, käräjäsihteeri, Kauhajoki

Nurmi, Sylvi Irene, tekninen tutkija, Helsinki

Nurminen, Elisa Marianne, järjestelmäkehitysasiantuntija, Vaasa

Nyberg, Sari Hannele, korvausratkaisija, Helsinki

Nykänen, Heta Helvi Annikki, kotitalousasiantuntija, Kuopio

Näppä, Riku Tapio, myyntiedustaja, Oulu

Odé, Marjut Susanna, assistentti, Tuusula

Ojajärvi, Maria Kristiina, asiantuntija, Pietarsaari

Ojala, Juha Pekka, lähihoitaja, Lieto

Ojala, Pirjo-Liisa, myyntireskontran hoitaja, Seinäjoki

Ojamo, Sisko Elina Maria, suunnittelija, Espoo

Oksanen, Matti Tapani, haastemies, Helsinki

Ollila, Leena Anita, kotipalveluohjaaja, Hausjärvi

Onnela, Arto Heikki, vartija, Rovaniemi

Osola, Anja Seija Helena, laboratoriomestari, Nurmijärvi

Outinen, Petri Juhani, tekninen myyjä, Kouvola

Paakkunainen, Leena Marjatta, toimistosihteeri, Savonlinna

Paananen, Anne Marika, lupasihteeri, Suonenjoki

Paananen, Päivi Anneli, hallintoassistentti, Hankasalmi

Paananen, Teija Marjatta, perhepäivähoidon ohjaaja, Kauhajoki

Paarala, Kirsi Kaarina, rahoitussihteeri, Lieto

Paavola, Anna-Liisa, järjestelmätuen esimies, Seinäjoki

Paavola, Armi Orvokki, kirjastovirkailija, Kauhajoki

Paju, Leena Annikki, apulaistarkastaja, Järvenpää

Pajuniitty, Tarja Tuulikki, apulaismyyntipäällikkö, Somero

Pakanen, Maija-Liisa Kyllikki, asiakaspalvelusihteeri, Oulu

Palanne, Tuula Marjatta, toimistosihteeri, Virrat

Palo, Leena Marketta, tarkastaja, Tampere

Palonen, Risto Juhani, asentaja, Tampere

Palovaara, Kullervo Johannes, ruokinta-asiantuntija, Ranua

Paronen, Tina Marika, pakkausasiantuntija, Kerava

Parri, Heikki Antero, operaattori, Sipoo

Partanen, Marjo-Riitta, koulunkäynnin ohjaaja, Vieremä

Partio, Eeva Tuulikki, toimistosihteeri, Vantaa

Parviainen, Hannu Tapani, vuoroesimies, Lohja

Pasanen, Mervi Hannele, tarkastaja, Kerava

Paukama, Hannele Kaarina, ratkaisuasiantuntija, Mäntsälä

Paukku, Tuija Marjukka, vartija, Pieksämäki

Peltonen, Jukka Olavi, mekaanisen kunnossapidon asentaja, Valkeakoski

Peltonen, Päivi Helena, sijoitusasiantuntija, Turku

Pennala, Juhani, kalustopäällikkö, Vantaa

Penttilä, Raija Leena, toimistosihteeri, Kauhajoki

Perkiömäki, Erja Sisko Elina, lastentarhanopettaja, Kuusamo

Perälä, Kaisa-Leena, kenttäpäällikkö, Kokkola

Perämaa, Ari Juhani, sähköasentaja, Vesilahti

Pesonen, Pentti Juhani, operaattori, Porvoo

Pesonen, Sirkka Liisa, osastosihteeri, Oulu

Peura, Katri Inkeri, käräjäsihteeri, Espoo

Pietarinen, Jarmo Kari Kalevi, kuljetusyrittäjä, Liperi

Pietilä, Jyrki Tapani, asiantuntija, Tampere

Pihlaja, Kristiina, rahoitusasiantuntija, Kerava

Piirainen, Eija Birgitta, myyntisihteeri, Loimaa

Pikivirta, Ossi Kalevi, menekinedistäjä, Riihimäki

Pikkarainen, Sulo Antero, konduktööri, Joensuu

Pirneskoski, Arto Kalevi, vanhempi konstaapeli, Simo

Pirtonen, Kari-Pekka, kuljetusesimies, Lieksa

Pitkänen, Hannu, vanhempi asentaja, Jyväskylä

Pitkänen, Tuija Orvokki, ravintolapäällikkö, Kerava

Pohjolainen, Anna-Maija, laborantti, asiantuntija, Porvoo

Pohjonen, Eija Liisa, sijoitusasiantuntija, Helsinki

Pohto-Latvala, Raili Eliisa, siipikarjatyöntekijä, Seinäjoki

Potila, Jukka Ilmari, vanhempi rikoskonstaapeli, Laukaa

Pudas, Auli Heli Birgitta, lupasihteeri, Kalajoki

Puhakka, Mikko Kalervo, vanhempi rikoskonstaapeli, Mikkeli

Puisto, Marja, sihteeri, Helsinki

Pulli, Katri Pauliina, koulusihteeri, Lappeenranta

Pulli, Matti Olavi, kuljettaja, Helsinki

Punkkinen, Mikko Henrik, vanhempi konstaapeli, Hollola

Puroila, Teija Susanne, assistentti, Helsinki

Purojärvi, Marianne Heli Päivikki, hallinnollinen avustaja, Helsinki

Purola, Riitta Päivi, assistentti, Porvoo

Purra, Martti Antero, vanhempi konstaapeli, Seinäjoki

Pursiainen, Arja Hannele, tutkintasihteeri, Kitee

Putaala, Jukka Olavi, postityöntekijä, Oulu

Putkonen, Petri Kalevi, vartija, Pieksämäki

Pyhäjärvi, Arto Juhani, vanhempi konstaapeli, Oulu

Pylväläinen, Petri Tapio, vanhempi rikoskonstaapeli, Kangasniemi

Pyrhönen, Juha Pekka, vanhempi konstaapeli, Oulu

Pääkkö, Sirkka-Liisa, seminologi, Sodankylä

Pöyhiä, Jouni Kalevi, prosessinhoitaja, Joutseno

Qousar, Karita Hillevi, tuotantosihteeri, Tampere

Rahikka, Pertti Olavi, haastemies, Kuopio

Railevirta, Harri Petteri, huoltopäällikkö, Pirkkala

Rainti, Anne Satu Karoliina, perintäsihteeri, Kaarina

Raitanen, Agneta Helena, byråsekreterare, Föglö

Raittila, Sanna Kristiina, työterveyssihteeri, Järvenpää

Raivio, Tuula Anneli, assistentti, Hirsilä

Raivio, Ulla Kristiina, erityisasiantuntija, Espoo

Rajakangas, Sirkka Kaija Annikki, luottoriskiasiantuntija, Kiuruvesi

Rajalahti, Heli Maarit, palvelutyöntekijä, emäntä, Alavus

Rajasalo, Elisa Kaarina, toimistonhoitaja, Ikaalinen

Rantala, Anja Tellervo, yrittäjä, Alajärvi

Rantala, Jukka Pekka, laitoksenhoitaja, Siilinjärvi

Rantala, Katri Annikki, perushoitaja, Turku

Rantala, Marko Tapio, vanhempi rikoskonstaapeli, Pori

Rantamäki, Manu Johannes, myyntineuvottelija, yrittäjä, Ulvila

Rantamölö, Tuula Anneli, lupasihteeri, Kemi

Rantanen, Heikki Olavi, suojeluvalvoja, Tampere

Rantanen, Jukka Eero Oskari, laitosmies, Kuortane

Rask, Heli Kaarina, palveluassistentti, Riihimäki

Ratilainen, Jani Juhani, vartija, Helsinki

Rautakorpi, Johanna Kristiina, lastenohjaaja, Lapua

Rautasalo, Juhani, koneasentaja, Röykkä

Reijonen, Marja-Leena, lupasihteeri, Lieksa

Reinikainen, Asko Tapani, ylipalomies, Helsinki

Reinilä, Juhani Vilhelm, myyntivastaava, Seinäjoki

Reunanen, Irma, jaostosihteeri, Vantaa

Riipinen, Natalia, kokoelma-assistentti, Vantaa

Riitamäki, Eija Orvokki, lastentarhanopettaja, Virrat

Rinne, Jutta Kristiina, matkustamopalvelutyöntekijä, Helsinki

Rinta-Hynnilä, Tarja Anneli, tietopalvelusihteeri, Seinäjoki

Ristimaa, Marko Juhani, tarkastaja, Porvoo

Ristimäki, Timo Tapio, käyttömestari, Parkano

Roivainen, Olavi Matias, vuorotyönjohtaja, Raahe

Roivas-Korhonen, Soile, lähihoitaja, Hausjärvi

Romppainen, Ari Lassi Pauli, rata-asentaja, Rauma

Roppola, Rauha Maria, myymäläesimies, Siikajoki

Ropponen, Jani Tapio, vanhempi konstaapeli, Kurikka

Rotola-Pukkila, Kirsti Marjatta, toimistotyöntekijä, Kauhajoki

Rouvinen, Timo Heikki Matias, palkkakirjanpitäjä, Rääkkylä

Ruhala, Reijo Ilmari, ohjaaja, Lempäälä

Ruohomäki, Asko Jalmari, verkostoasentaja, Virrat

Ruokoniemi, Kimmo Tapani, automaatiolaitosmies, Lappeenranta

Ruotanen, Eija Irene, verosihteeri, Lahti

Ruuhela, Pirjo Margareta, logistiikka-asiantuntija, Helsinki

Ruuskanen, Antti Olavi, vanhempi rikoskonstaapeli, Varkaus

Ruuskanen, Jukka Pekka, vanhempi konstaapeli, Kuopio

Ryhänen, Jari Erkki, rata-asentaja, Pori

Ryhänen, Sari Tellervo, myyjä, Kiuruvesi

Ryyppö, Tapio Kullervo, mittausetumies, Orivesi

Rämö, Outi Anna-Mari, kuntoutusneuvoja, Tornio

Räsänen, Matti Olavi, kunnossapitosuunnittelija, Helsinki

Rönnback, Carina Britt-Helen, sysselsättningsledare, Malax

Rötkönen, Virpi Maarit, tienpidon assistentti, Rovaniemi

Saapunki, Marita Mirjami, verosihteeri, Oulu

Saapunki, Maritta Hannele, henkilöstösihteeri, Rovaniemi

Saarela, Eija Marketta, palkkasihteeri, Kalajoki

Saarela, Sari, valmistussuunnittelija, Mustasaari

Saarela, Sirpa Hillevi, ostoassistentti, Helsinki

Saarenpää, Anne Orvokki, henkilöstösihteeri, Turku

Saari, Antti Artturi, liikunnanohjaaja-urheilualueiden hoitaja, Evijärvi

Saari, Ari Antero, koneenhoitaja, Valkeakoski

Saarijärvi, Sirpa Kaarina, lastentarhanopettaja, Kauhava

Saarikoski, Pertti Kalervo, käyttöpäivystäjä, Helsinki

Saarimäki, Senja Anneli, vanhempi konstaapeli, Turku

Saarinen, Ilkka Kalevi, yrittäjä, Raisio

Saarinen, Jarkko Tapio, virastomestari, Helsinki

Saarinen, Jorma Kalevi, vartija, Hämeenlinna

Sairanen, Ritva Maarit Anneli, hankesihteeri, Savonlinna

Salmela, Kirsti Tuulikki, vartija, Hattula

Salmela, Soili Annikki, laborantti, Oulu

Salmi, Hanna Helena, myymälänhoitaja, Vantaa

Salminen, Ari Kristian, vanhempi konstaapeli, toimitilasuunnittelija, Lahti

Salminen, Ismo Juhani, sellunkeittäjä, Kouvola

Salminen, Outi Ulla Inkeri, asiantuntija, Raisio

Salo, Arja Tuulikki, tuoteasiantuntija, Helsinki

Salo, Seija Elisabet, laskentasihteeri, Teuva

Salokuutti, Riitta Maija, perushoitaja, Kauhajoki

Salomaa, Tuula Anneli, toimistosihteeri, Pori

Salonen, Juha Kalevi, vanhempi konstaapeli, Kaarina

Salonen, Kaija, verosihteeri, Oulu

Salonen, Tuula Anneli, tuotantosihteeri, Hyvinkää

Salonen, Vesa Antero, telakunnostaja, Petäjävesi

Salonsaari, Pentti Juhani, varastotyöntekijä, Raahe

Sandell, Mary-Anne, företagskreditspecialist, Esbo

Sarja, Jarkko Petteri, vanhempi rikoskonstaapeli, Ylivieska

Satri, Janne, apulaistarkastaja, Helsinki

Saukkonen, Arja Helena, kirjanpitäjä, Tohmajärvi

Saukkoriipi, Merja Aulikki, sosiaalityöntekijä, Pello

Savolainen, Pirkko Anneli, laborantti, Helsinki

Schwöble, Kirsi Marja, myyntiassistentti, Vantaa

Seljas, Tuula Sisko Marjatta, valmistelusihteeri, Lahti

Seppälä, Hannaliisa, laboratoriohoitaja, Kiiminki

Seppälä, Jukka Taneli, vanhempi rikoskonstaapeli, Hämeenlinna

Seven, Anne Orvokki, asiantuntija, Helsinki

Siironen, Päivi Maritta, sosiaalityöntekijä, Kalajoki

Silén, Karin Elisabeth, assistentti, Helsinki

Silfvast, Anita Helena, servicesekreterare, Lappträsk

Silvennoinen, Asta, tietopalvelusihteeri, Helsinki

Simoska, Tuomo Allan, operaatiovastaava, Simo

Siponmaa, Helena Tellervo, kodinhoitaja, lastenohjaaja, Keminmaa

Sippola, Ari Antero, verkostoasentaja, Ikaalinen

Sirén, Arja Maire Annikki, luottamushenkilö, Lapinjärvi

Sjöholm, Hans Magnus, koneistaja, Sipoo

Skogster, Elina, apulaistarkastaja, Helsinki

Slotte, Gustaf Eric, nödcentraloperatör, Sundom

Smeds, Jan Peter Martin, myyjä, Helsinki

Smura, Jarmo Kaleva, sähköasentaja, Jyväskylä

Snällström, Margareta Ulla Helena, kanslisekreterare, Mariehamn

Soikka, Juha, yrittäjä, maanviljelijä, Juupajoki

Soila, Päivi Aurora, myyntineuvottelija, Vantaa

Soini, Ulla Kristiina, asiakaspalvelusihteeri, Tornio

Soittu, Senja Tellervo, sihteeri, Lahti

Sokka, Marianna Valpuri, asiakirjasihteeri, Helsinki

Solatie, Ari Ilmari, kiinteistönhoitaja, Joutsa

Solin, Jenni-Ellen, johdon assistentti, Oulu

Sormunen, Aulis, tietopalvelusihteeri, Joensuu

Sorvisto, Teija Sirkku, hallintoassistentti, Kokkola

Stark, Maria Helinä, laboratoriomestari, Helsinki

Stråka, Ing-Maj Carola Helena, daghemsföreståndare, Nykarleby

Ström, Gun Elisabeth Maria, försäljningsassistent, Vasa

Stubb, Karin Gabriella, yo-merkonomi, myymäläpäällikkö, Espoo

Ståhl, Juha Antti Kalevi, tietoliikenneasentaja, Rauma

Ståhlberg, Kaisu Tuulikki, nuorisotyön ohjaaja, Oulu

Ståhlström, Päivi Marjatta, perushoitaja, Raisio

Suhonen, Kirsti Annikki, alkionsiirtoseminologi, Kankaanpää

Suistela, Eija Helinä, rahoitusasiantuntija, Äänekoski

Sulkakoski, Vuokko Marianne, ohjaaja, Evijärvi

Sundell, Carita, specialist, Esbo

Sundqvist, Ann-Jeanette Maria, löneuträknare, Jakobstad

Suomela, Jouko Kalervo, vanhempi konstaapeli, Tampere

Suominen, Arja Helena, sihteeri, Toivala

Suomu, Pirkko Inkeri, projektilaskentapäällikkö, Vaasa

Suonio, Kai Markus, vanhempi konstaapeli, Jyväskylä

Sutinen, Petri Tapio, vanhempi konstaapeli, Vantaa

Sutinen, Seija Helena, opintosihteeri, Joensuu

Säily, Harri Rainer, vanhempi konstaapeli, Ylivieska

Särkelä, Eila Marjatta, verosihteeri, Vantaa

Söderblom, Anne Christina, kanslist, Pargas

Söderström, Staffan Eric, vanhempi konstaapeli, Porvoo

Tahkoniemi, Ann-Marie Linnéa, johdon assistentti, Eurajoki

Taipale, Saini Tuulikki, myyntineuvottelija, Isojoki

Taipale-Kuure, Riitta, rahoitusasiantuntija, Lohja

Taivaljärvi, Tiina Johanna, vanhempi konstaapeli, Seinäjoki

Tallberg, Eeva Kristiina, tilastohaastattelija, Porvoo

Talvensaari, Seija Anja, suunnittelija, Helsinki

Tarhonen, Sirpa Marjaana, henkilöstösihteeri, Taipalsaari

Tarkkonen, Saila Anja Orvokki, lähihoitaja, Rääkkylä

Tauriainen, Matti Sakari, automekaanikko, Lappeenranta

Tauriainen, Pauli Jaakob, myyntiedustaja, Taivalkoski

Tenhunen, Ulla Maarit, asiakaspalvelusihteeri, Iisalmi

Thessman, Karl Mikael, palvelumyyjä, Vaasa

Tiainen, Jaana Kristiina, asiantuntija, Vantaa

Tihveräinen, Anita Hannele, ratkaisuasiantuntija, Tampere

Tiihonen, Simo Tuukka, näyttelyrakentaja, Helsinki

Tikkakoski, Jani Petri, vanhempi konstaapeli, -

Toivanen, Harri Tapani, yksikön päällikkö, Aura

Toivanen, Liisa Marja, lähihoitaja, Keminmaa

Toivonen, Hannu Juhani, työsuojeluvaltuutettu, Rauma

Tolvanen, Miia Annika, maanviljelijä, Nurmes

Toppila, Pauli Kalevi, maanviljelijä, Siikajoki

Torkki, Sari Sinikka, käräjäsihteeri, Klaukkala

Torniainen, Aija Maritta, rahoitusneuvoja, Mikkeli

Tuhkalainen, Pia Susanna, hätäkeskuspäivystäjä, Mikkeli

Tuikkala, Hannu Kalervo, työllisyysvastaava, Liminka

Tumelius, Sinikka Orvokki, verosihteeri, Oulu

Tuomala, Olli-Pekka Tapani, prosessiasiantuntija, Pornainen

Tuomela, Heikki Eino Johannes, maanviljelijä, Teuva

Tuominen, Harri Veikko Kalevi, kiinteistönhoitaja, Kouvola

Tuomola, Pertti Allan Matias, vanhempi konstaapeli, Suonenjoki

Tuori, Pekka Tapani, välinehuoltaja, Ulvila

Tuovila, Timo Lauri Olavi, huoltomies, Haapavesi

Tuovinen, Marja Kristiina, tarkastaja, Lappeenranta

Turunen, Aune Marjatta, maatilan emäntä, lähihoitaja, Pihtipudas

Tuunanen, Pirjo Tellervo, ratkaisuasiantuntija, Imatra

Tynjälä, Ilkka Tapani, postityöntekijä, Oulu

Türkkan, Anitta Elisabeth, julkaisusuunnittelija, Porvoo

Tähtinen, Tiina Inkeri, osastosihteeri, Helsinki

Tähtinen, Tuulevi Marjatta, toimitusassistentti, Mänttä-Vilppula

Tähtivuori, Altti Olavi, vuoroesimies, Eurajoki

Törmälehto, Pirjo Marketta, myyjä, valikoimamestari, Nivala

Törnqvist, Ylva Margita, kursutvecklare, Vörå

Tötterman, Tarja Tuulikki, asiantuntija, Raisio

Uimaluoto, Marika Anneli, lähihoitaja, Merikarvia

Ulonen, Anja Tuulikki, fysioterapeutti, Pirkkala

Uotila, Anneli Marja-Leena, sijoitusasiantuntija, Vantaa

Uotila, Juha Mikael, kunnossapito- ja käyttöasentaja, Halikko

Urho, Camilla Åse Maria, korvausneuvoja, Espoo

Uusitalo, Mari Liisa Johanna, vanhempi konstaapeli, Tampere

Vaarasto, Paula Annikki, asiantuntija, Vaasa

Valkama, Sisko Satu, toimistosihteeri, Tampere

Valle, Sami Kuttura, vanhempi konstaapeli, Inari

Wallin, Keijo Toivo Antero, talonmies, Kokkola

Valo, Marja-Liisa, suunnittelija, Vantaa

Valtanen, Pirjo Liisa, asiakaspalveluvastaava, Vantaa

Valtonen, Asta Helena, ratkaisuasiantuntija, Vantaa

Wang, Sheng-Young, Aasia-opas, Vantaa

Vanhatalo, Ritva Helena, kirjanpitäjä, Ikaalinen

Vastamäki, Tiina Annukka, tiedonhallinnan suunnittelija, Helsinki

Weckström, Stefan Bjarne Mikael, toimistosihteeri, Ruotsi

Vehviläinen, Maria Kristiina, osastosihteeri, Yhdistyneet arabiemiirikunnat

Veijalainen, Mikko, vanhempi rikoskonstaapeli, Helsinki

Vepsäläinen, Riitta Merja Anneli, yksikön päällikkö, Vuorela

Vesikko, Juha Pekka, värikeittiönhoitaja, Lahti

Westermark, Rolf Vidar, ylipalomies, Sipoo

Westman, Juhani Ensio, sähköasentaja, Outokumpu

Viberg, Juha Asseri, sähköasentaja, Harjavalta

Viderholm, Sinikka Hellevi, asiakaspalvelusihteeri, Kouvola

Vierikko, Irma Maria, lupa-asiantuntija, Tervo

Vihervirta, Tuija Kaarina, laborantti, Loimaa

Viheräkoski, Osmo Leander, huoltoasentaja, Ikaalinen

Viinamäki, Juha Sakari, operaattori, Piikkiö

Viitaharju, Saara Anneli, lähihoitaja, yrittäjä, Parkano

Viitakoski, Leena Hannele, toimistosihteeri, Merikarvia

Viksten, Sari Johanna, vartija, Hämeenlinna

Wikström, Maria Helena, hautatoimiston hoitaja, Turku

Vilkman, Tuija Sisko, tuoteasiantuntija, Halkia

Vilmusenaho, Tauno Johannes, autoilija, Siikajoki

Vinnikka, Kirsi Maria, fysioterapeutti, Kouvola

Virkki, Marjut Hannele, tekninen myyjä, Kouvola

Virta, Seppo Juhani, ajomestari, Helsinki

Virtanen, Anne Maria, lupasihteeri, Rauma

Virtanen, Pirjo Anita, pysäköinnintarkastaja, Lappeenranta

Virtanen, Pirjo Helena, rahoitusasiantuntija, Tuusula

Virtanen, Timo Heikki Tapani, prosessinhoitaja, Tampere

Virtanen, Titta Ulriika, vanhempi rikoskonstaapeli, Pori

Viskari, Sirpa Sinikka, laskentasihteeri, Tuusula

Wiss, Leila Inkeri, toimistosihteeri, Kangasala

Voutilainen, Maarit Anneli, taloussihteeri, Turku

Vuorenmaa, Pirjo Irene, ostaja, Simo

Vuorimaa, Tarja Hannele, sihteeri, Vantaa

Vuorisalo, Pirita Nina Maria, vanhempi rikoskonstaapeli, Vihti

Vuotari, Riitta Maarit, talousasiantuntija, Parkano

Väisänen, Esko Juhani, varastonhoitaja, Lapinlahti

Väisänen, Jarmo Tapani, automaatioasentaja, Lapinlahti

Välimaa, Hanna-Leena, hoitaja, Kustavi

Västi, Päivi Kaarina, kuljetus- ja logistiikkapäällikkö, Vaasa

Väänänen, Eija Kyllikki, tutkintasihteeri, Tornio

Väänänen, Pirkko Hillevi, eläkeratkaisuasiantuntija, Espoo

Yli-Paavola, Jari Tapio, sähköasentaja, Pyhäranta

Ylitalo, Maija Annikki, laborantti, Kemi

Yllikäinen, Riitta Helena, asiakirjahallinnon suunnittelija, Turku

Åhlfors, Gun Margareta, lönesekreterare, Jakobstad

Åhlman, Eija Inkeri, toimialasihteeri, Pirkkala

Öhberg, Rita Kristina, asiantuntija, Vantaa

Suomen Valkoisen Ruusun mitali

Aalto, Gisela Marianne, lupasihteeri, Helsinki

Aho, Maarit Hannele, asiakasomistajaneuvoja, Seinäjoki

Ahokas, Birgitta Hannele, perushoitaja, Virrat

Ahola, Raija Marjatta, lastenhoitaja, Lohja

Alakontiola, Antti Juhani, kiinteistöhoitaja, Kempele

Alakoski, Matti Kalevi, vartija, Sastamala

Ala-Renko, Kielo Tellervo, pakkaaja, Ilmajoki

Arminen, Kari Eerik, mittausmies, Kuusamo

Autio, Aimo, koneasentaja, Rauma

Berg, Eva Birgitta, tilastohaastattelija, Norra Vallgrund

Bergbacka, Lilli Helena, siivooja, Kuusamo

Björlin, Vesa-Pekka, loppukokoonpanija, Vaasa

Brandt, Kaj Jan-Erik, prosessinhoitaja, Kokkola

Bäcklund, Anja Gunilla, kokerska, Lovisa

Elf, Marju Terttu, erikoissiivooja, Helsinki

Elo, Mika Tapio, turvahenkilö, palomies, Rauma

Fager, Reija Hannele, laitoshuoltaja, Helsinki

Fiskars, Helene Elisabeth, primärskötare, Korsnäs

Forsberg, Lasse Erik, maalaaja, Vaasa

Forsman, Reino Tapio, prosessinhoitaja, Tampere

Gerasimoff, Jari Paavo, virastomestari, Helsinki

Ghazouani, Mohamed Ben Ali, kojeistoasentaja, Helsinki

Granlund, Pia Hannele, siivooja, Kouvola

Greus, Pekka Johannes, kiinteistönhoitaja, Lumijoki

Gustafsson, Tony Ronald, autonkuljettaja, Jokela

Haapalainen, Lea Kristiina, palveluneuvoja, Nurmes

Haapamäki, Nina Maria Birgitta, palveluvastaava, Alavus

Haapamäki, Satu Tiina Tuulikki, myyjä, Hämeenlinna

Hahl, Erkki Olavi, kunnossapitoasentaja, Heinola

Hakala, Jari Matti, käämijä, Vaasa

Hakala, Virpi Marjaana, tuoteryhmävastaava, Sysmä

Hannuksela, Anneli Tellervo, yrittäjä, Kauhajoki

Harju, Jukka Kalervo, asettaja, Janakkala

Hartikainen, Merja Irmeli, myyjä, Iisalmi

Hauta-aho, Esa Uolevi, liikuntapaikkojen hoitaja, Alajärvi

Hautaviita, Selja Kaarin Maria, tekninen dokumentoija, Rauma

Heikkinen, Marjo Sinikka, varastonhoitaja, Turku

Heikkonen, Sirkka-Liisa, myyjä, Salla

Heino, Juha Tapani, operaattori, Porvoo

Heino, Matti Juhani, palovartija, Turku

Heinonen, Tuula Marjatta, elintarviketyöntekijä, Seinäjoki

Helminen, Jorma, myyjä, Pori

Hiltunen, Tero Tapio, kokki, Siilinjärvi

Hindsberg, Nils-Johan, varastotyöntekijä, Vantaa

Hokkanen, Vuokko Annikki, myyjä, Varkaus

Honkanen, Sirpa Irene, kokooja, Porvoo

Hukkanen, Pasi Olavi, laitosmies, Kouvola

Hurri, Markku Sakari, varastotyöntekijä, Riihimäki

Huuskonen, Anita Marja-Leena, valmistuksen ohjaaja, Vantaa

Hyötilä, Marita Sirkka Anneli, hallintopalvelusihteeri, Säkylä

Hyötylä, Leila Onerva, laitoshuoltaja, Lohja

Hämäläinen, Mikko Ensio, sorvaaja, Liimattala

Hämäläinen, Tomi Tapio, autonkuljettaja, Helsinki

Hänninen, Tuula Kaarina, valmistuksen ohjaaja, Vantaa

Ikonen, Timo, virastomestari, Helsinki

Ikäläinen, Asko Ensio, käyttömies, Rauma

Ilomäki, Janne Sakari, tuotantotyöntekijä, Kangasala

Isaksson, Mira Hellevi, tarkastusmaksusihteeri, Helsinki

Jasu, Juha Tapio, koneasentaja, Eurajoki

Jokela, Urpo Johannes, kirvesmies, Kuusamo

Jokinen, Arto Matias, postityöntekijä, Turku

Jukonen, Merja Anne, myyjä, Espoo

Järnström, Henning Karl Göran, louheautonkuljettaja, Parainen

Järvenpää, Sirkka-Liisa, siivooja, Lempäälä

Järvinen, Kai Harri Johannes, virastomestari, Helsinki

Järvinen, Mika Petteri, virastomestari, Vantaa

Kaasinen, Anja Kyllikki, verovalmistelija, Helsinki

Kankainen, Outi Jaana Irene, lupasihteeri, Vantaa

Karimäki, Tarja Helena, myyntineuvottelija, Vaasa

Karri, Päivi Hannele, hoitaja, Valkeakoski

Kasanen, Elvi Tellervo, keittiöapulainen, Tuusniemi

Kaukonen, Kaarlo Juhani, kylmäkoneasentaja, Valkeakoski

Kaunismäki, Teemu Oskari, palveluneuvoja, Vantaa

Kavasto, Sirkku Merja Katariina, prosessinhoitaja, Helsinki

Kelonen, Nina Kristiina, myyntiryhmävastaava, Lahti

Keltomäki, Anja Liisa, vapaaehtoistyöntekijä, Rusko

Kemppainen, Kalle Iivari, kunnallistekniikan työntekijä, Viitasaari

Kerttula, Atso Kalervo, käyttömies, Raahe

Keski-Rauska, Asko Olavi, kuljetusmies, Akaa

Kiander-Husari, Heini Riitta, kartanpiirtäjä, Ikaalinen

Kinnari, Hilkka Eeva-Inkeri, myyjä, Kokkola

Kipinoinen, Ari Seppo Mikael, juomalaiteasentaja, Turku

Kivinen, Ari Jukka, prosessinhoitaja, Kouvola

Koistinen, Merja Liisa, ravitsemistyöntekijä, Sonkajärvi

Koivula, Nina Hellevi, varastonhoitaja, Rovaniemi

Komu, Risto Pekka, laitosmies, Iisalmi

Koponen, Terttu Marita, toimistotyöntekijä, Helsinki

Korhonen, Jaana Helena, virastomestari, Kuopio

Korhonen, Kari Juhani, varastomies, Porvoo

Korpela, Harri Kalevi, sähköasentaja, Turku

Korpi, Tapio Ilmari, rata-asentaja, Vaasa

Kosonen, Päivi Anneli, laadunvalvoja, Punkaharju

Kuisma, Anne Kaarina, keittäjä, Tuusula

Kukkonen, Terho Matias, biologisen vedenpuhdistamon hoitaja, Pattijoki

Kumpumäki, Laura Meeri Sylvia, valmistuksen ohjaaja, Nivala

Kuusela, Tuula Marketta, myyjä, Kuusamo

Kuutti, Kari Juhani, rata-asentaja, Kauhava

Kähtävä, Aini Helena, ravitsemistyöntekijä, Alavieska

Kärkinen, Marja-Leena, ostoreskontran tiiminvetäjä, Oulu

Laakso, Sauli Ilmari, koneenhoitaja, Turku

Laine, Ilpo Tapio, konemyyjä, Jokioinen

Lammenranta, Timo Johannes, rata-asentaja, Ulvila

Lampinen, Jaana Annikki, myyjä, Nastola

Lampinen, Rauno Eerik, käynninvarmistaja, Äänekoski

Lassander, Gun-Maj Dorthy, myyjä, Närpiö

Latva, Janne Petteri, kunnossapitotyöntekijä, Inkeroinen

Laukkanen, Riitta Inkeri, kokooja, Joensuu

Lehtinen, Jukka Antero, erityisammattimies, Turku

Leminen, Maija Liisa Annikki, myyjä, Siilinjärvi

Lepistö, Arja Marita Hannele, linjanhoitaja, Vaasa

Lepistö, Erkki, koneurakoitsija, haudankaivaja, Oulunsalo

Lilius, Olli Kalervo, rata-asentaja, Tervajoki

Lindblom, Carita Ramona, ledande bokare, Saltvik

Lindfors, Kai Henrik, koneenasettaja, Vaasa

Lindholm, Pekka Sakari, koneiden korjaaja, Vaasa

Lindström, Benita Ingeborg, porttivirkailija, Helsinki

Lintula, Juhani Mikael, rata-asentaja, Kurikka

Lipponen, Eeva Liisa, liikennemyymälätyöntekijä, Nurmes

Lundan, Hannele Kristiina, päivystäjä, Tampere

Lundén, Timo Erik, tuotepakkaaja, Nurmijärvi

Luotonen, Riitta Tuulikki, laitoshuoltaja, Merikarvia

Lyhykäinen, Erkki, kunnossapitoasentaja, Ilomantsi

Majamäki, Annikki Kaarina, prosessinhoitaja, Kyröskoski

Mathlin, Arja Elma Birgitta, havaitsija, Siikajoki

Mielonen, Sirpa Anneli, valmistuksen ohjaaja, Helsinki

Miettinen, Leena Hellevi, laitoshuoltaja, Outokumpu

Mikkelä, Tiina Kaarina, puhtauspalveluohjaaja, Kouvola

Mikkonen, Pentti Olavi, kunnossapitäjä, Helsinki

Moilanen, Jorma Reino Tapani, havaitsija, Laukaa

Morander, Sirpa Tuulikki, tuotevalmistaja, Janakkala

Mourujärvi, Riitta Anneli, koneenhoitaja, Turenki

Myllykangas, Tuija Maarit, tuotteen loppukokoonpanija, Mustasaari

Mäkelä, Marjo-Riitta, massanvalmistaja, Rusko

Mäkelä, Sirpa Ester, kokki, Ikaalinen

Männikkö, Pekka Antero, korjausmies, Parainen

Määttä, Aimo Antero, operaattori, Askola

Määttä, Leila Kristiina, myyjä, Kuusamo

Määttä, Teuvo Aatos Antero, myyjä, Kuusamo

Määttänen, Anne Kaarina, apulaispalvelupäällikkö, Jyväskylä

Nevala, Esa Juhani, kojeasentaja, Helsinki

Niemelä, Tuija Liisa, myyntineuvottelija, Vaasa

Niinimäki, Kim Petteri, virastomestari, Helsinki

Nilosaari, Sonja-Margit Jelena, lainkäyttösihteeri, Helsinki

Nissi, Leena Sinikka, vahtimestari, Hämeenlinna

Nokkonen, Jorma Olavi, erityisammattimies, Hauho

Nordblom, Marina Inga-Britt, kock, Jomala

Nurminen, Ritva Anneli, myyjä, Suomusjärvi

Ojantausta, Tiina Marjaana, myyjä, Vantaa

Olkkonen, Saara Marjatta, elektroniikkatyöntekijä, Vaasa

Pajunen, Eija Marketta, assistentti, Eurajoki

Pajuranta, Mauri Johannes, tuotteenvalmistaja, Ilmajoki

Pekkarinen, Irene Marjatta, myyjä, Kivijärvi

Peltonen, Mirjami, keittäjä, Kauhajoki

Perko, Riitta Helena, tuotantotyöntekijä, Kangasala

Peräjoki, Pasi Tapani, koneistaja, Espoo

Pesonen, Irma Irmeli, ravitsemistyöntekijä, Kuusamo

Pesonen, Johanna Anneli, siivooja, Kouvola

Pesonen, Risto Juhani, huoltomies, Kuusamo

Pihkala, Harri Antero, liikuntapaikkojen hoitaja, Kuhmoinen

Pirhonen, Lilja Annikki, laitossiivooja, Outokumpu

Pulkkinen, Raisa Mirjami, hankintasihteeri, Helsinki

Pulkkinen, Tuula Anneli, tarjoilija, Mikkeli

Puntala, Esa Antero, kuntohoitaja, Ähtäri

Puustinen, Tuija Anneli, uinninvalvoja, uimaopettaja, Kouvola

Pylväinen, Saimi, posliinimaalauksen tuntiopettaja, Äänekoski

Pyykkönen, Kari Tapio, vahtimestari, Hauho

Pöytälaakso, Ari Juhani, mittariasentaja, Ylöjärvi

Rajala, Armi, kokki, Virrat

Rantaneva, Esa Olavi, linjavalvoja, Noormarkku

Rautakoski, Jouko Tapani, metallityöntekijä, Kangasala

Reinikainen, Marjut Hannele, laitoshuoltaja, Kuopio

Rissanen, Mauri Sakari, lemmikkieläinruokatyöntekijä, Kuopio

Roivas, Ari Asko, kiinteistönhoitaja, Outokumpu

Ruohoniemi, Pirjo Irmeli Orvokki, tuotteen loppukokoonpanija, Vaasa

Ruzza, Pereira Nelson Oviedo, vastaanottovirkailija, Vammala

Räsänen, Pirjo Riitta, laskuttaja, Helsinki

Rönkkömäki, Juhani Antero, kalustonhoitaja, Siikalatva

Sadeharju, Helena, tuotantotyöntekijä, Kangasala

Salenius, Mirva Kristiina, perushoitaja, Lohja

Salmi, Markku Aulis, näytäntötyöntekijä, Vantaa

Salmikuukka, Sirpa Mirjami, porttivirkailija, Järvenpää

Salminen, Eija Aulikki, liikennemyymälätyöntekijä, Padasjoki

Salo, Marjo, elintarviketyöntekijä, Kangasala

Salonen, Susanne, skolgångsassistent, Nykarleby

Santasilta, Sari Hannele, virastomestari, Helsinki

Saraniemi, Jari Juhani, operaattori, Porvoo

Savola, Arto Kalevi, tavaran vastaanottaja, Vaasa

Selin, Eeva Marjatta, perushoitaja, Ikaalinen

Silkka, Jaakko Juhani, prosessinhoitaja, Parainen

Sillanpää, Asko Antero, mittariasentaja, Hämeenkyrö

Siltala, Kirsti Kaarina, valmistuksen ohjaaja, Vantaa

Sippola, Seppo Samuli, vuorokorjaaja, Kokkola

Sippu, Jyrki Sakari, prosessinhoitaja, Kouvola

Sironen, Pentti Olavi, leikkaamotyöntekijä, Laukaa

Sjöblom, Vilho Veli-Matti, laitosmies, Merikarvia

Soininen, Tuula Anneli, palvelumyyjä, Kuopio

Soukka, Kari Esko, koneenkuljettaja, Kerava

Stenman, Pauli Juhani, sähkökoneenasentaja, Helsinki

Svahn, Tea Tuuli, jäsensihteeri, Helsinki

Taavela, Kimmo Runar, autonkuljettaja, Kouvola

Taher Azar, Nasrin, tulkki, Tampere

Takala, Marja Sinikka, vuoropäällikkö, Kärkölä

Tammisto, Kimmo Antero, levyseppä, Karkkila

Taurovaara, Sanna Maria, energianeuvoja, Helsinki

Tiainen, Timo Ensio, vuorottaja, Kitee

Tikka, Heikki Oskari, operaattori, Porvoo

Tikka, Helje, myyjä, Helsinki

Tillman, Märtha Linnea, hopsättare, Borgå

Tofferi, Tapani Aulis, havaitsija, Halsua

Toivanen, Erkki Juhani, havaitsija, Rautavaara

Tuomi, Taru Sisko Alisa, assistentti, Rauma

Uliczki-Peltola, Maria, elintarviketyöntekijä, Kangasala

Vanhanen, Heikki Tapani, vahtimestari, Venäjä

Varmio, Martti Juhani, varastotyöntekijä, Helsinki

Verha, Vesa Pekka, materiaalimies, Uusikaupunki

Westergård, Viola, köksbiträde, Mariehamn

Vilen, Hannu Kalevi, vahtimestari, Jyväskylä

Väisänen, Seija Annikki, ruokapalvelutyöntekijä, Outokumpu

Ylöstalo, Ossi, havaitsija, Kouvola