Kaikki talviolympialaisista!

Yhteystiedot: Ylen Uutis- ja ajankohtaistoiminta

Uutiset, tiedotteet ja kutsut voit lähettää osoitteeseen yle.uutiset@yle.fi. Yleläisten henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@yle.fi.

Kiireelliset uutisvinkit voit soittaa numeroon 09-1480 7171. Tulevista uutistapahtumista voit kertoa suunnitteluun numeroon 09-1480 4480 tai 09-1480 2207. Alueellisista tapahtumista voit soittaa alueellisiin uutistoimituksiin kts. yhteystiedot alla.

Yleistä palautetta voit lähettää ohjelmapalautteeseen ohjelmapalaute@yle.fi.

Puhelimitse voit soittaa yleistä palautetta numeroon 020 690 414. Puhelun hinta on sama kuin paikallispuhelu- tai matkapuhelumaksu. Puhelinpäivystys on avoinna maanantaista perjantaihin kello 10−14. Muina aikoina voit jättää viestin puhepostiin.

Ylen puhelinvaihteen numero on 09-14801.

Ylen Uutis- ja ajankohtaistoiminnan johto:

Vastaava päätoimittaja, Uutis- ja ajankohtaistoiminnan johtaja

Jouko Jokinen

Johtajan assistentti

Maija Karppinen

Päätoimittaja

Riikka Venäläinen

Sisältöpäälliköt

Minna Asikainen, Ville Seuri, Hannu Särkkä, Juha Vuohelainen, Paula Pokkinen (suunnitteleva sisältöpäällikkö), Tuomas Ferm (editoiva sisältöpäällikkö)

Politiikan toimituksen päällikkö

Ari Hakahuhta

Verkkotuottaja Riina Malhotra

Taloustoimituksen vt. päällikkö

Antti Parviala

Julkinen Suomi -toimituksen (esim. sote-, koulutus-, rikos-, oikeus- aiheet) päällikkö

Raisa Lehtivuori

Kulttuuritoimituksen vt. päällikkö

Mikko Pesonen

Hyöty & tiede -toimituksen päällikkö

Heikki Valkama

Metropoli-toimituksen (pääkaupunkiseutu) päällikkö

Kirsi Teräväinen

Ulkomaantoimituksen vt. päällikkö

Liisa Lehmus

Kirjeenvaihtajakoordinaattori Liisa Karvinen

Sisältötuottajat: Ulla-Maija Hamunen, Olli-Pekka Sulasma

Ajankohtaistoimituksen päällikkö

Riitta Pihlajamäki

Urheilun päällikkö

Panu Pokkinen

TV- ja radiolähetysten päällikkö

Marjo Ahonen

Vastaavat tuottajat: Krista Taubert, Petri Kejonen, Marko Krapu

Studio- ja kuvatuotannon päällikkö

Mika Lavonen

Kehittämisen päällikkö

Mika Rahkonen

Aluetoiminnan päällikkö

Jyri Kataja-Rahko

Sisältötuottaja: Katariina Luoma

Yle Helsinki

Toimittajien yhteystiedot, Yle Helsinki helsinki@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Studio (09) 14 55 66 Uutisvinkki (09) 1480 3760 Online (09) 1480 5412 Fax (09) 1480 3721 Käyntiosoite: Uutiskatu 5, 00240 Helsinki Postiosoite: PL 3, 00024 Yleisradio

Yle Hämeenlinna

Toimittajien yhteystiedot, Yle Hämeenlinna hameenlinna@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Hämeenlinnan toimitus (03) 544 6969 Studio (03) 612 1012 Uutiset/Forssa (03) 544 6989 Osoite: Viipurintie 4 E, 13200 Hämeenlinna ja Hämeentie 7, 30100 Forssa

Yle Joensuu

Toimittajien yhteystiedot, Yle Joensuu joensuu@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Deski/juttuvinkit (013) 510 7483 Uutiset (013) 510 7466 Studio (013) 221 201 Fax (013) 510 7451 Osoite: Kirkkokatu 20, PL 206, 80101 Joensuu

Yle Jyväskylä

Toimittajien yhteystiedot, Yle Jyväskylä jyvaskyla@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Toimitus (014) 445 8232 Käyntiosoite: Kauppakatu 33, Jyväskylä (Tawast, 4. kerros) Postiosoite: Yle Jyväskylä, PL 3, 40101 Jyväskylä

Yle Kajaani

Toimittajien yhteystiedot, Yle Kajaani kajaani@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Studio (08) 6133 134 Toimitus (08) 6198 8079 Osoite: Lönnrotinkatu 14 b, 87100 Kajaani

Yle Kemi

Toimittajien yhteystiedot, Yle Kemi kemi@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Studio (016) 3357401 Toimitus (016) 3357400 Osoite: Tietokatu 3 (toinen kerros), 94600 Kemi

Yle Kokkola

Toimittajien yhteystiedot, Yle Kokkola kokkola@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Toimitus (06) 219 8128 Osoite: Rantakatu 16, 67701 Kokkola

Yle Kotka

Toimittajien yhteystiedot, Yle Kotka kotka@yle.fi Puhelin: Vaihde (05) 813 7300 Toimitus (05) 813 7311 Uutisvinkit (05) 813 7310 Studio (05) 813 7333 Käyntiosoite: Ruotsinsalmenkatu 12, 48100 Kotka ja Salpausselänkatu 40, 45100 Kouvola Postiosoite: Yle Kotka, PL 229, 48101 Kotka

Yle Kuopio

Toimittajien yhteystiedot, Yle Kuopio kuopio@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Studio (017) 288 8981 Uutiset ja juttuvinkit (017) 247 8901 Fax: (017) 247 8990 Käyntiosoite: Kotkankallionkatu 12, Kuopio Postiosoite: PL 99, 70101 Kuopio

Yle Lahti

Toimittajien yhteystiedot, Yle Lahti lahti@yle.fi Puhelin: Vaihde (03) 468 6900 Osoite: Aleksanterinkatu 8, PL 120, 15111 Lahti

Yle Lappeenranta

Toimittajien yhteystiedot, Yle Lappeenranta lappeenranta@yle.fi Puhelin: Vaihde (05) 630 31 Toimitus (05) 630 3011 Uutisvinkit (05) 630 3010 Studio 05 630 3030 Käyntiosoite: Kristiinankatu 11 A, Lappeenranta Postiosoite: PL 100, 53101 Lappeenranta

Yle Mikkeli

Toimittajien yhteystiedot, Yle Mikkeli mikkeli@yle.fi Puhelin: Vaihde (015) 415770 Käyntiosoitteet: Vilhonkatu 11, 50100 Mikkeli Olavinkatu 24, 57130 Savonlinna

Yle Oulu

Toimittajien yhteystiedot, Yle Oulu oulu@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Uutisvinkit/deski (08) 537 3844 Vastaava tuottaja Leena Tanskanen leena.tanskanen@yle.fi, 044 4210550, twitter @tanskanen_leena Käyntisoite: Sepänkatu 20, 4krs. 90230 OULU

Yle Pohjanmaa

Toimittajien yhteystiedot, Yle Pohjanmaa pohjanmaa@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Seinäjoen toimitus (06) 211 8429 Vaasan toimitus (06) 229 8500 Käyntiosoitteet: Marttilantie 24, 60100 Seinäjoki Ahventie 20, 65200 Vaasa

Yle Pori

Toimittajien yhteystiedot, Yle Pori pori@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Studio (02) 555 7990 Käyntiosoite: Kauppakeskus BePop 4. krs., Mikonkatu 4 D Postiosoite: PL 113, 28101 Pori

Yle Rovaniemi

Toimittajien yhteystiedot, Yle Rovaniemi rovaniemi@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Studio (016) 311221 Toimitus (016) 3306015 Osoite: Jorma Eton tie 8, PL 8113, 96101 Rovaniemi

Yle Sápmi

sami.radio@yle.fi Puhelin: Toimitus +358 16 675 7500 Osoite: Sájos, Menesjärventie 2, 99870 Inari

Yle Tampere

Toimittajien yhteystiedot, Yle Tampere tampere@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14 801 Toimitus (03) 345 6110 Studio (03) 213 0200 Käyntiosoite: Mediapolis, Tohlopinranta 31, Tampere Postiosoite: PL 110, 33101 Tampere

Yle Turku

Toimittajien yhteystiedot, Yle Turku turku@yle.fi Puhelin: Vaihde (09) 14801 Studio (02) 2500 450 Toimitus (02) 271 7865 Käyntiosoite: Logomo, Köydenpunojankatu 14, Turku Postiosoite: PL 400, 20101 Turku