Lapin ammattikorkeakoulusta huhtikuussa 2017 valmistuneita

Lapin ammattikorkeakoulusta valmistui huhtikuussa muun muassa insinöörejä, sairaanhoitajia, sosionomeja ja restonomeja.

Kuva: Kati Siponmaa / Yle

Lapin ammattikorkeakoulusta huhtikuussa 2017 valmistuneet:

**Fysioterapeutti (AMK): **Kemppainen Aija-Riina Kuusamo

Insinööri (AMK): Alatolonen Jukka Keminmaa, Hannukainen Ritva Luvia, Heikkilä Mika Tornio, Julkunen Jaakko Sodankylä, Järvenpää Mika Järvenpää, Lassila Jyrki Rovaniemi, Laukkanen Laura Kuopio, Liedes Roope Oulu, Löytynoja Petri  Oulu, Pippola Aki Sodankylä, Poikajärvi Miika Rovaniemi, Poikela Pekka Helsinki, Puolakka Keijo Kemi, Pätilä Tapio Lappeenranta, Suorsa Teppo Oulu, Säkkinen Minna Oulu.                                                          

Insinööri (ylempi AMK): Kurvinen Tiia Oulu.

**Kuvataiteilija (AMK): **Tuominen Arli Lohja.

Liikunnanohjaaja (AMK): Hihnala Johanna Kalajoki.

Metsätalousinsinööri (AMK): Korpela Petri Rovaniemi.

Restonomi (AMK): Kaikkonen Elmo Rovaniemi, Kangas Ville-Veikko Rovaniemi, Karjalainen Kristiina Oulu, Kauppinen Pia Oulu, Limingoja Katja Kemi, Nevakivi Sofia Rovaniemi, Niskala Juuso Rovaniemi, Törmänen Jani Inari, Välikangas Hanna-Mari Oulu.

Sairaanhoitaja (AMK): Annanpalo Henna Oulu, Aspegren Hanna Oulu, Hiltunen Miia Ii, Kokko Erkka-Pekka Rovaniemi, Koskinen Katariina Rovaniemi, Luusua Satu  Rovaniemi, Lyytikäinen Anne Oulu, Mehtälä Henna Rovaniemi, Mustonen Sami Kempele, Mölläri Leena Rovaniemi, Papunen Antti Kemi, Perätalo Jenni Oulu, Rauhala Taija Rovaniemi, Remsu Konsta Rovaniemi, Saari-Pantsar Hanna Pello, Tiensuu Susanna Keminmaa, Timonen Jatta Oulu, Vähä Alisa Tornio, Äijälä Ville Oulu.

Sosionomi (AMK): Hyrkäs Kristiina Tornio, Järvinen Marika Oulu, Kynsilehto Inka Oulu.

Sosionomi (ylempi AMK): Halttunen Merja Kemi.

**Terveydenhoitaja (AMK): **Juotasniemi Arja-Sinikka Rovaniemi, Kilpeläinen Lauriina Rovaniemi, Leskinen Sunna Rovaniemi, Severinkangas Tiia-Maria Rovaniemi.

Tradenomi (AMK): Alajoki Jouni Rovaniemi, Berg Jarno Rovaniemi, Hagelberg Katri Berliini, Niemikorpi Harri Kuopio, Pakarinen-Hekkanen Pirjo Savonlinna, Pallari Tuula-Anneli Rovaniemi, Vesavaara Jaana Oulu.