Sápmi |

Doaimmahus / Toimitus

Yle Sápmi

Lehtolantie 2
99870 Anár
+358 16 675 7500

sami.radio@yle.fi

Hoavdajoavku / Johtoryhmä

Maiju Saijets
hoavda / päällikkö
maiju.saijets@yle.fi
+358 44 4210 917

Kaija Länsman
plánejeaddji buvttadeaddji / suunnitteleva tuottaja (radio ja tv)
kaija.lansman@yle.fi
+358 44 421 1622

Aletta Lakkala
editerejeaddji neahttabuvttadeaddji / editoiva verkkotuottaja (Eret 30.6.2020 rádjai/Poissa 30.6.2020 saakka)

aletta.lakkala@yle.fi
+358 40 829 5187

Linnea Rasmus
editerejeaddji neahttabuvttadeaddji / editoiva verkkotuottaja (Sadjásažžan 30.6.2020 rádjai/Sijaisena 30.6.2020 saakka)

linnea.rasmus@yle.fi
+358 40 6800 614

Pekka Aikio
teknihkalaš buvttadeaddji / tekninen tuottaja
pekka.aikio@yle.fi
+358 40 652 8933

Doaimmahus / Toimitus

Kaisa Aikio
spesiála doaimmaheaddji (tv-bargu)/ erikoistoimittaja
kaisa.aikio@yle.fi
+358 40 5412 186

Jouni Aikio
doaimmaheaddji, digitaliserenprošeavtta ja Sámi Ealli Arkiivva jođiheaddji / toimittaja, digitointiprojektin ja Saamen Elävän Arkiston vastuuhenkilö
jouni.aikio@yle.fi
+358 40 5412 187

Erkki Gauriloff
doaimmaheaddji / toimittaja
erkki.gauriloff@yle.fi
+358 40 196 4293

Susanna Guttorm
doaimmaheaddji / toimittaja
susanna.guttorm@yle.fi
+358 40 1909 113

Sari Hirvasvuopio
tekstejeaddji-doaimmaheaddji (Helsset) / tekstittäjä-toimittaja (Helsinki)
sari.hirvasvuopio@yle.fi
+358 40 5590 608

Heli Huovinen
doaimmaheaddji / toimittaja
heli.huovinen@yle.fi
+358 40 1461 686

Anja Kaarret
doaimmaheaddji / toimittaja
anja.kaarret@yle.fi
+358 40 8407 194

Anneli Lappalainen
mediadoaimmaheaddji, tv-bagadalli / mediatoimittaja, tv-ohjaaja
anneli.lappalainen@yle.fi
+358 40 8302 870

Kirsti Helena Länsman
mediadoaimmaheaddji, tv-bagadalli / mediatoimittaja, tv-ohjaaja
kirsti.lansman@yle.fi
+358 40 8691 290

Anni-Saara Paltto
doaimmaheaddji (Eanodat) / toimittaja (Enontekiö)
anni-saara.paltto@yle.fi
+358 40 8407 193

Aslak Paltto
doaimmaheaddji / toimittaja
aslak.paltto@yle.fi
+358 40 3583 558

Inger-Elle Suoninen
doaimmaheaddji / toimittaja
inger-elle.suoninen@yle.fi
+358 40 6800 615

Linda Tammela
doaimmaheaddji (Helsset) / toimittaja (Helsinki)
linda.tammela@yle.fi
+358 44 421 0894

Vesa Toppari
mediadoaimmaheaddji, tv-bagadalli / mediatoimittaja, tv-ohjaaja
vesa.toppari@yle.fi
+358 40 5745 294

Xia Torikka
doaimmaheaddji / toimittaja
xia.torikka@yle.fi

Sara Wesslin
doaimmaheaddji / toimittaja
sara.wesslin@yle.fi
+358 40 6890 016

Teknihkka / Tekniikka

Pekka Aikio
teknihkalaš buvttadeaddji / tekninen tuottaja
pekka.aikio@yle.fi
+358 40 652 8933

Pentti Kusmin
musihkkadoaimmaheaddji-jietnateknihkkár / musiikkitoimittaja-ääniteknikko
pentti.kusmin@yle.fi
+358 40 6734 763

Varrasamosat: Sápmi

Váldoođđasat

Varrasamosat

Muualla Yle.fi:ssä