Sápmi |

Doaimmahus / Toimitus

Yle Sápmi

PB 38 / Sajos
99871 Anár
+358 16 675 7500

sami.radio@yle.fi

Hoavdajoavku / Johtoryhmä

Maria Saijets
Hoavda, vástideaddji doaimmaheaddji (Yle sámegiel sisdoalut) / Päällikkö, vastaava toimittaja (Ylen saamenkieliset sisällöt)
maria.saijets@yle.fi
+358 44 4210 517

Maiju Saijets
Vástideaddji buvttadeaddji / Vastaava tuottaja
maiju.saijets@yle.fi
+358 44 4210 917

Kaisa Aikio
Tv-hoavda / Sisältövastaava
kaisa.aikio@yle.fi
+358 40 5412 186

Pekka Aikio
Teknihkalaš buvttadeaddji / Tekninen tuottaja (Virgeluomus 31.7.2018 rádjái) / Toimittaja (virkavapaalla 31.7.2018 saakka)
pekka.aikio@yle.fi
+358 40 6528 933

Doaimmahus / Toimitus

Jouni Aikio
Digitaliserenprošeavtta ja Sámi Ealli Arkiivva jođiheaddji / Digitointiprojektin ja Saamen Elävän Arkiston vastuuhenkilö
jouni.aikio@yle.fi
+358 40 5412 187

Martta Alajärvi
Doaimmaheaddji / Toimittaja
martta.alajarvi@yle.fi

Susanna Guttorm
Doaimmaheaddji / Toimittaja
susanna.guttorm@yle.fi
+358 40 1909 113

Heli Huovinen
Doaimmaheaddji, Sohkaršohkka / Toimittaja, Sohkaršohkka
heli.huovinen@yle.fi
+358 40 1461 686

Anja Kaarret
Doaimmaheaddji / Toimittaja
anja.kaarret@yle.fi
+358 40 8407 194

Anneli Lappalainen
Mediadoaimmaheaddji, tv-bagadalli / Mediatoimittaja, tv-ohjaaja
anneli.lappalainen@yle.fi
+358 40 8302 870

Kirsti Helena Länsman
Mediadoaimmaheaddji, tv-bagadalli / Mediatoimittaja, tv-ohjaaja
kirsti.lansman@yle.fi
+358 40 8691 290

Minna Näkkäläjärvi
Doaimmaheaddji (Eanodat) / Toimittaja (Enontekiö)
minna.nakkalajarvi@yle.fi
+358 40 5026 459

Anni-Saara Paltto
Doaimmaheaddji (Eanodat) / Toimittaja (Enontekiö)
anni-saara.paltto@yle.fi
+358408407193

Aslak Paltto
Doaimmaheaddji, Sohkaršohkka / Toimittaja, Sohkaršohkka
aslak.paltto@yle.fi
+358 40 3583 558

Linnea Rasmus
Doaimmaheaddji / Toimittaja
linnea.rasmus@yle.fi
+358 40 6800 614

Inger-Elle Suoninen
Doaimmaheaddji / Toimittaja
inger-elle.suoninen@yle.fi
+358 40 6800 615

Linda Tammela
Doaimmaheaddji / Toimittaja
linda.tammela@yle.fi
+358 44 4210 894

Vesa Toppari
Mediadoaimmaheaddji, tv-badagalli / Mediatoimittaja, tv-ohjaaja
vesa.toppari@yle.fi
+358 40 5745 294

Ritva Torikka
Doaimmaheaddji / Toimittaja
ritva.torikka@yle.fi
+358 40 5412 819

Xia Torikka
Doaimmaheaddji / Toimittaja
xia.torikka@yle.fi

Sara Wesslin
Doaimmaheaddji / Toimittaja
sara.wesslin@yle.fi
+358 40 6890 016

Sari Hirvasvuopio
Tekstejeaddji-doaimmaheaddji (Helsset) / Tekstittäjä-toimittaja (Helsinki)
sari.hirvasvuopio@yle.fi
+358 40 5590 608

Ville-Riiko Fofonoff
Doaimmaheaddji / Toimittaja
ville.fofonoff@yle.fi

Erkki Gauriloff
Doaimmaheaddji (virgeluomus 24.11.2017 rádjái) / Toimittaja (virkavapaalla 24.11.2017 saakka)
erkki.gauriloff@yle.fi

Teknihkka / Tekniikka

Pentti Kusmin
Musihkkadoaimmaheaddji-jietnateknihkar / Musiikkitoimittaja-ääniteknikko
pentti.kusmin@yle.fi
+358 40 6734 763

Varrasamosat: Sápmi

Váldoođđasat

Bivnnuhamosat

Varrasamosat

Muualla Yle.fi:ssä