Yhteystiedot: Ylen Uutis- ja ajankohtaistoiminta

Uutiset, tiedotteet ja kutsut voit lähettää osoitteeseen yle.uutiset@yle.fi. Yleläisten henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@yle.fi.

Kiireelliset uutisvinkit voit soittaa numeroon 09-1480 7171. Tulevista uutistapahtumista voit kertoa suunnitteluun numeroon 09-1480 4480 tai 09-1480 2207.

Yleistä palautetta voit lähettää ohjelmapalautteeseen ohjelmapalaute@yle.fi.

Puhelimitse voit soittaa yleistä palautetta numeroon 020 690 414. Puhelun hinta on sama kuin paikallispuhelu- tai matkapuhelumaksu. Puhelinpäivystys on avoinna maanantaista perjantaihin kello 10−14. Muina aikoina voit jättää viestin puhepostiin.

Ylen puhelinvaihteen numero on 09-14801.

Ylen Uutis- ja ajankohtaistoiminnan johto:

Vastaava päätoimittaja (vt.), Uutis- ja ajankohtaistoiminnan johtaja

Marit af Björkesten

Assistentti Minna Valonen

Päätoimittaja

Riikka Venäläinen

Sisältöpäälliköt

Minna Asikainen, Hannu Särkkä, Timo Huovinen, Juha Vuohelainen, Paula Pokkinen

Yhteiskuntatoimituksen päällikkö

Jukka Niva

Sisältötuottajat: Janne Mällinen, Taija Rämet, Tiina Forsberg

Ulkomaantoimituksen päällikkö

Elina Ravantti

Kirjeenvaihtajakoordinaattori Liisa Karvinen

Sisältötuottajat: Ulla-Maija Hamunen, Olli-Pekka Sulasma

A-Studion päällikkö

Riitta Pihlajamäki

Urheilun päällikkö

Panu Pokkinen

TV- ja radiolähetysten päällikkö

Marjo Ahonen

Vastaavat tuottajat: Krista Taubert, Petri Kejonen, Marko Krapu

Studio- ja kuvatuotannon päällikkö

Mika Lavonen

Kehittämisen päällikkö

Mika Rahkonen

Aluetoiminnan päällikkö

Jyri Kataja-Rahko

Sisältötuottaja: Katariina Luoma

Yle Helsinki

Toimittajien yhteystiedot, Yle Helsinki helsinki@yle.fi Käyntiosoite: Uutiskatu 5, 00240 Helsinki Postiosoite: PL 3, 00024 Yleisradio Puhelin Vaihde (Yle-keskus Helsinki): (09) 14801 Studio (09) 14 55 66 Uutisvinkki (09) 1480 3760 Online (09) 1480 5412 fax. (09) 1480 3721

Yle Hämeenlinna

Toimittajien yhteystiedot, Yle Hämeenlinna hameenlinna@yle.fi Osoite: Viipurintie 4 E, 13200 Hämeenlinna fax: (03) 544 6968 Puhelin Vaihde: (03) 544 6969 Forssan toimitus: (03) 544 6994 studio: (03) 612 1012 uutiset: (03) 544 6960 juttuvinkit: (03) 544 6980

Yle Joensuu

Toimittajien yhteystiedot, Yle Joensuu joensuu@yle.fi Vaihde 013-510 7450

Yle Jyväskylä

Toimittajien yhteystiedot, Yle Jyväskylä jyvaskyla@yle.fi Vaihde: 09-14801 Toimitus: 014-445 8232 Käyntiosoite: Kauppakatu 33, Jyväskylä (Tawast, 4. kerros) Postiosoite: Yle Jyväskylä, PL 3, 40101 Jyväskylä

Yle Kajaani

Toimittajien yhteystiedot, Yle Kajaani kajaani@yle.fi Vaihde: (09) 14801 Studio: (08) 6133 134 Juttuvinkit: (08) 6198 8079 Osoite: Lönnrotinkatu 14 b, 87100 Kajaani

Yle Kemi

Toimittajien yhteystiedot, Yle Kemi kemi@yle.fi Vaihde (Yle-keskus Helsinki): (09) 14801 Studio: (016) 3357401 Toimitus: (016) 3357400 Osoite: Tietokatu 3, toinen kerros. 94600 Kemi

Yle Kokkola

Toimittajien yhteystiedot, Yle Kokkola kokkola@yle.fi Vaihde: 09-14801 Toimitus: 06-219 8100 Osoite: Rantakatu 16, 67701 Kokkola

Yle Kotka

Toimittajien yhteystiedot, Yle Kotka kotka@yle.fi Vaihde: 05-813 7300 Käyntiosoite: Ruotsinsalmenkatu 12, 48100 Kotka Salpausselänkatu 40, 45100 Kouvola Postiosoite: Yle Kotka, PL 229, 48101 Kotka

Yle Kuopio

Toimittajien yhteystiedot, Yle Kuopio kuopio@yle.fi Käyntiosoite: Kotkankallionkatu 12, Kuopio Postiosoite: PL 99, 70101 Kuopio Fax: (017) 247 8990 Puhelin Vaihde (Yle-keskus Helsinki): (09) 14801 Studio: (017) 288 8981 Uutiset: (017) 247 8901 Juttuvinkit: (040) 710 0892

Yle Lahti

Toimittajien yhteystiedot, Yle Lahti lahti@yle.fi Vaihde 03-468 6900

Yle Lappeenranta

Toimittajien yhteystiedot, Yle Lappeenranta lappeenranta@yle.fi Vaihde: 05-630 31

Yle Mikkeli

Toimittajien yhteystiedot, Yle Mikkeli mikkeli@yle.fi Vaihde: 015-415770

Yle Oulu

Toimittajien yhteystiedot, Yle Oulu oulu@yle.fi Käyntisoite: Sepänkatu 20, 4krs. 90230 OULU Ylen puhelinvaihteen numero (09) 14801

Yle Pohjanmaa

Toimittajien yhteystiedot, Yle Pohjanmaa pohjanmaa@yle.fi Vaihde: 06-22981

Yle Pori

Toimittajien yhteystiedot, Yle Pori pori@yle.fi Käyntiosoite: Kauppakeskus BePop 4. krs., Mikonkatu 4 D Postiosoite: PL 113, 28101 Pori Vaihde (Yle-keskus) (09) 14801 Studio: (02) 555 7990

Yle Rovaniemi

Toimittajien yhteystiedot, Yle Rovaniemi rovaniemi@yle.fi Vaihde (Yle-keskus Helsinki): (09) 14801 Studio: (016) 311221 Toimitus: (016) 330615 Osoite: Jorma Eton tie 8, PL 8113, 96101 Rovaniemi

Yle Sápmi

sami.radio@yle.fi Toimitus +358 16 675 7500

Yle Tampere

Toimittajien yhteystiedot, Yle Tampere tampere@yle.fi Vaihde (03) 3456 111 Toimitus (03) 3456 110 Studio (03) 2130 200 Juttuvinkit (03) 3456 100 Käyntiosoite: Mediapolis, Tohlopinranta 31, Tampere Postiosoite: PL 110, 33101 Tampere

Yle Turku

Toimittajien yhteystiedot, Yle Turku turku@yle.fi Käyntiosoite: Köydenpunojankatu 14, Turku Postiosoite: PL 400, 20101 Turku Vaihde: (09) 14801 Studio: (02) 2500 450 Toimitus: (02) 271 7805